Másrészt az a végtelenül tragikus, hogy ha nem jönnek "sorosék", hogy eladhasson nekik részvényt Lőrinc, ezzel nemzetközi tőkét vonjon be a pénzpiacról a cégei bővítéséhez, akkor magunk között, és egymás rovására dagonyázunk befektetőként is, amit mutat a folyamatos lecsorgás. /Sorosék nyilván a profit reményében jönnének, de ők nagyon rossz emberek, mert nem csak harácsoló spekák, akik kivinnék a pénzt az országból, de még migránsokat is hoznának, akik aztán tudjuk mit tennének velünk./ Amikor elmaradnak "sorosék" = a (ner-eseken és a baráti keletieken kívüli) profitorientált független tőkealapok, akkor a hiányzó pénzeket muszáj az állam által felvett hitelekből, adóforintokból, támogatásokból előteremteni, amihez elengedhetetlen a piaci szempontokat is erősen meghajlító kétharmados politikai hátszél. Ez a háttér hiába stabil (szereti az ilyet amúgy a kockázati tőke), de kiderült róla az is, hogy demokratikus úton Orbán életében még a kétharmadossága is kikezdhetetlen. Ott viszont, ahol mindent felülír a politikai stabilitás megtartásának kizárólagos szempontja, ott a politikai helyzet hiába stabil, ha a mindenható és legyőzhetetlen állampárt harcos illiberalizmusa (piac- és idegen-ellenessége) programszerűen eltökélt. Tehát talán lehet mégis némi összefüggés a tőzsdei befektetések és a választások alakulása között.
A befektetőt a remélt profit foglalkoztatja, nem a politika. Ha nem jönnek össze a dolgai, akkor következik a gyászmunka, hogy ő nem is spekázni jött ide, hanem hazafiúi kötelességből. Pusztuljon Soros.
(Olvastam, hogy az Erzsébet-táborokban 30 ezer HUF értékű CBA-kupont kínálnak a pedagógusoknak fizettségül egy teljes heti nyári munkáért. És ez még nem a kommenizmus. De már majdnem.)
....már látom is a "mohóságuktól" megszabaduló OPUS kisbefektetőket, hogy megértve a menedzsment igazi céljait, eladják részvényeiket jókora minuszban és lerohannak az olcsóságukról híres CBA üzletekbe Mészáros- féle parizert vásárolni....istenem...
"az a célkitűzés, hogy a portfólió fejlesztésével és bővítésével egy jövőbeli, magasabb értékű társaság jöjjön létre, ahol a részvényeseknek a befektetési érték növekedésével realizálható az értékteremtés" Ugyanez, tehát "az értékteremtés" volt a célkitűzés a Békekölcsönnél is: az állam harcának segítése "a békéért folyó küzdelemben". Most persze sokkal több a legyőzendő ellenség, hiszen már a barát (Brüsszel, USA, Soros ...) is ellenség. A közgyülin biztos elmondják, hogy ezért lehetnek most átmeneti gondok a "realizálhatósággal".
Választások? Ha jól emlékszem, a magyar emberek kb. 2%-a tőzsdézik. Ebből mennyi az a szerencsétlen (including myself), aki opuszban érdekelt? Ezek közül mennyien vannak, akiknek a választási preferenciáját befolyásolja az árfolyam? Nos, ez anyira törpe minoritás, hogy Morgó és hat társa titánok hozzá képest... Ergó, lófaszt érdekli a politikát az ő véleményük. Ezért is éreztem teljesen értelmetlennek, az itt folytatott politikai "meggyőzést" a választások előtt. Most meg aztán teljesen okafogyott. Legfeljebb elvek szintjén érdekes, de hatása nulla. Nyilván ezt te is tudod, nem is elsősorban neked írom, csak választás most a te hozzászólásodban jött elő.
Akiket kisbefektetőként a "papíron lévő" valóság és nem a libenácik hangulatkeltése, dezinformálása érdekel, azoknak elárulom, hogy a nyilvánosság elé került beszámoló tervezetek alapján 2020-ban 8.133.000 ezer Ft, 2021-ben 9.908.280 ezer Ft osztalék került kifizetésre az Opus Global Nyrt. részére a leányvállalatoktól. Az Nyrt-nél az osztalékfizetésre rendelkezésre álló szabad eredménytartalék levezetés szerint 23.045.050 ezert Ft-tal zárul a 2021-es év. Ez azt jelenti, hogy az eddigi eredmények alapján maximum ennyit tudnának kifizetni összesen, ha úgy döntetnének. Nem lennék meglepve, hogy azon osztalékokból, amelyek az Opus leányvállalatain keresztül az 50 %-os felállás miatt a Mészáros érdekeltségekhez eljutottak (ugyanannyit kaphatott csak az 50 % felállás miatt, de vannak Opus leányvállalatokon kívüli érdekeltségei is ugye, onnan vehetett fel még osztalékot), akár a jövőben megint valami feles vásárlás finanszírozódhat. A beszámolóban sok egyéb közlendő mellett a következők olvashatóak az osztalékpolitika résznél: "Az OPUS GLOBAL Nyrt. középtávon tervezi az osztalékkifizetést, azonban jelenleg a Társaság kötvényprogramban való részvétele miatt azt a likviditást szükséges megteremteni, mellyel biztosítható a kötvényvisszafizetés, mindemellett az a célkitűzés, hogy a portfólió fejlesztésével és bővítésével egy jövőbeli, magasabb értékű társaság jöjjön létre, ahol a részvényeseknek a befektetési érték növekedésével realizálható az értékteremtés, a 2022. február végén kirobbant orosz-ukrán válság okozta a Csoportra ható kockázati tényezők figyelembe vétele mellett." Nem túl fényes a helyzet, pár évvel ezelőtt nem ilyen zaklatott világra számított az emberek többsége, megmondom őszintén, én inkább a környezeti problémák begyűrűződését vártam, mint nagyobb problémát erre az évtizedre, de úgy látszik alulbecsültem az emberi mohóság faktorait. Sajnos a hitelpénzrendszer lelkei miatt a következő évek a túlélésről fognak szólnia a világban, persze lesznek, akik megint húznak bőven a helyzeten, de azok nem az európai lesznek, ők csak megfinanszírozzák majd a dollár körök további hatalmát. Valószínűleg az aktuális érdekek szerint szabadon formálható jogállamiság csak úgy működhet, ha az itteni adófizetők közterheiből és az itteni fogyasztói igényeken keresztül is realizálandó vámbevételek által megteremtett közös EU-s forrásokat (azaz a saját befizetéseinket is) csak túlárazott nyugati cégeknél költheted el szivárványos IKEA-s szatyorba csomagolt vegyes felvágott európai egyesült államok módra, főleg, ha abból még fegyvereket is vásárolsz egy amerikai - orosz háborúhoz. Nem szabad az itteni szereplőket erősíteni, a saját feladatainkon keletkező hasznokat visszaforgatni a saját gazdaságunkba, mert akkor nem vagyunk vegyes világpolgárok, csak szemét populisták.
Akinek még mindig nem esett volna le a tantusz, annak szépen bemutatták, hogy működik ez a világ. ML kivett 27 milliárd osztaléko az M&M-ből, az Opus résznek meg mutattak egy nagy fityiszt. Ezek után tegyen bele egy befektető mondjuk 10 milliárdot, amitől mehetne fel az ár? (Márha nem OTC-n venné persze.) Ráadásul bizonytalan lett az EUs pénzek sorsa, amiből lehetett finanszírozni a NERt. Ha meg is jönnek majd a pénzek, annak az lesz az ára, hogy jobban körmére néznek az EUs pénzosztásnak, kénytelen lesz ML is kisebb árréssel dolgozni.
Ez a NER zászlóshajója, a benne lévő cégek a háttérben a legfőbb támaszai Orbánnak, nem csoda, hogy nem bíznak a nagybefektetők benne. Egyébként az eredmények se támasztották alá eddig a nagyok befektetői kedvét, most kezd látható nyereség lenni, de még mindig nagy ÉCS-ről beszélnek, osztalék semmi, stabil, jövőképpel rendelkező, kommunikáló menedzsment nincs, úgyhogy nem meglepetés az állandó csorgás.
Poén. Ütnek most majdnem mindent, persze miért pont ez maradna ki Napi min lesz ebből 200 alatt. Teljesen megjósolhatatlan mi várható itt. A köztes időre egy biztosan kijelenthető: esik.
NEW OPUS GLOBAL