Egy lakás ára kb. 2x annyit kamatozik állampapírban mint amennyit egy albérlő fizet... " 🙂 2023. Február 21-től (PMÁP 2029/I ) meg nettó értéken 3-szor annyit.✔️ ☝️ És a tömegnek ez a lényeg. És ez miatt fog a figyelem az ingatlan piactól az állampapírok felé fordulni. A tömeg másik fele meg nem tud, vagy nem kap jelzáloghitelt. Ergo 4-5 év múlva a felhizott PMÁP-ból fogok vásárolni -nominal értéken maradt- ingatlanokat. Mániában tartani, Válságban vásárolni.✔️ 👍
AZ oké, hogy az idő előtti visszaváltás ára bármikor változhat, ezt értem, a kérdésem arra vonatkozott, hogy a rövidebb és a hosszabb futamidejű PMÁPnak is ugyanannyi % az idő előtti visszaváltása, így ha pl. 2 év múlva lépnék ki, akkor is a hosszabb táv jobban megéri, mert a különbség csak annyi ha jól gondolom, hogy a kamatprémium 0,75% helyett 1,4 (vagy valami ilyesmi) a kivételig eltelt időben.
Pontosan ez az a kockázat amit a saját gondolatmenetem ellenében tudtam felhozni és arra számítottam, hogy erre fogtok hivatkozni - mert én nem találtam más kivetnivalót, olyan viszont bizony történt most az ősszel többször is, hogy a megszerezni kívánt DKJ-ből 100.000 Ft-ért sem sikerült vásárolni, mert nem állt rendelkezésre elegendő készlet, hiába volt hozzá árfolyam, és bizony legalább 4-5 sorozattal jártunk ugyanígy, mire végre találtunk egy olyat amibe be tudtuk tolni a havi spórt.
Pont ezt teszem, várom, hogy inflálódjon az állampapírom. Sőt, alig várom, hogy minél nagyobb összeg veszítsen az értékéből. És ez így pont jó nekem... Esetleg, ha beszerveznek a kripo szektások, akkor majd veszek Lunát, amit a török líra befektetésemből veszek. :-)))))
Ha novemberben nem lesz pozitív változás az EU részéről, akkor itt nagy bajok lesznek. Nem vagyok a forint ellensége Nekem is van allampapirom de gyanítom hogy itt az adósság elinflalas lesz a kulcs.
Akkor allampapirban kell csücsülnibes várni, hogy elértéktelenedjen a forint 😊 folyamatos leértékelésben van. Ha esetleg EU pénzt megkapjuk és utána sem tud erősödni illetve folytatódik a leertekeles akkor az azt jelenti hogy direkt értékelik le. (török líra esete)
Pontosan így van. Arról nem beszélve hogy az ide írogatók minimum 95%-a tudja hogy mit miért tesz és egy ilyen komment nem igazán befolyásolja a döntéseit.
én ma vettem májusi lejáratú DKJ-t 13,05%-os hozamon... magam is meglepődtem, hogy ennyi, nagyobb volt a hozama, mint a 0823-nak (12,8%). Szóval ilyenek mellett igazából tényleg nem értem, ki vesz BMÁP-ot.
Hagyd már ezt a deviza dolgot! Egy egy állampapír fórum, miért olyan nehéz megérteni, hogy nem mindenki akar devizát vásárolni. Van, aki nem akar kockáztatni. Ha zárni szeretném a pozíciót, akkor egyáltalán nem mindegy, hogyan tudok kiszállni belőle. Ha nincs szerencsém, akkor lehet, hogy adott napon "sokszázezer forinttal" járok rosszabbul, mint a biztos állampapír esetén. Én értem és látom, hogy felfelé ívelő a trend a deviza esetén, kvázi van egy stabil csúszó leértékelődés; de azt is látom, hogy eléggé ingadozik az árfolyam. Utálom ezt a divatos bullshit dumát: vegyél devizát, vegyél dollárt... majd akkor is ezt fogják az ilyen "szakértők" mondani, mikor visszamegy a dollár ára és a csóró magyar elbukja a kis megtakarításának a harmadát? Kb. ugyan ez van a részvénnyel. A hozzá nem értő átlag magyar felült a "szakértők" tanácsára és vett részvényt. Azt sem tudta, hogyan működik. És mit, hát OTP-t, mert arról már hallott... és ott ül csóringer az OTP papírjain és reméli, hogy nem kell neki a megtakarítása rövid távon, mert kiszáll a befektetéssel 30%-os buktával. Szóval hagyjuk már a felelőtlen "vegyél devizát" tanácsokat...
Állampapír
Lehet, hogy hozamilag nyernek 2,245-ot de sokkal fincsibb visszavenni az Eurót 295-ön amikor kiszállnak.
Ezért tartja még a Templeton is.