Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sehmet
Sehmet 2024. 04. 15. 16:22
Előzmény: #133355  Istvan78
#133360

No, persze, a privatizációban a politikai hatalmukat gazdasági hatalommá átmentő és médiabirodalmakat szerző (lsd. Fenyő - Gyárfás ügy éppen most aktuális büntetőügye) elvtársak privatizációban szerzett vagyona aztán nagyon tisztességes volt. :) Lenyomni a cégértéket, megvenni, aztán nyugati tőkésnek eladni, aki nem termelőcéget, hanem piacot vett, vagyis kiszolgáltatni a magyar gazdaságot a globális tőkének - az nagyon hazafias, nemzeti tett volt! Ja, persze, a privatizációban nagy volt a "verseny". Ne nevettess! :)
.
Mészárosék legalább nemzeti kézbe visszaveszik például az energiaszektort, stb.
.
És akkor mi van, ha normális stadionokba fociznak, és a nézők sem omladozó betontörmeléken állnak, és a magyar válogatott is feljött! Engem egyébként nem különösen érdekel, pedig nem járok meccsekre.
.
Az sem érdekel, hogy "Andikának" mekkora budai villája van. Talán azért, mert a nemzeti nagytőke minden posztkommunista országban így alakult ki, nem volt rá 300-400 évük, mint a szerencsésebb nyugati világnak. Rólunk Jaltán döntöttek a vezető nyugati nagyhatalmak és a szovjetek. Nehogy azt gondold, hogy nekem rosszabb lett volna, ha nincs a kommunista diktatúra! Persze, akiknek a felmenőit a szántóföldekről és istállókból rángatták be a hatalomba, és valahogy elvégeztettek velük valamilyen felsőbb iskolás - vagy még azt sem, és fizetett forradalmárként keményen küzdöttek a "burzsoákapitalistaimperialisták" ellen, aztán nem sikerült a politikai hatalom gazdasági hatalommá mentése sem a rendszerváltozáskor, azok most azt gondolják, hogy csak az a tisztességes, amiből őket sem hagyták/hagyják ki.
Heisenberg
Heisenberg 2024. 04. 15. 16:18
Előzmény: #133356  Peterbond
#133359
2010- ben Leisztinger, aki feketeőves szoci volt kénytelen volt a Diósgyőrt megvenni. Pedig köztudott volt, hogy utálja a focit. Igy viszont elkerülte a vég nélküli vizsgálatokat és megtarthatta befektetései egyrészét. Állitólag Orban javasolta neki ezt a " befektetést"...
dexter 2024. 04. 15. 16:16
#133358
Peterbond 2024. 04. 15. 16:14
Előzmény: #133356  Peterbond
#133357
De másra se. Amikor a Mátrai erőműnél gond lett ( hirtelen veszteséges lett mert nőt a CO2 kvóta ) akkor a nagy nemzeti tőkés Mészáros nem úgy volt hogy majd megoldjuk és az áthidaló évekre majd én megfinanszírozom. Kivette a pénzt amit kilehetett a cégből majd mondta hogy az állam vagy megveszi vagy bezárja ( és megy 10000 munkavállaló ahova akar ). De aazért megkérte az árát. 2-szer annyiért eladta a céget mint amennyiért ő vette ( amikor még nyereséges volt ) és még közbe kivett pár milliárdot a korábbi évek félretett eredményéből is.
.
Ugyanígy a szállodáival a Covid alatt. Ő kapott támogatást ami másoknál úgy járt hogy feltétel volt hogy nem lehet embereket elbocsátani. Ő a fele állományt elküldte és még akkor is állami segélyt kért, pedig előző két évben milliárdokat kapott már felújításokra. más meg 100-200 millióért garantálta hogy nem bocsát el senkit.
.
A nagy nemzeti Tőkés aki törődik szemben a mocskos multival.......
Peterbond 2024. 04. 15. 16:09
Előzmény: #133355  Istvan78
#133356
" Mészáros és társai a focira költik a profitot".
Jaj ne legyünk naivak. Mészáros MAGA egy fillért se öl bele. Ahogy a többi focitulaj se. A TAO támogatás állami pénz. Gyakorlatilag mintha én azt mondhatnám hogy az én SZJA-m ne 1%-a hanem 100%-a menjen és ne egy közhasznú alapítványnak hanem az én tulajdonomban lévő csapatnak.
.
Ez nem olyan mint amikor gazdag emberek vesznek maguknak fociklubbot mert megtehetik a jövedelmükből. A foci egyiknek sem fontos annyira hogy saját pénzt tegyen bele. Állami pénzből működtetik az egészet azt is brutál pazarlóan és közben a mecseken hakniznak össze maguknak még pár milliárd állami támogatást, tendert vagy mást.
.
A jelenlegi magyar klubbok tulajdonosai közül egyet se érdekel valójában a foci. Az csak a politikai vezető ( Orbán Viktor ) kedvében járás miatt volt. Ezért vett anno Lesztinger is klubbot Diósgyőrben és ezért vannak szinte egytől egyik Olyan Fideszes emberek egy egy klub mögött akiktől Fociról elötte semmit se halhattál és most se tudnának 2 értelmes mondatot elmondani róla. Felturbózták állami pénzből a kis falusi klubjukat hogy egyszerre tudjanak eltenni belőle és még OV kedvében is járjanak.
Istvan78 2024. 04. 15. 15:57
Előzmény: #133340  Sehmet
#133355
Mégis mit értesz azon, hogy Bige és társai magukra költik a profitot? Vannak konkrét infóid? Megírhatnád! Én arról tudok, hogy Mészáros és társai a focira költik a profitot (TAO támogatást), meg jachtra meg Andika feneke alá tol egy négymilliárdos budai villát.
Nem azzal van gond, de persze tudod te azt, hogy vannak nagytőkések, hanem azzal, hogy nem versenyben, mint a legjobb kapitalisták lettek azzá. 
Ha neked az egy nagy eredmény, hogy tisztességtelen módon szerzett hatalmas vagyonát Orbán kedvenc hobbijára költi és magántőke alapokban csücsülteti a pénzét, amit aztán akárki tulajdonába tol át, akármikor vagy vesz egy Euronews tévét, hogy saját befolyását növelje, akkor te egy érdekes értékvilágú ember vagy.
Azt a hülyeséget meg hagyjuk, hogy az emberek a saját helyzetük alapján ítélve választanak. Túrót! A megtévesztett, agymosott emberek szavaznak rájuk. 
ngergo1985 2024. 04. 15. 15:50
Előzmény: #133353  ________
#133354
Sajnos nem mérvadóak ezek a szavazások. Itt főként az adott személlyel szimpatizálók szavaznak, a napi szinten tájékozódó rétegek. Elmész falura, azt sem tudják ki ez, viszont ha őket a fidesz furgonnal elviszi szavazni, az ilyen eredmények fele/harmada (sem) lesz a valós eredmény. Bizni lehet benne, hogy nem így lesz, de ez a társadalom vidéken még nagyon a Csipkerózsika álmát alussza, nekik még az elmúlt 100 év legjobb 10 éve van tudatilag, bár kenyérre,meg húsra sem nagyon "fussa" sokuknál. Meglátjuk.
Ivanhoe 2024. 04. 15. 15:08
Előzmény: #133340  Sehmet
#133352
Ebben a rendszerben mindenki lehet valaki, ha jó helyen áll és a megfelelő hát ereszkedik előtte és  megfelelő távolságra van a megfelelő hátsótól, nagy gratuláció ehhez,  hogy elismerted. Nincs több kérdésem.
Ivanhoe 2024. 04. 15. 15:01
Előzmény: #133340  Sehmet
#133351
A maffia működik úgy, ahogyan értelmezted, és neked ez tetszik. Kiállítottad a bizonyítványt magadról.
Ivanhoe 2024. 04. 15. 15:00
Előzmény: #133340  Sehmet
#133350
A senki megvédte a senkit, gratulálok.
dexter 2024. 04. 15. 14:36
Előzmény: #133346  Peterbond
#133349

Továbbra sem értem, hogy ezzel a vén fidesz komcsival miért vitatkoztok?
A leírásaiból sűt a gyülölet, a képzelgéseivel ellentétben az írásai alapján nem hogy jogász végzettsége sincs, inkább egy 8 általánost végzett segédmunkás szintjén vannak az ismeretei.
dexter 2024. 04. 15. 14:32
#133348
Na ez egy érdekes történet.
"Juszt László:
Bevallom, nem emlékeztem arra a 2002-ben készült KÖZHANG c. műsorra, amit a Magyar Hang a napokban közzé tett. Nem emlékeztem arra, hogy Magyar Péter és Mráz Ágoston a műsor szereplői voltak.De igen tanulságos volt most megnézni. Köszönöm a lapnak.Viszont egy valamit hozzá kell tennem. A beszélgetésben szóba kerülnek az államtitkok. Ennek kapcsán az hogy engem korábban Orbán elvitetett államtitoksértésért. Miután ez már történelem, - ami most ismétli önmagát - íme az 1998-99-es történet.1998-ban Orbán miniszterelnök lett. Pár nappal később kiderült, hogy az eladott Fidesz székház árából vették meg apjának a kőbányát. Elterelendő erről a figyelmet, Orbán kijelenti, hogy a Horn-kormány idején a fideszeseket titkosszolgálati eszközökkel figyeltették. Ezzel etették egy éven keresztül az országot. Egy év után - ezt elunva - megszereztem a “dokumentumokat”, amelyekre hivatkozott Orbán, s leközöltem a KRIMINÁLIS c. hetilapomban. Másnap házkutatás, őrizetbe vétel, Orbán odanyilatkozott a rádióban, hogy “Juszt a államtitoksértést követett el, ami miatt a törvény legszigorúbb eszközeivel kell eljárni ellene”. A műsoromat megszüntették, a lapomat bezárták. Másfél év után az ügyészség bűncselekmény hiányában megszüntette az eljárást. Két pert indítottam.Egy személyiségi jogit, Orbán ellen. Megnyertem.Egy kártérítésit a magyar állam ellen. Elbuktam. Az oka, hogy Orbán belenyúlt az iratokba, elvitt egy lényeges dokumentumot.Ez évekkel később derült ki, amikor egy nyugdíjba vonult ügyész átadott két ügyészségi FELJEGYZÉS-t.Az első szerint - dr. Ihász Sándor készítette - arról szól, hogy semmilyen államtitoksértést nem követtem el, az eljárás alaptalan, s ez az első pillanatban látható volt.A második - akkor született, amikor a kártérítési perhez kikértem ezt az előző papírt - ami szerint a dokumentum nincs az irattárban, mert azt Orbán Viktor miniszterelnök kabinetfőnöke, a miniszterelnök kérésére elvitte.Ez pedig azt mutatja, hogy Orbánéknál a kezdetektől bevett gyakorlat az igazságszolgáltatás manipulálása, iratok - igény szerinti - eltüntetése. Tudom, hogy ez egy perelhető állítás. A dokumentumok kérésre nálam megtekinthetők.2024.04.06."
Peterbond 2024. 04. 15. 14:19
Előzmény: #133341  bigyula
#133347
Nem csak az elmúlt 14 évben. Az "elmúltnyolcévben" se. Bige nem egy szent. De vicc hogy próbálják valami balos oligarhának beállítani miközben a vagyonát nem a balos kormányok támogatásának köszönheti. De hát már annyira pofátlan és látható a Fideszes oligarhák gazdagodása hogy kell találni balos oligarhákat. és hát ha nincs hát ki kell találni párat.
.
Mert hát 2008-ban még elég volt egy egy helikopterezéssel meg 1,5 milliós fizuval luxusbaloldalizni. De hát most hogy 60 milliárd lopott vagyon alatt nem vagy senki a NER-ben így kicsit több kell már. 
Peterbond 2024. 04. 15. 14:15
Előzmény: #133340  Sehmet
#133346
"És akkor mi van? Egyébként Bigét és társait kihagytad, akik ráadásul saját magukra költik a profitot! "
.
Egy mondatban ennyi kettős mércét és ferdítést :).
.
1. Mit írtam azok vannak ott akik 2010 ( pontosabban egyébként 2014 ) után kerültek fel és szinte teljesen állami megrendeléseknek és támogatásoknak köszönhetően. Észreveheted hogy nincs rajta MIND az 50 leggazdagabb. Olyanok se akik amúgy fideszesek vagy jobboldaliak mint Széles Gábor, vagy Schmidt Mária. Vagy olyanok akik simán piaci alapon meggazdagodtak mint Gattyán vagy Felcsúti Zsolt de még Csányi se.
.
2. A magukra költik a profitot részhez. Kinek is van magán yachtja az adrián? Magánrepülője amit kormánytagok használnak? Horvát spanyol és Dubaji ingatlanjaik? Persze szép szöveg hogy azért kell a nemzeti tőke mert ők visszaadnak a népnek és nem magukra költik de ehhez képest pont ők akik inkább költik magukra ( illetve a pártra ) azt a vagyont és ha baj van nem a saját zsebükhöz nyúlnak hanem állambácsihoz mint a Covid alatt is vagy a Mátrai erőmű esetében.
.
3. "Ezzel a gyűlölködő hangulatkeltéssel már több, mint egy évtizede próbálkozik az ellenzék"
.
Na ez meg a pofátlanság netovábbja. Anno a Fidesz a legkissebb szarságra luxusbaloldalizott. 2 millió feleti végkielégítésekre tett 98%-os adót. A töredékéért amit ők most csinálnak mindenkit szidott. És még te is mást se teszel most se csak a piaci alapúakat szidod akik magukra költenek meg kihordják a profitot. bezzeg a "nemzeti tőkésosztály" . Egy vicc hogy ennyi agymosás után még TI beszéltek itt hangulatkeltésről mert a tényleges tolvajokra rámondjuk hogy tolvajok.
bikkmakk 2024. 04. 15. 14:15
#133345

Valós kerdesek (MP):
“Miniszterelnök Úr,
Mivel hazánkban, Európában példátlan módon, két éve háborús veszélyhelyzet van és erre hivatkozással rendeleti kormányzás folyik, a magyar emberek nevében az alábbi kérdésekre várom az őszinte válaszát:
1. Igazak-e azok a hírek, hogy hazánkban alig néhány százezer emberre elegendő óvóhely áll rendelkezésre és a meglévő óvóhelyek közül jelenleg többet is átalakítanak profitszerzési céllal? Ha igen, akkor ez kinek a felelőssége?
2. Igaz-e, hogy sok magyar településen még a polgári védelmi szirénák sem működnek, amik egy valódi veszélyhelyzet esetén figyelmeztethetnék a lakosságot? Ha igen, ez kinek a felelőssége?
3. Hogy lehet az, hogy Magyarországon senki nem ismeri azt a veszélyhelyzeti tervet, amely alapján tudható lenne, hogy kinek, mikor, mi a teendője egy terrortámadás, egy természeti katasztrófa, vagy egy külső támadás esetén?
4. Hogy lehet az, hogy miközben hazánknak alig pár ezer hadra fogható professzionálisan kiképzett katonája van, közülük több százat Csádba küld, miközben a szomszédunkban véres háború folyik.
5. Háborús veszélyhelyzetben miért bocsátottak el 1800 jól képzett katonát?
Várom megtisztelő válaszát. 
MP”
sityaki 2024. 04. 15. 14:14
Előzmény: #133343  csendben
#133344
Ez még mindig ennél az "érvelésnél" tart? Sokatmondó...
csendben 2024. 04. 15. 13:59
Előzmény: #133340  Sehmet
#133343
"Az mennyivel lenne jobb, ha stratégiai ágazatokat külföldi működő-tőke uralna, és az anyaországba vinnék a profitot? " :A kis meber csak azt látja,hogy hiába gürizik,nem jut egyről-kettőre,míg milliárdosok talicskázzák ki a pénzt offshore számlákra. Ez mennyivel jobb?
ngergo1985 2024. 04. 15. 13:52
Előzmény: #133340  Sehmet
#133342
Te mi a szarért nem tudod megérteni (állítólag van közgazdász diplomád is), hogy akkor van igazi verseny, ha az állam nem szól bele a piaci folyamatokba? Nem úgy kell nagy, magyar vállalatokat létrehozni, hogy "veszünk"! Azzal a haverokon,barátokon kivül az átlagember soha nem jár jól. Cserébe kap ócska, szar minőségű szolgáltatást magas áron (pl telekommunikáció, autopálya matrica, stb). Ezeknek a vállalatoknak a nagy része állami megrendelések hiányában versenyképtelen lenne, és lesz is. Ahelyett, hogy 15-30 éve a piacon lévő magyar családi vállalkozásokat támogattunk volna vissza nem térítendő milliárdokkal, hogy gyártósorokat, üzemeket, stb-t tudtak volna vásárolni, fejleszteni, piacot szerezni a termékeiknek, helyette odaadtuk főként ázsiai multiknak, akik soha nem fognak adó formájában még csak közel sem annyit visszacsepegtetni az államkasszába, mint amennyit kaptak. Tehát akkor ki is támogatja a külföldi multikat 1000 milliárdokkal? Annyira elborult elmével gyűlölködsz továbbra is, hogy ezeket az alapvető összefüggéseket nem látod, de itt okoskodni napi 50 kommenttel,azt tudsz. Pojáca.
bigyula 2024. 04. 15. 13:33
Előzmény: #133340  Sehmet
#133341
Légyszi írj már ide egy konkrét számot, hogy pl. Bige mennyi közpénzt kapott az "emúttizennégyévben".

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek