Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
eurocent 2021. 10. 30. 15:01
#52200
US500 futures erősen zárta a hónapot. November első napjaiban jó eséllyel még emelkedni fog, viszont 4.61x sávban elakadhat. Amint izomból átviszi ezt a sávot 4.700 közelébe emelkedhet az árfolyam.
 
WTI erős képet mutat, de az olajosok vezetésével átmenetileg korrekciózhat. Most úgy tűnik, 2 hónapon belül jó vételi lehetőségek adódnak ebben a szektorban. Hosszabb távon WTI-t továbbra is magasabb szintekre várom.
Törölt felhasználó 2021. 10. 30. 14:34
Előzmény: #52196  hellforceone
#52199
Nagy ház, medence, hőpumpa stb.
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 10. 30. 14:25
Előzmény: #52193  Törölt felhasználó
#52198
a német háztartások 5200kwh/év villanyt használnak fel; valahol csak ki kell jönni az életszinvonalbeli különbségeknek...
Törölt felhasználó 2021. 10. 30. 14:22
Előzmény: #52195  Törölt felhasználó
#52197
Onnan indult, hogy méltatlankodott azon munkások morgolódása miatt, akik dízelmotorokat készítenek és tényleg kezd problémássá válni a munkahelyük, pedig állítása szerint már hosszú évek óta látható, hogy a belsőégésű motoroknak befellegzett, így a dolgozóknak is lett volna idejük reagálni erre átképzéssel, munkahelykereséssel stb.
Visszakérdeztem, hogy annak idején mit gondolt, amikor egyik napról a másikra az egész atomágazatra ráhúzták a rolót adva pár évet egy mondjuk 30-40 éves atomfizikusnak átképezni magát akármi mássá.
Utána elindult egy "felolvasó est" a mainstream sajtó szakásos tengerszintemelkedésmegsülünkjegesmedvekihal és az atomhulladék eláraszt mindent témakörökből továbbá a gaz szomszédok (franciák és hollandok) atommáglyákat építenek.
Visszakérdeztem, hogy mi a baja az atommal? Válasz: veszélyes. Mondom, ok volt két komoly baleset igaz, ezzel szemben mennyien haltak önként választott lassú hatásoktól? Akkor előjött az atomhulladék. Mondom: na és, mi a gond vele? Ekkor azt hittem kidob a házából (nála voltunk). Amikor viszont vázoltam, hogy lazán el lehet még évszázadokig tárolni a kiégett elemeket az erőművek területén és közben az átalakításukon mint megoldáson dolgozni, lezárt és ismét elkezdte a "felmondást". Kérdeztem, hogy miért nem ad még egy kis időt ennek a co2 mentesesebb technológiának - ne felejtsük, hogy Ampere mindössze 200 éve alkotott - igazán adhatnánk mi is egy kis laufot mondjuk 200 évet még, hátha kisül még valami jó is ... nem, tengeszintjegesmedvemegsülünk.
Abba nem mentem bele, hogy konkrétan személyesen őt szembesítsem az energiamérlegével, mert meg van győződve, hogy ő azért megdolgozott és lám most is minden beruházást végrehajt, ami zöld irányba mutat: nemsokára e-autót vesz és a kazánját is most cserélte olyan hipercsoda üzemanyagcellásra, ami a gázból áramot is csinál.
Egyelőre ennyi. Ezek rettegésre vannak idomítva. Bocsánat ezért a megjegyzésért.
hellforceone 2021. 10. 30. 13:41
Előzmény: #52193  Törölt felhasználó
#52196
Azt elhiszem, hogy kiakadtál, habár olyannal, ahol évente 1 fő 3750 kW áramot fogyaszt még csak vitába sem bocsátkoznék. Én nem értem, hogy lehet ilyen fogyasztást összehozni egyáltalán. Párommal ketten 1400-at fogyasztunk csupán, pedig mindent használunk - igaz, mindenben próbáltam a leghatékonyabbat venni, mindenütt led van és a lakás este nincs úgy kivilágítva, mint egy repülőtér...
Törölt felhasználó 2021. 10. 30. 12:38
Előzmény: #52193  Törölt felhasználó
#52195
Engem mondjuk érdekelnének a részletek.
Törölt felhasználó 2021. 10. 30. 12:38
Előzmény: #52192  stolz
#52194
Nagyjából kiderült, hogy a mai bond piaci hozamszint (és vele együtt a kamatok széles csoportja) fenntarthatatlan. Így bár a magyarázatod kétségtelenül elegáns, de gyakorlatilag eufemisztikusan buborékot jelent.
Ilyen alapon azt is mondhatom, á most süt a nap, és 15 fok van, tehát januárban is ez lesz, ezért a tél elmarad. Ha mégsem, és napközben lesz majd mínusz két fok, akkor kijelentem, hogy mégis van tél, csak a feltételezésemhez képest megváltoztak a körülmények (ami ugye tudható volt előre).
Azt viszont gondolom Te is érzed, hogy ez ZIRP narratíva alig különbözik a kriptók narratívájától: miszerint az érték nem számít, a terméknek csak ára van, ami bármennyi (re magas) lehet. Amit írsz, egy az egyben ugyanez a narratíva a részvényekre. Mivel a kamat alacsony, ezért bármennyire magas lehet az ár. Vagy kicsit pontosabban, bármeddig le lehet nyomni a kamatot, és ezzel bármilyen árszint nevezhető racionálisnak a tőzsdén.
Másrészről amit mondasz, az tekinthető egy legyártott narratívának (kommunikációs panelnek). Egy toposz, amivel megmagyarázzák a jónépnek, hogy miért kell részvényt venni, és átrendezni a vagyonmegtakarítást úgy, hogy az elitnek jó legyen. Ügyes egyébként.
Törölt felhasználó 2021. 10. 30. 12:34
#52193
Tegnap hosszabban beszélgettem egy nagyon jó német barátommal. Klíma, zöld politika, energia témakörök voltak terítéken.
Anyám borogass. Nem fogok egy 30 éves barátságot kukába dobni, de a fanatikus vak hit és erőszakos véleménydöngölés olyan embert formázott elém, amilyennek még sohasem láttam.
Kiindulási adatok:
Az Ő háztartása 2 személy: 7500 kwh áram / év plusz fűtés
Az én háztartásom 4 személy (autó nélkül): 3500 kwh áram / év plusz fűtés
Nincs értelme hosszabban boncolgatni, személy szerint mélyen sokkolt a gondolatspektrum szűkössége.
stolz
stolz 2021. 10. 30. 11:32
Előzmény: #52183  Törölt felhasználó
#52192
Nincs buborék. Szerintem ez egy téves feltételezés. Évekig én is így gondoltam, hogy buborékban vannak a piacok, de rá kellett jönnöm, hogy: 1. A teljes piacot tekintve és a fundamentumokat( alacsony (szinte semmi) kamat, bond piacról kiszorított pénzek, jegybanki mérlegek nagysága) vizsgálva nincs extrém árazás. 2. A sokéves történelmi árazásokhoz képest valóban drágábbak most a reáleszközök, de a mércének tekintett időszakban soha nem volt ekkora monetáris és fiskális expanzió. 3. A pénzbőség miatt általánosságban nem túlárazott a piac, de vannak olyan szektorok és azon belül olyan részvények, amik valóban extrém árazáson forognak...ha majd megváltoznak a fundamentumok (magasabb kamat, jegybanki mérlegek leépítése) és még mindig ilyen árazáson forog majd a piac, akkor beszélhetünk buborékról( ami a véleméyem szerint egyébként nem magas árazást jelent, hanem a fundamentumoktól való elszakadást)...
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 10. 30. 11:25
Előzmény: #52189  Placi82
#52191
Nem érdemes összehasonlitani a kettőt.A kriptos lehet hogy milliókat keres most de csak a szerencséjére lehet büszke ,az eszére nem.
Képzeljük el hogy bemegyek a kaszinóba felrakok a 13 as ra 100e dollárt majd kijön a 13-as és kifizetnek 3,5m dollárt.Igazam volt?Igazam.Szerencsém volt ?Igen ,de utólag kit érdekel hisz a lé ott a kezemben.
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 10. 30. 11:14
Előzmény: #52187  Placi82
#52190
ja értem,köszi
Placi82 2021. 10. 30. 11:08
#52189
Amúgy nem offolok tovább. De abszolút megértem, a frusztaltsagot ami abból fakad, hogy kitartó munkával egy invesztor évek alatt talán!! elér a portfóliója 100%profitot ismétlem talán, de lehet hogy 0%.Mikor azt látja hogy egy kutyás mém, doge, shiba inu coin mémen, vagy egy squid coinon, stb egy nap alatt akár 300%profitot is el lehet érni. Lásd tegnap délután 3.5 $most 13$ a squid coin. Valakiknek tényleg érdeke a kripto piac fenntartása és növelés, mert már régen szamuzhettek volna a fekete piac bugyraiba, egy komoly tiltással, és a kripto tőzsdék megszüntetésével, ahol igaz mukodhetett volna illegalitasban tovább a validalas is, de már csak töredéke capitalizacio mellett, hisz a legális kereskedelmet megszuntetnek. De sokkal kisebb értéken forogva a BTC validalas egy idő után nem lenne kifizetődő és magába roskadna az egész kripto piac. Tehát avval hogy engedélyezik az Etf et az is az mutatja, hogy nagyobb felsőbbrendű érdekeket szolgálja ki ez. Szóval kedves humanoid barátom jól latod! :)) 
Placi82 2021. 10. 30. 10:54
Előzmény: #52187  Placi82
#52188
Azaz forintban 933.000 milliárd forint
Placi82 2021. 10. 30. 10:52
Előzmény: #52186  Feketefoton1
#52187
Az egész kripto eszkozcsoprt kb 3 trillio. Szvsz így értette. 
Feketefoton1
Feketefoton1 2021. 10. 30. 10:50
Előzmény: #52183  Törölt felhasználó
#52186
eszközcsoport alatt mit értesz? a napi forgalma a BTC-nek 35b$ körül van, a piaci kapitalizációja  meg 1,2T$
Törölt felhasználó 2021. 10. 30. 10:45
Előzmény: #52183  Törölt felhasználó
#52185
jav: 2,5-3 trillion $.
drexler76
drexler76 2021. 10. 30. 10:24
Előzmény: #52183  Törölt felhasználó
#52184
szerintem a kettô összhangban van egymással. Egyértelmûen én is ennek tekintem a coinpiacot. Illetve meg egy kiegészítés: elvonja az újonnan kinyomtatott penz egy reszet, igy visszafogva a meg nagyobb inflaciot a real javakban. 
Törölt felhasználó 2021. 10. 30. 10:01
Előzmény: #52180  totoro
#52183
Azon gondolkodtam, hogy miért hagyja Amerika, és az elitje a coinokat szárnyalni.
Két válaszom született rá:
1. A BTC és az altcoinok elterelik a figyelmet az igazán veszélyes buborékról (tőzsde, és kiváltképp a bond piac). A szalagcímek, meg a beszélgetések nagy része arról szól, hogy most lufi-e, vagy sem a BTC, ETH, miegyéb. Pedig ez egy jelentéktelen eszközcsoport (2,5-3 mrd $) a bond és a részvénypiachoz mérten. Egyszerűen kiváló eszköz arra, hogy elvonja a figyelmet arról, hogy milyen kolosszális buborék fújódott az USA tőkepiacán (nem csak ott). (Ez a történelem legnagyobb buboréka, ebben egészen biztos vagyok.) Az újságíró azzal foglalkozik, hogy mi történik a coinpiacon, nem pedig a részvények túlárazásával. Egyszerűen ez utóbbinak nem jut sajtótér.
2. A coinok egyszerűen azt az érzetet keltik, hogy a részvények nem is mentek fel olyan sokat. Pl. NVIDIA 2012-ben volt 2,5$ is, most meg 250. 9 év alatt 100x-ozott. És ez nem egy sufnicég. Vagy az Apple a 27-es PE rátájával kifejezetten olcsónak tűnik, ha a nulla értékű BTC-vel vetjük össze, ami 60.000$-t kóstál. Sőt, 2 év alatt egy 3x-ozás az AAPL-nél semminek tűnik a BTC mellett. Vagy egy 100-as PE ráta semmi a BTC értékeltségével szemben. Szóval azt akarom mondani, hogy pszichológiailag remekül megdolgozza az ember agyát, hogy az egészen normális, ami a tőzsdén zajlik. (Erre tegnap Billent posztja ébresztett rá) 
somebody 2021. 10. 30. 09:54
Előzmény: #52169  Placi82
#52182
Érdekes, én múltkor futottam össze egy coin báróval egy buliban, dumáltam vele egy kicsit mondván érdekel ez az egész.
Egyébként amerikai srác volt ránézésre ilyen 40-50 között.
2 dolgot mondott amit kiemelnék:
1. A dollárban egyáltalán nem hisznek, szerintük semmit se fog érni  ( én azért ezt másképp látom, de egy amerikaitól érdekes hallani)  Hisz dollár mögött ott az amerikai hadsereg, míg a coin mögött nincs semmi. 
2. Azért ő is volt ,hogy majdnem mindent elvesztett, amíg nem buktál és vesztettél el mindent addig nem tudod milyen a coin piac.
drexler76
drexler76 2021. 10. 30. 09:35
Előzmény: #52180  totoro
#52181
SaveOceansCoin, GreenCoin, 4planetCoin, O1Gcoin, MZPcoin. Parancsolj :D 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek