Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2024. 06. 10. 16:56
Előzmény: #59699  Placi82
#59700
Mármint szövetségi tengelyek vannak. Mint a világháborúban. Csak a szövetségesek tagjai változnak. :) 
Placi82 2024. 06. 10. 16:49
Előzmény: #59684  hellforceone
#59699
Alia iacta est. Ha maga a Mikulás kerül hatalomra az EU vezetéseben, már akkor is kampó lesz már közép távon is. . Ez a folyamat amire figyelmeztettem anno az irreverzibilis. Termelekemyseg, hatékonyság, termeles csökken és fog is. A következő 20 évben alsó hangon. Trump meg ha elnök is lesz, nem tölti ki a mandatumat, szerintem, de ez is csak egy jóslat. :(. Ketpolusu (gazdasági) vilagrend létrejött. Pont. Vissza nem alakul már. Itt már csak az a kérdés, hogy VH, (nem nukleáris) lesz e? Én 75%őt adok rá. És ezt se Viktor se a pápa se senki nem akadalyozhatja meg. G7 kontra Kína-Orosz  tengely van. Mint az első és második világháborúban.  
Murdoch 2024. 06. 10. 12:55
Előzmény: #59696  gipsy
#59698
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 10. 11:41
Előzmény: #59696  gipsy
#59697

Ez nagyon jó, de mi köze van az orosz-ukrán háborúhoz?
Orbán is úgy engedett be 2015-ben 400000 migránst hazánkba, hogy ők egyből továbbmentek a célországokba, főleg Németországba.
gipsy
gipsy 2024. 06. 10. 11:29
Előzmény: #59682  Placi82
#59696
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 10. 11:26
#59695
EP 2024
https://telex.hu/melleklet/ep-2024/mandatumok
Nekem magas, hogy ez a választás a háború vagy béke szólt volna.
Mit mond ez a parlamenti patkó. A háború fog folytatódni vagy kitör a béke?
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 10. 11:03
Előzmény: #59693  pfantom113
#59694
Az oroszaknak van ütőképes seregük az ukránok ellen? Már harmadik évében jár a villámháborújuk.
A drónháború meg olyan, mint amikor egy puhapöcsű gyerek videójátékkal játszik a mamahotelben. Még közel menni sem kell az ellenséghez.
pfantom113
pfantom113 2024. 06. 10. 10:03
Előzmény: #59690  hellforceone
#59693
Ha ez így megy tovább az Eu-ban, ezekkel az USA által irányított bohócokkal. Eljöhet az az idő, amikor segítséget kérnek az Oroszoktól a rendrakásra. Mert amit az utóbbi 20-30 évben csinált az Eu, azt nehéz lesz helyrehozni,  akármilyen szélsővezetés is lesz. Nem beszélve ezen idő alatt felnőtt puhapöcsű generációról. Akik a saját árnyékuktól összefossák magukat. Játszóteret képről láttak. Ezekből lesz az ütőképes sereg az Oroszok ellen, vicc! Ez olyan, hogy a fejemben eldöntöm mit csinálok, csak éppen a testem nem képes rá. Migráns, Orosz, Ukrán az nem egy kategória az Eu ban felnőtt emberekkel. Más a grundon felnőni és más a szobában! Lehet latolgatni az előnyeit. Mi már olyanok lettünk ettől a nagy jóléttől, mint a túltenyésztett kutyák. Segíteni kell őket a párzásnál, mert képtelenek rá. Felborult a természet elvileg, az "erősebb kutya baszik" NA Kb itt tart az emberiség a nagy liberális demokráciájával. Nem csak fejben, de testileg is torzul a világ rendesen. Ezt kaptuk a fejlődő világtól. "nyomorékokat"
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 10. 09:13
#59692
A fideszesek békepártisága két mandátumnyit lohadt.
A háború kitörését Putyin döntötte el. Egyre kevesebb értelme van annak, hogy egy már kitört háborúban a béke kardját csörtessék. Ez a háború a harctéren  fog eldőlni, jobban mondva az oroszok és a nato hadiipari hátországaiban.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 10. 06:03
Előzmény: #59677  Placi82
#59691
Aha. Minden háború belezavar az árakba. Ezért, ha egy nyersanyagokat eladó állam megagresszorkodja a pufferzónádat, akkor az agresszor mellé kell álnod, hiszen tőle veszed a nyersanyagot.
hellforceone 2024. 06. 10. 00:37
Előzmény: #59688  Murdoch
#59690
Egyébként annyit tennék még hozzá, hogy nézd meg a változást és az eredményt a lengyeleknel és nálunk. Az embereknek ott - és lassan nálunk is - pont a jobb és már már szélsőjobb hozzáállásból lett elege és választották meg Tusk-ot. Na ennyit a jobb/szélsőjobb eredményekről, az embereknek abból is elege lett... általában mindig pont az nem jó, ami van és arra vágyunk, attól várjuk a megváltást, ami nincs vagy valaha volt... ezért mondom, hogy az emberek Nyugat-Európában ugyanígy és valószínűleg gyorsan ki fognak ábrándulni a jobb/szélsőjobb pártokból, de most egyelőre hajrá, ünnepeljen mindenki. Kicsit olyan feelingem van, mint a brexit döntés után. Várható volt, hogy keserű pirula lesz az angoloknak, aztán meg is tapasztalták. Szerintem pár év és az EU darabokra hullhat, aztán jöhet, amit már ismerünk a múltból, mondjuk 10-15 even belül. 
hellforceone 2024. 06. 10. 00:12
Előzmény: #59688  Murdoch
#59689
Erre annyit tudok mondani, hogy Európának - ezt leginkább a németekre értem most, de ráhúzhatod a belgákra, vagy akikre akarod - el kell döntenie, hogy emberi jogi aktivista szerepet akar e játszani és jöjjön az afrikai, szír, ukrán stb. menekült, VAGY gazdasági érdekek állnak az első helyen és leszarja, hogy kivel mi történik a világon. Ha putinnak Ukrajna kell, akkor oda se néz, dögöljön meg aki oda született - és szarjuk le, hogy egy szuverén államról van szó, egyszer aláírt egy akármilyen megállapodást és az érvényes addig, amíg a Nap el nem nyeli a Föld bolygót (milyen jó lenne, ha még mi, magyarok is mindig az orosz elnyomás alatt élhetnénk, mert.... CSAK - és ennek az Európának majd arról is döntenie kell - remélem erről is megkérdezik majd az EU polgárokat is és akkor mindenki igennel szavaz majd, nem érezve a súlyát sem -, hogy akkor most mindenkit lőjjünk halomra a határokon. Bármennyire is groteszk, nem kizárt, hogy 20-30 év múlva itt tartunk majd. Szóval igen, legyen minden ahogy akarod, engem nem zavar és igen, Európa döntsön, hogy emberi akar e lenni, vagy egy igazi, vérbeli tökös amcsi cowboy, ahol a money matters, minden más sokadlagos/lényegtelen. Mondjuk Magyarországon az emberek Afrikához képest még mindig sokkal jobb körülmények között élnek, mégis elmentek nyugatra a jobb élet reményében, na de ugye ez nekik jár, mindenki más dögöljön meg. Amúgy meg ne kezdd ennyire hamar mosdatni a győztest, ha mégis kudarcot vallana. Majd meglatjuk, hogy az ő hibájuk e vagy sem. Most örülj a jobb és szélsőjobb győzelmének, jöjjön a változás, felvirágzás. Amúgy nézz be az orban takarodj topicba, van ott egy 1valaki nevű kommentelő, naaagyon nagy fideszes. Na ő pont azt várja el most MP-től, amit a fejemhez vágtál, váltsa meg a világot 1 nap alatt... ;) örüljetek a győzelemnek és bizzatok a pozitív változásban!
Murdoch 2024. 06. 09. 23:51
Előzmény: #59687  hellforceone
#59688
https://24.hu/belfold/2024/06/09/a-belga-miniszterelnok-lemond/amp/
Pedig nem lett volna bonyolult az irány, előszőr meghallgatjuk és támogatjuk a saját állampolgárainkat, nem mindenki mást. Európát helyre kell hozni, abban igazat adok, hogy ez nem biztos hogy menni fog… de ez nem feltétlenül a győztes oldal hibája lesz.
hellforceone 2024. 06. 09. 23:31
Előzmény: #59686  Murdoch
#59687
Nem, de akkor majd ne várjatok csodát Magyarországon az ellenzéktől sem, ha netán majd esetleg még ebben az évszázadban legyőznék a fideszt... tőlem vegye át a jobb és szélsőjobb egész Európát és tessék, mutassák meg, hogy mire képesek. Tőlem kaphatnak 8 évet komoly eredmények felmutatására. Tartok tőle, hogy te nagyobb csalódást fogsz megélni, mint én. De nincs semmi gond, én azt mondom, működjön a nép akarata, jöjjön a jobb/szélsőjobb, ha ez kell...
Murdoch 2024. 06. 09. 23:22
Előzmény: #59684  hellforceone
#59686
Ha jól értem, akkor azt a szédült rombolást, amit maroknyi politikus végzett az EU-ban, azt most vihargyorsan hozza helyre a jobboldal, mert csak. Legalja.
hellforceone 2024. 06. 09. 23:16
Előzmény: #59673  Dehogynincs
#59685
"Tévedett – láthatjuk a legendásan „precíz” orosz katonai (el)számítások következményét. ..." 👏👏👏
hellforceone 2024. 06. 09. 23:13
Előzmény: #59682  Placi82
#59684
Amit a romakkal kapcsolatban írtál, az sajnos igaz.
Ugyanakkor nem értem, miért romlana annyira a gazdasági helyzet Nyugat-Európában?? Hát nem ezt akarták az emberek - többek között te is -, a jobbos váltást, mert attól minden jó lesz?? Én nem várok romlást, hanem hihhhhetetlen mértékű javulást, hiszen most már a jobbosok kerülnek egyre inkább előtérbe! Tehát gyorsan megszűnik az ukrán háború, gyorsan lesz újra olcsó orosz gáz és nyersanyag, ha trampli kerül hatalomra, akkor fannnntasztikus amcsi-eu gazdasági szövetség jön majd létre, jöhet majd a génmódosított cucc is stb stb stb. Tehát nem ez lesz most?? Nem most kellene pont majd az óriási fordulatnak jönnie? 
Karvalytokes
Karvalytokes 2024. 06. 09. 23:04
Előzmény: #59682  Placi82
#59683
Kiváló meglàtàs,remek gondolatok.
Placi82 2024. 06. 09. 22:51
Előzmény: #59680  pfantom113
#59682
Mert a Sasadi nagyon liberális 50 év körüli nagyon gazdag hölgy ismerősöm is engem, nagyon leszidott, és faképnél hagyott mert Borsodi származás révén, nem értettem egyet azon álláspontjával mikor Romasag integraciijarol beszéltünk. Neki a nagyapja is Sasadon lakott és volt. Valaki az átkosban is. Én csak egy Borsodi kulak paraszti származék. Én tudtam mirol beszélek. Ő viszont sosem. Csak nyomta a kollektiv azonos tudatu mainstream et. . De ha a 2 szomszedjukba  a. 400 millios házba bekoltoztwtnek olyan szegregált családokat, akkor más lenne a véleménye már holnapra. Mert ezek csak messziről toleransak, valojaban ubermens tudattal rendelkeznek. . Ezek a biobolt, Mom park, és  fodrász haromszogbol nem törtek ki meg ha vállalkozók is voltak. Ez egy hasonlat volt. 
Most az osztrákok,, Franciák, olaszok megkapjak a" Sasadi" szomszedjukba a willkommenskulturt, és akkor értik meg mi a stajsz. Addig elhszik a neolib mantrat.
 Egy ponton kezdenek egyre szarabbul.elni az átlag. Nem sokkal,. De már ez is sok a nyugati embernek. Pedig még csak. Most jön a java. 
Röviden a válaszom pedig azért mert az emberek hülyék, és irányíthatók. Akik pedig látták az irányt azt itt isa forumin és mindenütt a világon alusisakos, összweskuves hivo hülyének nevezték. Azaz ignortak.
Ez meg csak a kezdet..... mert a leendő joslatom az, hogy.a.kozeljobiben  fokozatosan, drasztikusan romlo egyre szarabb nyugati  gazdasági helyzet, majd a hangulatot exponenciálisan rontani fogja. Ergo utcán lesznek az emberek égo gumik mellett. Mert tanuljatok meg az orok emberi tanúságot, tolerancia, neolib eszmek
WOKE és egyéb hasonszőrű progresszív ideológia. Csakis az átlag nép kib. szott jolete mellett képes működni.. Ha beut a gebasz, és kenyergondok vannak, akkor vége a tolerancianak. 
Murdoch 2024. 06. 09. 22:30
Előzmény: #59680  pfantom113
#59681
Mainstream média, közösségi oldalak, stb. nagyjából lehet tudni, milyen kézben vannak. Egy ideig megy a mantra, lehet etetni a népet, csak aztán a köz megtapasztalja a valót. Ny-Európa kőkeményen lejtőn van, a hazai fotelhuszárokkal nem kell foglalkozni, elég itt élni.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek