Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
XisCixis 2021. 05. 27. 15:19
Törölt hozzászólás
#119520
XisCixis 2021. 05. 27. 15:18
Törölt hozzászólás
#119519
Zsuga
Zsuga 2021. 05. 27. 15:14
Előzmény: #119517  berlini
#119518
Ha ezeket az "ösztönzőcsomagokat" megvonják és vége lesz a moartóriumnak akkor az eddig látott emelkedésnek az ellenkezőjét fogjuk látni.
berlini
berlini 2021. 05. 27. 14:57
Előzmény: #119514  tihamer
#119517
Mint minden az átlagosnál nagyobb hozamhoz itt is kellett szerencse.
Nálam ez az elb@szott állami lakáspolitikai ösztönzőcsomag sorozat volt.
Enélkül az elmúlt években százezrek tudtak volna olcsóbban lakást venni.
És a lakásárak sem rakétáztak volna ekkorát.
berlini
berlini 2021. 05. 27. 14:54
Előzmény: #119512  mr_bob
#119516
Ha bejön a várakozásom és idén is növekednek a lakásárak, akkor most is lehet.
bevallom, ma már nem úgy hogy az ember szinte vakon kiválaszt egyet és leelőlegez. Ma már nagyobb a kockázat.
berlini
berlini 2021. 05. 27. 14:47
Előzmény: #119505  HerrLudwig
#119515
Megmondom őszintén nem nagyon érdekel, hogy félreértettem-e ncseedet.
Zugló egy eléggé komplex kerület.
Idetartozik:
-  Városliget és környéke, Stefániával. A belváros után a legértékesebb részek
- Amerikai út környéke: rendezett sürűbb beépités
- Lakótelepek kijjebb (Kerepesi és Fogarassi út között, meg az Őrsvezér téren, amelyek sűrűbb beépitésűek mint számos külső kerületiek, élhetettlenebbek, de jobb közlekedésük miatt magasabb áruak és nem szakadtak, panelprogramosak)
- több családiházas kerületrész, ahol az épitési szablyozás megegedő volta miaat elkezdődött a kisebb 8-12 lakásos házak épitése, de a zöld, rendezett övezeten nem változtatva. (Pld Őrs vezér utja két oldalán egy nagy parkositott úttal középen.) Az árak itt is magasak.
- vannak régi épitésű övezetek is. Ilyen a Thököly út környéke a Bosnyák térig. Itt ma sem történt még nagy előrelépés az általad látottakhoz képest, de ez Zugló kisebb része.
Az én lakásomra rátérve.
(Azért ilyen részletesen, hátha valaki tanul belőle)
Többször leirtam ezeket igy elnézést az ismétlésért.
A projekt megvalósitásnak több lépése van. Ez igaz egy új lakás vásárlásnál is.
1. a helyzet felmérése. 
laksz valahol, de van amivel elégedett vagy és van amivel nem.
Kérdés: érdemes-e váltiztatni, merre billen a mérleg?
Nálam pozitivum volt Sashalomon: 
- családiházas övezet,
- jó tömegközlekedés,
- közeli boltok , piac, orvos, szakrendelő
- autópálya 6 percre
- kert terasszal
- nagyméretű pince - szuterén pingpongszobával műhellyel fitness szobával garázzsal
- két fürdőszoba (igaz az egyik a 3. szinten)
Negativumok voltak:
- egyre hangosabb piac mellettem, egyre több autóval
- hiába előrelépés 20 évvel ezelőtthöz a 2 új uszoda, gyalog messze és kicsik (nem gyógyfürdők)
- kert gondozás (télen hólapátolás) egyre terhesebb 
- 3 szintű épités állandó lépcsőzéssel (igaz a földszinten is volt hálószoba, de kicsi)
Nálam  lassan többségbe kerültek a negativumok (bevallottan azért is mert észrevettem, hogy megöregedtem.)
Ha igen, akkor
2. Hol találom meg a negativumok nélküli használatot a pozitivumok megőrzésével?
Én némi keresés után megtaláltam:
- egy lakást, aminek a mérete terasszal együtt kevesebb mint a fel volt a régihez képest, de egy szinten,
- egy lakást aminek ablakaiből kitekintve zöldet látok, tömeg és autók nékül
- a tömegkölekedés kicsit rosszabb mint a háznál, ahol 5-6 közül választva az őrs vezér tere és a Bosnyák téren lehetett landolni pár percen belül, de utána a belváros közelebb van. Autóval pedig egyértelműbben jobb.
- a közeli boltok nem lehetnek olyan jók mint ott, de cserében a forgalom sem. (Igy is van 2 éllemiszer bolt, pékség gyógyszertár 300 méteren belül)
- autópálya messzebb van, de már nem lényeges mint 10 évvel ezelőtt amikor hajnalban vettem az irány Miskolc-Nyiregyháza irányába)
- Pingpong szoba fitnes szoba
- Terasz is kisebb, de 21m2-ével rekord nagyságú a társasházban és jellegénél fogva nem nézegetjük egymást több tucatnyian ha egyszerre megyünk ki.
- Pingpong szoba, fitnessszoba hiánya: egyértelmű és egyetlen negativum.
Cserében a negativumok közül:
- eltünt a hangosabbá váló környék
- pár lépésre van egy gyógyfürdő (paskál fürdő), ahova terv szerint hetente többször lejárunk majd
- nincs olyan kert amit nekem kellene gondoznom. (Amúgy szépen parkositva van a 4 ház körüli tér, még pihenő padok is vannak.)
- mindent szintben érek el. (Majd megtanulod ezt becsülni, ha nehezedre esik rövid-hosszabb időre a lépcsőzés)
- 2 fürdő maradt, de mindkettő természetesen szinten van.
3. A szóbajöhető lokáció és talált lakások közül választani kell. Itt nincsen recept, helyzettől függő.
3. 1. használt lakások, de lifttel: én nem akartam félévig felújitani, igy kiesett.
3.2. használt lakás, de felújitva: senki nem talál olyat ami olcsó is lenne és ráadásul pont a te izlésed. Igy ez sem jött be
3.3. Új lakás. Ilyen is volt, pár hónapos beköltözéssel, ahol a burkolatokat kellett volna kiválasztani és a beruházó pár hónap múlva átadta volna: Ezt sem választottam. Okok: nem tettszett a beruházó, a lakásban pár helyen változtattam volna az alaprajzon, ami bontással járt volna és nem volt sürgős a dolog. nagy műtét előtt álltam. Dönteni , lefixálni akartam, de nem sűrű programot 2017 -18 telére.
3.4 Új lakás tervasztalról. Megbizható beruházótól. egy év múlva lehetett alaprajzi változtatásokkal és egyéb széleskörű műszaki változtatásokkal véglegesiteni mindent. Ez lett a választás. Nem zavart a 10 hónapos csúszás. benn lakom, úgy néz ki bejött.
tihamer
tihamer 2021. 05. 27. 14:34
Előzmény: #119496  berlini
#119514
Szép hozam❗
Ügyes ❗
Törölt felhasználó 2021. 05. 27. 14:31
Törölt hozzászólás
#119513
mr_bob
mr_bob 2021. 05. 27. 14:17
Előzmény: #119504  berlini
#119512
jó vételt csináltál szerintem, reméljük lesznek még hasonló lehetőségek a jövőben is
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 27. 14:16
Előzmény: #119510  Placi82
#119511
Írta hogy nem akar elmenni, budai hegyvidékre SE.
De mondom, nincs TIK-TAK szóval várja ki amikor annyi lesz az ára amennyit szerinte ér... problem solved. Úgyis mindig a bérlés mellett érvelt! Nosza!
Placi82 2021. 05. 27. 14:11
Előzmény: #119502  ncseed!
#119510
Nem azer nem vesznek az emberek, mert hátha lejjebb megy az ára, hanem a felsorolt okok és tényezők miatt NINCS 200 MILLIÓ FT JA HOGY BUDAÖRSÖN VEGYEN EGY LEROBBANT 30 40 ÉVES HAZAT ÉS FELUJITSA!!! Ezért fog bessulni  a piac. Mert 200 milliót kirako egyének nem egy felujitott vacak Budaörsi agglot akar megvenni, hanem nekik a Budaihegy vidék elit helyei tetszenek és oda akár menni, az se baj ha picit drágább. Mikor már az agglos települések is hegyvidéki ingatlan árakról álmodoznak ott komoly bajok vannak a fejekben. Persze a statisztika duborgest mutat, az ország többi részén Nyíregyháza Miskolc, Veszprém kisvarosok, falvak. Ne viccelj unk Békéscsabán 70 millioert kacsalabon forgott kapsz medencével. Ott dübörög a piac. Nem vitatom. De szépen osszemosak a statisztikát. Országosan nézik. 
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 27. 14:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#119509
Úgy látom bőven vannak 'elégedett vevők' a komment szekcióban...
Törölt felhasználó 2021. 05. 27. 13:45
Törölt hozzászólás
#119508
Placi82 2021. 05. 27. 13:43
Előzmény: #119497  unidentified user
#119506
Tökéletes a meglátása. Perfect. Patt helyzet. 
HerrLudwig 2021. 05. 27. 13:43
Előzmény: #119496  berlini
#119505
A makroökonómiai elemzéseddel egyetértek, a zuglóimádatoddal már nem igazán, de arról később.
Az előző mondókádat úgy kezdted, hogy ncseednek igaza van, mert a reálkamatok... csakhogy ncseed nem a reálkamatokról írt, hanem a kamatokról, ami ugye nominál. Azt írta, hogy ezek trendszerű emelkedése nem fog bekövetkezni. Ez természetesen hülyeség, az infláció emelkedésével fogják emelni a kamatokat is, de abban egyetértek veled, hogy a reálkamat még sokáig negatív lesz.
Ami zuglót illeti, volt egy csajom egyetem alatt, aki ott lakott a bosnyák tér környékén. Lepukkant, omladozó homlokzatú házak, szar minőségű utak (thököly meg a nagylajos katasztrófa), az utcákon meg a villamoson is igénytelen, proli emberek. Retek hely zugló, én semmi pénzért nem laknék ott és nem is vennék semmit, de te tudod. Mindenki úgy bassza el a pénzét, ahogy akarja 😃
Azért vigyázz, nehogy aztán a herminabau ne fejezze be a lakást és lelépjen a pénzeddel.
berlini
berlini 2021. 05. 27. 13:36
Előzmény: #119499  mr_bob
#119504
2020 elsőfélévében. utána már nem nagyon lehetett összehasonlitani a mardék pár lakást és az enyémet.
Törölt felhasználó 2021. 05. 27. 13:34
Törölt hozzászólás
#119503
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 27. 13:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#119502
Ez jó sokaknak ismerős lehet! 😝😝😝
"Itt tartunk most, gyakorlatilag ugyanott, mint fél éve, csak közben mindennek feljebb ment az ára. Nem tudom, hogy lesz, de szerencsére van hol laknunk.Ez a helyzet errefelé.(Persze, el lehetne költözni bárhová máshová, de nem opció, itt vannak az idős szülők (az egyik majdnem 90 éves), akik nem hajlandóak költözni és a gyerekek is ide járnak iskolába. Igen, tudom, Nagytarcsán palotát vennénk medencével ennél kevesebb pénzből, Dunaújvárosban meg aztán pláne, de nem tudunk költözni.)"
****
Nincs TIK-TAK, áááááá....Szerintem várni kell még kicsit, hátha még feljebb megy az ára!
Törölt felhasználó 2021. 05. 27. 13:28
Törölt hozzászólás
#119501

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek