Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BKKT 2023. 12. 19. 09:32
Előzmény: #101898  szieszta
#101900

Azokat a kriptókat szabályozni fogják és kell is, amikkel a tőzsdéken kereskedsz vagy vásárolsz vele bármit...
A saját trezorban tartottakkal nem tudnak mit kezdeni, ezek továbbra is láthatatlanok maradnak, egészen addig, ameddig a trezor tulajdonosa elő nem veszi....
Számtalan országban nem kell adót fizetni a pénzvilágban keresett bevételeink után... Állampolgárságot is könnyen adnak az ilyen helyeken....
Úgyhogy számtalan megoldás létezik.....
BKKT 2023. 12. 19. 09:22
Előzmény: #101895  szieszta
#101899

A világ összes vagyonának több mint fele, most is csak néhány százalék birtokában van.....
Akinek most sok BTC-je van az hisz benne és hitt benne a kezdetektől is és nem érdeke, hogy a piacra dobja, mit kezdene a temérdek pénzel amiben eddig sem hitt nagyon, ezért fordult el tőle...
Gondolj bele abba, ha az USA piacra borítaná a több mint 8000 tonna aranyat mi történne... az arany ára a töredékére esne... és mit kezdene az usa a sok pézel amit az aranyért kapott...
A pénz csak addig érték ameddig az embernek napi szinten problémát okoz az előteremtése... Amint ebből kinő, utána már egészen másképpen gondol a pénzre rájön, hogy nem a pénz jelenti az értéket....
Éppen most gondolták úgy a jegybankok, hogy nyomtatunk egy kicsit mert kevés az az adó amit befizettek...
Nosza hamar le is raboltak mindenkit... a forint látványosan gyengült.. úgy duplájába kerül minden mint 1-2 évvel ezelőtt... 
Ez történik mindenhol a világban csak máshol egy kicsit vissza fogottabban....
Mikor fogtok vajon rájönni arra, hogy lerabolnak kifosztanak benneteket a fiat pénzeken keresztül??.....
A Bitcointól féltek, annak összeomlását várjátok... Közben szép csendesen tovább fosztogatnak a nagyurak titeket....
szieszta 2023. 12. 19. 09:13
Előzmény: #101893  BKKT
#101898

Éppen ezért kaparózik a SEC is és biztosan találnak rá megoldást, hogy a bitcoinnal se lehessen nagy vagyonokat mozgatni.
A szabályozást éppen erre akarnák kitalálni. Olvastam, hogy minden tranzakciót nevesíteni kellene, csak azok a coinok működhetnének legálisan, ahol ezt meg tudják oldani. A cointőzsdéken már nagyon is keményen veszik ezt, nem hiába kell a binancenak is többmilliárdos büntit fizetnie és a többit is vizsgálják.
Az EU-s cointörvényben is ez van, hogy minden tranzakciót nevesíteni kell, különben nem kaphat engedélyt. Pontosan ezen voltak felháborodva a bitcoin fejlesztői, hogy ezt lehetetlen megoldani.
Jöhet a bírálat, hogy a készpénznél is akkor ezt kellene, de ahogy látjuk, már ott is kezdik ezt szigorítani, nem hiába nem működik ez, ahogy előbbiekben leírtad.
Ishar
Ishar 2023. 12. 19. 09:10
Előzmény: #101894  BKKT
#101897
"Aranyban hol írják ki az árakat?...... Az aranyat is leválthatod bárhol a világban az adott ország fizetőeszközére ha vásárolni akarsz......" ---  Ez a kérdés most komoly? Kevés olyan aranyvásárlót ismerek, akik azért veszik, hogy "biztonságosan és szabadon vihessék bárhová a világban kiszabadulva a mókuskerékből".
Ishar
Ishar 2023. 12. 19. 09:06
Előzmény: #101893  BKKT
#101896
"Nemzet senkijeként (nem vagy gázszerelő, vejkó stb.) próbálj meg kiutalni néhány tízmillió eurót vagy dollárt az országból... Nem fog menni könnyen.... Találnak  bűncselekményre utaló okot ezerrel ha akarnak... és már meg is akasztották a kiutalást..." ---- Gondolom a tiédet is megakasztották, amikor legutóbb tízmillió eurót vagy dollárt ki akartál utalni az országból. :)
szieszta 2023. 12. 19. 09:05
Előzmény: #101888  BKKT
#101895

Amíg a bitcoin eloszlása ilyen lesz, soha nem lesz stabil. Egyesek több százezret birtokolnak, míg a többségnek satoshijaik vannak csak.
https://bitinfocharts.com/top-100-richest-bitcoin-addresses.html
BKKT 2023. 12. 19. 09:01
Előzmény: #101891  Ishar
#101894

Aranyban hol írják ki az árakat?......
Az aranyat is leválthatod bárhol a világban az adott ország fizetőeszközére ha vásárolni akarsz......
BKKT 2023. 12. 19. 08:58
Előzmény: #101889  Ishar
#101893

Ezt majd akkor megérted ha valóban gazdag leszel egyszer....
(igaz erre nem sok esélyed van......)
Nemzet senkijeként (nem vagy gázszerelő, vejkó stb.) próbálj meg kiutalni néhány tízmillió eurót vagy dollárt az országból... Nem fog menni könnyen....
Találnak  bűncselekményre utaló okot ezerrel ha akarnak... és már meg is akasztották a kiutalást...
Az élet csak azoknak egyszerű akik nem látnak bele abba, hogy milyen folyamatok zajlanak a pultok alatt.....
szieszta 2023. 12. 19. 08:56
Előzmény: #101883  szieszta
#101892

Olvastam egy közgazdász véleményét, aki azt írta, a coinbányászattal nem lehet nagy nyereséget elérni, éppen a konkurencia miatt. Amint jól jövedelmezővé válik, máris el kell kezdeni vásárolni az újabb bányászgépeket, mert a konkurencia is ezt csinálja. Ez tipikus esete a sok vadász és kevés fóka mesének. Nincs levédve, nincs korlátozva, tehát bárki belevághat, ezzel felhajtva a költségeket.
Kíváncsi leszek, mikor fognak a klímatudósok fellépni a coinbányászat ellen, mert még a tehéntartásba is belekötöttek, de egy nagyobb országnyi áramot elpocsékoló coinbányászok mintha elkerülnék figyelmüket.
Mielőtt még megkapnám, hogy azok csak zöld energiával működnek, ez egy nagy hazugság és azt is tudni kell, hogy a zöld energia termeléshez szükséges berendezések gyártása telepítése és működtetése is óriási lábnyomot hagy az öko rendszerben. Érdekes, nekik mennyire olcsó a zöld energia, míg máshol szenvednek az ilyen cégek, még óriási állami támogatások mellett is.
Ishar
Ishar 2023. 12. 19. 08:54
Előzmény: #101888  BKKT
#101891
Mire fogják használni egyre többen? Leváltják USD-re, hogy a szabadság helyett újra a jegybankok rabjai legyenek? Vagy később azért bitcoinban is ki lesznek írva az árak?
Bodegue 2023. 12. 19. 08:51
Előzmény: #101876  szieszta
#101890
Igen sikerült. Sajnáltam volna, szükségem volt egy biztos befektetésre is. Ha esetleg a rizikósabb dolgaim bejönnek, lehet hogy még az újba is belépek velük. Idegörlő a spekázás.
Ishar
Ishar 2023. 12. 19. 08:50
Előzmény: #101884  BKKT
#101889
"A fiat pénzekkel az országok és jegybankok rabjai vagyunk... A Bitcoin meg a kiszabadulást és a szabadságot jelenti a mókuskerékből....."  Tehát 1 millió USD-vel a számláján az ember a jegybankok rabja, de ugyanennyi bitcoinnal a zsebében már szabad individuum. Akkor, jól van akkor!
BKKT 2023. 12. 19. 08:49
Előzmény: #101887  szieszta
#101888

A nagy mozgások a viszonylagosan alacsony ismertsége miatt alakultak és alakulnak ki, ez idővel stabilizálódni fog, amint egyre többen használni fogják...
Ami már most is tisztán látszik, hogy a múltbéli nagy mozgások, amikor a nagy emelkedések után töredékére esett, már nem jönnek vissza mert az aljak is egyre magasabbak....
70%-ot esett... a következő esés az már csak max 60-50-40 stb. lesz az árfolyam emelkedésével párhuzamosan.....
Nyugi, idővel szépen stabilizálódni fog az árfolyama is....
szieszta 2023. 12. 19. 08:39
Előzmény: #101884  BKKT
#101887

Persze van ez a reklám is, hogy viszed magaddal a vagyonod. Meg elinflálhatatlan. Csak azt nem tudom, minek nevezzem, mikor 2017 után 70%-ot esett? Az nem infláció volt?
Mindenkinél van gazdagabb és szegényebb ember is, ez az én szememben nem mérce. Attól még nem kell, hogy okosabb (boldogabb) legyen.
szieszta 2023. 12. 19. 08:35
Előzmény: #101882  Ishar
#101886

Én erről olvastam egy másik cikket, hogy ezt a banánt cserélgetik, mert csak 10 napot bír ki. Aztán egy gyerek levette a falról és megette, így megsemmisült a tökéletes mű. Nagy felháborodást keltett és mondták a művésznek, hogy semmi gond, ragasszon egy újat, ahogy azt akkor teszi, mikor azt senki nem látja. Inkább készített egy újat mert az pótolhatatlan. :-)
https://www.google.com/search?client=firefox-b-e&q=m%C5%B1alkot%C3%A1s+ban%C3%A1n+megett%C3%A9k
Tazsomaru
Tazsomaru 2023. 12. 19. 08:34
Előzmény: #101880  AlonsoAston
#101885
Veled ellentétben a spekák nem azzal keresnek pénzt ami menő. A hozam/kockázat arány a lényeg. A kriptoszutykoknak szar a RR-ja és előnytelen a kereskedése. Ennél jobbakat találni a piacokon, de azok nem annyira menők, valószínűleg azért kerülik el a figyelmedet. 😉
BKKT 2023. 12. 19. 08:34
Előzmény: #101883  szieszta
#101884

Ez is tévedés, hogy mindenki meggazdagodni akar rajta és ez tartja életben......
Én elég gazdag vagyok a Bitcoinon kivül is....
Nekem bőven elég az, ha a vagyonom egy részét Bitcoinban tartva biztonságosan és szabadon vihetem bárhová a világban egy kis kütyüvel a zsebemben és ha ez nem lehetséges akkor a 24-szavas kóddal a fejemben vagy egy cetlire írva, mappában feljegyezve.....
A fiat pénzekkel az országok és jegybankok rabjai vagyunk...
A Bitcoin meg a kiszabadulást és a szabadságot jelenti a mókuskerékből.....
 
szieszta 2023. 12. 19. 08:22
Előzmény: #101877  pomperj
#101883

A bitcoinnál folyamatosan kell az a hír, hogy meg fogsz gazdagodni és ez tartja életben. Eddig az összes ilyen reklám nagy vágtát hozott, én kíváncsi vagyok, hogy mennyiszer lehet ezt eljátszani.
Ami fura, hogy a SEC vezetője állítólag nagy kriptobarát, legalábbis a kriptoakadémián így harangozták be érkezését, ami akkor szintén megdobta az árfolyamot. Ehhez képest eléggé visszafogottan működnek. Mi lett volna, ha coinellenes lenne?
Az árról csak annyit, hogy véletlenül sem lehet jóslásokba bocsájtkozni, mert ahogy látjuk, ez a rettenthetetlen, óriási kriptopiac, több millió befektetővel, bombabiztos blokklánccal  úgy manipulálható, hogy bármikor ugorhat és eshet akár 10%-ot is egy perc alatt. Vajon ilyenkor hol van a többi befektető, akik támasztanák, pontosabban kiegyenlítenék a lépcsőket? Ennyire kicsi a forgalom, hogy ha valamelyik coinbáró elkezdi nyomkodni az eladás gombot, az bármikor bedönti az árat? Persze igaz ez felfele is, mikor fél óra alatt felugrik 5%-ot?
Gyakorlatilag az ETF-et már közel 1 éve jelentették be és már akkor szinte biztosra vették, hogy a blackrock úgyis kigyúrja az engedélyt. Azóta ezzel a reklámmal hajtják fel az árat.
Az is érdekes, hogy a nyakig eladósodott coinbányász(ok) MARA az év eleje óta ötszörözött, míg a bitcoin 150%-ot hozott. Pedig a konkurencia óriási.
Ishar
Ishar 2023. 12. 19. 08:09
Előzmény: #101880  AlonsoAston
#101882
Szeintem a bitcoin értékét kb. úgy lehet meghatározni, mint annak a falra ragasztott banánnak, amit 120 ezer dollárért vettek meg 2019 decemberében: https://hvg.hu/kultura/20191205_Atszamitva_35_millio_forintert_kelt_el_egy_falra_felragasztott_banan
remi 2023. 12. 19. 08:04
#101881
Sziasztok! 
Nem vagyok közgazdász sem mérnök. Elmélet síkon szoktam ötletelni így előre is bocs ha nagyon blődségeket mondok vagy kérdezek. 
Egyszer mondtam, hogy az elektromos vs hidrogén autózásból az jön ki győztesen amelyik hamarabb elterjed a szállítmányozásban. Egyre több hidrogén üzemű buszról hallani viszont mostanában még több hidrogén/hidrogén hibrid munkagépről is. Ráadásul a jelenlegi belsőégésű motorokat állítólag viszonylag könnyű átalakítani hidrogén üzemre. 
- Nem lehet, hogy az ellátási nehézségek ellenére ez már kihat a kőolaj árára? (ahogy szoktátok mondani előre beárazta a piac). 
- Kína vezet akkugyártásban ráadásul a nyersanyagban nagy a függés tőle. A hidrogén terjedésével ezt mennyire lehet csökkenteni/kiváltani? 
- Vajon mekkora fejlesztések/befektetések vannak ebbe az irányba? (akár fosszil cégek részéről is) 
Kíváncsi lennék közgazdász, mérnök szemmel mit gondoltok. Ne kíméljetek ;)

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek