Anno eztet békekölcsönnek nevezték.Jó hozamot biztosított az is a lejáratkor.
Törölt felhasználó2019. 06. 07. 07:11
#19
Erősödik a forint, mindenki állampapírt akar venni, forintért. Az emberek beváltják valuta és deviza tartalékaikat, ha meg később a forint gyengélkedne, majd Magyarországon nyaralnak, meg költik pénzüket. Csak hol fognak elférni? mert már ígyis tömve vannak a szállók, a külföldieknek is megéri ide jönni. Ami persze keresletemelkedést hoz, párhuzamosan az árövekedéssel. Így sem, úgysem járunk jól.
Úgy tervezem, hogy a pénzem 1/3-a megy PMÁK-ba a többi pedig MÁK+-ba. Várhatóan szükségem lesz a pénzre vagy egy részére 1-2 éven belül. A PMÁK az első évben 0.75%-kal magasabb kamatot fizet, így egy év alatt közel kitermeli a visszaváltás költségét. A második évben pedig ugyanannyit kamatozik mint az új állampapír. Másik lehetőség, hogy csak MÁK+-t veszek, mert olcsón visszaváltható. Ha megugrik az infláció akkor kiszállnék belőle idő előtt. (ha lehet..) Legrosszabb esetben max. egy évre 'bent ragad' a pénzem, mivel évente egy alkalommal 4 napig garantáltan visszaváltható. Vélemény?
pl kötelezővé kellene tenni a munkaadóknak, hogy havi rendszerességgel vásároljanak nyugdíjkötvényt (miután megjelenik) az alkalmazottaiknak. min 5000 HUF értékben. természetesen mindenféle adó és tehermentesen. minél több pénzt szán erre havonta, kaphatna egyéb kedvezményeket is az adókból, járulékokból.
A havi bér egy részét megtakarítási számlára utaltatná a számvevőszék elnöke . Formabontó ötlettel állt elő egy hétfői interjúban Domokos László, az Állami Számvevőszék elnöke. . „A kormányzat tehetne egy ajánlatot a foglalkoztatónak, hogy a következő évek bértárgyalásainál nagyobb bérnövekedésre csak akkor kerülhessen sor, ha a munkabér-átutalás pillanatában a foglalkoztatók egy bizonyos összeget nem követlenül a dolgozóknak fizetnek, hanem a dolgozó megtakarítási számlájára utalnak.” . Azt mondta meg, hogy az államnak ösztönzőket kellene adnia annak érdekében, hogy az emberek a megtakarítást válasszák az azonnali költés helyett, mint például a megtakarítások értékállóságának biztosítása, akár inflációkövető állampapírokkal, vagy a kamatadó eltörlése is, bár a legerősebb „ösztönző” nyilván az lenne, ha a munkáltató automatikusan megtakarításra kényszeríteni az éves bér egy negyedét. https://444.hu/2019/06/04/a-havi-ber-egy-reszet-megtakaritasi-szamlara-utaltatna-a-szamvevoszek-elnoke?utm_source=hirkereso&utm_medium=cpc&utm_campaign=a-havi-ber-egy-reszet-megtakaritasi-szamlara-utaltatna-a-szamvevoszek-elnoke
Óriási volt a roham a szuperkötvényért. . Egy napja lehet hozzájutni.Óriási volt a roham a bankokban az új állampapírért, a Magyar Állampapír Pluszért.A Magyar Nemzet nézte meg, mekkora volt az érdeklődés az értékesítés első napján. Azt tapasztalták, hogy Budapesten sokan voltak az ügyfélszolgálatokon. Azt írták, tömeg volt a Magyar Államkincstár Baross utcai ügyfélszolgálatán, az Államadósság-kezelő Központ Csalogány utcai székházában és az Erzsébet téri kormányablaknál is.Hétfőtől kizárólag a lakosság számára elérhető a Magyar Állampapír Plusz, amelynek minden elemét úgy alakították ki, hogy az bárkit meg tudjon győzni arról, hogy ide tegye a pénzét. És hát kétség kívül igen kedvező körülményeket teremtettek: öt évre akár 27 százalékos kamat, ám évente büntetés nélkül ki lehet belőle szállni, sőt, bármikor máskor is, mégpedig szinte elhanyagolható veszteséggel.Az Orbán-kormány fő célja, hogy a jelenlegi 6 ezer milliárd forintról 2023-ra 11 ezer milliárd forintra növekedjen a lakosság állampapír-állománya. Ezért is vezetik be a MÁP Pluszt, ezért tervezik azt, hogy a jövőben tovább növelik az értékesítőhelyek számát, sőt, van olyan ígéret is, hogy ősztől jön majd az állami nyugdíjkötvény, mégpedig inflációt követő kamatozással.A mostani tervek szerint a MÁP Pluszba – főleg ide, mivel a tervek szerint a bevezetéssel több más terméket kivezetnek a piacról, hogy egyszerűsödjön a választható termékpaletta – évente 1000 milliárd forintot tesz majd a lakosság, ami öt év alatt 5000 milliárdot jelentene. https://hvg.hu/gazdasag/20190604_Oriasi_volt_a_roham_a_szuperkotvenyert?s=hk
A bónuszból végleg elegem lett, a mai nappal eladtam és vettem helyette 4,5%-os prémium állampapírt.Remélem,hogy pár évig az infláció nem fog bezuhanni.
Ilyen megoldásra gondoltam én is. Elméletileg a PMÁP is visszaváltható idő előtt, de a visszaváltás költségeiről nem igazán találtam semmit. Az ismertető ennyit tartalmaz róla: VISSZAVÁSÁRLÁS A forgalmazók meghatározott feltételek mellett napi vételi árfolyamot jegyeznek a Prémium Magyar Állampapír sorozataira, így azok a lejáratot megelőzően a forgalmazók üzletszabályzatában leírtak szerint eladhatóak.
is-is. egy részét szerintem érdemes PMÁP-ba tenni, hiszen ott védve vagy az infláció ellen. nyilván ez lesz a kevéssé likvid cucc. egy másik részét érdemes lehet az új cuccba tenni, akár még rövid távon is, mert veri az 1 éves MÁP-ot és elméletileg visszaváltható szinte bármikor, kedvezőbb feltételek mellett, mint a korábbi sorozatok.
Sziasztok! Újra aktuális a téma ezért felhozom a topikot. Szerintetek miben érdemes jelenleg parkoltatni a pénzt? Prémium Magyar Állampapírban vagy az új, sávos kamatozású Magyar Állampapír Pluszban? Nem tervezem 5 évre lekötni a pénzem. Lehet arra esély, hogy abban az esetben ha elszállna az infláció akkor a MÁP+ csak lejáratkor lehet majd visszaváltani?
Tudtommal a kamatprémium fix, lehet mikor forgalomba hozták akkor nyilvános ajánlat tétel alapján döntötték el mértékét. Ha el akarod lejárat előtt adni, akkor sajnos csak kincstárnak tudod. Ha jól tudom akkor most a névérték 99% tudod megtenni, plusz a felhalmozott kamat, de régebben 98%-on vették vissza, tehát ez változhat. Lejáratkor megkapod a névértéket, de ez lényegében minden kötvénynél így van, plusz az az évi kamatot. Természetesen minél nagyobb az infláció annál nagyobb kamatot.
sziasztok! egy példán keresztül lenne kezdőként néhány alap kérdésem ami állampapírral kapcsolatos: van ez az állampapír ami euró alapú http://www.allampapir.hu/allampapirok/PEMAP a futamidő 3 év és itt ír egy kamatot ami most 2.90%. namost amennyit sikerült megértenem az hogy van a: -kamatbázis ami az (1 évre visszamenőleg számított) euró övezeti infláció plusz, és ez az amit nem annyira értek hogy van a: -kamatprémium ami jelenleg 1%, de ez a szám függ attól amit a sorozatra adott Nyilvános Ajánlattételnek nevez az oldal. itt ki tesz ajánlatot kinek? :) illetve kérdésem még hogy attól függően hogy mennyi a kamatbázis illetve a kamatprémium összege, változik-e az adott állampapír értéke (az az érték amennyiért megvettem euroért) konkrét példával hogy biztos értsem :) 100 euróért veszek PEMAP állampapírt, erre a megvételkor az aktuális kamat 2.9% teszem azt eladáskor (vagy amikor én adom el, vagy lejárat esetén amikor az állam visszaveszi automatikusan) a kamat 5.8%. amikor eladom a PEMAP állampapírjaimat akkor ugyanúgy 100 eurót kapok vissza+az 5.8% kamatok minusz kamatadó? ha így van ahogy a példában leírtam akkor csak annak kell "drukkolni" hogy magas legyen a kamatbázis+a nyilvános ajánlattételen megállapított kamatprémium hogy amikor visszaváltoma PEMAP-omat akkor minnél több kamat legyen rajta... kérdem ezt azért mert van valami olyan kontrukció is kötvényeknél hogy a kamat befolyásolja a névértékét a kötvények, azaz para ha megvétel után felmegy (a fene tudja mi alapján) a kamat, mert az csökkenti a vásárolt kötvény névértékét (kevesebbet kapok érte amikor eladom). de itt a PEMAP-nál nincs ilyen, de azért megkérdem biztos ami biztos. bocs ha zavaros lett, nagyon az alapokat próbálom felcsipegetni
Állampapír
Lehet, hogy hozamilag nyernek 2,245-ot de sokkal fincsibb visszavenni az Eurót 295-ön amikor kiszállnak.
Ezért tartja még a Templeton is.