Abban az értelemben "hajszolnám" tovább a papírt, hogy ne feledjük hamarosan -1000 pont lejön osztiként. Aztán az már milyen lenne, hogy mondjuk vágás előtt 26 körül lennénk és esetleg 25 alá becsúsznánk és onnan folytatná a papír. Akkor már jobban nézne ki egy 28000 fölötti vágás előtti szint, és akkor 27000 alá már nem kéne bemenni. Az sokkal jobban nézne ki. :) Támogatom nagyon, hogy 28000 felett érje a vágás a papírt.
Tudom, volt már, de igaz, illetve kell is a jó hír: :) "Céláremelés érkezett az OTP-re. Az Autonomous Research 31 776 forintról 33 235 forintra emelte az OTP részvényeire vonatkozó 12 havi célárfolyamot, az ajánlás változatlanul felülteljesítés." Eqi.
Lehetne így is magyarázni, de értelmezésemben a mondat az jelenti, amit magyarul jelent és ami le van írva: Tehát: "Bikás forgatókönyv: Amennyiben az árfolyam sikeresen áttöri a 27400,0 HUF-os ellenállást, a következő célpont a korábbi lokális csúcsok, vagy akár magasabb szintek is lehetnek." "Bikás forgatókönyv"-ről ír, ami egyértelmű, emelkedés esetére vonatkozik, nem korrekcióra. Aztán le is írja konkrétan mit jelent ez: írja, hogy amennyiben az árfolyam áttöri a mindenkori csúcs szintet, = tehát felette lesz. Felette. Akkor a következő célpont, tehát felette a következő célpont és nem alatta... Tehát felette a következő célpont a "korábbi lokális csúcsok" nyilvánvaló, hogy ez ebben az esetben egy ellentmondás, és amúgy minden más esetben ez igaz lenne, ha még lenne korábbról felette lévő korábbi csúcs. Csak ilyen nincs. Ha lenne, akkor nem arra gondolnál, hogy először lefele megy és majd utána fel, hanem felfelé halad és voltak korábban további fentebbi lokális csúcsok és azok felé megy az ár. Ez annyira egyértelmű, hogy nem lehet másképpen magyarázni, mint ad1 figyelmetlenség, ad2 egy sablon szöveg része, ad3 mindkettő. :)
A "devizahitel válság" margójára még egy plusz szempontot hoznék be. Tehát a bíróságok, szabályozók SEM hozhatnak olyan ítéletet, szabályozást, amivel veszélyeztetik a bankrendszer egészét, és amivel egy esetleges válságba sodorja őket. A sok okos meg lényegében ezt súlykolja. Mert ez egyet jelentene egyébként a gazdasági és hitelezési, és általános válsággal is. Tehát ez már olyan aránytalanul túlzó döntés lenne az egyik fél javára és a másik kárára, ami aránytalan és indokolatlan. Ezt még ekkor sem tehetné meg, ha egyébként jogos lenne, hozzátéve hogy már ezek a dolgok többféle módokon rendezve lettek. Hányszor szeretnék ezt még rendezni? Újra és újra az egyik felet indokolatlanul súlytva, a másik felet indokolatlanul előnyös helyzetbe hozva? Egyébként én ezt az árfolyamréses dolgot sem értem. A banki működés lényege a MAI napig is, hogy két árfolyam van, egy vételi egy eladási, és az a banki normál működés része volt mindig is, hogy ezt alkalmazzák. Ma is ha váltani szeretnék dollárt részvényvásárláshoz, nekem rosszabb árfolyamon adják, mint a hivatalos, piaci, közép. Ha vissza akarom váltani forintra, megint csak rosszabb árfolyamot kapok, mint a hivatalos piaci. Ez az árrés. Ez egy gazdasági folyamat, amin keresni szeretne igen minden szereplő, a bank is, az se ingyenből működik. Akinek nem tetszik nem vált, vagy nem ott vált, nem kötelező semmi sem. Aki elfogad egy folyamatot, az elfogadja azokat a keretrendszereket, amelyeken keresztül ezt a folyamat működik. Nem tartanak senkinek pisztolyt a fejéhez, hogy csináld. De ha csinálod, akkor tudod mit csinálsz és elfogadtad. Ez lenne a normális, még ha tudom, hogy nem így van, (100x aláírt, közjegyző, mit tudom és mi kellett hozzá a hiteleknél), de amit már megint kitaláltak ezzel az ítélettel, az nonszensz.
Nem értek ehhez a problémához, de egyrészt ezen már túl vagyunk, azaz rendezve lett korábban a devizahitelesek dolga, ráadásul baromi kedvezően, (kedvező árfolyamokon visszamenőlegesen a hiteleseknek kedvezve). Tehát jogilag egyszer már jogerősen túl vagyunk rajta nem? Másrészt időben is 10+ évvel ezelőtti történet volt, tehát időben is már avulás okán sem feltétlen vannak meg a jogi alapjai az újbóli felfejtésének a dolognak. Szerintem itt keverik a szezont a fazonnal akik be szeretnék erőltetni újra ezt a témát az országba, bankokra, ügyfelekre. Tehát valamilyen formában tudomásom szerint már rendezve lettek ezek a kérdések az országban. Az, hogy más országokban mi a helyzet (Lengyelország) nem tudom, de elképzelhetőnek tartom, hogy ott más a helyzet. A másik, hogy elvileg még ha újra elő kellene venni ez alapján újra a témát, egyesével kell minden egyes hitelfelvevő esetében a szerződést megnézni, nem lehet általánosítani. Ez tegyük fel egy új eljárás indítását feltételezi, ami szintén hosszú éveket fog igénybe venni, de mondom tekintetbe véve a korábbi már elvileg, jogerősen lezárt ügyeket. Ezt szinte lehetetlennek tartanám "előről" kezdeni mindent. Nem tartom reális veszélynek a bankra nézve.
Újabb nap ante portas. Nyilván túlzott optimista volt a feltételezés, hogy már tegnap áttöri a kaput, éppen jelentés előtti nap. No, de mára felszállt a fehér füst :) és megvan a jelentés. További fejlődés történt értelmezésemben, tehát a jelentésbe nem lehet belekötni, kérdés a piac beleköt-e... A hangulat kifogástalan, a dax lassan tényleg új csúcsra tör. Nem tudom, mi kellene még a további emelkedéshez. Ma ki "kell" törni.
Akkor ma újra próba 27 ezer kitörésére?! Most megint az látszik (szerintem), hogy az árfolyam feltapadt a 26600 körüli szintekre, kvázi a "pre 27000-re". Hat napja a 27000-es "kapu" előtt dörömbölünk. Bontjuk le lassan az ellenállást, mígnem elfogy az eladó és ugrik az ár. Ezt vizionálom, a hangulat nem rossz, túl vagyunk a rettegett kamatdöntésen. Ja, viszont holnap jelentés. Valami történni fog. A jó jelentés támogathatja az áttörést.