Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zsolt90 2024. 06. 12. 12:03
Előzmény: #59759  Dehogynincs
#59760
amugy engem pont orban erdekel ebbena  kepletben a legkevesbe. Miert jott ide stoltenberg? Mit terveznek, amibol a magyarok ki akarnak maradni? A lenyegrol kene beszelni..
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 12. 11:57
#59759
Orbán a sajtótájékoztatón azt mondta Ukrajnával kapcsolatban:
https://telex.hu/kulfold/2024/06/12/jens-stoltenberg-orban-viktor-karmelita-nato-sajtotajekoztato
1. Magyarország álláspontja eltér a NATO-tagállamok többségének álláspontjától arról, hogyan lehet eljutni a békéhez, de Magyarország tudomásul veszi, hogy a miénktől eltérő vélemények súlya és száma jelentős.
2. De nincs ahhoz elegendő képessége és ereje, hogy a nagy számban tőle különböző véleményeket megváltoztassa.
3. Magyarország nem kíván blokkolni olyan döntéseket a NATO-ban, amelyeket a többi tagállam szorgalmaz.
___________ a "békeharc" ereje ___________
A 2. pontban Orbán rádöbbent arra (vagy végül kénytelen volt nyilvánosan bevallani), hogy a légypiszok nagyságrendünkkel semmi ereje nincs arra a szemfényvesztésre, amit "békeharcnak" nevez.
Azt még mindig csak találgathatjuk, hogy miért az oroszok foglya vagy mivel fogják őt az orosz titkosszolgálatok.
Zsolt90 2024. 06. 12. 10:50
#59758
Valaki segitsen mar leforditani mit hablatyolt stoltenberg? remek politikus, egy budos szot nem ertettem abbol, hogy mit szeretne mondani valojaban. most mibol marad is ki magyarorszag?? Eskuszom nem ertem.Megallapodnak arrol a juliusi ulesen, hogy a anto vezeto szerepet jatsszon a  biztonsagi segitsegnyujtas (??) es kikepzes koorinalasaban es elosegiteseben (???) . ez megis mi a joistent jelent?
Zsolt90 2024. 06. 12. 09:40
Előzmény: #59745  Placi82
#59757
na, ausztralia tele van nyersanyaggal, jo helyen leszek ott ezek szerint:D
Zsolt90 2024. 06. 12. 09:40
Előzmény: #59755  Murdoch
#59756
rohadt nagy karokat okozott ez az adminisztracio. aplesztin helyzet, ukrajna. mindketto delre lett menedzselve, oriasi presztizs veszteseg. Ilyet nem engedhet meg maganak a vilag vezeto hatalma, ekkora fiaskokat.
Murdoch 2024. 06. 12. 09:06
Előzmény: #59753  bigyula
#59755
Maradjunk a yenkiknél, mi egy pont vagyunk az ügyben. Ellenben náluk már csak foltokban van demokrácia, nem tudom ki az elmeroggyant, aki beveszi, hogy a szent szabadságért támogatják Ukrajnát.
https://responsiblestatecraft.org/us-global-opinion/
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 12. 08:52
#59754
Elmondta a NATO-főtitkár, miért találkozik szerdán Orbán Viktorral
https://www.portfolio.hu/global/20240611/elmondta-a-nato-fotitkar-miert-talalkozik-szerdan-orban-viktorral-691733
"Főtitkárként munkám része, hogy meglátogassam a NATO-tagországok vezetőit, hogy megbizonyosodjam arról, egyetértünk-e. Várom, hogy leüljünk és tárgyaljunk a washingtoni csúcstalálkozó napirendjéről, amely magában foglalja mind a NATO biztonságát és elrettentő erejét, mind Ukrajna támogatását."
____________ támogatás _____________
Nehéz lesz Orbánnak az orosz érdekeket képviselni, mert a vasárnapi ep-népszavazáson látványosan előretörtek a kormány által háborúpártinak beállítottak és visszaszorultak a magukat békepártisággal álcázó oroszbarátok.
bigyula 2024. 06. 12. 08:22
Előzmény: #59741  Murdoch
#59753
Még kiderülhet, hogy megint Orbán finanszírozta a franciákat. Egyszer már lebuktak. :) Korábban meg a KGB (utódja).
Shortelek 2024. 06. 12. 08:15
#59752
https://www.portfolio.hu/global/20240612/nem-allnak-le-a-tengeren-az-ukranok-az-oroszok-utolso-vedett-bastyaja-is-elesett-panikolnak-moszkvaban-691817
Takarodjatok haza mocskos muszkák és akkor nem kell fêltenetek a hajóitokat, vagy takarítsâtok el putykòt ês húzzatok haza.
Murdoch 2024. 06. 12. 07:02
Előzmény: #59749  Placi82
#59751
A Politico gyönyörűen összefoglalja Európa gazdájának a tervét:
https://www.politico.eu/article/us-eu-war-in-ukraine-loan-russian-assets-negotiations-g7-us-election-western-support-joe-biden-olaf-scholz-emmanuel-macron/
“What Washington is proposing is, 'We [the U.S.] take a loan, Europe takes all the risk, you [Europe] pay the interest, and we [the U.S.] use the money for a U.S.-Ukraine fund,'” said one senior European diplomat. “We might be stupid but we’re not that stupid.”
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 12. 05:29
#59750
Mráz
https://telex.hu/belfold/2024/06/11/onkormanyzati-ep-valasztas-elemzes-mraz-agoston-samuel-zavecz-tibor-nezopont-scruton-mcc
nehezen tudja elképzelni, hogy az Európai Néppárt úgy veszi fel a Tisza Pártot, hogy „nem kér tőle hűségesküt”. Megmondták, hogy Ukrajna támogatása minimum feltétel, Magyar pedig azt mondta, ő békepárti.
_________ zavaros _______________
A fidesz kigolyózták a néppártból, de még jóval az orosz-ukrán háború előtt.
A kormánypropaganda "háborúpártiság" szava egyszerűen oroszbarátságot és megadáspártiságot jelent.
Mráz most nem használja a szuverenitás szót, de az meg az orosz érdeket kiszolgálását jelenti.
A világ tele van, tele volt és tele lesz helyi háborúkkal és persze a háborúk után kötött békékkel is.
Hozok egy példát arra, hogy nyugodtan lehet békepárti az, aki bármilyen érvvel az egyik oldalt támogatja.
Orbán: 56 miatt is kötelességünk világosan beszélnünk az orosz agresszióról
https://www.youtube.com/watch?v=0ndu5mhU1bw
Mindenki választhat, hogy a fiatal, demokrata, világosan beszélő és érvelő vagy pedig a bölccsé öregedett, kórosan elhízott Orbánnak hisz.
Placi82 2024. 06. 11. 23:44
#59749
Olaf 500 Mrd dollarbol akarja ujjaepiteni Ukrajnát??? Meg mindig a. Naci múltja miatt bunzeti
Isten Nemetorszagot Olaffal? 
Hát hol van szetkurva azorszag legjobban??. Keleten. Nem  Lvivben, vagy Kijevben! És mihez tartozik most és később is a tarra bombazott városok Keleten. ? Oroszokhoz! Ők fogják ujjaepiteni. Akkor? A mostani hatalmon lévő Oligarchak likoljak ezt. 500 Mrd usd atyauristen🤪
Placi82 2024. 06. 11. 23:04
Előzmény: #59747  Murdoch
#59748
Ezt is megmondtam előre  2 éve!!!!!!!!!. Mit osszeeskuveshivoztek engem. a sok kis sötét forumtars. Akik mára mar  eltűntek..... . 
 És azt is megmondtam amiről MÉG nem szól ez a businessinsider.com cikk. 
Mert tévednek. Nem számolnak a CBDC vel!!!!! . Mentsetek le . Rövid idő és igazam lesz. Úgy elterjed majd  BRICS országokban, Afrikában, etc. mint a bubópestis. Sőt. Arab olaj országokban is. 
Murdoch 2024. 06. 11. 22:44
Előzmény: #59746  Placi82
#59747
Huh, a Kelly hőseit nem lehet nem szeretni, bármennyire meghülyültek most a yenkik. És még alapja is van:
https://www.military.com/history/story-behind-true-events-inspired-kellys-heroes.html
Amúgy meg lassan jönnek elő az érdemi dolgok:
https://markets.businessinsider.com/news/currencies/dedollarization-dollar-dominance-russia-frozen-assets-trade-china-yuan-sanctions-2024-6
Placi82 2024. 06. 11. 22:27
Előzmény: #59744  Zedisdead
#59746
Jobbak mint Kelly hősei.. Mert ezek nem az aranyért törtek át. Hanem csak a saját életükert. Csaladapak, férjek, akik k. rvara tudják, ha valaha vége is lesz a háborúnak és keze lába megmaraad valami csoda folytán a loveszarokban, akkor  majd valamelyik mostani rendszernyertes hasonszorű Kijevi  oligarchanak a vidéki egyik csavargyaraban dolgozhat ehbérerert. Nem h.lyek már az ukránok. Felebredtek. Akik itt dolgoznak magyarban azok biztos... Azok akik itt Magyarországon a szálláson meg  a Kárpátaljai magyar  munkás társaiknak   felmodtak  22 ben nagyon mondták a profi Ukran propagandát, azok már nagyon nagyon  másképp beszélnek.......(.Állítólag) Khmm.....:)
Milyen haderteke van az ilyen kényszer besorozott szazezreknek könyörgöm.. Ezért rángatja bele majd a  Natot. Ott nincs kecmec. Menni kell. Mindenkinek. Ezért észak atlanti SZÖVETSÉG! Ismétlem szövetség. A szövetségben kivuliekrol, az alapító okiratban k.vara nem volt szó khmmm...!! Na de mindegy. 
Placi82 2024. 06. 11. 22:11
Előzmény: #59742  Dehogynincs
#59745
Te esetedben meg el is hiszem ezeket az idealista hagymazas gondolatokat. Hogy őszintén gondolod, mások esetében nem vagyok ilyen optimista..... Khmmm:) 
2) Itt engem anno. Egyeseknek kettesek, úgy felhuztal, piszkáltak, hogy kB ha előttem lett volna az illető pofonvagtam volna, (képletesen termeszet3sen::) ) és utána meg bántam volna. Ezt a moderátorok is érezték és 30 napra Kitiltottak. Ha vizsgáló 2014-2022 közötti időszakot az"  a  mesteri felhuzas, piszkalodas "időszaka volt. Putyin ugyan ezt élte át. Persze hogy vannak birodalmi tettei az oroszoknak. Na de egy birodalom is. USA is, és legalább Oroszok nem USA szomszédos országban kavarjak a diplomáciai és geopolitikai szart. Khmm ugye? 😉
3) Nukleáris eromuveket a satu sötét  zöld képviselők azért állították le Németországban, mert Fukusima miatt. Igaz hogy annyi az esélye egy  tengeri cunaminak Németország közepén mint egy 300 km atmereju aszteroida becsapodasanak, de hát a zöldek vezetői is parancsot teljesítenek. Németország ipara  hatekonytalana, kiszolgalatattota  vált. Khmmm.... Ha érted akkor életed.... Ha nem akkor nem..... 
4) Oroszország lesz.patása, és Putyin megbuktatasi vágya  azért volt hiba a Nyugat(elit) részéről. Mert nevetségessé váltunk az arabok Kína, India, egész fejlődő világ előtt enbloc. !! Leforditom magyarra neked. , én anno egyetemen hivataszeruen boxolo, kondis srác voltam. Én vagyok az (USA) És most mindenki a fórumon (globális világ) azt hiszi mert 110 kg vagyok, hogy kemény vagyok.. Pedig csak egy 40 ev feletti lassú mozgási elpuhult figura vagyok (USA). Bezzeg Te(Kína, Orosz, etc), egy szálkás, izmos erős igaz csak 60 kg os srac vagy, de én nem bírok veled 3 éve a boxolasban. Ergo kiderült a király meztelen. Ez szívás.
5.)Mas. Idáig a Kelet termelt, gyártott és Nyugat FOGYASZTOTT!, és szolgáltatást nyújtott. De egy háborúban a nyersanyag eroforrasosk számítanak majd mint minden háborúban a történelemben 2000 éve. És...
Akkor EU szarul jár. USA ban van nyesanyagforaas, de nagy eletszinvonal pofára esés lesz, ha az lesz amit sejtek. Annak minden következményei el. Mivel ez már teljesen gazdasági dolog ebbe már nem megyek bele. 
Phylaxa 2024. 06. 11. 21:41
Előzmény: #59742  Dehogynincs
#59743
No így már lehet beszélgetni. Én is szeretném, ha az oroszok befejeznék a háborút, de nem fogják, hiszen továbbra sem tárgyal velük senki azokról a dolgokról, ami miatt elindították.
A háború nem fog eldőlni, amíg le nem ülnek tárgyalni.
Ha beljebb fognak orosz területeket támadni, akkor sz oroszok is váltanak és lebontanak arányosan olyan helyeket, melyekkel eddig nem foglalkoztak. Ezzel csak a fegyvergyártók fognak jól járni és az EU adófizetők 
fogják finanszírozni. A "katonák" értsd rengeteg civil pedig meghal, minél tovább tart annál többen.
A jelenlegi csúcs az ITER-ben 6 perc 12 sec, ha jól tudom. Eddig tudták fenntartani a fúziót.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 11. 21:03
Előzmény: #59740  Phylaxa
#59742
Nem derül ki a véleményed, de tőled eltérően válaszolok a kérdéseidre.
Szeretném, hogy az oroszok fejezzék be a háborút, vonuljanak vissza a határaik mögé (a Krímből is) és fizessenek háborús kártérítést.
Ezzel szemben az irány az, hogy Putyin túl van azon a ponton, hogy visszaforduljon és a háború a nato hátországok és Oroszország hátországainak gazdaságában (hadiiparában) fog eldőlni.
A háború eszkalálódik, még jobban fognak orosz tereületeket támadni.
Azt értem, hogy a Putyin által indított háború miatt mi is rosszabbul élünk, nemcsak a haborút vívó szláv testvérnépek.
A nukleáris erőműveket a németek már jóval a háború előtt leállították és ha jól tudom, akkor ukrán atomerőművek is leálltak vagy kisebb kapacitással működnek. Nem tudom, mi lehet az oka, de az orosz agresszióra tipplek.
Nem meglepő, hogy vannak pici következményei a háborúnak, de ez mindig így volt. Ha békét akarsz és békebeli árakat, akkor ne indíts háborút.
Nem tudom, mi az a 6 perc 12 másodperc, amiben bizakodom, annak ellenére, hogy azt hiszed, világosan elmagyaráztad.
Murdoch 2024. 06. 11. 20:42
Előzmény: #59740  Phylaxa
#59741
Vannak akik a francia-német választási katasztrófában is Orbánt fogják látni, a valós háttér, összefüggések érdektelenek.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek