Ilyen mértékű forintgyengülés mellett lassan de biztosan az összes forintos befektetésnek leáldozik. USA állampapírra adnak 4% feletti kamatot, egy FixMÁP ad 6,5%-ot, a forint meg éves szinten most épp 11% körüli gyengülésben van a dollárhoz és közel 8%-os gyengülésben van az EUR-hoz képest. Jövőre sokan fognak alternatív befektetéseket keresni az 5% alatt kamatozó PMÁP-ok helyett. Kíváncsian várom vajon képesek lesznek-e megfogni a forintot és mit tudnak tenni az ellen hogy az euro bevezesse önmagát.
Így viszont érdekes lesz majd az inflációkövető adózás. Először majd kitalálják hogy nem az éves átlag inflával számolnak hanem annak a hónapnak az infláját veszik alapul amelyikben adott évben a legmagasabb volt az érték. Kíváncsi leszek meddig lesz még új inflációkövető papír, de lehet hogy már nem sokáig. Elképzelhető hogy a PMÁP is a PEMÁP sorsára jut. Utána majd kissé elszállhat a hivatalos infla legalább az adókból is dől majd a lé, az inflációkövető papírokkal kapcsolatos kamatterhek meg folyamatosan csökkenek ahogy lejárnak a régebbi PMÁP-ok. ÁKK-nál biztos megy az ötletelés a különböző verziók között.
Nem írtam időbeli sorrendet. Amúgy Iráni cuccok már szinte a kezdetektől fogva rendelkezésre álltak, Kínai cuccok fű alatt de ugyancsak hamar megérkeztek, Koreai lőszereket is már egy jó ideje használják, jelenleg egyedül a Koreai katonák jelentenek újdonságot.
Lassan eljutunk oda hogy csak az lesz a kérdés ki indít először megelőző csapást a másik ellen, az állandóan atommal fenyegetőző Kim, Putyin (Medvegyev) vagy valamelyik NATO tag. Vajon tisztában vannak azzal hogy egy atomháborúnál mindenki ráb*szik? Baromarcú Medvegyevet sem hallottam még arról nyilatkozni hogy tájékoztatta volna a Moszkvaiakat, hogy belőlük is csak egy marék hamu maradna, de bezzeg arról folyamatosan nyomja a szöveget hogy majd egyszerre pusztítják el Berlint, Párizst, Londont, Washingtont, na persze, azok meg majd csak néznek és nem tesznek semmit. Jelenleg a Ruszkik atomon kívül bevetnek minden fegyvert amilyük van, plusz az Iránból, Koreából, Kínából kapott cuccokat és közben megérkeztek hozzájuk a Koreai ágyútöltelékek is. Miért is kellene akkor a másik oldalnak visszafognia magát?
Jó hogy szóltál, ezen a héten még nem olvastam ezt ebben a topikban, előtte viszont számtalanszor. Jövő héten se felejtsd el beírni, hátha valaki még mindig nem tudja és azt hiszi, hogy a jelenleg is érvényben lévő 1%-os bünti mellett válthatja vissza az állampapírjait. Aztán lehet hogy tévedek és már régen megjelent az a közlöny amiben tájékoztatnak az 1%-os bünti módosításáról, csak én még nem találkoztam vele.
Ejj a felcsúti Rodolfo, újra megígérte a "csodát" :) Nem azt kell figyelni amit mond, hanem amit majd tesz. :) Eddigi tapasztalatok alapján erősen tartok ezektől a 2025-ös évi "fantasztikus dolgoktól". :)
Örülök hogy jól vagy! Szerettem a stockyt, mindig jó hangulat volt a topikokban, 2009-ben az OTP topikban még 1500 alatt is ment a poénkodás, pedig addigra már sokan beragadtunk jóval magasabbról. :) Gratulálok a sikereidhez!
Meglátjuk. Akik első ingatlan vásárlás előtt állnak azok valószínűleg azt szeretnének. Akiknek viszont már vannak saját ingatlanjaik ahol élnek, azok között vegyes a kép. Van aki az ingatlan kiadásban látja a lehetőséget és veszegeti a kiadható ingatlanokat, de vannak olyanok is akik nem szeretnének bajlódni a bérlőkkel és a kiadott ingatlannál, ingatlanoknál előforduló problémákkal, ezért inkább befektetnének valamibe, és közöttük egyre több az olyan aki a jelenlegi helyzetben érthető módon nem forint befektetésben gondolkodik. Szerintem az életkor és a vagyonméret döntően befolyásolja a kockázatvállalási hajlandóságot. Idősebb, vagyonosabb korosztály többsége, már nyugodtabb életet szeretne, ezért inkább kerüli a kockázatos befektetéseket és nekik bőven megfelel az állampapír is, de persze nem mindegy milyen kamattal. HUF állampapírokat azért illene jobb kamat kondíciókkal értékesíteni az USA állampapíroknál. :) Értem én hogy "nagyra becsült" politikusaink szerint mi diktáljuk a tempót a világban, de azért itthon és külföldön is van az a réteg aki ezt nem így gondolja. :)
Úgy tűnik jövőre a 2033/I kamata a 0,25%-os prémiummal sem megy 4% fölé. Kíváncsi leszek hogy az 5% alatt kamatozó PMÁP sorozatoktól mennyien fogunk szabadulni, de valószínűleg nem leszünk kevesen.