Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2024. 06. 11. 20:23
Előzmény: #59739  Dehogynincs
#59740
Figyelj! Te nem beszélsz semmiről. Ez világos. Ez párbeszédnek tűnik, de csak az én véleményem derül ki belőle. Neked mindegy, hogy mi az irány, hiszen nem tudtuk meg, hogy mit szeretnél. Szerintem azért rossz, mert élhetnénk normálisan is, de ehelyett az EU egyre rosszabbul él. Ráadásul elektromos robbanásról álmodozunk, AI-ről stb. De leállítjuk a nukleáris erőműveinket és az energia árát feltoljuk amilyen magasra csak tudjuk., pont akkor amikor sokkal, de sokkal több kellene hirtelen. Háááát az a 6 perc 12 másodperc biztatónak tűnik, de nem mostanában fog üzembe állni. Majd kérdezz meg másokat is erről! :)
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 11. 19:56
Előzmény: #59738  Phylaxa
#59739
Te mondtad, hogy rossz.
"Tárgyalni kell, különben minden folytatódik a jelenlegi irányba."
Nem azt mondtad, hogy nem kell tárgyalni, jó az irány.
Kik az eddigi vezetőségek és miket vezetnek ezek a vezetők?
Mi köze van a drága szolgáltatások magas arányának a háborúhoz?
Kinek kell kivel tárgyalni?
Mi az az "ehhez", ami most jön?
Mi jön?
Milyen töredéke van meg?
Ezeket csak azért kérdezem, mert én szeretem tudni, miről beszélünk.
Phylaxa 2024. 06. 11. 19:33
Előzmény: #59734  Dehogynincs
#59738
Itt senki sem mondja, hogy jó vagy rossz, majd olvasd el a hozzászólásokat. Ez az irány, ha máshogy gondoltad eddig, akkor még mindig gondolhatod máshogy, de ezt fogod látni. Ez az eddigi vezetőségek kemény munkájának eredménye. Most más vezetőségek lesznek, olyanok, akiket nagyon sokan eddig nem szerettek volna látni, más eredményekkel. Olyanokkal amik ellen eddig mindenki csak tiltakozott, lehülyéztek embereket, szidták...stb. Nos egyszer eljön az idő, amikor pl. már nem álmodozik senki pl. arról, hogy Oroszország tönkremegy, főleg olyanok várják ezt, akik azt sem tudják mi a szegénység. Nem fog tönkre menni. Soha sem ment tönkre. A nyugat GDP-jét már nem az ipar adja, hanem a szolgáltatások. Tudod meddig fizetnek az emberek a szolgáltatásokért? Hidd el, sokkal inkább kell a fejlett országokat félteni, mint azokat, akiknek sosem volt arra pénzük, hogy másokkal csináltassanak meg mindent. Tárgyalni kell és megegyezni. Ehhez, ami most jön rengeteg energia kell. A töredéke sincs meg.
smallinv 2024. 06. 11. 19:15
Előzmény: #59735  vigkrisz
#59737

Akkor még létezett...
Most meg kell majd Kínának.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 11. 19:01
Előzmény: #59729  Phylaxa
#59736
Megtaláltam a háborús részt, a háború szó nélkül.
"A volt NDK területének gazdasági lemaradása mind a mai napig szembetűnő, a lakosság körében sokkal kisebb a demokráciába, a demokratikus intézményekbe vetett bizalom, sokkal gyengébb a politikai, társadalmi ügyekben való állampolgári szerepvállalás, sokkal kevesebben párttagok, mint nyugaton."
_____________ kelet-nyugat ____________
Ukrajna a nyugathoz akar tartozni, Oroszország meg a keletet akarja fegyverrel rájuk kényszeríteni.
Ez így volt az ndk-ban, így volt nálunk, meg a Szovjetunió vezette "béketáborban".
vigkrisz 2024. 06. 11. 18:59
Előzmény: #59726  smallinv
#59735
"Az Oroszoknak fontos stratégiai jelentőségű a Fekete-tengeri flotta Szevasztopolban, ezért ők is újragondolták..."   :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
itt akkor már a nem létező fekete-tengeri flottáról beszélünk, ugye? :-)))))))))))
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 11. 18:48
Előzmény: #59731  Phylaxa
#59734
Hát, ez elég soványka eredmény.
Miért baj, ha minden folytatódik ebben az irányban?
Shortelek 2024. 06. 11. 18:32
Előzmény: #59731  Phylaxa
#59733
"Tárgyalni kell, különben minden folytatódik a jelenlegi irányba"
Igen arról, hogy putyin mikor takarodik ki a megszált ukrân területekrõl és fizet jóvátételt, minden más csak ruszki propaganda.
totoro
totoro 2024. 06. 11. 18:05
#59732
"Fogy Mordor pénze.
Háborús orosz hadikiadások: miből? Adóemelésből. Mivel a működő szankciók miatt is megcsappantak a Putyin-diktatúra állami bevételei, az agresszív hódító (álló)háborúra pedig már az összes állami kiadás 30%-a (!) megy el évente, több, mint szociális kiadásokra, hogy ne robbanjon fel a költségvetési hiány, a 20 éve a legnagyobb adórform keretében durván adót kell emelni. Meg kell sarcolni az orosz adófizetőket, úgy a magászemélyeket, ahogy cégeket, hogy finanszírozzák egy eszement őrült háborúját a civilizáció ellen, amit el fog veszíteni. Szépen megroppantják ezzel az európai GDP tizedét sem előállító orosz gazdaságot, ami a világgazdaság egésze szempontjából törpe. Egyedül a Benelux-államok GDP-je akkora, mint az orosz.Az egykulcsos, 13%-os személyi jövedelemadónak vége, 15-22%-os felső kulcsok lesznek, a vállalati nyereségadó meg felmegy 20%-ról 25%-ra. Látszólag "nem a zembrek fizetik meg", de majd igen. Tovább romló életszínvonalban, és az orosz életszínvonal most se túl magas, havi 800 euró körül van az átlagbér. Mordor csóró és az is marad, teljes gazdasági irracionalitás, hogy a nála sokkal-sokkal-sokkal gazdagabb fejlett világgal próbál anyagháborút vívni."
Phylaxa 2024. 06. 11. 17:49
Előzmény: #59730  Dehogynincs
#59731
Elsősorban arra, hogy láthatóan hiába próbálják negatívnak beállítani a "valóság" embereit az ideológusok, láthatóan előkerül a valóság, amit az ideológusok elsősorban maguknak kell, hogy megmagyarázzanak, mert már mindenki látja. :)
     
Tárgyalni kell, különben minden folytatódik a jelenlegi irányba. Ne várj csodát, inkább gondolkodj!
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 11. 17:36
Előzmény: #59729  Phylaxa
#59730
Tudtam, hogy két német állam volt és tudom, hogy lassan változik a gondolkodás. Főleg úgy változik, hogy a kihalnak a régi (akár jó, akár rossz) nézeteket vallók.
Egy árva szót nem olvastam a háborúról.
Én továbbra is úgy látom, hogy a háború már kitört, a békéről lehet beszélni, de Putyin már évek óta túl van azon a ponton, hogy visszaforduljon.
A gondolkozás amúgy jó szokás, mindenkinek csak tanácsolni tudom. Neked is.
Te mire jutottál az erős gondolkozásoddal?
Phylaxa 2024. 06. 11. 17:27
Előzmény: #59728  Dehogynincs
#59729
https://www.portfolio.hu/global/20240611/ketteszakadt-az-eu-vezeto-hatalma-a-valasztasokon-soha-nem-latott-valsagban-a-nemet-kormany-a-szelsojobb-unnepel-691693
     
Görgessetek le a térképekhez! Mintha valami nem úgy menne, ahogy a "nem propagandista, nem konteós, nem bla-bla-bla" média próbálkozik. Nem kellene elgondolkozni a dolgokon?
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 11. 14:34
#59728
Murdoch 2024. 06. 11. 13:27
#59727
https://responsiblestatecraft.org/britain-russia/
"Proud claims that Moscow had to real interest in implementing Minsk either, but it seems to this reviewer that the public record shows Russia was probably the only party to those agreements acting in good faith. Certainly, in run-up to the Russian invasion, Putin was incessant in his insistence that implementation of Minsk was the only way to resolve the Ukrainian crisis peacefully."
Ennyi. Ha lett volna esze Ukrajnának, nem dől be a nyugati mantrának és/vagy nem ultranacionalisták sertepertéltek volna mindenfelé, akkor most nincs háború. 
smallinv 2024. 06. 11. 12:15
Előzmény: #59719  Eisenburgprofesszor
#59726

2014-ben majdan után az Ukránok újra akarták gondolni a Harkivi Megállapodást (gondolom mindenki tudja, hogy milyen nyomásra), namost szerintem innen indult minden...
Az Oroszoknak fontos stratégiai jelentőségű a Fekete-tengeri flotta Szevasztopolban, ezért ők is újragondolták...
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 11. 11:33
Előzmény: #59720  Eisenburgprofesszor
#59725
Magyarán: azt látjuk, hogy éppen azt eszik meg, amit főztek.
Orbán szerint ez csak két szláv állam haborúja és örömmel látom, hogy te sem hiszed el, amit mond.
Nekem viszont az orosz érdekek elvtelen és gátlástalan kiszolgálása nem tetszik, amiről persze nem beszél, csak teszi.
Zsolt90 2024. 06. 11. 11:14
Előzmény: #59720  Eisenburgprofesszor
#59724
kezd kibujni a szog a zsakjabol, ha mar a latszatra se adnak. 
Murdoch 2024. 06. 11. 11:10
Előzmény: #59720  Eisenburgprofesszor
#59723
Persze, meg hadiipar, újjáépítés. 100 mrd dolláros tétek. Vagy ezermilliárd. Plusz az afrikai országok meg kezdenek az oroszok mellé állni, lerázva az évtizedes gyarmati időket.
https://www.dw.com/en/where-do-africas-portuguese-speaking-nations-stand-on-russia/a-69098031
https://www.understandingwar.org/sites/default/files/20240516%20Russia%20Atlantic.png
Fogy a nyugat mozgástere, ezt főleg a franciák, nehezen viselik. 
Zsolt90 2024. 06. 11. 11:08
#59722
side note: de ez a putyko berlinig megy kb annyira unalmas es elcsepelt kezd mar lenni, mint viktorek haborus plakatjai. 
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 06. 11. 10:58
Előzmény: #59718  Eisenburgprofesszor
#59721

A nato döntése a te dolgod?
Úgy beszélsz "ezek"-ről, mintha nem tagok sem lennénk.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek