Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hwolf 2019. 06. 09. 20:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#41820
Tehát jól értem, hogy EGYETLEN (valóban atomra túlárazott) lakás alapján állítod azt, hogy az egész városban 2-3%-os a kiadási hozam? Ez a link egy tipikus olyan lakásra mutat, amit valaki óccón felújított, már a képekből is látszik hogy gagyin (ajtók, ajtócsere elmaradása, OBI-s lamipadló, gagyi zuhanykabin, vacak konyhabútor, tipikus szar burkolási munkák ránézésre, összedolgozatan cuccok, igénytelen villanyosmunka a szegőlécekben vezetékezéssel és a budinál falon kívüli kapcsolóval hehehe, tré vaslemez raditátor kötéstáv elméréssel, régi göröngyös karnissal, óccó konyhabútor körmosogatóval hihhii, és élőben nem is láttam a lakást csak képeken...), és egyszerűen csak bepróbálkozik, hogy akad-e egy hülye aki ennyit ad majd érte. Nem ezt kellene általánosítanod. Az általam reggel találomra megnézett 3 kerületben százas nagyságrendű lakásból állt össze amit kihoztam a bruttó 6 vagy még több százalékot. Ezzel cáfoltam, hogy a kiadási hozam 2-3% volna...
És még egy: én szigorúan bérbeadási hozamról írtam, egyetlen szóval sem említettem (és korábban is leírtam hogy nem érdekel) a tőkehozam részt. Abban igazad van, hogy a tőke a következő években (majd valamikor) akár csökkenhet is. De itt a cashflow-ra való törekvésről van szó, és nagyon sok befektető a környezetemben az ingatlant "osztalékra" használja, mint végső célként a pénz elfektetésére. Tudod, a nagy lóvét vállalkozással vagy tőzsdén kell megkeresni, de nem ott akarod parkoltatni.
sakaI83 2019. 06. 09. 19:27
Törölt hozzászólás
#41819
sakal83 2019. 06. 09. 19:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#41818
Te h. az istwnben lehetsz ennyire kreten h mas regje alatt irogatsz? Erre all fel vagy ennyire unalmas egy szardarab vagy?
impudent 2019. 06. 09. 17:57
Előzmény: #41816  impudent
#41817
Most latom Kalocsa belvarosaban majd minden kiado elado pedig csak123 km Pest.
Lakoingatlant is kaptok alig 150 ezerert mar johettek is 13 millioert foglalni 100 m2 ert.
En most megyek haza Bp re.
Aki nyugodt jo eletre vagyik varja Oket az ingatlanpiac meg olcson.
impudent 2019. 06. 09. 16:59
#41816
Annyi parlagon allo ingatlan van itt Kalocsan mint a nyu.
Egesz irodahazak eladoak a belvarosban.
Hajra befektetuk !
consonance 2019. 06. 09. 15:49
Törölt hozzászólás
#41815
impudent 2019. 06. 09. 14:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#41814
Kalocsan vagyok es itt is sok uzleti ingatlant hirdetnek.
Mit fognak ezekkel csinalni ha ebben a fene nagy boomban se tudtak mit kezdeni veluk.
sakaI83 2019. 06. 09. 13:38
Törölt hozzászólás
#41813
sakaI83 2019. 06. 09. 13:36
Törölt hozzászólás
#41812
impudent 2019. 06. 09. 11:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#41811
De a masik mast szamol.
Kinek lehet itt hinni.
En inkabb Neked hinnek mert ez az orulet lecsenghetne.
A paraszt meg visszamehetne malacot orizni akar a csepeli panelberlesebol is.
consonance 2019. 06. 09. 11:07
Törölt hozzászólás
#41810
consonance 2019. 06. 09. 11:05
Törölt hozzászólás
#41809
impudent 2019. 06. 09. 10:12
Előzmény: #41806  hwolf
#41808
En meg elhittem hogy no az eladando ingatlanok szama.
Hiaba itt csak az utcanak szabad hinni.
Majd ha ott megszaporodnak az eladoi cetlik na akkor lesz fordulat.
johai 2019. 06. 09. 08:24
Előzmény: #41806  hwolf
#41807
Mondjuk 25 millaert vettel egy 50nm-es lakast peremkeruletben.
Kiadod 130000e+ rezsi
Mivel profi vagy kozjegyzovel csinaltatsz szerzodest,ebbol kovetkezoen adozol,es mar a 6% koruli hozambol elvitt majd 1%-ot az ado.
Aztan a kezdeti kiadasok,illetek,ugyved,kozjegyzo......szamitasodban nincs szunet a berlesben,dekonjukturarol nem is szolva.
*
De nem is kell ehhez osszeomlas eleg a tipikus emberi gondolkozasmod,sokan a jokor vett lakasukat nem adjak el,mert ugy tudjak 5 ev mulva lehet,akkor vallik adomentesse a lakaseladas......siman eladhatnak most is,de nem,mindenki optimalis profitot akar bezsebelni hiszen nem balekok.
hwolf 2019. 06. 09. 06:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#41806
Ezt már én sem állom meg szó nélkül... folyamatosan jössz hogy te aztán mekkora tényeket írsz, meg írod a 2-3%-os kiadási hozamokat. Vagy egyik, vagy másik állításod hazugság - vagy nem tényeket írsz, vagy nem 2-3% a kiadási hozam. Esetleg mindkettő.
bizonyítás:
Csak nyisd már meg az ingatlan.com-ot, nézz szét mondjuk az újpesti vagy a csepeli (szerinted szaros) panelek eladási áraiban meg a kiadási áraiban, és végezd el az osztást-szorzást.
Újpest: Átlagár egy 50 nm-es panelre: 28 mFt. Kiadás átlagár: 145eFt /hó. (ez bruttó 6,2%, adózás-üresenállás-amortizáció után 4,45%)
Csepel: átlagár 25mFt, bérbeadás 125eFt. Eredménye hasonló.
Kispest: átlagár 26,5mFt, bérbeadás 140eFt. Eredménye hasonló.
Hadd ne folytassam már... És ebben semmi szűrés, alku, ügyesebb válogatás nem volt. Állításom szerint még mai helyzetben is kihozható az 5% fölötti NETTÓ-NETTÓ hozzam! (esetleges későbbi üresen állással, amortizációval is számolva.) És hogy ne csak pofázzak, elmondom hogy pár hete is vettem még, és még idén tervezek legalább egyet. Vettem még tavaly is.
Azt én sem mondom hogy most "urva" jó üzlet (a szavaiddal élve), de azért annyira nem is szörnyű mint ahogyan folyton pocskondiázod.
De mégis mit vegyen akinek pénze van szerinted...? Te hogyan őrzöd meg / növeled a vagyonod jelenleg? Egyáltalán van mit megőrizned?
ui. vettem szuperkötvényt is. A tőzsdéről most nem szólok, attól szerinted fosok (igaz ezt is cáfoltam korábban, arra is csak lapítottál).
consonance 2019. 06. 09. 01:32
Törölt hozzászólás
#41805
consonance 2019. 06. 09. 01:29
Törölt hozzászólás
#41804
berlini
berlini 2019. 06. 09. 00:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#41803
Ha ez téged kárpótol azért mert csődöt mondtál az ingatlan piacon, akkor folytasd az óvodás tempót.
consonance 2019. 06. 08. 23:14
Törölt hozzászólás
#41802
berlini
berlini 2019. 06. 08. 23:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#41801
... jaés mégegy tanács, ha megengeded.
Ez év februári regisztrációddal neked itt minden régi motoros a papád vagy az öregapád lehetne.
Igy egy kicsit fogd vissza magad "fiacskám".

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók