Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Freszelés ma, 09:19
Előzmény: #225063  EURHUF_goes_to_haven
#225068
Használatban van a kérdéses ingatlan, ismert a tulajdonosa (vállalkozó) is. A fő gondom azzal van, hogy az elszámolásban is egyik évről a másikra eggyel kevesebb albetét lett és így az éves kimutatásban-elszámolásban is eggyel kevesebb a sor/befizetés/kiírás van - így a társasház bevétele is csökkent.
Freszelés ma, 09:15
Előzmény: #225064  slash
#225067
Nem fizet gondolom, de nem azért, mert az ingatlan mintha megszűnt volna. Az ingatlan ott van. Egyszerűen az elszámolásból eltűnt az egyik évről a másikra... Eggyel kevesebb albetét lett.
berlini
berlini ma, 08:58
Előzmény: #225062  EURHUF_goes_to_haven
#225066
Igy van.
Mindenki megpróbálja magának a legjobbat kihozni.
Egészségügyben a magán szolgáltatókkal, oktatásban a jobb iskola kiválasztásával, külön órákkal.
Sajnos abban is igazad van, hogy társadalmi összefogásra ez a nép alkalmatlan.
Heroizáljuk a 48-as szabadságharcot.
Annak ikonikus dala, a "Kossuth lajos azt üzente, elfogyott a regimentje" cimű.
A dal elpanaszolja, hogy elfogyott a regiment és Kossuth Lajos kéri aaz önkénteseket.
Hiába.
160-170 ezres volt a Honvédsereg lészáma.
a császári sereg hasonló létszámó volt és a bukás törvényszerűen bekövetkezett amikor a cári orosz sereg, ugyancsak hasonló létszámban betört keletről. 
Ha fontos lett volna mindenkinek a szabadság akkor ezt a sereget időben kellett volna megduplázni.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish ma, 08:41
Előzmény: #225062  EURHUF_goes_to_haven
#225065
Nem ez sokak elképzelésével ellentétben nem úgy működik, hogy kimegyek az utcára azt ordibálok, legalább is nálam.
slash ma, 08:36
Előzmény: #225061  Freszelés
#225064
 A nem fizető lakásra  a társasháznak  jelzálogot kell rakni úgy tudom ez megy. 
Előzmény: #225061  Freszelés
#225063
Hogy lehet hogy kikerült ? Kifelejtették ? Meghalt aki ott lakott és egy darabik üressen állt ? Közös költség ha lakják szerintem kéne fizetni, ha végig lakott volt, akkor akár visszamenőlegessen mert a közös tulajdon állapotát meg kell őrizni. (tető, csövek, villany stbstb).Jogilag ez egy nagyon nehéz dió szerintem.
Előzmény: #225060  J0hnnyEnglish
#225062
Forrnak az indulatok ? HOL??? MUTASD MEG HOL?? Mindenki néma csöndben kullog, ha nagy baja van és kezelhető akkor megy magánba, ha nem akkor megy a magyar egészségügybe. MINDENKI BELETÖRŐDÖTT!!! (aki még nem hagyta el az országot, úgy hogy vissza se néz). Ugyanez a gazdaság, infláció, oktatás kapcsán is igaz.
Társadalmi összefogásra ez a nép az elmúlt 100 év miatt képtelen. A magyar a magyarnak farkasa! 
Freszelés csütörtök, 23:52
#225061
Van egy társasház, ahol 6 évvel ezelőtt hirtelen kikerült az egyik lakás az éves elszámolásból. Kicsit csökkent is a társasház mérete ezzel a táblázatban és mivel már nem szerepelt az elszámolásban így gyaníthatóan közös költséget se fizettek ezután. A kérdéses lakás magántulajdon, továbbra is is létezik (nem vitte el egy feketelyuk). Elkezdtem összenézni az elmúlt 10 év papírjait és így jött ki. Szerintetek van bármi elfogadható magyarázat erre?
Van közös képviselő, számvizsgáló bizottság 2 fővel meg minden ahogy kell.
Mielőtt felfedném a lapjaimat szeretnék tájékozódni, mert nem keresek feltétlenül konfliktust. Köszönöm.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish csütörtök, 22:59
Előzmény: #225059  tihamer
#225060

Elvileg nem lesz olcsóbb, hacsak be nem jön egy válság - az ipari termelés nagyon szarakodik és európai szinten rossz a fogyasztás - ez indukálhatja a munkanélküliség megugrását.
Magyar honban amit látok, hogy egyelőre a fizetéseknek kell beérni az árakat, az egyéb jövedelemforrást én most nem hoznám be, a legtöbben ebből próbálnak egyről kettőre jutni.
A nagyobb probléma itthon, hogy olyan alapvető termékek (élelmiszeren belül pl cukor, liszt, péksütemények) hajtják újra az inflációt, ami bizonyos társadalmi rétegeket tovább lök a mélybe. Ez nagyon nagy probléma, és úgy tűnik kormányzati szinten ezekre a dolgokra, ahogy az egészségügyre is magasról sz@rnak.
Egy elsős gyerek alap dolgai az intézményi listáról alaphangon 30.000 Ft, ez csak a füzet/lapok/ecset/festék...  A tolltartó, a tolltartóba való, iskola táska, íróasztal, szék.. sorolhatnám messze van ettől...
Ezek után mire elég a minimálbér, érdemes legondolkodni a társadalmi felelősségvállaláson. Nagyon gáz, nagyjából abban reménykedek, hogy a gyerekeim alatt középiskoláig nem omlik össze a magyar oktatás. 2026- nagyon közel van, és a kórházak/oktatás-sal érintkezők esetén szinte kivétel nélkül forrnak az indulatok.
tihamer
tihamer csütörtök, 22:27
Előzmény: #225058  Second Wave
#225059
Nem lesz olcsóbb semmi sem.
Se az anyag díj, de a munkadíj.
Ez van.
Second Wave csütörtök, 18:10
Előzmény: #225053  tothjoco
#225058
A 3. percben el is mondja a tanácsadó, hogy mire alapozza az árcsökkentési állítását.
A ződ nyilakra... Mostanában inkább zöld nyilakat kap a lelkem.
2345678 csütörtök, 17:43
Előzmény: #225050  EURHUF_goes_to_haven
#225057
"Leleményes tesó mindent magára irat..." Erre fele sokan csinálják. Van is itt egy erre szakosodott ügyvéd. Ez az ügyvéd mindig azt tanácsolja, hogy ha biztosra akar menni a kapzsi tesó, akkor az unokákra íratják. Miért jó ez ? Mert a tesó pereskedni fog, de egy gyerekkel szemben az esélye egyenlő a nullával. A gyámügy semmit nem enged elvenni egy gyermektől. 
Pistike12 csütörtök, 14:08
Előzmény: #225055  sztiv
#225056
Ez olyan jellegzetesen romanos learazas, mint a tulajdonos maga...
A kiirt arak a csokkentett arak mar. Erdemes rakattintani az alaprajzra, es megnezni a valos nmeket es az abbol szamolt arakat... 
Netto terulet, ertekesitheto terulet es pluszban a terasz, amely nem tartozik az ertekesitheto teruletbe:) 
sztiv csütörtök, 13:21
#225055
Zenit Residence By Bayer: NYÁRI AKCIÓ! 1.2 millió /m²
https://bayerproperty.com/lakoprojektek/budapest-xiv/zenit-residence-by-bayer
kukor-ica csütörtök, 13:13
Előzmény: #225026  Benzedrine
#225054

Az a baj, hogy ez csak akkor megy biztosan, ha tudod a halálod időpontját :)
Ennek hiányában valakinek futnia kell a kockázatot, hogy 60 vagy 100 évesen halsz-e meg.
Korábban ezt a kockázat közösséget az állami vállalta a nyugdíjrendszerrel, de ez ugye már nem sokáig lesz így, minimálbéresek, katások, stb. pártízezerre talán számíthatnak.
Ha nagyjából fix összegű megtakarítással vágok neki az öregségnek, akkor a kockázatot kizárólag én vállalom, és jó eséllyel az a vége, hogy vagy sok lesz az örökség, vagy a végén éhezem. Egyik sem jó.
Ezért sem értek egyet azzal az eléggé általános felfogással (ld. kiszámolós FIRE cikk), hogy a lakott ingatlan t azt ne számítsuk sehova, mindegy mennyit ér. De, igenis számítsuk. Nyilván 70-80 évesen már nem költözik a többség önszántából sehova, de 60 körül igen is fel lehet venni a "kiszálló" pozíciót az ingatlanpiacon, azaz kisebbre, olcsóbbra cserélni.
És hát más lehetőség itthon nincs...
Az egyedi eltartási szerződések kissé szürke zónások, mindkét fél számára kockázattal, a lakásért életjáradék programot beszántották, pedig nagy nevű szereplők csinálták (=garancia), fordított jelzálog meg ördögtől való. És körbe értünk...
Freszelés csütörtök, 10:16
Előzmény: #225051  Freszelés
#225052
ezt nem neked adom tanácsként, csak úgy általában véve böfögöm bele a világba, mint okosság.
Freszelés csütörtök, 10:15
Előzmény: #225050  EURHUF_goes_to_haven
#225051
A barátaidat, párodat, házastársadat te választod és a gyerekedet te vállaltad és te nevelted.
A testvér és a szülő az, amit kap az ember. Van aki könnyített, hátszeles pályán éli az életét és neki könnyű...  de a szomorkodás/irigykedés nem fog segíteni. Ha neked nem ilyen lapot osztott az élet, akkor meg legyél észnél és oldjad meg az életedet a rokonaid nélkül - mást úgyse tehetsz.
Az örökséges megbeszélést szerintem minden esetben a szülőnek kell "faszilitálnia" addig, amíg még szellemileg erre alkalmas. Ez az ő felelőssége. Tudnia kell, hogy ő sem él örökké.
Remélem lesz annyi belátásom öregkoromra, hogy időben elrendezzem a dolgaimat.
EURHUF_goes_to_haven csütörtök, 09:34
Előzmény: #225048  Freszelés
#225050
Barátot pénztelenségben, 
Házastársat váláskor,
Párodat szakításkor,
Testvért örökléskor,
Gyermekedet öreg korodban ismered meg!
Hiába na, nagy igazság... És mennyi családi dráma van abból, hogy ezek nincsenek megbeszélve előre, vagy a "leleményesebb" tesó már mindent magára iratott, mikor a szegény szülő meghal... Másik tesó meg ott áll letolt gatyával és a  hagyatékin jön az überássung, hogy hoppá...
EURHUF_goes_to_haven csütörtök, 09:32
Előzmény: #225047  FR73
#225049
Illetve ez abban az esetben működik, hogyha van egy likvid vagy részben likvid vagyon felépítve, ha kb mindne megatakarítás egy vidéki 3 szintes családi ház horribilis rezsivel ami se nem likvid,és a szülők életéig likvidálni se lehet (általában ragaszkodnak hozzá, egy racionálisabb lakás helyett) akkor meg ugye nincs mit tenni.
Freszelés csütörtök, 09:29
Előzmény: #225047  FR73
#225048
Ahány ház, annyi szokás és ez aztán végképp egy nagyon érzékeny téma, szerintem 10-ből 9 családban nem beszélnek erről. Mert hát az 50-60 éves örökölte a 80-90 évestől, a 20-30 éves gyerek meg bele se lát esetleg, hogy pontosan mi van egy generációval feljebb, azt se akarja hogy "pénzéhesnek" tűnjön, szóval esetleg jólnevelt gyerek módjára fel se hozza a témát és nem is "kutakodik". És szerintem jól teszi. A 20-30 éves elfogadja a helyzetet és majd  50-60 évesen ő cselekedhet másképp, mutathat más példát.
FR73 csütörtök, 09:06
Előzmény: #225045  Freszelés
#225047
50-60 évesen az örökséget (vagy annak egy jelentős részét) már transzferálja is tovább a saját gyerekeinek, nekik épp akkor van szükségük indulóra. Egyszerű lenne, de sok helyen nem működik.
EURHUF_goes_to_haven csütörtök, 08:30
Előzmény: #225045  Freszelés
#225046
Hát ezt szerintem általánosítani nem igazán lehet. Régebben a gyerekvállalás le volt tudva a 20 as években, mostmár tolódik 30 asra, várható élettartamok is nőttek.
Én édesanyám 20 éves koromban édesapám meg 30 évesen veszítettem el, utána fizettem ki tesóm. Így felét örököltem felét "hozzá tettem". De abban igazad van, hogyha az első lakáshoz már az elinduláshoz is erre kell "várni" akkor a hozzátett rész nagyon kicsi lehet. Most önerőből fiatalként pályakezdő fizetéssel, úgy hogy esetleg gyerek is bele van tervezve tényleg nagyon nehéz lehet . 
Freszelés csütörtök, 08:17
Előzmény: #225043  EURHUF_goes_to_haven
#225045
Öröklés? Hány évesen örököl (ha örököl) az átlag valamit? 40? 50? 60? Addigra a kávé már lefőtt - vagy így vagy úgy. Ha az öröklés kell/fog rendberakni "életileg", akkor kva nagy a baj...
FR73 csütörtök, 07:46
Előzmény: #225043  EURHUF_goes_to_haven
#225044
Miért lepett meg? Olyanokat kérdeztek, akik képesek kifizetni a szigetet, a felső középosztály túl volt reprezentálva.
EURHUF_goes_to_haven csütörtök, 07:27
Előzmény: #225041  Pistike12
#225043
Meglepett kicsit, hogy azért elég sokaknak már volt, többeknek öröklés vagy segítség révén. Az én közvetlen környezetemben azt kell, hogy mondjam, hogy kevesebbeknek adatik/adatott ez meg. Valószínűleg én is ugyanebben a cipőben járnék ha sajnálatos módon nem öröklök.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish szerda, 23:06
Előzmény: #225041  Pistike12
#225042
A szomorú inkább a hitel mint eszköz és a pénzügyi tudatosság hiánya. A hozzászólások is hasonlóan finomak! 
Pistike12 szerda, 21:50
#225041
https://youtu.be/XxiLmNY0jvg?si=u_0NQRJNVSgtBW1C
Kis kozvelemenykutatas a szigetrol lakas temaban. 
Ja meg 30 felett is szuloknel...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek