Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sakal83 2020. 04. 24. 19:34
Előzmény: #69459  Murdoch
#69460
Mar talalkoutam -50%al ilyennel a heten. Oktoberben duplaja volt:)
Murdoch 2020. 04. 24. 19:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#69459
Nézd, tele a piac városszéli lelakott, felújítandó, tényleg szutyok családi házzal, 100+ millióért. Simán kinéz ezeknél egy 50%-os áresés. 
sakal83 2020. 04. 24. 19:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#69458
Ne kepzeld magad gazdagnak:) a generacios gazdagok 70%a nem kezeli a vagyonat. Be van rakva egy brokerhez meg van. 4 -5 ingatlana.  Es nem 3 panelje figyelve az albiarakat:)  ezek az emberek nem fogadnak vmire csak van penzuk be van teve oda ahova tanacsoltak neki es orokolt par ingatlant is:) itt a forumon van tudatossag. Ezeknel nem nagyon. Megis a MUNKAALAPU tarsadalomban 4 ev alatt tobbszazmillios vagyonnovekmenyuk lett ZERO hozzaadott ertek nelkul:) olvasgass egy kicsit nyugati politikai uj iranyvonalakat... jonnek a fergeteges otletek a gazdagadokra:)
teglaherceg 2020. 04. 24. 19:29
Törölt hozzászólás
#69457
teglaherceg 2020. 04. 24. 19:22
Törölt hozzászólás
#69456
sakal83 2020. 04. 24. 19:17
Előzmény: #69449  Törölt felhasználó
#69455
A gazdagokrol meg annyit hogy milyen teljesitmenyt nyujtott az a gazdag akinek volt 50miilionyi reszvenye es 80 millionyi igatlanja es nem csinat semmit csak ult es 150millianyi reszvenye es 240millionyi ingatlanja lett 4 ev alatt? Fejtsd ki kerlek hogy micsoda termelo tevekenyseget vegzett eme munkaalapu tarsadalomban azert a 260 millio ftert? :):):) igazi geniusz volt es a kockazatvallalasa is kiemelkedett ezaltal kerest ossze kb 90 evnyi atlagjovedelmet ulve:):) 
Gang 2020. 04. 24. 19:17
Előzmény: #69449  Törölt felhasználó
#69454
Az említett "jóslatot" 2019. szeptemberében írta.
A vírus első eseteit 2019 decemberében fedezték fel a kínai Vuhan városában.
A WHO 2020. január 23-án úgy döntött, hogy nem nyilvánítja a járványt nemzetközi jelentőségű közegészségügyi vészhelyzetnek.
A járványt 2020. március 11-én a WHO világjárvánnyá nyilvánította.
Közben Zsidayt már 2020. január 27.-én elkezdte foglalkoztatni a járvány, lásd "Fertőző félelem".
tihamer
tihamer 2020. 04. 24. 19:16
Előzmény: #69417  Törölt felhasználó
#69453
" 1 éven belül és feleződést várok a tavaly év végi árakhoz képest ennyi idő alatt fogja fel a piac hogy nincs vevő és átalakul a gazdaság és egy év múlva megy még tovább a lejtőn a piac nyugi..."
A jó isten beszéljen belőled. Ámen.
sakal83 2020. 04. 24. 19:03
Előzmény: #69449  Törölt felhasználó
#69452
Jezus maria... ne legyel mar ennyire narancs:) olvasgass Matolcsytol es annak a megvalosulasarol.:) meghogy zsiday hulye. Egoval nem allsz hijan.:) egyebkent mar bocsass meg de zsiday akkor arrol irt a virussal kapcsolatosan hogy zarni kell amig nem keso amig a kedvenceid bagatelizaltak es hulyenek allitottak be aki kimerte mondani a virus szot... szerintem hasznalj fertotlenitot te is trump tanacsara:):)
Törölt felhasználó 2020. 04. 24. 18:57
Előzmény: #69449  Törölt felhasználó
#69451
Talán azért szapulja a gazdagokat, mert egy normális társadalomnak nem kellene túlságosan szétszakadnia. Születési kiváltságok helyett átjárhatóság kellene. A pénznyomtatás mellékhatásai társadalmilag nem feltétlen jók. És mi az oka? Baby boomerek nyugdíjasok, szavazók, sokan vannak, nehogy elszegényedjenek. Ezért elkezedtek egy kísérletet, amiről nem tudják, hogy hova vezet, de legalább "te akkor is tövig nyomod a gázt" módon teszik.
Te ebből azt látod, hogy az ingatlanod értéke évente többet nő, mint amennyit egyébként megkeresel, és élvezed az előnyeit. Neked jó, ezért nehogy már más legyen. Én is élvezem, mert ugyanezt látom magamon, csak én nem feltétlen érzem azt, hogy ez nagyon rendjén lenne. Abban tévedsz nagyon, hogy azt hiszed, örökké ez lesz. De olyan még sose volt, hogy valami örökké lett volna.
Törölt felhasználó 2020. 04. 24. 18:48
Előzmény: #69449  Törölt felhasználó
#69450
Trolliskolaban te is eminens voltal latom :D
Törölt felhasználó 2020. 04. 24. 17:52
Előzmény: #69444  Placi82
#69449
Akkor itt a zsenid jóslata erre az évre még tavalyról:"Komoly vízió (rendes gyógyszerek) híján viszont marad a morfium, ami semmit nem old meg, de legalább jobb kedvünk lesz tőle. Lehet tovább felhajtani a részvény és ingatlanárakat, ami jó a gazdagoknak, de nem jó a társadalomnak. Valószínűleg ez fog zajlani 2020-ban, megspékelve még némi fiskális élénkítéssel is, azaz adunk a morfium mellé amfetamint is, biztos jó lesz. Ennélfogva könnyen lehetséges, hogy a mindenki által várt válság már le is zajlott 2018-19-ben: próbált kibontakozni, de csírájában el lett fojtva. Amíg hatnak a drogok, addig valószínűleg jó lesz, de azért valamikor majd kellene foglalkozni a valódi problémákkal is: fájdalomcsillapítón nem lehet tartósan élni... "
.
.
Ennyire látta előre a jövőt a zseni Zsidayd,talán ha tudnál olvasáson kívül,értelmezni is,akkor értenéd,hogy miért bírálom Zsidayt,semmi mást nem csinált az utóbbi években mint politizált,na meg persze szapulja  a gazdagokat ,gondolom egy kis nádkunyhóban teszi mind ezt.
Törölt felhasználó 2020. 04. 24. 17:39
Előzmény: #69444  Placi82
#69448
A lakásár növekedését én is megjósoltam,még sem vagyok ezért zseni,meg azok sem akik szintén ezt tették jó pár ezren és bele is vettek,és bizony voltak jó páran,látszik,hogy mari néni szintjén értesz a pénzpiacokhoz,azért isteníted zsidayt mert hozzád képest egy zseni,ami egyébként igaz is,de ez minden mari nénire igaz aki érzelmi alapon hozza a döntéseit és nem érti a tényleges összefüggéseket.
Zsidaynak csak a neve nagy  ,de ha megkaparnánk a különböző pénzügyi alapoknak a teljesítményét akkor az jönne ki,hogy egy átlagos TA alapon kereskedő is Xarrá veri őket teljesítményben,főleg ha nem az örök long birodalmában kell érvényesülniük,mert akkor már vastag mínuszban vannak.
Törölt felhasználó 2020. 04. 24. 17:29
Előzmény: #69445  Placi82
#69447
Szerintem meg te vagy szánalmas,mert zsiday bohóckodását isteníted.............
Placi82 2020. 04. 24. 17:09
#69446
Sok mindenben nem vagyok biztos, de abban igen, hogy ez a koronavírus, csak tulajdonkeppen egy nagy tű, ami kidurrantotta a minden eszközár LUFIT! (Termeszetesen az egészségügyi hatása sem elhanyagolhato) 
Placi82 2020. 04. 24. 17:00
Előzmény: #69443  Törölt felhasználó
#69445
Es te vagy szanalmas, ha ilyeneket  írsz  Zsidayrol! 
Placi82 2020. 04. 24. 16:59
Előzmény: #69443  Törölt felhasználó
#69444
Hat te nem vagy normális.!!!! Zsiday egy zseni. Olvasd vissza a blogjat, szinte mindent 100%osan megjosolt.!! A lakasar emelkedest is 2013 ban, mikor senki se tett volna ra 2 fillért se. Stb
Törölt felhasználó 2020. 04. 24. 16:39
Előzmény: #69439  Törölt felhasználó
#69443
Zsiday politizál ezért nem objektív és hiteltelen is,fölvet egy kérdést,mint ha választ várna rá,majd pár napra rá meg is válaszolja,kész röhej az egész ember,látszik,hogy szeretne fontosnak tűnni,de inkább szánalmas.
Azt,nem tudom,hogy honnan veszed,hogy nem szeretik a felújításokat a szakik,ebből élnek ez a dolguk,a kis munkát nem szeretik egy komolyabb felújítás több hét vagy hónap meló,miért ne szeretnék,főleg,ha meg is fizetik őket.A lakás építések már tavaly "leálltak"csak töredéke van annak ami előtte volt és az az idő nem is fog vissza jönni,ezért is lesz kevesebb megvehető ingatlan a piacon ami megint csak nem lefele fogja nyomni az árakat hosszabb távon.
Törölt felhasználó 2020. 04. 24. 16:35
Előzmény: #69437  Törölt felhasználó
#69442
előrehozott munkák voltak és délibábok nem lesz itt bepotolni semmit még mindig nem érted? 
10 ÉVES CIKLUS KÖVETKEZIK
ha így sem világos akkor nem az én pedagógia képeségeimmel van baj sajnálom...
Zoom1
Zoom1 2020. 04. 24. 16:31
Előzmény: #69436  Törölt felhasználó
#69441
Megkérdezhetnéd 1-2 hónap múlva, kíváncsi lennék, hogy alakul.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek