Ha már a tényeket sorolod, leírhatnád azt a tényt is, hogy 2025-re egy magyar átlagember tudja a legkevesebb terméket és szolgáltatást megvásárolni a fizetéséből? Tudod, erre a cikkre gondolok:
https://hvg.hu/gazdasag/20260617_szegenyseg-fogyasztas-eurostat-gdp
"GDP arányosan az MSZP kormány alatt szaladt meg az államadósság, és ezalatt az idő alatt szinte semmilyen nagyobb beruházás nem épült."
Ja, és csak a tények kedvéért:
1. Átadták az M6-ot
2. Megépült a Megyeri híd (2008)
3. Köröshegyi völgyhíd 2007
4.M7 Letenyéig 2007
5. M3-as továbbépítése Polgártól Nyíregyházáig, valamint az M35-ös leágazás kiépítése Debrecenig (2006).
6. Pentele híd 2007
6. Müpa 2005
7. Mercedes-Benz 2008-ban döntött a magyarországi gyárépítés mellett, tehát a szocik hozták őket
8. Hankook Rácalmási gyára 2007
A sort lehetne még folytatni.
Lehet hogy GDP arányosan nem lett nagyobb az államadósság, csak hát kukkants rá a finanszírozására. Kamatban 4,5%-át fizetjük GDP arányosan a hiteleinkre, ami az EU legmagasabb értéke, gúsba kötve a következő költségvetések kezét. Fantasztikus eredményt ért el a fidesz ebben (is). Sikerült a piacról az elmúlt 4-5 évben 6-7%-on euró és dollár papírokat kibocsátanunk. Respect.
Több szerénységet és pontosságot, elvtárs.
https://hvg.hu/gazdasag/20260617_szegenyseg-fogyasztas-eurostat-gdp
"GDP arányosan az MSZP kormány alatt szaladt meg az államadósság, és ezalatt az idő alatt szinte semmilyen nagyobb beruházás nem épült."
Ja, és csak a tények kedvéért:
1. Átadták az M6-ot
2. Megépült a Megyeri híd (2008)
3. Köröshegyi völgyhíd 2007
4.M7 Letenyéig 2007
5. M3-as továbbépítése Polgártól Nyíregyházáig, valamint az M35-ös leágazás kiépítése Debrecenig (2006).
6. Pentele híd 2007
6. Müpa 2005
7. Mercedes-Benz 2008-ban döntött a magyarországi gyárépítés mellett, tehát a szocik hozták őket
8. Hankook Rácalmási gyára 2007
A sort lehetne még folytatni.
Lehet hogy GDP arányosan nem lett nagyobb az államadósság, csak hát kukkants rá a finanszírozására. Kamatban 4,5%-át fizetjük GDP arányosan a hiteleinkre, ami az EU legmagasabb értéke, gúsba kötve a következő költségvetések kezét. Fantasztikus eredményt ért el a fidesz ebben (is). Sikerült a piacról az elmúlt 4-5 évben 6-7%-on euró és dollár papírokat kibocsátanunk. Respect.
Több szerénységet és pontosságot, elvtárs.
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2024-05-20 10:41-ig (3 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
személyeskedés