Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2024. 05. 22. 17:48
Előzmény: #221838  terelemel
#221840

hát ez kb az ingyenes bulvárújságírógyakornoki munka része lehet,talán le is szerződtetnek jutalmul
viszont ha ezek budapesti számok akkor igazak is lehetnek, de csak azok sírhatnak miattuk akik bármi miatt képesek hivatásból sírni, mint a békás-ófaluköponti fórumtársunk
..
viszont a 19 második feléből származó vidéki paneljeim kb 60% árnövekményen mentek át azóta, és kb 40% bérleti díj növekményt szenvedtek el mára
az ezekből beszedett és összegyűjtött bérleti díjak egy része forog a tőzsdén 2020 május óta, már 2 millió felett a belőlük realizált árfolyam és osztalék eredmény együttesen, ez kicsit több mint a kettő sallangokkal növelt vételárának 10%-a
..
aki álompapírozik azóta az hol tart ma, tudja valaki aki nem hisz a lakásbefektetésben?
gyula1971
gyula1971 2024. 05. 22. 17:29
#221839
Az eladók és a vevők is kivárnak a Balatonnál2024.05.22.
Az elmúlt hónapokban az előző évi pangás után némi mozgás érzékelhető a Balaton ingatlanpiacán, miközben az árak változatlanok. De talán már nem sokáig.Az idei év elejétől a balatoni ingatlanpiacon is élénkült a kereslet a tavalyi évben jellemző szintekhez képest, azonban ennek kapcsán mindenképpen figyelembe kell venni, hogy akkor “szinte nulla volt” a piaci mozgás - derült ki Krausz Gábornak, a Balla Ingatlan siófoki irodája ingatlanközvetítőjének szavaiból.Az árak egyelőre nem változtakA lényeg azonban az, hogy miközben a kereslet kismértékben élénkült, az árak egyelőre nem változtak. Az alku mértéke 0 és 10 százalék között alakul, tehát vannak esetek, amikor egyáltalán nem lehet árengedményt elérni.Az értékesítési idők most jellemzően megnyúltak, sok ingatlan esetében években mérhető az eladás. Az olyan ingatlanokat lehet gyorsabban eladni, melyek olcsók: az 50 millió forint alatti áron megszerezhető présházakra, mezőgazdasági ingatlanokra, telkekre érezhető a legnagyobb kereslet, melyekre 30-50 négyzetméter alapterületű nyaralót, gazdasági épületet szeretnének építeni a vevők. Ezen kívül nagyobb igény mutatkozik még a vidéki családi házakra, de csak a 70-80 millió forintos árszintig.
https://www.igylakunk.hu/hirek/az-eladok-es-a-vevok-is-kivarnak-a-balatonnal?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR34ziIvvdXlc_gYRkFjsiYc4eioJFhBCQsVb0vLCakYY82TbzT_3N1PMRY_aem_AbLhcRCCw_jXcZv8952IP3Btct-S6jvbv76YCDFTPAH7fq9Iji_YEFb3d6A2DRIxH7hf68BZ6jDBnBnW4_XUFWPt
terelemel 2024. 05. 22. 14:22
#221838

Felrobbant a kínálat:
2022 májusában még kevesebb mint 10,5 ezer kiadó lakóingatlant hirdettek a tulajdonosok, tavaly májusban már több mint 13 ezret, idén májusban pedig már közel 14,5 ezer kiadó lakásba és házba várnak bérlőket a hirdetők, ez két év alatt majdnem 40 százalékos bővülés
Nem mennek az airbnb csodak, adjak ki oket hosszura.
terelemel 2024. 05. 22. 14:11
Előzmény: #221836  sztiv
#221837

"ami ingázással is megoldható lett volna"
Kb +2 munkanap / het.
sztiv 2024. 05. 22. 14:07
Előzmény: #221835  slash
#221836
Anno egy egész államtitkárságot levittek Kecskemétre ami ingázással is megoldható lett volna, mégis a szakemberek 95%-a nem vállalta....
slash 2024. 05. 22. 13:52
Előzmény: #221833  FR73
#221835
Ez a XY kormányzati szerv illetve egyéb múzeum stb Debrecenbe költözése gyakran előkerül. Aztán mikor a budapesti dolgozók hasukat fogva a nevetéstől közlik hogy fullba offolják a  Debrecenbe költözést majd toboroznak ott lent a helyi erőkből megfelelő munkaerőt , hirtelen döbbent csend támad.. 
Pistike12 2024. 05. 22. 13:20
Előzmény: #221830  FR73
#221834
Jogos:) 
FR73 2024. 05. 22. 13:19
Előzmény: #221831  slash
#221833
Kellenek a debreceni szavazatok június 9-én, aztán megígérünk mindent is, ami eszünkbe jut. Az mcc-ben valaki összedobhatott egy prezit a témában, aztán ezt bedobta a Lázár.
Vodafonelive
Vodafonelive 2024. 05. 22. 12:54
Előzmény: #221820  FR73
#221832
Aaaa, hirtelen ez a tegnapi poszt jutott eszembe. X) https://www.reddit.com/r/australian/s/pVAx85ZO3v
Mindenhol nehez az elso lakasvasarlas, meg a tengerentulon is.
slash 2024. 05. 22. 12:35
#221831
Nyugi. Semmi nem lesz. Semmire van csak pénz. 
FR73 2024. 05. 22. 12:18
Előzmény: #221829  Pistike12
#221830
Most gondolj bele, többet lopsz, mint amennyit egyáltalán el tudtál képzelni, és még mindig megszavaznak a választók. Hülye lennél abbahagyni.
Ezért én nem kapok infarktust, elmegyek, leszavazok, aztán ennyit tudtam tenni, a népnek szabad hülyének lenni.
Pistike12 2024. 05. 22. 12:11
Előzmény: #221828  FR73
#221829
Nem a helyszin a durva. 150 milliard forint. Eszeveszett merteku lopas. Mint a bayernes bosnyak teri irodahaz illetve a 440mrdos 40kmes autopalya zalaegerszegen.
Itt 10-20x tularazasok vannak. 
FR73 2024. 05. 22. 11:58
Előzmény: #221827  Pistike12
#221828
Évek óta készen áll a közlekedési múzeum terve a volt Ganz gyár területére a Kőbányai úton. Egy komplex tervről van szó, modern megoldásokkal, élményközpontú múzeumról. Szerintem tökéletes hely lenne rá, a magyar vasúti járműgyártás egyik ikonikus helyszínén. Kapavágás még nem történt az ügyben. Most ezt dobnák a kukába?
Szerintem Lázár csak terel, semmi sem lesz belőle.
Pistike12 2024. 05. 22. 11:40
#221827
A fidesz valami elkepeszto szintre emelte a lopast most Lazarral.
"Ezt a kormány első olvasatban megtárgyalta, és ezt a 150 milliárd forintos beruházást meg lehetne valósítani valahol a BMW-gyár közelében. Úgyhogy én azt szeretném, hogy az új Közlekedési Múzeum, a közösségi közlekedés reneszánszát is szimbolizálva, illetve a 21. századi mobilitás jelentőségét kiemelve, itt lenne, Debrecenben"
Ez 1mos nm arral szamolva 150.000nm!!!!
Kozben: "Magyarország legnagyobb múzeuma közel 8000 négyzetméteren várja a magyar kultúra és történelem iránt érdeklődőket." 
FR73 2024. 05. 22. 10:45
#221826
Ecnedam
Ecnedam 2024. 05. 22. 10:43
Előzmény: #221821  FR73
#221825
"A piac egyébként kellemetlen, mert ath közelben van a hőn áhított sp500, de attól is tart, hogy mi lesz, ha még feljebb megy."
Nekem a Rheinmetallal volt ez az érzésem a háború kitörése után. Úgy éreztem mindig, hogy á ez a hajó már elúszott erről már lemaradtam, hová szálljak be egy részvénybe ami 2 hónap alatt duplázott az első heteiben a háborúnak? Aztán 300 eurónál is ezt mondtam. 
Rheinmetall AG Interactive Stock Chart (RHMG) - Investing.com
Ecnedam
Ecnedam 2024. 05. 22. 10:37
Előzmény: #221812  FR73
#221824
"Akarok-e szenvedni még két-három-öt-tíz évet valahol, vagy belevágok, lesz ami lesz, hogy most jobb körülményekbe kerüljek?
Példák:
Boldogok voltunk kettecskén az n+1 szobásban, de van egy gyerekünk, nagyobba kellene menni."
Élethelyzet sok van. A mi példánk, motivációnk a lakásvásárlásra ez volt:
Feleségem nagyszülei kint laktak vidéken anyósomék mellett, közel legyenek ha bármi van. Saját lakásuk üresen a belvárosban, mi fiatalok rezsiért megkaptuk, segítségnek jó, mamáéknak is jó nem nekik kell vele baszakodni, tartani mert kiadni nem akarták. Nálunk jött a baba, úgy voltunk vele maradunk még a mamáék lakásában rezsiért 2-3 éves koráig, addig is gyűjtünk. Mire jön a második baba addig meg mozdulunk, nagyobb önerővel, nagyobb lakásba. 
Ehhez képest egyik este egy kb nm-nyi területen ledobta a plafon a vakolatot és jött vele pár vödör víz is, beáztunk. Ajtókeretig ázott a fal, egy áramkör odalett (természetesen alu vezeték), penész barátunk meg is jelent hamar. Én allergiás vagyok a penészre (aszthma szerű tünetek) terhes nőnek sem épp ideális. Így hát megjelent a motiváció a lakásvásárlásra, mondhatni: impulzus vásárlók lettünk. :)
lacikonyha 2024. 05. 22. 10:21
Előzmény: #221822  slash
#221823

én nem járkálok a vidéki büfi lakás bérleti díja után, pont jó az nekem átutalva is
szórakozni belőle a város közepére járok, ahol ritkán szólít meg magyarul a felszolgáló, ma is így lesz hamarosan 
slash 2024. 05. 22. 10:13
Előzmény: #221816  J0hnnyEnglish
#221822
Jó ez így van de most vagy nyaralót veszel ahol pihensz molyolsz hétvégén vagy büfi lakást ahova csak a bérleti díjért jársz. Azért az nem mindegy..Nálad amúgy mi a zsongás tárgya pontosan? A szokásos? Ha belterület lesz sokkal többet fog érni? 
FR73 2024. 05. 22. 10:02
Előzmény: #221819  lacikonyha
#221821
Nem lakáspiac, hanem pszichológia. Feleségem igazi optimalizálós típus, (még) meg van győződve arról, hogy képes is rá.
Készítettem neki szép excel táblát, melyben árfolyam, költségek, hozamszámítás, minden van, és - melóshoz hasonlóan - próbál optimálisan beszállni a piacba. Megegyeztünk, hogy nem fogom befolyásolni, akkor vesz, amikor akar, a pénz ott van az értékpapír számláján.
A piac egyébként kellemetlen, mert ath közelben van a hőn áhított sp500, de attól is tart, hogy mi lesz, ha még feljebb megy.
Én februárban a saját részemet azonnal betettem emerging markets ETF-be, ami azóta úgy 7%-ot hozott a költségek lefaragása után is. Ő ugyanakkor beparkoltatta EUR pénzpiaci alapba, ami azóta hozott 0,7%-ot, és nézi, hogy a kinézett ETF-je felment 7-8%-kal.
Kíváncsi leszek, hogy melyikünk stratégiája fog nyerni, az ő optimalizálós keresési vagy az én bután veszek ha van pénzem stratégiám.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók