Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
FR73 2026. 06. 19. 08:12
Előzmény: #266199  Pistike12
#266200
Előbb-utóbb a kényszer győz a büszkeség felett. Attól függően, mekkora tartalék és kötelezettség van neki valójában.
Pistike12 2026. 06. 19. 08:10
Előzmény: #266198  FR73
#266199
Ebben egyetértek. De a szelektalban ketelkedem.
Ertem ezalatt hogy sok nagypofaju hozong, hogy abbahagyja ennyiert, aztan megsem, igy a szelektalasig nem jutunk el🙂 
Nem hagyjak magukat meg felpenzert sem leszelektalni, a piacon meg olyan alacsony a volumen, hogy marad mindenkinek zsomle az asztalon🙂 
Sok ingazotol most ugyanezt hallom. Megsem mondanak fel... 
Ahogy parom vallalati hitelezett. Amig nem volt 3%os a hitel, senki nem kotott. Amint megjott utana mindenki jott, de nem a ceget fejleszteni, hanem a hitelt felvenni🙂 
FR73 2026. 06. 19. 08:01
Előzmény: #266197  Pistike12
#266198
Mit írtam? Korrekt áron jól dolgozik.
15-20e / nm burkoló az jelenleg nem korrekt ár (kivéve extra időigényes megrendelői igény esete).
Pistike12 2026. 06. 19. 07:59
Előzmény: #266196  FR73
#266197
Dehogy szelektal. A forgalom nem fog csokkenni, eddig sem nott, csak az arak.
Tehat olcsobban fog dolgozni. 
2023ban ez nagyon jol lathato volt. Hirtelen sokan eszbe kaptak, es csokkentettek, mert nem lett volna kaja az asztalra... 
Hidd el, a burkolo 7-8e ftos nm aron sem hal ehen. Nej kell nekinaz a 15-20e ft... 
FR73 2026. 06. 19. 07:54
Előzmény: #266192  Hobbyproperty
#266196
Aki korrekt áron jól dolgozik, annak ezután is lesz munkája.
A többiekre pedig nincs szükség, majd szelektál a piac, ha hagyják a piacot működni.
Pistike12 2026. 06. 19. 07:37
Előzmény: #266192  Hobbyproperty
#266195
A penznyomtatasbol eltek. Ami az ingwtlannal csapodott le. Az autoipar mar 3 eve megtanulta h nem megy a nyomda. Az ingatlannal az elozo kormany meg fenntartotta allamadossag terhere...
Most több iparagnsk kell ahogy nezem megtanulnia h nincs ingyenpenz... 
Nehéz lesz. 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2026. 06. 19. 05:40
Előzmény: #266176  Pistike12
#266194
Végre, végre, végre! 
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2026. 06. 19. 05:37
Előzmény: #266192  Hobbyproperty
#266193
Nagyon sokan mocskos mód meggazdagodtak az állam által felpumpált és támogatott piacon, uh ráfér végre a piaci verseny. Az árazás majd alkalmazkodik a helyzethez, az évi nem kétszámjegyű áremelkedést meg valahogy túléljük.
Hobbyproperty 2026. 06. 18. 23:36
#266192
15 évig tartott az aranykor, lehetett keresni telkekkel, lakásfelújítással, építkezéssel, lakáskiadással...Most úgy látom egyszerre állt meg minden. Sok ember élt eddig jól az ingatlanokból, ők mit fognak csinálni?
Pistike12 2026. 06. 18. 23:26
Előzmény: #266190  Bandita
#266191
Igen. De ennel lentebb tolni a kamatot ft gyengules nelkul sztem nem lehetseges.
Az iranyado mnbs kamat a kotvenyhozamra sztem nincs jelentős hatassal. 
Nezegetem a kulfoldi kamatokat. Olyan nagy ter lefele nincs. 
Most neztem h egy piaci vallalati hitel Bubor + 3.5%. Az azert nem vidam... 
Hogy piaci vallalati hitel legyen kvazi alacsony, ahhoz 1% koruli bubor kellene.. 
Bandita 2026. 06. 18. 22:39
Előzmény: #266184  Pistike12
#266190
A piac lefele tolta/tolja.
Spiller 2026. 06. 18. 21:16
Előzmény: #266182  berlini
#266189
hüjeség.  (sic)  ott sündörgött a strabag és még pár külföldi cég. 
berlini
berlini 2026. 06. 18. 21:06
Előzmény: #266187  Pistike12
#266188
Ne becsüld le a dagály-apály jelentőségét.
Júliusban tenerifén az fogja 28 nap meghatározni, hogy mikor megyek úszni.
Pistike12 2026. 06. 18. 20:53
Előzmény: #266186  berlini
#266187
Lehet gunyolodni, de felesleges🙂 
berlini
berlini 2026. 06. 18. 20:21
Előzmény: #266185  Pistike12
#266186
Igen, ahogyan a dagély apály hatást is.
Pistike12 2026. 06. 18. 19:59
Előzmény: #266181  berlini
#266185
Kihagyod a kepletbol a 0% kozeli nemzetkozi penzpiacot es a QEt. 2013tol 2022ig ez volt a fo mozgatorugo az EUs penzek mellett, szerintem felette is. 
Most se qe, se alacsony kamat se gdp novekedes sehol. Usa lakashitel kamat 6.4%.
Nyugaton is 4% felettiek. 
Nalunk 6.5-7%, es arbitrazs is el fog tunni. 
 
Pistike12 2026. 06. 18. 19:53
Előzmény: #266183  Bandita
#266184
Nem tudom. Szerintem igen. Azert ennyi. A piac donti el. 
Bandita 2026. 06. 18. 19:52
Előzmény: #266179  Pistike12
#266183
Szerinted indokolt an mostani magyar kamatfelár a környezőkhöz képest?
berlini
berlini 2026. 06. 18. 18:30
Előzmény: #266173  EURHUF_goes_to_haven
#266182
15 éven keresztül akadályozva volt a nagyobb közbeszerzéseken egy komolyabb verseny kialakulása.
ha volt is több ajánlat, az általában megrendezett, szivességi alapon történt.
A nyertes előre tudott volt 
Ha csak azt elérik, hogy ez megváltozzon, akkor a nagyberuházások fele annyiba fognak kerülni
berlini
berlini 2026. 06. 18. 18:24
Előzmény: #266179  Pistike12
#266181
A következő években Magyarország közel kétszerannyi pénzt fog kapni évente mint amit a fidesz arnykorszakában 2014-2020 között kapott. Visszatartott pénzek + a 2028-35 közötti új pénzek
Eddig azt hittem, hogy orbán az egyedüli a mi kis hazánkban aki nem jött rá az öt éven át tartó komoly gazdasági növekedés titkára.
Ha a pénz áradatból mostantól nem a felét lopják el, hanem max negyedét akkor háromszor annyi jut infrastruktúrárs, oktatásra, egészségügyre stb.
Naiv aki azt hiszi hogy ilyen körülmények között a folyamatos reálbér emelkedésben részesülő lakosság elfordul a TISZA-tól.
A NER-től sem az arnykorszakban fordultak el az emberek.
Ameddig nekik folyamatosan jobban ment addig nem foglalkoztak azzal, hogy ki mennyit lop és hogy milyen állapotban vannak a közszolgáltatások

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek