Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2024. 06. 26. 09:19
Előzmény: #73597  EURHUF_goes_to_haven
#73600
Ez nagyon gáz, amit írsz. 
Eleve az, hogy egy szintre hozod a focicsapat szurkolói táborát a hazafiassággal, másrészt az utóbbihoz a hozzáállasod. 
Boby
Boby 2024. 06. 26. 09:19
#73599
Külföldön élni és dolgozni több féle képpen lehet. Nyilván az egyik meghatározó tényező az életkor. Aki 50+ évesen megy ki,nem kell, hogy feláldozza az itthoni egzisztenciáját és az sem biztos, hogy azért megy külföldre, hogy új egzisztenciát teremtsen magának,az is lehet,csak levegőhöz akar jutni, a magyar közbeszéd, közélet után. Vannak itthon is nyugdíjasok, akik nem feltétlenül azért dolgoznak nyugdíj mellett,mert különben nem volna mit enniük. 
Freszelés 2024. 06. 26. 09:16
Előzmény: #73580  EURHUF_goes_to_haven
#73598
Eltöltöttünk néhány kormányciklust nyugaton, de az, hogy miért vagyunk újra magyarországon az nem egy egyszerű történet vége. Ez a döntés szerintem senkinél sem fekete-fehér. És nem is végleges.
Mindazonáltal minimalizálom a kapcsolatot magyarországgal: ingatlan (csak amiben lakunk), befektetések (nyugati papirok + álompapír jövő tavaszig aztán ez zéró), tartalékok (csak deviza), munka/ügyfelek (csak nyugati cégek) meg mindenféle más szempontból is. Könnyebb mozdulni, kevésbé érzem magam kiszolgáltatva az országnak/aktuális kormánynak és az általuk összehozott gazdasági helyzetnek.
Egy változó paraméter az egyenletben a nagyszülők kérdése: jelenleg köszönik szépen, jól vannak, de a magyar egészségügyet ismerjük. Örökké senki se él, ha úgy alakul újratervezem a dolgokat.
Az iskola, taníttatás és a nyelvek kulcskérdések, benne van a pakliban az is, hogy idővel a határ mellé költözünk, aztán járhat osztrák iskolába, de felőlem mehet a tengerentúlig is. Vagy mittudomén valamelyik british school/academy/kétnyelvűbe. Reális a korai nyugdíj is. De ez az egész homályos, ahogy halad az idő tisztul majd a kép.
A gyerekek támogatását nem hiszem hogy sok szülő elfogadja. Inkább szenvednek (magukban) vagy bármi, de nem. Legalábbis én ezt tapasztaltam/om.
EURHUF_goes_to_haven 2024. 06. 26. 09:11
#73597
Pontosítok ez az ÉN esetembe fordult meg . (egyéni alternatív értelmezés).
Valakinek fontosabb, hogy egy focicsapat szurkolói táborához tartozzon, vagy hogy hazafias legyen szemben az egyéni önbecsülését növelendő egyéni sikerekkel. 
GPT válasza:
Alternatív értelmezésekAz emberi szükségletek és motivációk komplexitása miatt lehetséges más értelmezés is. Bizonyos esetekben előfordulhat, hogy az egyén számára az önbecsülés fontosabb, mint a szociális igények. Például:
  • Független egyének: Vannak emberek, akik belső erőforrásokból merítenek, és számukra az önbecsülés és az önbizalom központi szerepet játszik. Ők kevésbé függnek a külső kapcsolatoktól és támogatástól.
  • Speciális helyzetek: Bizonyos helyzetekben az egyén prioritásai változhatnak. Például egy személy, aki negatív társadalmi környezetben él, dönthet úgy, hogy az önbecsülésére és belső fejlődésére koncentrál, ahelyett, hogy a közösséghez tartozásra törekedne.
  • Kulturális különbségek: Különböző kultúrákban eltérő lehet a szükségletek prioritása. Egy individualista kultúrában az önbecsülés nagyobb hangsúlyt kaphat, míg egy kollektivista kultúrában a közösségi kapcsolatok lehetnek fontosabbak.
  • EURHUF_goes_to_haven 2024. 06. 26. 09:06
    Előzmény: #73594  Freszelés
    #73596
    Furcsa módon a Maslow piramisban nem találom a hazaszeretet.. 
    Talán a szociális szükségletekbe tudnám besoroolni a "valahova tartozás szükséglete" alá. Furcsa módon ez feljebb van mint az önbecsülés... Fene se érti ezt...Valahogy a mai világban szerintem a szociális szükségletek és az önbecsülés kb felcserélődik. 
    EURHUF_goes_to_haven 2024. 06. 26. 09:00
    #73595
    Freszelés 2024. 06. 26. 08:53
    Előzmény: #73576  zajec
    #73594
    Egy életem van. Ha a hazám ilyen körülményeket ad, akkor áldozzam fel magam és a gyeremekeim jövőjét is? Szép dolog a hazaszeretet, de nálam a család előrébb van, mint a haza. (Istenben meg semmi ilyesmiben sem hiszek)
    slash 2024. 06. 26. 08:46
    Előzmény: #73592  FR73
    #73593
    Így van. Én akit ismerek férfi 45, 50 felé és kiment az mint elvált,  Reset gomb és bánatába ment ki. Melósnak. Másik hárommal aludni a szállón. Nem feleséget , lakást családot eltartani egy szar ottani fizetésből. 
    FR73 2024. 06. 26. 08:38
    Előzmény: #73586  slash
    #73592
    Ezt max 40 éves korig vagy a gyerekek iskolakezdése előtt kell intézni. Utána szívás, látom, kimegy 45-50 évesen, és a tényleges életszínvonala nem nő (konkrétan 2 lépés vissza a lakhatása), viszont egy csomó nyűg a nyakába szakad.
    Boby
    Boby 2024. 06. 26. 08:27
    Előzmény: #73586  slash
    #73591
    "nekem nem fog egy német/török 30 éves kölyök  dirigálni pont elég  volt az elmúlt 35 év a munkában. ez nem megalázó. inkább éljek itthon a fosban jobban mint Nyugaton mint egy senki."
    Nem bántásból mondom,de neked komoly önértékelési és kisebbségi komplexusod lehet. 
    Törölt felhasználó 2024. 06. 26. 08:20
    #73590
    EURHUF_goes_to_haven 2024. 06. 26. 08:16
    Előzmény: #73586  slash
    #73589
    Igen teljesen igaz az amit mondasz, a kérdés az volt hogy ez megér e annyit, hogy ne szakadjon szét a család. 
    Lakhatás és egyéb megtakarítást meg bele se keverném már ebbe elég bonyolult ez anélkül is. Ha pl itthon eladja az ingatlant azzal jó esélyel úgy ki tudja egészíteni a kinti életét , hogy az életszinvonalát fenntartsa. De ez legalább 4 lépéssel odább van a sakkban egy vezércserével. (család vs összekuporgatott lakás ami egy élet munkája)
    Törölt felhasználó 2024. 06. 26. 08:12
    Előzmény: #73585  Törölt felhasználó
    #73588
    EURHUF_goes_to_haven 2024. 06. 26. 08:12
    Előzmény: #73583  N0MAD
    #73587
    Ez a része nagyon nevelés kérdése, van olyan magyar munkatársam aki most gondolkodik az állampolgárságon, és a lánya már töri a magyart. Még gimis korú, de szerintem az ő gyermeke már nem fog tudni magyarul.
    Persze szép az, hogyha ezt mint értéket megtartják, én is biztossan megtanítanám a magyar a gyermekemnek, de ezt nem teszi meg mindneki. 
    slash 2024. 06. 26. 08:11
    Előzmény: #73580  EURHUF_goes_to_haven
    #73586
    Szerinted egy magyar 50 plusszos akinek van itthon lakása meg egy egyszerű élete az hogy fog neked kimenni Nyugatra? 50 felett már jönnek az Eü bajok a munkába belefáradtál már nem akarod megváltani a világot. Kapsz kint egy gyenge állást és a lakhatás? Egy lakás 800-1000 euro/hó. és keresel 2000-t jó esetben. akkkor lakom itthon a nyugiban és keresek BPen 1200 eurot a lakhatásom már ingyen van és kész. nekem nem fog egy német/török 30 éves kölyök  dirigálni pont elég  volt az elmúlt 35 év a munkában. ez nem megalázó. inkább éljek itthon a fosban jobban mint Nyugaton mint egy senki.
    Törölt felhasználó 2024. 06. 26. 08:10
    #73585
    Hazádnak rendületlenűl
    Légy híve, oh magyar;
    Bölcsőd az s majdan sírod is,
    Mely ápol s eltakar.
    A nagy világon e kivűl
    Nincsen számodra hely;
    Áldjon vagy verjen sors keze;
    Itt élned, halnod kell.
    Ez a föld, melyen annyiszor
    Apáid vére folyt;
    Ez, melyhez minden szent nevet
    Egy ezredév csatolt.
    Itt küzdtenek honért a hős
    Árpádnak hadai;
    Itt törtek össze rabigát
    Hunyadnak karjai.
    Szabadság! itten hordozák
    Véres zászlóidat,
    S elhulltanak legjobbjaink
    A hosszu harc alatt.
    És annyi balszerencse közt,
    Oly sok viszály után,
    Megfogyva bár, de törve nem,
    Él nemzet e hazán.
    S népek hazája, nagy világ!
    Hozzád bátran kiált:
    "Egy ezredévi szenvedés
    Kér éltet vagy halált!"
    Az nem lehet hogy annyi szív
    Hiában onta vért,
    S keservben annyi hű kebel
    Szakadt meg a honért.
    Az nem lehet, hogy ész, erő,
    És oly szent akarat
    Hiába sorvadozzanak
    Egy átoksúly alatt.
    Még jőni kell, még jőni fog
    Egy jobb kor, mely után
    Buzgó imádság epedez
    Százezrek ajakán.
    Vagy jőni fog, ha jőni kell,
    A nagyszerű halál,
    Hol a temetkezés fölött
    Egy ország vérben áll.
    S a sírt, hol nemzet sűlyed el,
    Népek veszik körűl,
    S az ember millióinak
    Szemében gyászköny űl.
    Légy híve rendületlenűl
    Hazádnak, oh magyar:
    Ez éltetőd, s ha elbukál,
    Hantjával ez takar.
    A nagy világon e kivűl
    Nincsen számodra hely;
    Áldjon vagy verjen sors keze:
    Itt élned, halnod kell.
    N0MAD 2024. 06. 26. 08:07
    Előzmény: #73583  N0MAD
    #73584
    Illetve dédunokákat.
    N0MAD 2024. 06. 26. 08:05
    Előzmény: #73582  EURHUF_goes_to_haven
    #73583
    Ha érdekel egy kis tapasztalat nemrég találkoztam 56os lelépett rokonok leszármazottaival, nem viselte meg őket a dolog ahogy elnéztem, sőt kifejezetten jó fejek, és nem olyan keseredettek mint itt a “hej de jól érzem magam itt” népek.
    És az unokákat is tanítják magyarul amúgy, meg főzik a magyar kajákat. Máik kontinensen, ha valaki verné a mellét hogy ki az igazi magyar., kell e hozzá orbán seggét nyalni.
    EURHUF_goes_to_haven 2024. 06. 26. 07:53
    Előzmény: #73576  zajec
    #73582
    Tudod pénzügyekben nincs barátság. Ahogy megélhetési szempontokat se hozunk hazafias lózungok alapján. Hidd el én is néztem hogy lesz e jobb magyarországon, hogy van e esély egy jobb életre ott... De sajnos az elmúlt 3 évben csak rosszabb lett. 
    Ezt a népnemzeti színű propagandát meg a békementen mondogasd, ne ott ahol az emberek gazdasági és jövőbeli terveket akarnak meghozni. Majd ha Viktor kilépteti (vagy kirugatja?) az országot ez EU és NATOból és beengedi az orosz barátokat, akkor is ugyanezzel a hazafiassággal maradj otthon. Hiányzik a "hazám" ? Igen. De nem keverem össze a megélhetésem és a lehetőségeimet ezzel. Tudod szép dolog az együttérzés, meg a jó akarat, de egyiket se tudod megenni, se fizetni belőle a számlákat.
    EURHUF_goes_to_haven 2024. 06. 26. 07:49
    Előzmény: #73571  Törölt felhasználó
    #73581
    Ez vérlázító.
    Mondok itt egy nyugati példát.
    Itt nincs rezsicsökkentett, a covid alatt kaptunk támogatást, mindenki XXX € összeget fixen. Ez a kis keresetüeknek nagy segítség volt a nagyobbaknak kevesebb , amolyan szociális elosztás.
    Itt a vilanyra nem csak 1 szolgáltató van, hanem adott helyen is köthetsz szerződést sok másikkal. (mint a tv csak ugyanazon a kábelen kb.) .
    Így mindenki tud választani. Itt az a csavar, hogy az összehasonlító oldalakon ami kijön az első évre az mindig egy kedvezményes díjj.
    Én az első évben úgy kötöttem szerződést,hogy fél évig nagyon olcsó volt, 1 évig még mindig, 1-2 között kb ~10% al drágult és most a szeződés végén (le kellett volna mondanom) de elfelejtettem így átraktak egy magasabb árú csoportba.
    Most az év végéig ezt fizetem utána felmondom és újra kötöm. Adott szolgáltatón belül is van több opció (csomag) illetve van mód pl balkonkraftwerk-el tovább csökkenteni. Idén átment egy törény ami ezt nagyban segíti, de a lakógyűlés még bürokratikus ellenállás továbbra is.
    De az hogy az E-on így csuklóztat embereket az borzalmas. Sokat azt se tudhatják hogy ez miért van. Remélem ez azért kellő számú emernél kiveri a biztosítékot, hogy legyen valami megmozdulás ellene.

    Topik gazda

    Karterab
    1 1 1

    aktív fórumozók


    friss hírek További hírek