Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bandi_ujonc szerda, 16:38
Előzmény: #73637  Freszelés
#73640
Front van?
Fantomokkal vitatkozol. 
kkv14 szerda, 16:30
Előzmény: #73626  EURHUF_goes_to_haven
#73639
"Depressziós.....   iromány..."  Neked semmi nem kötelező, fuss, menekülj amerre tudsz...!
EURHUF_goes_to_haven szerda, 16:05
Előzmény: #73637  Freszelés
#73638
Előítéletekkel azért te is el vagy látva. Senki nem mondta ezt az insta tiktok életet. Az autót én írtam nekem szükséges rossz. Persze nagyvárosban nem kötelező. Senki nem beszélt kompromisszumentességről :)
Freszelés szerda, 15:50
Előzmény: #73635  Bandi_ujonc
#73637
Elfogadtam. Sajnos nem végtelen a büdzsém, akkor kompromisszumentes életet élhetnék. De nem teszem és nem nyafizok. A takaróm hossza és a preferenciáim alapján kisakkozom, hogy hol-hogy éljek. Ti azt gondoljátok, hogy mindenkinek alanyi jogon jár az idilli, kompromisszumentes, insta-tiktok élet? Csak "mert megérdemled"?
Zanza2 szerda, 15:46
Előzmény: #73618  Takuun
#73636
Egy magadfajta kaliberű szakembernek saját topikot kell nyitni, azt kedvedre gyomlálgathatod.
Ha megnézed a topik elejét, láthatod, hogy egy törölt felhasználó nyitotta, úgyhogy itt nem lesz moderálás. Sajnos ez a forum szabálya, törölt felhasználó topikját nem törlik, ezt magam sem értem.
Ráadásul létezik egy szakmaibb topik is a témában, ugyan sokkal kevésbé aktív, de ott is vitézkedhetsz.
Bandi_ujonc szerda, 15:38
Előzmény: #73633  Freszelés
#73635
Az undorító budapesti levegőt megszoktad?
Egyébként az ötlet jó, mindenki költözzön 2 nagyobb bolthoz 200 méteres távon belül. 
N0MAD szerda, 15:37
Előzmény: #73632  Boby
#73634
Hát, ha kicsit is ismerem az embereket a nagy hazaffyak a hatországban pőzoltak puskával a vállukon és szorgalmazták a mások húsdarálőba küldését. Aztán gyanezt a masik oldalon. Ezért nem ők ritkultak meg hanem a békés népség akiket hajtottak.
Freszelés szerda, 15:19
Előzmény: #73628  EURHUF_goes_to_haven
#73633
Én meg elmegyek mindennap boltba és megveszem frissen azt amit kell. Pár perc séta nem árt senkinek. 200 méteres körön belül van kb 2 értelmes méretű/nagyobb bolt. Mint írtam nem kell mindenkinek a kerekerdő közepén, távol a világ zajától élni. Mert ott bizonyos dolgoknak felára van.
Költözéshez fizettem fuvarost, legutóbb levezette ő az 1500km-t és ki-be is pakolt. Gondolom te se költözöl hetente. Nincs annyi hátra az életemből, mint amennyit tök jól megoldottam kocsi nélkül. Mások vagyunk, de nekem semmi szükségem rá.
BKV bérlet: 8950. Tulajdonképpen nem tétel. Egyértelmű, hogy a lakhatás (ha nincs saját) és a kaja lesz a legdrágább, de hát attól még ezer már helyen elfolyik az emberek pénze. A felesleges ruhavásárlásokról ne is beszéljünk.. no mindegy. Mindenki úgy éli az életét és arra költ, amire akar. De ha a tőlem levont adókból fizetett segélyekre, támogatásokra meg az együttérzésemre apellál, mert hogy neki nagyon rossz az csalódni fog, mert semmiféle együttérzést sem fogok tanusítani. Dolgozzon, ossza be és ha kell fogja meg a "csekély" havi tízezer forintot is.
Boby
Boby szerda, 14:52
Előzmény: #73626  EURHUF_goes_to_haven
#73632
"Mutass olyan embert, akinek ha azt mondják, hogy itt a fegyver, itt az egyenruha lehet a frontra menni az dalolva megy... "
Én hármat is ismerek. Ibiza, Zajec, Nudli.
geza77
geza77 szerda, 14:19
#73631

Valahogy nem tudja törni a 382 környékéről induló trendvonalat, mindig elpattan róla. 
Erő nem annyira van a FO$rintban.
https://imgur.com/a/nS02baH
geza77
geza77 szerda, 14:16
Előzmény: #73618  Takuun
#73630
sajnos, pont annyira megy ez itt, ahogy nem kéne, mint ahogyan a népNEMZETTHY szhuverén kormányunk sarkinepperként zsibizik a FO$rinttal! Nem mi kezdtük itt ;)  Ha ők nem ezt az utat választották volna, amit, akkor jóval kevesebben lennénk itt, tán nem is lenne érdekes senkinek, hiszen, ha nem lenne mozgás ,nem érdekelne senkit. Viszont akkor nem tudnának itt a piros hun a pirost játszani és kifosztani egyeseket,míg abból a pénzből másokat meg helyzetbe hoznak! Legyen az lölő, csokosok, haverok, legfőbbvej, bárki.
Kicsit kezd lehet a lecsúszó középosztálynak tele lenni a répája a kialakult helyzettel. Hiszen nem tudnak annyit keresni, amennyit ezek lopnak.
EURHUF_goes_to_haven szerda, 13:44
#73629
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240626/iteletet-mondtak-magyarorszag-felett-ha-akarnank-se-lehetne-euronk-meg-hosszu-evekig-694803
Hát hogy lesz így paritás ? Javasolhatnám mint a lejnél, hogy levágnak 3  helyiértéket ? Viktok 2x beszél még a kosuthban és ott leszünk :D
EURHUF_goes_to_haven szerda, 13:40
Előzmény: #73627  Freszelés
#73628
1-2 hetes nagybevásárlást told haza rolleren :D nálunk 4 nagy táska + víz + tej szokott lenni. Hát köszi azt azért nem. Bútorok ugyanez... Nem mondtam hogy nem lehet nélküle élni, meg lehet szervezni, de abban megegyzethetünk hogy a családi költségvetésben nem ez a legnagyobb tétel (inkább a lakahtás és a élelem). De ez megint az, hogy 1 dologba kötsz bele ami ráadásul nem is a legnagyobb kiadás. A lakhatás és élelmiszer / rezsi részébe miért nem kötsz bele ? BKV bérlet most mennyi is ? (tegyük fel hogy a cég nem fizeti)
https://hvg.hu/itthon/20240626_gyurcsany-ferenc-jovo-dk-elnoki-poszt-video
SZAVAZÁS:
Ki tippel arra, hogy gyuri bácsi lemond ? --> LIKE
NEM mond el --> DISKLIKE.
Szerintem nem mond le, pedig pont ideje volna már.
Freszelés szerda, 13:33
Előzmény: #73625  EURHUF_goes_to_haven
#73627
Én azt tudom, hogy nekem sose volt és szükségem sincs kocsira. Nem tudom mit tud egyszerűsíteni. Nyilván nem aggloba lakok, mert ott tényleg kell. Lakjon ott az, akinek van pénze rá (vagy akar ennyit költeni rá).
Ja hogy családi házat csak ott tud venni, mert az kell az idilli léthez? Hát basszameg... addig nyújtózkodjon amíg a takarója ér. De nem azt mondom hogy tévedsz, sőt szerintem nagyjából ugyanazt gondoljuk. OSsza meg, húzza össze magát, dolgozzon többet és fogadja el hogy az insta kirakat életet nemt udja mindenki élni. Még azok sem, akik ezt reklámozzák magukról.
EURHUF_goes_to_haven szerda, 13:26
Előzmény: #73624  N0MAD
#73626
Mind a himnusz mind a szózat a mai világban NEM állja meg a helyét. Demagóg depressziós iromány mint a fél történelmünk.
Mutass olyan embert, akinek ha azt mondják, hogy itt a fegyver, itt az egyenruha lehet a frontra menni az dalolva megy... Én ha jobbról lőnek, ballra futok... De aki akar csak menjen. Csak kötelező ne legyen.
EURHUF_goes_to_haven szerda, 13:24
Előzmény: #73623  Freszelés
#73625
opcionális, de legalább egy kis 20 éves suzuki ami gombokért fenntartható. Rengeteget egyszerűsít az ember életén. És ha nem mennek Wc-re is azzal akkor havi 1 tank benzinnek azért illene beleférnie. De igazad van akkor írhattam volna BKV bérletet, vagy kerékpár fenntartást is. 
N0MAD szerda, 13:23
Előzmény: #73600  Bandi_ujonc
#73624
Én már ezen merengtem valamikor, hogy mi a helyes válasz és mi az amit tudatosan töltöttek a fejünkbe az iskolában.
Halj meg a hazáért! - miért is? nem a gyereked menekítése az első? Érdekes módon ezt azok a politikusok szerették hangoztatni akik küldték a népeket a húsdarálóba, aztán ha bukta volt maguk azonnal leléptek és külföldről morogtak, hogy gyávák miért nem harcoltok tovább. Szóval ez azért, khm, véleményes.
Itt élned halnod kell. - lásd az előbbiek. miért ne lehetne valaki hazája az eu például?
Dolgozni becsület dolga és nemesít. - Ja szintén azok hangoztatják, hangoztatták akik dolgoztatni szerettek.
stb
Szóval lehet érdemes elfilózni kb minden ilyesmin amit evidenciaként kezelünk és saját válaszokat találni. Nem akarok saját ötleteket adni, mindenki a magáét. CSak legyen saját válasza, ne a hallottakat ismételgessük.
Freszelés szerda, 13:16
Előzmény: #73622  EURHUF_goes_to_haven
#73623
miért evidencia az hogy "kocsi az kell"? ettől függetlenül nem combos a 600 családilag, de na. kocsi pl pont ne kelljen.
EURHUF_goes_to_haven szerda, 13:13
Előzmény: #73620  forster0123
#73622
600 az 1 főre értendő vagy a családra ? Mert ha nincs örökségből lakhatás pl , hanem kell egy albérletet (vagy hitelt) fizetni, és van gyerek akkor a 600e annyire nem combos. Csak élelmiszerre elmegy 250e. Rezsi 50e. Lakhatás? min 200e. Akkor marad 100 e, amiből még ruházni kell, tankolni kell stbstb... 
forster0123 szerda, 12:56
Előzmény: #73620  forster0123
#73621
Persze ismerek olyat is, aki nettó 1M felett keres alkalmazottként, mégis tele van hitelekkel és hó végén már nincs semmi pénze.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek