Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta vasárnap, 09:05
Előzmény: #108256  Placi82
#108260
"Főleg én aki tud egyet mást a gazdasag történelmi mozgatorugoktol,(nagy rajongója és kutatja vagyok, voltam)"
Téged nagyon nem ismerhetnek el mások, hogy mindig magadat kell dicsérni. Vagy talán éppen saját magaddal nem  vagy megelégedve? -ezért kell bizonygatnod tudományodat?
Sok mindennel egyetértek, de mikor azzal jössz, hogy ÉN megmondtam, mert ÉN tudom, mások meg nem....
Én azt gondolom, a vezetőink sem hülyék, elvégre nem csak ők hozzák a döntéseket, hanem egy hadsereg szakértő áll mögöttük. Arról nem beszélve, hogy sok-sok  olyan adatra látnak rá, összegezve, amit mi nem látunk.
A magukat "szakértőnek" kikiáltó emberkéknek nincs felelősségük, mert nem ők hozzák a döntéseket. Sokszor volt már, hogy az ilyenek, mikor hatalomra kerültek, nem tudták megváltani  a világot, sőt.
A politika egy sakkjátszma, ahol mérlegelni kell, mi a rossz és rosszabb , illetve a jó és jobb lépés. Sokszor valamit be kell áldozni, hogy a végén a király győztesként álljon a sakktáblán.
kukker vasárnap, 08:53
Előzmény: #108257  drexler76
#108259

A Hervisben....
Hehehehehe....
:D
szieszta vasárnap, 08:51
Előzmény: #108247  Baggio
#108258

Mindig mosolygok ilyen okoskodásnál. 
Az önvezetés már megvan, csak azt nem tudják eldönteni, hogyha véletlenül baleset lesz, kit zárnak a rácsok mögé, mert ugye mikrobit ezzel nem büntetnék.
Azon meg nem csodálkozom, hogy 140-es átlagnál még jól alszol, ha most 200 a részvény ára.
Gondolj bele, hogy János 0,9 nél vette nagy tételben a RIG-et. Akkor ő milyen jól alszik? :-)
Én azt gondolom, az önvezetés csak akkor fog elterjedni, ha már minden jármű tud a másikkal kommunikálni. Még a jegesedést is meg tudják egymással osztani, gyalogosok, biciklisek mozgását. Hasonlóan, mint  a repülőknél. Ott is már szinte mindent a robotpilóta csinál, csak vészhelyzet esetén kell beavatkozni a pilótának.
Az egyik ismerősöm azt mondta, az autóversenynél már kipróbálták és csak az hozott 10% !!! előnyt, hogy a robot nem félti az életét. :-)
drexler76
drexler76 vasárnap, 08:37
#108257
Mit gondoltok, Nike hol lehet jó vétel?
Placi82 szombat, 21:23
Előzmény: #108255  Zedisdead
#108256
Jól látod. De a direktiva se egységes már....És erről is pont neked írtam egyszer anno. (Mert el se hiszem hogy csak mérnök vagy, tulszéles a latoszöged) Hogy ilyent a történelembe meg nem láttam az elmúlt 100  évben Nyugati gazdaságban, és politikában. Mintha nem egy gazdasági eroter lenne, hanem kettő!!
 Tiszta káosz. Ez látszik a tokepiacokon is szerintem az utóbbi években. A sok szakértő is a mainstream a meg utólag magyaráz, de már vagy 5 éve biztos nem értik mi a túró folyik körülöttük. És főleg azt hogy miért.  Utólag probaljak kinjukban magyarázni. Meg is értem. Tényleg logikátlan káosz van. Nincs egy direktiva. Mintha legalább ketto Pravda lenne, és az( neoliberális) elvtársak nem tudják mi a kotta... Össze vannak zavarodva.. 
Ha nem latom, el se  hiszem. Főleg én aki tud egyet mást a gazdasag történelmi mozgatorugoktol,(nagy rajongója és kutatja vagyok, voltam) idáig pontos és célszerű volt mint egy IWC óra. Most meg...... 
Zedisdead szombat, 21:07
Előzmény: #108253  Placi82
#108255
Nem olyan régen azzal poénkodtunk egy ismerősömmel, hogy mig a szocializmus alatt a Pravdát az alacsonyabb rangú és vidéki párttitkárok azért olvasták, mert onnan jött az iránymutatás, mit kell mondani és gondolni, hogy megfeleljenek a Pártvezetésnek. 
Viszont ma már a NYT és társai az atlantista csúcsvezetők és törvényhozók számára irják elő a direktivákat
Zedisdead szombat, 21:03
Előzmény: #108253  Placi82
#108254
A NYT cikket már állitólag elbújtatták. Úgy tűnik az érdekcsoportok, akik Biden elé pakolják az aláirnivalót erősebbek, mint azok, akik leváltanák. Vicces lesz. Azt azért nem hiszem, hogy bárki a demokrata oldalon Trump győzelmet szeretne. 
Mindenestre abban biztos vagyok, hogy Biden egy év múlva ilyenkor már zárt intézményben lesz 24 órás ápolás alatt.
Placi82 szombat, 20:44
Előzmény: #108252  Zedisdead
#108253
És mi van ha azt akarják hogy Trump nyerjen? Na😉.? Tessék Zed úr ezen elgondolkodni... Hát valaki vigye el a balhét. Nem? Amit osszegrundoltak az elmúlt 15 évben.. . 
Amúgy is kire cserélik ki az utolsó pillanatban, ezek nem ingyen ilyen h. lyék, akinek  van egy csöpp esze, es önnalo gondolatokat, képes megfogalmazni itt a fórumon (nem csak a gazdasagi Nyugati mainstream sajtót visszamondani pár nap késessel:) az latta, hogy Biden nel gaz van, sőt aki figyelte a politikát régebbről, az pontosan tudta, hogy kB, az 20 éve is egy Bushal volt egy szinten. Ergo már akkor se. Ő volt a legelesebb kés a fiókban.? Senkiben se merül fel hogy a világ legerosebb és leghatalamsabb gazdaságban, es országában ahol az elnöki pozíció a legfobb méltóság, és komoly hatalommal jár, miért ilyen szintuek a jelöltek JF Kennedy óta?  350 milliós országban ezek a csúcs szint?, Ugyannmár!! Tényleg senkiben se merül fel? Ezek szerint nem.... 
Amugy meg le fogják váltani szerintem. Olvastam a NYT ban hogy le kell váltani. És aki tudja hogy kik kezében,.mely tőkés csoport kezében van a NYT, egy ilyen irányított, és felulrol  engedéllyezett cikk, a demokrata párt vezetőség számára, és irányába, felér  egy pápai bullával, vagy még annál is erősebb parancs ez. 
Zedisdead szombat, 20:21
Előzmény: #108249  FeherTibi
#108252
A piacnak egyértelműen a republikánus győzelem a jó, ez egy részt visszafogná az inflációt a bevándorlás visszafogásával, másrészt a demokraták valszeg adóemelésbe kezdenének és a vállalati nyereségadó az a legkisebb ellenállás.
Egyébként Trump hülye volt, hogy a jelöltállitás előtt kiállt vitázni, aki egy kicsit is nem szemellenzős, látja már egy éve, hogy Biden súlyos demenciában szenved, ebben a betegségben az a 4 hónap, ami a választásig hátravan még durva hanyatlást hozhat, igy meg kicserélik valaki másra.
FeherTibi szombat, 18:16
Előzmény: #108250  bankos
#108251
75.37 dolláron zárt a Nike. Mindenesetre van egy fehér pár Nike cipőm szivesen eladom ennyiért.. Tréfát félretéve, úgy tudom, kapott egy pár leminősitést, azért esett. A Hugo Boss is esett mostanában. Lehet, hogy a sportszer és divatmárkákat ütik általában ? Utána kell olvasni jobban, mit látnak most a Nike-ban a befektetők. 
bankos
bankos szombat, 17:36
Előzmény: #108239  FeherTibi
#108250
Nike jó nagyot esett..... Ti , hogy látjátok hogyan tovább??
FeherTibi szombat, 17:12
#108249
Az év vége nagyon fontos lesz, teljesen más lehet a jövő év, mint az idei. Mégpedig akkor, ha a november 5.i választáson Trump nyer. Lehet, hogy akkor vége lesz a végeláthatatlannak tűnő orosz-ukrán konfliktusnak, mert Trump a tárgyaló asztalhoz ülteti őket.  Akkor eljöhet a 24 ezres OTP, stb, Próbálok fejben gondolkodni, mit érdemes most venni, abban reménykedve, hogy Trump nyer. Mert én a tőzsdei szárnyalást Trump győzelmétől várom. Szerintetek milyen részvények lehetnek a nyerők, attól függően, hogy Trump vagy Biden (vagy akivel esetleg lecserélik) nyer ? Nyilván Biden győzelme esetén is lehetnek nyerő részvények, de szerintem Trump nagyobb lökést adna, mert ő be akarja fejezni a háborút
mereszZenesz szombat, 11:24
Előzmény: #108246  kozi723
#108248
Hóvégi átkötés is lehetett.
Baggio szombat, 11:17
Előzmény: #108245  kozi723
#108247
Ezért szoktam jókat mosolyogni, mikor emberkék szidják a teslat, Muskot, aki le meri írni azt a szót, hogy tesla, bőven kapja a mínuszokat, jön a tesla szekta meg minden hadonló faszság. De ezek az emberkék azt sem tudják, mit csinál a cég, hány gyára van, hol tartanak a fejlesztésekben. Csak elolvasnak két fikázó cikket és az alapján ítélnek (ugyanaz az ujságíró 3 hét múlva meg isteníti a céget). 
Meg fogják csinálni az önvezetést, a robotokat stb. Stb...én tele vagyok tsla-val kb. 140-es átlaggal, de teljesen nyugodtan alszok:)
Ellenben a Rig fanok elvakultan írogatnak minden f@sza dolgot, pedig a menedzsment egy nagy nulla, szarrá van és a jövőben is szarrá lesz hígítva a cég. De az utóbbi időben már János is óvatosabban nyilatkozik. Most már senkinek nem ajánlja és extrém rizikósnak gondolja ő is. 1-2-3 éve még ő is a másik oldalon állt.
kozi723
kozi723 szombat, 10:18
Előzmény: #108245  kozi723
#108246
Egyébként pontosan a zárás után, afterben volt több mint 80m a 127m-ből, ami arra utal hogy valakik nagyok vették egyben. Pl. megkérték a Perestroika-s csávót, hogy talicskázzon még be párszáz milliót (hamarosan kiderül, ha insider vétel volt). 
kozi723
kozi723 szombat, 07:28
Előzmény: #108243  HuTi
#108245
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 péntek, 23:30
Előzmény: #108237  pomperj
#108244
Nvda és smci érdekelne, mit látsz bennük aktuálisan. Jó pihenést! 
HuTi péntek, 23:30
#108243
$RIG forgalom: 127.3M
kukker péntek, 22:57
Előzmény: #108240  kukker
#108242
Itt megy a témáról beszélgetés érintettek részéről:
https://old.reddit.com/r/hungary/comments/1dqcf43/apple_bill/
kukker péntek, 22:50
Előzmény: #108240  kukker
#108241

Ja és az adalék:
A történet magyarországi, úgy néz ki, más országban nincs ilyen hír illetve történés, ami eddig van az infók alapján.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek