Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta 2021. 11. 01. 09:47
#52259
ha szabad ide crypto temat felvetni: a SHIB vagy a DOGE jobb szorakozni? DOGE-t kizarolag Elon Musk mozgatja, SHIB tudtommal egy ellen poen, mert kb ugyanaz a kutya. 
frossnag 2021. 11. 01. 00:40
Előzmény: #52240  Törölt felhasználó
#52258

Kérlek ne haragudj, de számomra nem egyértelmű, hogy pontosan mi is az a tényező, ami növeli a bitcoin és hasonlók árát, és szerintem ezzel én nem vagyok itt egyedül.
Számomra, és gondolom a legtöbb egyszerű ember számára a coinok csak "valamik, amiknek úgy látszik hogy folyamatosan növekszik az ára, és lehet velük sok pénz keresni, ezért megéri befektetni". Ezen kívül nem látok benne értéket, vagyis ez szerintem egy rövid/középtávú speka eszköz, elsősorban "belsősöknek" és profi tradereknek, akik ezzel kívánják átszivattyúzni a kis ember zsebéből a pénzt a sajátjukba. Nekem sokkalta valószínűbbnek látszik, hogy a növekvő árfolyam nem valós kereskedelem eredménye, hanem a coinbárók színjátéka csupán.
A mögöttes blokklánc alapú technikának van értelme, annak van jövője.
Törölt felhasználó 2021. 10. 31. 20:40
#52257
Vicc. https://www.investing.com/news/commodities-news/biden-calls-on-world-leaders-to-help-address-global-supplychain-woes-2661916
Talán tetszettek volna Amerikában nem 130+%-os költégvetési hiányt legyártani, nem kellett volna 6T dollárt kinyomtatni 1,5 év alatt. Illetve talán a kamatokat nem kéne lefele manipulálni.
Ja, hogy akkor 10 év recesszió és válság jön? Hát igen. Tetszettek volna előbb gondolkodni...
new1 2021. 10. 31. 20:15
#52256
csúcson a lambo- k eladása , ha  nem is az olajsejkeknek köszönhetöen . covid ide -oda föld lakossàga is ütemesen növekszik . 
papafilip 2021. 10. 31. 19:45
Előzmény: #52249  LBalaton
#52255
Azért ez a chipgyártás dolog nem oly egyszerű, a nyugati világ ha Japánt és Dél Kóreát is idevesz tud modern chipeket gyártani Taiwan és Kína nélkül fordítva viszont ez nem igaz.
Ha megnézed az ellátási láncát a teljes chipgyártásnak, vannak olyan Japán és Nyugat Európai cégek amik gyakorlatilag kihagyhatatlanok a gyártási folyamatból és azt valszeg nehezebb lenne pótolni mint a gyárak számosságát, mert olyanok azért vannak máshol is nem csak Taiwan-on, ez egy elég felületes félelem szerintem, legalábbis az, hogy megáll a chipgyártás, attól még okozhat nagyon nagy gazdasági problémákat, de szerintem jelenleg ez Kínának jobban fájna így.
Törölt felhasználó 2021. 10. 31. 19:06
Előzmény: #52250  Törölt felhasználó
#52254
Szerintem az aranynak és a kriptonak is meg van a maga helye. Nem hinném, hogy a kripto helyettesíteni fogja az aranyat, mert számos érv szól az arany mellett is. Kiegészítik egymást. Én kifejezetten kripto párti is vagyok számos jellemzője miatt, de a tavaly év végi és idei év eleji BTC 18.500-60.000 menetem nyerőjéből fizikai aranyat vettem nemrég. 
Nem vagyok biztos abban, hogy jó döntés volt, de ez van. Majd szétnézek ismét kripto vonalon is, ha lesz időm. Optimális lett volna nyáron visszavenni, helyette olajoztam.
Az a helyzet, hogy sokan türelmetlenek és az elszalasztott lehetőségek miatt fogják a fejüket, soha visssza nem térő alkalmakat kergetnek ill. gyászolnak. Ezzel szemben ezek folyamatosan jelen vannak, csak kutakodni kell és türelmesnek lenni.
bankos
bankos 2021. 10. 31. 18:44
Előzmény: #52250  Törölt felhasználó
#52253
Igen így céloztam a kérdésem is, hogy olyan nagy emelkedésre nem számítok én sem már a tőzsdèken mostanában, száguldott szépen az utóbbi időben ....aztán jöhetnek mèg ath-k kitudja..
Règebbről azt tudom, hogy Te az állampapírt és a forintot szidod és kerülöd..
Nálam az arany az mindig arany marad..
DE, be kell látni amit mondasz az igaz vagy igaz lehet a kriptoval kapcsolatban! Fejlődik a világ, változik a szemlélet. Nagyon nagy számú új "tőzsdès"van , akik ki tudja meddig maradnak a piacon, de az biztos hogy nem arany lapkát vesznek, meg ezüst érmèt.. hanem veszik a kriptót, meg a sztár részvényeket a csordával. 
És egyre többen fordulnak a kriptók felé, maradjunk meg a Bitcoinnál, és bizony hajtják az árat de ezen kívül lehet ez lesz a jövő is , mèg ha most ez nem is tűnik normálisnak.....
Törölt felhasználó 2021. 10. 31. 18:37
Előzmény: #52248  bankos
#52252
TSLA, NVIDIA, NETFLIX, AMD, csak egy pár a nagyobbak közül.
Nyilván ezzel kapcsolatban tudod a véleményem. Nem nehéz megmondani, hogy mi fog történni az elkövetkezendő 10 évben, ha mondjuk pl. megnézed a CAPE állását.
Annyit még azért hozzá kell tenni, hogy a PE mutatók és vele együtt a CAPE is jelentősen alábecsüli a túlértékeltséget most. Mivel soha nem látott fiskális és monetáris stimulusok tuszkolták mesterségesen fel a cégek árbevételeit, az alacsony kamatok meg lefele a költségeiket, így a kimutatott profitok jóval magasabbak, mint ami egy normális világban lenne. Így a CAPE meg sokkal alacsonyabb, mint a stimulus nélkül lenne. Úgyhogy a 39-es CAPE az USA-ban inkább 50-60 közötti értéknek felelhet meg. (De ezt csak érzésre írom, nem modelleztem le, mert nagyjából felesleges).
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta
sh0rt0s_r0b0t_v0.42_beta 2021. 10. 31. 18:17
Előzmény: #52250  Törölt felhasználó
#52251
https://www.worldometers.info/world-population/us-population/
Az USA népessége folyamatosan nőtt eddig, nem tudok róla, hogy ez megállt volna. A növekedés üteme viszont kisebb lett, viszont a bázis magasabb, így maradhat a lineárisan növekvő lakosság. Ha van prognózisod a jövőre, azt szívesen megnézem. 
Törölt felhasználó 2021. 10. 31. 18:07
Előzmény: #52248  bankos
#52250

Az elmúlt évtizedekben többszöröződött az USA. lakossága, ennek függvényében várható volt a gazdasági fellendülés és részvénypiaci száguldás, ami magával húzta a világ tőzsdéit is.
Jelenleg nem várható, hogy az USA. lakossága nagyot nőne, Európa szintén demográfiai és gazdasági  problémákkal küzd és nem várható, hogy ez tartósan megoldódna.
A világ pénzügyi és gazdasági rendszerei, soha nem látott problémák elé néznek, ebből a szemszögből nézve én inkább menekülnék ezekről a tőzsdékről.
Egyedi, minden kedvezőtlen körülmény ellenére fenntartható tevékenységet folytató cégek részvényibe lehet fantázia, de összességében a vezető tőzsdéken szerintem nem sok ilyen cég van.
Afrika fejlődő országaiban lesz mit keresni, de a fejlett világot kerülni kell.
Az aranyat sem tartom nagyon fényesnek. A fiatalabb befektetői korosztály inkább a kriptok világa felé nyitott, ami oda vezet, hogy a tőke egyre inkább a digitális világban keresi meg helyét.
Egyébként nagyon nehéz volt nekem is váltani és megérteni azt, hogy a digitalizációval egy új pénzügyi és gazdasági világ is alakul, ami gyökeresen más értékekre, szempontokra koncentrálódik.
Nem akarok vész-madárkodni, de szerintem a gazdaságtörténelem legnagyobb válsága fog következni, éhezéssel, pénzügyi összeomlásokkal, gyárak bezárásával melynek kiváltó okai között a mértéktelen fogyasztás játszik jelentős szerepet.
Az egész világgazdaság összekapcsolódott és összefonódott, elég ha valamelyik ország "fogaskereke" megreccsen, olyan vállalati összeomlások indulhatnak el ami több országban teljes összeomláshoz vezet és ebből nem lesz egyszerű felállni még a most, gazdasági élvonalban vezető országoknak sem.
Összességében én erre számítok, de jó lenne ha nagyot tévednék...
LBalaton
LBalaton 2021. 10. 31. 17:36
#52249

https://www.youtube.com/watch?v=c16thSCVh-4
Én ennél rosszabbnak érzem a szitut. :-(
Szerintem, itt a kapitalista-komcsi világ ellentéte van a háttérben.
Putyin a gázzal szórakozik,Kína kezdte a vírussal+egyéb mással.Szerintem lerohanják Taiwant,csak idő kérdése.Az odavág a nyugati világnak,ha addig nem fejlesztik fel a chip gyártást!Putyintől kapják a Krím tapasztalatait ...
bankos
bankos 2021. 10. 31. 16:48
Előzmény: #52247  Törölt felhasználó
#52248
Azok a cégek nagyrészt agyon voltak ütve nem?
A részvény piac a mostani szintekről többszörözhet szerinted?
Törölt felhasználó 2021. 10. 31. 16:30
Előzmény: #52237  Törölt felhasználó
#52247
Soha nincs késő belekezdeni.
Most már csak két dolog nem hagy nyugodni:
Egy, hogy ha milliós összeget várunk 4-5 év múlva, akkor az csak egy 15x-özés. Voltak olyan részvények az elmúlt időben, amik százszoroztak, sőt még nagyobbat mentek. Nem kis cégek. A 15x-özés nem is olyan nagy nyerő.
A másik, hogy nem tudom milyen megoldás van a decentralizáltságból eredő 500.000 tranzakciós napi korlát átlépésére.
Törölt felhasználó 2021. 10. 31. 16:18
Előzmény: #52245  Törölt felhasználó
#52246
Bármit venni és váltani, arra a MetaMask-ot használom.
Törölt felhasználó 2021. 10. 31. 16:13
Előzmény: #52243  bankos
#52245
Binance.
Törölt felhasználó 2021. 10. 31. 16:13
Előzmény: #52242  kukker
#52244
bankos
bankos 2021. 10. 31. 16:12
Előzmény: #52240  Törölt felhasználó
#52243
Szia!
Melyik brokernèl kereskeded a Bitcoint?
kukker 2021. 10. 31. 16:07
Előzmény: #52241  Törölt felhasználó
#52242

"Nincs ennek realitása."
Várjál egy pillanatot.
Te egy állítást mondtál, hogy nem lehet hatalom felette.
Lehet akkor mégis?
Igen, csak most már "nincs ennek realitása"
Ez a két kijelentés nem ugyanaz.
És az, hogy minek és hogyan lehet realitása, az már ne haragudj, de nem te fogod vagy én eldönteni ebben az esetben illetve az USA vezetőivel szemben.
Szóval továbbra is úgy látom, hogy amit állítasz, az nem a valóság, hanem valamiféle reklámszöveg.
A rendszer meg felállhat, de ha ott van a többségi számításbeli kapacitás akkor mire? :)
Törölt felhasználó 2021. 10. 31. 16:03
Előzmény: #52238  kukker
#52241

Nincs ennek realitása.
Lehet tiltani, szabályozni de a rendszer újra fel fog állni.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók