ÉJJELI FEJLEMÉNYEK BRÉKING!!! TRUMP KAPITULÁLT! KIEMELT HÍR: ▶️ A Brent kőolaj 5,6%-ot esett, a tokiói részvény-index pedig 5,4%-ot ugrott az éjjel Trump bejelentésére, miszerint „Az Iráni Iszlám Köztársasággal kötött megállapodás most lezárult. Ezennel teljes mértékben felhatalmazom a Hormuzi-szoros díjmentes megnyitását, és ezzel egyidejűleg felhatalmazom az Egyesült Államok haditengerészeti blokádjának azonnali feloldását.” A békemegállapodást pénteken írják alá Svájcban. Az Associated Press szerint a magas olaj- és gázárak, valamint az energiaellátási problémák nem oldódnak meg egyik napról a másikra, annak ellenére, hogy bejelentették az iráni háború lezárásáról és a Hormuzi-szoros megnyitásáról szóló megállapodást. Energiaszakértők szerint a hónapokba fog telni, mire az energiaszolgáltató vállalatok újra tudtak működni olyan mértékben, hogy kielégítsék a világ keresletét. Az Egyesült Királyság, Franciaország, Németország és Olaszország közös nyilatkozatban bejelentette, hogy készen állnak feloldani az Iránnal szembeni szankciókat. Az amerikai elnök a New York Timesnak adott interjújában, miután bejelentette az Iránnal kötött megállapodást, bírálta Netanjahut a Libanon elleni támadások sorozata miatt, amelyek majdnem meghiúsították a végső megállapodást. „Nagyon nehéz fickó” – mondta Trump Netanjahuról. „És őszintén szólva, nagyon hálásnak kellene lennie nekünk ezért. Mert ha Iránnak lenne atomfegyvere, Izrael két óra múlva már nem létezne.” Az iráni Mehr hírügynökség szerint a megállapodástervezet 14 pontot tartalmaz: az ellenségeskedés végleges és azonnali beszüntetése minden fronton, beleértve Libanont is; a tengeri blokád teljes feloldása 30 napon belül; az Egyesült Államok erőinek kivonása Irán környékéről; és a Hormuzi-szoros újranyitása. A tervezet említi az iráni olajeladásokra kivetett szankciók felfüggesztését, a nukleáris kérdésekben a megállapodás aláírásától számított 60 napon belüli végleges megállapodás elérését, valamint 24 milliárd dollárnyi befagyasztott iráni vagyon felszabadítását a 60 napos tárgyalási időszak alatt. Irán azt állítja, hogy az Egyesült Államok beleegyezett, hogy 300 milliárd dollárt fizet az újjáépítési alapba közvetlenül Iránnak Megjegyzés: Trump elvesztette a háborút és bármire hajlandó volt, hogy befejezze azt. 100 milliárd dollár elfüstölése és 8 amerikai katona halála után óriási összeget kell átutalnia az iráni újjáépítéshez. A Hormuzi-szoros újra nyitva lesz, ahogyan az szabadon hajózható volt Trump ostoba háborúja előtt is (1. – 2. kép) • Jair Lapid volt miniszterelnök és ellenzéki vezető azt nyilatkozta, hogy Izrael nem fogja elérni háborús célkitűzéseit az USA és Irán között kialakulóban lévő megállapodás keretében. Lapid szerint Netanjahu kudarcot vallott az iráni kérdésben. „A jelenleg formálódó megállapodás nem éri el Izrael háborús célkitűzéseinek egyikét sem” – írta Lapid az X-en, azzal érvelve, hogy az iráni kormány hatalmon marad, rakétaprogramja folytatódik, és Teherán képes lesz újjáépíteni nukleáris programját. • Az izraeli kormány közölte, hogy az ország hadserege vasárnap csapásokat hajtott végre a libanoni főváros déli részén, a Dáhija nevű külvárosban, amely során 3 ember életét vesztette. Az izraeli hadsereg szerint a Bejrút elleni támadásokat azután hajtották végre, hogy a Hezbollah 3 drónja csapódott be izraeli területre. https://www.theguardian.com/world/live/2026/jun/14/iran-us-middle-east-crisis-donald-trump-peace-deal-strait-hormuz-open-pakistan-latest-news-updates Trump bírálta az izraeli Bejrút elleni támadásokat. A támadásnak „nem lett volna szabad megtörténnie, különösen egy ilyen különleges napon, amikor ilyen közel állunk a békemegállapodáshoz Iránnal” – írta Trump tegnap a Truth Socialon. „Minden félnek vissza kell állnia” – sürgette. • Az Egyesült Arab Emírségek múlt heti, állítólagos döntése, miszerint akár 10 milliárd amerikai dollár értékű, Iránhoz köthető forrást szabadít fel, intenzív vizsgálatot váltott ki a Perzsa-öböl menti biztonsági körökben, mivel az állítólagos megállapodás az emírségekbeli infrastruktúra elleni iráni rakéta- és dróntámadások fokozódása közepette került napvilágra. A Reuters arról számolt be, hogy több mint 3 milliárd amerikai dollárt már átutaltak egy szélesebb körű deeszkalációs megállapodás keretében, amelynek állítólagos célja az Egyesült Arab Emírségeket célzó iráni csapások megállítása az Egyesült Államok és Izrael közötti szélesebb körű Iránnal való konfrontáció során. https://defencesecurityasia.com/en/uae-iran-10-billion-funds-release-royal-boeing-737-tehran-gulf-security-shock/#google_vignette
Kockázatok akkor keletkeznek, amikor az ember nem tudja mit csinál." #8: "Ahhoz, hogy minél gyorsabban tudjunk 100 métert úszni, jobb sodrás irányban haladni, mint a technikát csiszolgatni.". #10: "Ha éppen egy olyan csónakban ülne, amelyikbe folyamatosan víz szivárog a lékeken keresztül, feltehetően hatékonyabb, ha a lékek tömködése helyett átül egy másik csónakba.". #12: "A makrogazdasági prognózisok 10 centet sem érnek.". #18: "Ha van egy háremed 40 hölggyel, egyiküket sem leszel képes valóban megismerni.". #21: "Ha pókerezés közben még húsz perc elteltével sem tudja, ki a balek, akkor Ön az." #25: "Véleményem szerint a legnagyobb hiba, melyet a tőzsdén kereskedve elkövethet valaki, hogy ha az aktuális gazdasági hírek alapján ad vagy vesz.". #32: "Soha ne fektessen olyan cégbe, melyet nem ért." #35: "Egy részvénypiacra készített prognózis semmit sem közöl arról, hogy merre haladnak tovább a részvények, viszont sokkal többet árul el arról a személyről, aki a prognózist jegyzi." #36: “240 éven át szörnyű tévedés volt Amerika ellen fogadni, és ez most sem tűnik jó ötletnek. Az amerikai kereskedelem és innováció aranytojást tojó lúdja egyre több és egyre nagyobb tojásokat fog tojni." #39: "A siker gyakran jár együtt némi tétlenséggel. A legtöbb befektető nem képes ellenállni a kísértésnek, hogy folyton-folyvást kereskedjen." #40: "Nem akarok 2m magas akadályokat átugrani. Inkább 30 centis akadályokat keresek, melyeken könnyedén átléphetek." #54: "Ha vannak olyan részei a játéknak melyeket nem ismerünk, akkor abban a játékban nem veszünk részt.". #55: (gazdasági prognózisokról) "Miért vesztegessünk időt olyasmire, amit úgysem tudhatunk? Az emberek folyton ezt teszik, de vajon miért?". #53: "Shortolással nem fog tudni nagy pénzt keresni, mivel a nagy kockázat miatt nem tud majd nagy összeggel beszállni." #58: "Egyszerű dolgokat agyon bonyolítani szinte már emberi tulajdonságnak tűnik számomra." #62 "Mi a tétlenséget okos viselkedésnek tartjuk.". #64: "Amit a bölcsek az elején tesznek, ugyanazt teszik végül a tökfejek is." #66: "A letargiával határos lustaságnak továbbra is a befektetési tevékenység sarokkövének kell maradnia.". #76: "Ha választanom kell, akkor nem fogok alvás helyett trédelni egy kis extra profit reményében." #109: "Időről-időre a pénzpiacok és a realitás külön utakat járnak." #153: "Semmi probléma az olyan befektetővel, aki tudatlan és ezzel tisztában is van. A probléma ott kezdődik, amikor tudatlan vagy, de mégis úgy gondolod, hogy tudsz valamit." #156: "A piacon egy csomó zakkant emberrel van dolgod; olyan ez mint egy nagy kaszinó, ahol rajtad kívül mindenki piál. Ha te közben beéred egy üveg kólával, nyert ügyed van." #165: "A spekuláció olyankor a legveszélyesebb, mikor a legkönnyebbnek tűnik." #199: "Ha nem tudsz uralkodni az indulataidon* felett, a pénzed felett sem fogsz tudni." #202: "Nem dörzsöltebbnek kell lenni másoknál, hanem fegyelmezettebbnek." #267: "A tőzsde egy árverési piac, ahol hülye dolgok történhetnek."
SZÓF@SÓ“ FÓRUM TRÉDER 1. Kompenzáció: a teljesítmény hiányának pótlása. Az egyik leggyakoribb ok ( folyamatos KAMPÓÓzás született kontraindikátor). A tréder nem tud stabil, következetes eredményt felmutatni, ezért verbális teljesítménnyel pótol. Á fórumon: sok poszt = „jelen vagyok” sok komment = „értek hozzá” folyamatos magyarázás = „kontrollban vagyok”A piac viszont kíméletlenül visszajelez. Ha ott nincs kontroll, átkerül a kontroll a beszédbe.Ez nem tudatos hazugság – önmegnyugtatás. 2. Identitásépítés: „én vagyok a fórum trédere”. Sokaknál a legmélyebb ok: „megmondó” a „tapasztalt” a „régi motoros” ( nem hát folyamatosan okoskodó , de láthatólag “ütődött a témában” ) 3.. Szorongáscsökkentés – írás mint feszültséglevezetés A piac: bizonytalan kiszámíthatatlan. A folyamatos kommentelés sokaknál szorongáskezelési technika, nem tudatosan, hanem ösztönösen. Ezért látja : túlelemzett setupokat , utólagos magyarázatokat mások hibáinak részletes boncolását. Mások hibáira való rámutatás = saját bizonytalanság eltolása ( MINDIG MÁS A HIBÁS) . A tipikus fórumposzt: „ez hülyeség” „rosszul látod” „én már régen mondtam ”. Ez klasszikus pszichológiai védekezés. Mentálisan sérült trèdelèsre alkalmatlan