Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Fabrizio66
Fabrizio66 hétfő, 14:56
Előzmény: #107671  Fabrizio66
#108280
Meg van a megoldás, miért van a HOLO-nál ekkora forgalom. A hibás adatok miatt.
Az investingen rosszul írja a forgalomba lévő részvény mennyiséget, mert nem 5,9 millió részvény van, hanem 82 millió (Marketwatch, Barrons), tehát mégsem fordul meg napi szinten a részvény állomány többsöröse, hanem csak a 15-20%-a...
Így mégsem lesz egyszerű duplázni vagy triplázni, nem hogy 10x-ezni...
NUKE hétfő, 12:38
Előzmény: #108268  KrisztinaI
#108279
Baidu-ról mi a véleményed? 
szieszta hétfő, 11:42
Előzmény: #108275  terelemel
#108278

Éppen ezért még egy darabig nem fogják engedélyezni, mert nem elég a 99%.
Az autónál viszont az  a szerencse, hogy baj esetén elég leállni az út szélén és nem kell még eljutni a több száz kilométerre lévő reptérre.
Placi82 hétfő, 11:27
Előzmény: #108256  Placi82
#108277
https://www.portfolio.hu/global/20240701/csunyan-leszerepelt-joe-biden-ketsegbeejto-szamok-jottek-a-kaotikus-vita-utan-695811
Latod Zed, mikor az irányító "nagymultu dinasztikus gazdasági elit" már arra se ügyel, (jogosan! ) elbizakodott gőgjeben hogy milyen bábot tesznek a droton rángatott elnöki székbe. 
Onnalo gondolkodasra képes elnökök Kennedy óta Clinton, és Trump. Annyi hogy Clinton értette a rendszert, hogy ő csak egy báb.es nem ugrált ellene. (Bár egyszer ugrált de akkor egyből jött Mónika. :)) Na de olyan elnökjelölt irányítható báb aki már a színpadról se talál le....... Na!!! Azért már a teljesen elbutitott,USA  lakosság fejben is megszolal a veszcsengő. Gondolkodni nem fognak a miérteket, hogy miért alakult ez így... De észlelni eszlelelik hogy elnök jelöljtjuk milyen szinten van és már nem a lólab lóg ki, hanem konkrétan egy ménes. 
Röhej az egész. A világ legnagyobb szemfényvesztése megy évtizedek óta, és nem sokan érzékelik.  Minnel nagyobb a hazugság, annál hihetőbb. 
terelemel hétfő, 08:46
#108276

Ezt nezzetek: "A kormány június 10-én már véglegesített adatában az szerepelt, hogy Japán hazai összterméke (GDP) az idei első negyedévben évesítve 1,8 százalékkal csökkent. Ezt az adatot hétfőn 2,9 százalékos esésre korrigálták."
  ----
Utolag ki nezi mar (plane aki penzt rakott bele az elso adatok alapjan, nem fog most magaval kicseszni hogy nekiall eladni)? Mint a szandekosan alacsonyre becsult analyst forecast-ok.
Tragedia ami megy.
terelemel hétfő, 08:06
Előzmény: #108258  szieszta
#108275

"Ott is már szinte mindent a robotpilóta csinál, csak vészhelyzet esetén kell beavatkozni a pilótának."  
  - - 
Gondolt bele ha 0 rutinja lesz átlag vezetőknek, hisz 99% robotpilota vezet, majd veszelyzetben 0.1 sec sípolva atdobja irányítást embernek (aki épp félig álmosan filmet néz pl), az milyen hatékony lesz :DD
FeherTibi hétfő, 02:21
#108274
Találtam egy jó táblázatot részvényhozamokra :
https://portfolioslab.com/symbol/NVDA
A tickert átirva más részvények hozama is megkapható 11 évre visszamenőleg
Boole vasárnap, 19:18
Előzmény: #108272  elrow
#108273
Igen ő volt. 
elrow vasárnap, 18:10
Előzmény: #108271  Boole
#108272
Gavin Newsom, Kalifornia kormányzójára gondolsz szerintem. 
Boole vasárnap, 15:18
Előzmény: #108270  elrow
#108271
Tényleg, megnéztem a képét, nem ez volt. Akkor egy másik kormányzó lehet. De melyik? Régen láttam a cikket.
elrow vasárnap, 10:32
Előzmény: #108265  Boole
#108270
Azt erősen kétlem, ugyanis a floridai kormányzó, Ron Desantis republikánus.
KrisztinaI vasárnap, 10:19
Előzmény: #108268  KrisztinaI
#108269
KrisztinaI vasárnap, 10:17
Előzmény: #108247  Baggio
#108268
A Tesla ellen már mindenki készül, és szerinte meg is fogják tudni verni, illetve már meg is verték:
önvezetés személyautó: Mercedes-Benz már megcsinálta elsőként a Tesla előtt, Level4 autonomy, csak valahogy ezzel nincsen tele a Twitter
EV: Kína megcsinálta olcsóbban és elképzelhető, hogy jól
Robotaxi: egy másik cég már megcsinálta, talán tegnap posztolta a SuperCar Blondy Youtube Channel,  Rimac-Bugatti is dolgozik rajta, nyíltan a Teslával versenyezve, és nekem úgy tűnik, hogy ők szájhősködés helyett 2 lábbal állnak a földön, és csinálják,amit kell, fegyelmezetten és nemcsak nagyokat ígérnek, ahogy Musk. https://www.youtube.com/watch?v=SxG_sEflaaI&t=3s
önvezető kamion: már megcsinálták a svédek, szintén nincsen vele tele a Twitter- Einride
És még valami: most már menőnek számít már csak azért sem Teslat venni, vagy már csak azért is eladni, hogy nehogy Musk-hoz kötődjünk. :-)
KrisztinaI vasárnap, 10:10
Előzmény: #108252  Zedisdead
#108267
Ma már másodjára olvasom, hogy Trump győzelme desinflationary. Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy miért? Pl. ha Kínával szemben mindenre vám kerül, az miért csökkenti az inflációt?
KrisztinaI vasárnap, 10:07
Előzmény: #108256  Placi82
#108266
Ebben semmi extra nincsen, profi Wall Street-en dolgozó elemzők hetente egymásnak és maguknak is ellentmondanak annak kivételével, hog yez az évtized lesz a volatilitás évtizede: miért?
Már elmondták, kb 2 éve, azért, mert a befektetők hol az inflációtól hol pedig valami mástól fognak félni, ezért rángatják az egészet oda-vissza.....azt is elmondták, hogy stockpicking lesz a nyerő, és nem feltétlenül az indexek, és ez mind stimmel is, csak ugye sokszor nem tudjuk, hogy melyik..... eddig bármelyik hülye tudott tőzsdézni: SPX, longolása nem annyira nagy teljesítmény, mint mondjuk érteni, hogy long AI semiconductor és short minden más egyetlen indexen belül.  Eddig egyszerű összefüggésekből lehetett érteni az egészet..... most már ez nem így van, és mire észbe kapsz, addigra a market elmegy melletted.
Boole vasárnap, 09:34
Előzmény: #108254  Zedisdead
#108265
1 éve hallom, hogy az utolsó pillanatban a floridai kormányzót fogják indítani Biden helyett az elnöki pozícióra.
dexter-atya
dexter-atya vasárnap, 09:19
#108264
 " Jelenetett a Nike ($NKE), 6,7%-os esésben a sportruházat gyártó részvényára.
- A Nike 2025-ös pénzügyi év bevételeire vonatkozó iránymutatás csökkentése az elmúlt 14 év leglassabb éves értékesítési növekedését mutatja.
- A negyedik pénzügyi negyedévben a vállalat jócskán meghaladta az előzetes profitra vonatkozó becsléseket, de elmaradt a Wall Street értékesítési becslései tekintetében
.- A Nike vezetői azt mondták a sajtónak, hogy az eladások elmaradása többek között az "életmód eladások" lassulásának tudható be.
- Részvényenkénti profit: 1,01 USD a várt 83 centtel szemben.- Bevétel: 12,61 milliárd dollár a várt 12,84 milliárd dollárral szemben.
- A többi sportruházati gyártó papírja is délfelé vette az irányt. "
szieszta vasárnap, 09:13
#108263
Valamelyik coinbáró nagyon begerjedt. :-)
kajli_man
kajli_man vasárnap, 09:10
Előzmény: #108252  Zedisdead
#108262
"A piacnak egyértelműen a republikánus győzelem a jó, ez egy részt visszafogná az inflációt a bevándorlás visszafogásával"
Nem vagyok szakértő, de úgy olvastam, hogy pont segített az elmúlt évek bevándorlás trendje az infláció leverésében, mert bizonyos munkákat jóval olcsóbban el tudnak vállani a bevándorlók, mint az "őslakó" amerikaiak, ami kevesebb költség a cégeknek, tehát nem kell olyan vadul árat emelniük. Szerintem a bevándorlás visszafogása pont, hogy újra versenyhelyzetet alakítana ki a munkaerőpiacon (alacsonyabb a kínálat, mint a kereslet), feltéve hogy továbbra is lesz az elmúlt évekhez hasonló gazdasági növekedés.
kajli_man
kajli_man vasárnap, 09:06
Előzmény: #108257  drexler76
#108261
Én elképzelhető, hogy egy induló pozíciót vennék belőle 70 körül, de még nem volt időm normálisan elolvasni a legutolsó jelentést. Hosszútávra (5+ év) szerintem 60-70 között lehet csipegetni.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek