Topiknyitó: 27400 2014. 06. 24. 12:07

Állampapír  

Szerintem itt már nem a hozamvadászatra gyúrnak hanem a Forint erősödésére játszanak.

Lehet, hogy hozamilag nyernek 2,245-ot de sokkal fincsibb visszavenni az Eurót 295-ön amikor kiszállnak.

Ezért tartja még a Templeton is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Reboni
Reboni péntek, 21:46
Előzmény: #934  AudreyDeak
Végigolvasva a cikket, akkor bizony eléggé közérthető, hogy nem az a kérdés, hogy mennyire inflálódik el a forint hanem, hogy lesz-e EU-s megegyezés és lesz-e további energia áremelkedés. A forint amúgy is inflálódik folyamatosan a rossz gazdasági politikával és a társadalom amortizálódásával.
Ishar
Ishar péntek, 19:25
Előzmény: #941  Franky
Viszont ezzel elnyújtják az infláció lecsengését, így a PMÁP-nak hosszabb ideig lesz magasabb kamata.
Franky péntek, 18:55
Előzmény: #939  EURHUF500
Azért ügyes, hogy a hatósági árak megmaradnak év végéig. Így nem dobják meg az idei inflát még jobban, ami az új sztárpapírok jövő évi kamatozásának alapja. 
Placi82 péntek, 18:37
Előzmény: #939  EURHUF500
420×1.11=470ft . 500 nal égne Budapest.:)
EURHUF500 péntek, 18:31
Előzmény: #938  Placi82
1% ott is. (De azt tudod, hogy ez bármikor megváltozhat?!) mindegyik pmápot megéri újra váltani. Az más kérdés, hogy a forint közben meg megy a lefolyóba..
Placi82 péntek, 18:29
Az uj, szeptember 27 en bevezetett PMAP 2027J nek is a futamido elotti feltorese eseten 1% ot vonnak le, vagy itt mar mas a helyzet? Megeri atvaltani a 3 éves elozo PMAP ot? Nem tudja valaki?
Stiv
Stiv péntek, 18:22
Nagyot ugrottak a magyar rövid hozamok pénteken
.
Érdekesség, hogy így már a 12 hónapos referenciahozam a 13%-os alapkamat fölé emelkedett, amiből akár az is kiolvasható, hogy az MNB keddi kommunikációja ellenére további kamatemeléseket áraz a piac.
.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220930/nagyot-ugrottak-a-magyar-rovid-hozamok-penteken-570181
Fire73
Fire73 péntek, 16:11
Előzmény: #935  Csiszarg
A kibocsátás dátuma számít, ha 2019.06.01 utáni, akkor kamatadómentes.
Csiszarg péntek, 15:55
Pl a 2027/B magánszemély esetén kamatadómentes?
Az ajánlattételben nem írtak róla. 
AudreyDeak péntek, 15:54
Ok, Zsiday szerint. Baj lesz, infláció lesz, de államcsőd nem lesz. ---- Szeritem közérthető amit ír eléggé. Most már csak az a kérdés ezek után mennyire inflálódik el a forint befektetés -- félek nagyon.
http://www.zsiday.hu/blog/vil%C3%A1gv%C3%A9ge
Stiv
Stiv péntek, 15:14
Tisztelt Ügyfeleink!
.
Tájékoztatjuk Önöket, hogy 2022. október 1. napján 18:00 és 20:00 óra között a Magyar Államkincstár TeleKincstár, WebKincstár és MobilKincstár szolgáltatásai az értékpapír forgalmazó kereskedési rendszer frissítési munkái miatt nem lesznek elérhetőek. Az esetleges kellemetlenségért elnézésüket kérjük, szíves megértésüket köszönjük! 
.
Magyar Államkincstár
pkrisz02 péntek, 14:11
Előzmény: #927  Láma
A MÁP+ papírok a kamatforduló körüli munkanapokon 100%-os árfolyamon (ingyen) visszaválthatók. Visszaveszi tőled maga az állam. A PMÁP papírokat egyrészt nem az állam veszi vissza, hanem a forgalmazónak tudod eladni (ez nem egyenlő a visszaváltással - érdemes átolvasnod a 760-as hozzászólásomat), (kereskedelmi bank, államkincstár) és ennek van egy díja, ami jelenleg 1%, de bármikor lehet bármennyi.
Az interjúban azt mondja az ÁKK vezérigazgatója, hogy a MÁP+ kamatai azért (is) alacsonyabbak, mert ennél a papírnál az állami visszaváltási garancia a kamatfordulókon (ilyen a PMÁP papírokon nincs, csak lejáratkor veszi vissza az állam) egy értéket képvisel a befektetőnek, hogy akkor ingyen kiszállhat a papírból. Ez teljesen jogos egyébként, ez valóban - szerintem is - egy érték. Majdhogynem úgy működött ezáltal, mint egy banki lekötött betét. Ugyanilyen érték a MÁP+-ban szerintem, hogy a kamatot mindig be is forgatta a papírba és így anélkül értél el kamatos kamatot, hogy neked külön a kamatfordulókon újabb állampapírt kellett volna venni a kamatból.
A MÁP+ konstrukcióját tekintve egy nagyon nem rossz elképzelés a kezdő lakossági befektetők számára. A PMÁP-ok már eggyel bonyolultabb szint. Ezután meg jön a mostani BMÁP, hosszú lejáratú államkötvények, ahol már játszik a papír árfolyama, stb.
Láma
Láma péntek, 12:56
Előzmény: #928  Fire73
Köszönöm!
LVN péntek, 11:24
Előzmény: #926  Fire73
Nem, ez technikai államcsőd, vagy legalábbis annak elkerülésére törekvő trükközés.
Matyi_atya
Matyi_atya péntek, 10:43

Ma átrendeztem az állampapír portfoliomat. Kicsit meglepett, hogy 0,1% felhalmozott kamat van a 2029/I-n már is, ilyen napi kamatot évesítve 36,5% jönne ki.
Fire73
Fire73 péntek, 09:51
Előzmény: #927  Láma
A régebbi és az újabb visszaváltása is 99%-on megy a kincstárban, de ez nincs kőbe vésve. Jelenleg ez van, és október 3-án is ez lesz.
A kamatfizetés vagy lejáratot megelőző 2 munkanapon belül szüneteltetik a forgalmazói visszavételt.
Láma
Láma péntek, 09:43
Előzmény: #926  Fire73
Sziasztok!Lejárat előtti visszaváltás esetére mi a különbség a korábbi és a mostani papírok között?
"A visszaváltási opciónak van egy értéke, éppen ezért a MÁP+-t a piaci hozamszint alatt kell árazni."
Mennyi ez a különbség lejárat előtti visszaváltás esetén?
Fire73
Fire73 péntek, 09:38
Előzmény: #922  bronz
Itt valószínűleg csúnya baki van az ún kötvál (kötelezettségvállalás) témában az egyes állami szerveknél.
A kötválnak vannak szintjei, és a pénzügyi teljesítést bőven megelőzik előző szintek. Meg kell rendelni a szállítótól a feladatot, aztán le kell igazolni a teljesítést, és végül jóvá kell hagyni a kifizetést. Ha az utóbbinál veszik észre, hogy túlköltekeztek, az már késő, hiszen a vállalkozó már teljesített.
Itt is látszik, hogy találkozik a legfelső szintű kézi vezérlés hibás módszertana a valósággal. 
A végeredmény az lesz, hogy mindent ki kell majd fizetni késedelmi kamattal együtt, de keménykedtünk egy nagyot, csak nem a kötelezettségvállalást aláíró hivatalnokkal, hanem a beszállítóval. Mellette pedig a közvélemény felé is adunk egy olyan üzenetet, hogy nem akarunk fizetni. Ezt nevezhetjük komplett dilettantizmusnak, vagy másfelől nézve akár szándékos károkozásnak is.
slash péntek, 05:53
Előzmény: #918  Majszek
Most már késő bármit tenni. Várj pár hónapot jön a kemény tél, eltelik pár hónap amíg a válság begyűrűzik az ingatlanpiacra. Aztán szállj ki belőle és repülj rá egy  kis pesti lakásra.
bronz péntek, 05:20
Előzmény: #921  bronz
Most olvasom, mint mondott Gulyás, miszerint lesz követelés kifizetés, de pénzügyminisztériumi engedéllyel.
Hát, döntse el mindenki magában, hisz-e nekik.
bronz péntek, 03:33
Előzmény: #919  Fire73
Én a forintot kerülöm továbbra is.
A fideszes fiúk elengedték a kezét. Ez a 11,75%-os kamat meg egy vicc, a valós infláció töredéke,másrészt ezekben nem bízom, nehogy a végén megvédjék a bankszámlákat, devizaszámlákat is a mocskos Brüsszeltől.
Amikor egy állam nem hajlandó kifizetni a jogos követeléseket, ott már baj lehet szerintem, a többi csak marketingduma az M1 néző híveknek.
AudreyDeak péntek, 00:26
Előzmény: #919  Fire73
Egyetértek. 
Fire73
Fire73 csütörtök, 19:45
Előzmény: #918  Majszek
A kérdést most úgy kell feltenni, hogy mi a legkevésbé rossz befektetés?
Majszek csütörtök, 19:40
Előzmény: #917  stolz
Köszönöm szépen a válaszotokat.
Igen, ezt én is így látom. Viszont a jelenlegi helyzetbe nem tudom mi lenne a legjobb befektetés. EUR/USD az egekben. Részvények elkezdtek beszakadni és ez szerintem még csak a kezdet.
Ki mit tanácsolna most jelenleg, mi lenne a legjobb befektetés?
stolz
stolz csütörtök, 19:09
Előzmény: #915  Majszek
Nyugi, forintban nem tudnak csődbe menni, mert addig rontják a pénzt, amíg nominálisan végül teljesíteni tudnak. Az más kérdés, hogy sz@rt nem fog érni az a pénz, de nominálisan tuti megkapod...
greenman76
greenman76 csütörtök, 19:08
Előzmény: #915  Majszek
Nem, garantált a teljesítés bármely kormányra nézve is, sohasem évül el, csak kérdés mit fog akkor érni....
Majszek csütörtök, 19:06
Sziasztok!
Ez lehet egy nagyon buta kérdés lesz, de ma megütötte a fülemet.
Ha esetleg Magyarországon államcsőd következne be, akkor az állampapírba rakott pénzt elveszíthetjük?
Illetve ha ez igaz akkor az lenne a kérdésem, hogy az egészet vagy csak egy bizonyos részét?
Válaszotokat előre is köszönöm.
fokukac csütörtök, 18:34
Előzmény: #859  fokukac

mai 3 hónapos BUBOR: 13,26%.
azaz 2 nap alatt 28 bázispontot nőtt.
De az éves is nőtt egy bázispontot megint 14,09%-re.
Ishar
Ishar csütörtök, 17:43
Előzmény: #906  amphibian
Részlet a nyilvános ajánlattételből: "Az első kamatperiódus esetében – értve ezalatt a 2022. szeptember 30. napjától (ezt a napot is beleértve) 2023. február 21. napjáig (ezt a napot nem beleértve) terjedő időszakot..."
Matyi_atya
Matyi_atya csütörtök, 15:55
Előzmény: #909  bp

100*1,026 = 102,6
99*1,0464= 103,59
Így számoltam.
1% hozamkülönbség.
A forint viszont iszonyat.
z0li23
z0li23 csütörtök, 15:53
Előzmény: #909  bp
2,5 hónap alatt itt még nagyon sok minden történhet. Lehet, hogy addig nem a váltás, hanem a visszaváltás gombot kell megnyomni. Kb 500 e ft-al jönnék ki jobban, ha váltanék + 1 évvel hosszabb a papír futamideje. 
Ha váltok az új papírra és idő előtt ki kell vennem akkor 1 + 1 % a bukó hiszem feltörtem a régit és az új papírt is.
bp csütörtök, 15:46
Előzmény: #907  kawics
Én így számoltam:
Régi PMÁP kamat: 6.6%
2029/l kamat: 11.75%
A 2028/k visszaváltás miatti bukó: 1%
Éves kamat különbözet: 11.75% - 6.6% = 5.15%
Havi kamat különbözet: 5.15% / 12 = 0.43%
A 2029/l kb 2.5 hónap után fogja visszahozni a váltás miatti 1% bukót.
(0.43 - 2.5 > 1)
Ha jól tudom a régi PMÁP-ok közül is az első csak február 20-án fordul, az újakkal pedig már december közepétől plusszban vagyunk. Ha valamelyik régi PMÁP 2.5 hónapon belül fordulna akkor más lenne a matek.
kjanek
kjanek csütörtök, 15:09
Előzmény: #907  kawics
2026/J és 2028/K ott van a táblázatban, vagy nem erre gondolsz?
kawics
kawics csütörtök, 14:58
Előzmény: #905  kjanek
A régi papír újra cserélésénél jó lenne látni, hogy mit és hogyan számolt. Sokaknak nem ez jött ki.
amphibian csütörtök, 14:30
tudja a valaki ,hogy az új PMÁP vásárlása esetén aznaptól kamatozik vagy a következő naptól ketyeg ?
kkv14 csütörtök, 13:11
Előzmény: #896  pkrisz02
Ha csökken az infláció akkor tud csökkeni az alapkamat. Igazad van , arra kell gyorsan reagálni legjobb lenne hosszú fix papírt vásárolni , magas kamattal.
Csak az a bökkenő ezt a kibocsájtó is tudja, ezért nehéz lesz olyat vásárolni.
kkv14 csütörtök, 12:58
Előzmény: #900  obiwan69
Azt írod ,gyorsan romló , aztán melléteszed változó...   Ez azt jelenti gyorsan javuló is lehet !!!  Akkor a negyedéves Bubor miatt komoly bukó is lehet..Az éves BUBOR az lassabban ,kisebbet mozdul ,ezért kisebb a rövidtávú kockázat. Ha trendforduló lesz  akkor az egy új helyzet. Lesz olyan , hogy ezt is lejárati  idő elött kell cserélni...
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR csütörtök, 12:55
8uk52 csütörtök, 12:52
Előzmény: #892  TSubi
Nálam sem megy
obiwan69
obiwan69 csütörtök, 12:50
Előzmény: #899  kkv14
Többet, mint -10%. Ez nem is vitás, de én nem erre kérdeztem rá....
kkv14 csütörtök, 12:46
Előzmény: #895  obiwan69
Ha feltételezve  : -10% hozamot ér el a PMÁP2029  akkor mennyi minuszt mutatnak a tartogatott 2023, 2024-es papírok?
Gaguse
Gaguse csütörtök, 12:39
Előzmény: #896  pkrisz02
köszi, én is a pmáp-ban gondolkozom....
obiwan69
obiwan69 csütörtök, 12:37

Átolvasva az elmúlt 500+ hozzászólását a következő kérdés merült fel bennem:
-          több kollégán rajta van az izgalom, és nagyban konszolidálja a korábbi kibocsátású PMÁP és BMÁP készletét annak érdekében, hogy elcsípje a kamat-különbözetet az új 2027/J és a 2029/I, valamint a régiek fordulópontja között, mivel azok a fordulópontig még az előző éves infláció+kamatprémium összegen kamatoznak;
-          ezt eddig értem és a matek szerint 2023. február hónap után forduló papírok esetén ez a művelet mindenképpen hoz pár százalék plusz hozamot;
-          azonban, ha az infláció a jövő évben valóban az MNB által várt 20+ százalékos éves szinten lesz, akkor ezek a frissen bevásárolt papírok (2027/J és a 2029/I) is közel -10%-os hozamot érnek majd el a tényleges inflációhoz viszonyítva, mivel ezennek is éves lesz a furdulójuk;   -          tehát, és itt jön a kérdés, valóban jobb alternatívák-e ezek a papírok, mint a TBSZ-re helyezett rövid, 3 hónapos DKJ, melyet folyamatosan újrakötsz egy romló környezetben?   -          tehát, és ez lenne az én válaszom, hosszú lejártú, csak évente forduló PMÁP papírok vételével legalább még egy évet várni kell;  
-          amit nem látok biztosan, hogy a BMÁP-ra is igaz lenne ez az állítás egy nagyon gyorsan változó, nagyon gyorsan romló környezetben? Ez lenne a második kérdés.
Remélem most már nem folyik össze.
pkrisz02 csütörtök, 12:37
Előzmény: #893  Gaguse
Nem tudom. A BMÁP BUBOR-hoz kötött ugye, de ezt nehéz követnem, hogy mitől és hogyan változik. A PMÁP-t értem, az infláció elég világos. Még jövőre is magas inflációt várnak és így még 2024-ben is magas kamatot fog fizetni a PMÁP.
Én a fenti miatt PMÁP-t tartok, illetve rövid lejáratú DKJ-t, hogy legyen puskapor, amikor fordul majd a jegybanki alapkamat. Ekkor megnézem a hosszabb lejáratú papírokat.
obiwan69
obiwan69 csütörtök, 12:36
Átolvasva az elmúlt 500+ hozzászólását a következő kérdés merült fel bennem: - több kollégán rajta van az izgalom, és nagyban konszolidálja a korábbi kibocsátású PMÁP és BMÁP készletét annak érdekében, hogy elcsípje a kamat-különbözetet az új 2027/J és a 2029/I, valamint a régiek fordulópontja között, mivel azok a fordulópontig még az előző éves infláció+kamatprémium összegen kamatoznak;- ezt eddig értem és a matek szerint 2023. február hónap után forduló papírok esetén ez a művelet mindenképpen hoz pár százalék plusz hozamot; - azonban, ha az infláció a jövő évben valóban az MNB által várt 20+ százalékos éves szinten lesz, akkor ezek a frissen bevásárolt papírok (2027/J és a 2029/I) is közel -10%-os hozamot érnek majd el a tényleges inflációhoz viszonyítva, mivel ezennek is éves lesz a furdulójuk;
- tehát, és itt jön a kérdés, valóban jobb alternatívák-e ezek a papírok, mint a TBSZ-re helyezett rövid, 3 hónapos DKJ, melyet folyamatosan újrakötsz egy romló környezetben?
- tehát, és ez lenne az én válaszom, hosszú lejártú, csak évente forduló PMÁP papírok vételével legalább még egy évet várni kell;   - amit nem látok biztosan, hogy a BMÁP-ra is igaz lenne ez az állítás egy nagyon gyorsan változó, nagyon gyorsan romló környezetben? Ez lenne a második kérdés.
Köszi előre is!
TSubi csütörtök, 12:31
Előzmény: #892  TSubi

Már belépni se enged:"Az új, kiemelt hozamú lakossági állampapírok rendkívüli népszerűsége okán a Webkincstár és MobilKincstár rendszerekben időközönként átmeneti lassulás tapasztalható. A Magyar Államkincstár folyamatosan monitorozza a rendszerek működését és minden szükséges intézkedéseket megtesz annak érdekében, hogy az ügyfelek kiszolgálása zavartalan legyen.
Az esetleges kellemetlenségért elnézésüket kérjük, szíves megértésüket köszönjük!"
Gaguse
Gaguse csütörtök, 12:29
Előzmény: #891  pkrisz02
értem. És most mit érdemes venni inkább szerinted? bmáp vagy pmáp?
TSubi csütörtök, 12:21
Nálam lehalt az Webkincstár. Nálatok működik ?
pkrisz02 csütörtök, 12:21
Előzmény: #890  Gaguse
Nem visszaváltani fogod, hanem eladni a bankodnak / Magyar Államkincstárnak (attól függ hol vetted). Ez csak technikai különbség, de lényeges. Arra figyelj, hogy ez teljesen piaci alapon megy: ha a bankod holnapután nem akarja tőled megvenni, akkor nem ad rá árfolyamot és rajtad marad a papír. Nyilván ez nem reális jelen helyzetben, de mint elvi lehetőség ott van. Nincs rá garancia, hogy holnap is lesz árfolyam az adott papírra az adott Forgalmazónál.
Gaguse
Gaguse csütörtök, 12:13
Előzmény: #889  pkrisz02
elolvastam, köszi. Tehát akkor elvileg bármikor visszaváltható
pkrisz02 csütörtök, 12:02
Előzmény: #888  Gaguse
Írtam, hogy 765-ös hozzászólás. Ahelyett, hogy visszatekernél 5-6 oldalt, leírod, hogy kioktatlak.
Gaguse
Gaguse csütörtök, 12:00
Előzmény: #887  pkrisz02
szóval ahelyett hogy elmondanád, kioktatsz, köszönöm! ;)
pkrisz02 csütörtök, 11:57
Előzmény: #885  Gaguse
4 napja beszéltünk erről és újra előjön. Tényleg kicsit hihetetlen. Ajánlom figyelmedbe a #765-ös hozzászólásomat. Aki állampapírozik értse meg végre a Kibocsátó, a Forgalmazó, illetve az állampapír másodlagos piacának fogalmait.
Stiv
Stiv csütörtök, 11:43
Előzmény: #885  Gaguse
A Magyar Államkincstár napi vételi bruttó árfolyamokat jegyez (a lejáratot, vagy kamatfizetést megelőző 2 munkanap kivételével), melyet a Kibocsátó (ÁKK Zrt.) határoz meg. 
https://www.allamkincstar.gov.hu/hu/gyik/tartalom/4896/
Gaguse
Gaguse csütörtök, 11:27
Előzmény: #884  Stiv
"A Bónusz Magyar Állampapírt a Kibocsátó lejárat előtt nem váltja vissza"
https://www.allampapir.hu/ismerteto/BMAP/BMAP_2025N_ismerteto.pdf
Stiv
Stiv csütörtök, 11:26
Előzmény: #883  Gaguse
Régen volt nekem  el lehet adni lejárat előtt......
Gaguse
Gaguse csütörtök, 11:15
Előzmény: #882  Majszek
engem is érdekelne a dolog, a bmáp-t nem tudom hogy fel lehet e törni lejárat előtt...
Majszek csütörtök, 11:09
 Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Mi a különbség a Bónusz Magyar Állampapír és a Prémium Magyar Állampapír között?
Illetve ki melyiket ajánlaná és miért?
Eddig részvénybe volt a pénzem, de a mostani kilátástalan helyzet miatt úgy döntöttem, hogy inkább váltanék és a biztosabbat választom.
Válaszotokat előre is köszönöm szépen.
Stiv
Stiv csütörtök, 10:50
Nem csodálkoznák ha váratlan kamatemelés lenne....

Topik gazda

27400
27400
4 2 5

aktív fórumozók

friss hírek További hírek