Topiknyitó: BrokerJozsi 2023. 07. 05. 08:14

Lightyear  

Sziasztok!
Észt fintech, nagyon kedvező díjakkal lehet kereskedni, 20.000 euróig van a tőkéd biztosítva.
Milyen tapasztalatok vannak velük kapcsolatban?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
analyst81 2024. 01. 12. 18:22
Előzmény: #19  akrki
#20
Nagyon olcsón, mondjuk azt. Azon filóztam, hogy ha egy nem túl jól sikerült részvényvásárlásnál akár hónapokat (éveket) is várni kell arra, hogy visszajöjjön az árfolyam és még haszon is legyen, akkor is ingyé' van az ott tartása.
akrki 2024. 01. 12. 16:49
Előzmény: #16  Bandi_ujonc
#19
Nem. Sokkal kevesebbet tud az IBnal. De amit tud azt olcsobban tudja.
kickboxer 2024. 01. 12. 12:40
Előzmény: #17  modellpapa
#18
Akinek kell 3500 Ft ajándék pénz, regisztráljon a linken keresztül !
.
https://lightyear.com/go/balazs038
modellpapa 2024. 01. 12. 12:27
Előzmény: #16  Bandi_ujonc
#17
IB-t kondícióit csak egyszer néztem így nem mernék még ilyet kijelenteni. De a Lightyear esetén az én szempontomból jónak tűnik, hogy kamatot ad a fel nem használt készpénzre. 
Meg kellene nézni a vásárolható értékpapírokat is, mert az is lehet egy döntő szempont másoknál.
A magyaroknál mindenféleképpen jónak tűnik.
A KBC most terelte  át ügyfeleit  egy másik cégéhez. Ez sokaknak nem jött be.
Az  Erste eleve drágább mint a KBC.
Nálam a 2 magyar szolgáltatónál a havi számlavezetési díj egy évben (kereskedés nélkül) minden fizetendő sarccal (Real Time adatok nélkül) 6 számjegyű összeg. Lehet furcsa igény, de a pénz engem gyarapítson ne mást.
Bandi_ujonc 2024. 01. 11. 22:47
Előzmény: #15  modellpapa
#16
Tulképpen lightyear jobb, mint ib?
modellpapa 2024. 01. 11. 12:34
#15
Jónak tűnik a cég TBSZ ajánlata.
Ex Random ügyfélként az ember tudja értékelni az ilyesmit.
Amikor olvastam róla azt hittem Virág Feri megcsinálta újabb cégét (nekem semmit se mondott a Lightyear név elsőre)
Azt hiszem nyitok náluk egy számlát. Már jó ideje csak külföldi részvényeket veszek így nekem jónak tűnik az ajánlatuk.
Marhára zavar, hogy pénzt tartok KBC és Erste TBSZ számlákon és még nekem kell kell állományi díjat fizetni nekik miközben ők szabadon forgatják az összeget amíg nem veszek valamit belőle. 
Nem tudom ez csak a magyar befektetési szolgáltatók vadhajtása vagy más országoknál is így van-e.
Egyszer az egyik német cég ajánlatát néztem ott nem láttam ilyet, és értékpapír transzfernél sem volt díja az "utaztatásnak".
Kicsit az az érzésem, hogy mivel banki adóval meg minden különadóval terhelik a szektort ezért cserébe a magyar felügyeleti szerv elnézi nekik, hogy mindenféle extra díjjal keressék meg a pénzüket így találva meg a számításukat (állomány díj, osztalékszelvény vágási díj, értékpapír transzfer díj / részvény, TBSZ számlavezetési díj a normál számladíjon felül stb.). Így kapják meg az engedélyt a szabadon garázdálkodásra a magyar piacon.
Az is inkorrektség, hogy ha megveszik az egyik értékpapír szolgáltató céget és valaki nem akar ügyféllé válni akkor értékpapír transzferdíjat kell fizetnie az ügyfélnek ha nem akar az új szolgáltató ügyfelévé válni. Egy diverzifikált portfoliónál több TBSZ számlával ez simán több százezres transzferköltséget jelent. Ha meg esetleg eladod az állományt és készpénzt transzferálnál sokkal jobban akkor sem jársz, ha külföldi papírokat tartasz mert ott meg élből úgy indul, hogy 6-7€ / papír az értékesítési jutalék.
Törölt felhasználó 2024. 01. 10. 18:45
Törölt hozzászólás
#14
Törölt felhasználó 2024. 01. 10. 18:42
Törölt hozzászólás
#13
Franky 2024. 01. 10. 08:47
#12
A Revolut 03.11-től tiltja a looping-ot, azaz a banki költségek kikerülése miatti rendszeres pénz utaztatást a Revolut segítségével A számla és B számla között. A Lightyear-ral ez még megoldható?
Törölt felhasználó 2024. 01. 09. 18:27
Törölt hozzászólás
#11
Amman 2024. 01. 04. 19:36
#10
Én most regisztráltam.Sima számla.Tbsz még nem aktív,csak a tesztelőknek.
Regisztráció gyorsan,zökkenőmentesen megy mobilról.1-2 adat+selfies azonosítás.
Befizetés kártyáról pikk-pakk.Ezt próbáltam eddig csak.Ez egy limitig ingyenes.
Mobil app és pc-s verzió is megy,de pc-n korlátozottan a mobilhoz képest(public beta),így pl. nem tudsz limit ordert adni pc-n,csak mobil appból.
Mindkét felület mint a fapad.Trading212-höz is,de IB-hez meg pláne.
Szóval nem ez lesz a kedvenc platformom,az biztos!
Minimum order 2 USD.Egész jó kamatokat ad be nem fektetett pénzre.Napi elszámolás,havi kifizetéssel.
Regisztrációnál invite linkkel ad 10 usd-t ,amiért te választhatsz bármilyen részvényt az elérhető palettáról,s arra hogy kiválaszd a részvényt ad egy évet,ami szerintem egész korrekt így!
Statment egész pofásnak tűnik.Kíváncsiságból ránéztem.Forintosítva van,ami adóbevallásnál jól jön majd.
Ha valakinek kedve lenne kipróbálni itt a  meghívóm(ha más nem, az ingyen 10usd-s kaparós sorsjegyért :)
 https://lightyear.com/go/tamas550
Minimum deposit 20000HUF vagy 50 EUR és 30 nap alatt kell betolni regisztráció után!
Feltételek:   https://lightyear.com/eu/referral-scheme-terms#scheme-terms
Előre is köszi!
BrokerJozsi
BrokerJozsi 2023. 12. 04. 19:19
#8
2024-től már indul a tbsz is.
efranx 2023. 09. 25. 07:42
Előzmény: #5  Balna1969
#7
Havonta (hó elején) írják jová. Úgy kalkulálj, hogy még adóznod kell a kamat után, mert nem vonnak le. Be- és kiutalásokhoz HUF, EUR számlák esetében aznap megérkezik, USD pár nap.
Ha valóban lesz TBSz, akkor kifejezetten vonzó opció.
Balna1969
Balna1969 2023. 09. 24. 15:50
#5
Akinek van bármilyen tapasztalata, pl. hogy az EUR betétekre adott kamatot mikor írják jóvá, vagy a kereskedésről, be-ki fizetésől, az bátran tegye közzé.
Én Revolutról utaltam be egy próba-adag EUR-t, öt másodperc múlva ott volt. De kétséges, hogy itt fogok befektetni, az IB TBSZ jobbnak tűnik. Vagy tévedek?
Vali 2023. 08. 30. 08:02
#4
Szóljatok, ha megvan a pc verzió, légyszi.
Toniadvesz29
Toniadvesz29 2023. 08. 30. 07:35
#2

Topik gazda

BrokerJozsi
BrokerJozsi
4 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek