Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sakal83 2019. 02. 05. 09:42
Előzmény: #33736  redi
#33740
"Hidd el , tudom miről beszélek. Amiket leírtál tipikusan falusi, kisvárosi, vagy lecsúszott kertvárosi részekre jellemző."
Azért ez Budapest családi házas részének 85%-ra jellemző sajnos, sőt Budapesten ez jellemzőbb, mint vidéken. VAlamiért itt nagyon rossz a családi házas részek állapota. Amit írsz az csak a teljesen új negyedekben van. Ott meg eléggé lilaakácközös a feeling brutál beépítési hányaddal.Nemrég néztem telket Gyömrőn az újépítésű részen. Színtiszta nyomor volt. Hiába volt új, de egy lakótelep volt inkább. Szörnyű volt az egész:) Nem is tudom ki az aki képes oda kiköltözni. Egy telken 4! darab ikerházat húztak fel csont kimaxolva a beépíthetőséget. Örökre elment a kedvem tőle. Akkor inkább tényleg egy 80+-os négyemeletes panel jó helyen felújítva. 
johai 2019. 02. 05. 09:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#33739
Jegybankot az allam reszenek tekintjuk"
Ezt nem ertem a szovetsegi jegybank teljesen fuggetlen intezmeny az allamtol,itt is az amcsiknal is.
Az hogy az adossagot eltuntetik,mint a buvesz a nyuszit,mas kerdes.
Van aki elhiszi hogy nincs nyuszi van aki nem.
redi 2019. 02. 05. 09:39
Előzmény: #33733  Gaguse
#33738
pontosan így vagyok én is ezzel. számomra is kikapcsolódás és van egy olyan titok is, hogy a földieper pl remekül működik elgazosodás ellen.és még finom is. amúgy meg tényleg csak a fűnyírás és a hóseprés ami kötelező meló, a többit le lehet tojni akár évekig is , ha nincs az embernek ideje rá :)
sakal83 2019. 02. 05. 09:34
Előzmény: #33732  Criscito
#33737
A fenntartás többe kerül, ahogy a felújítása is. De a több melót le lehet redukálni, ha egy ház valóban be van fejezve építéskor és okosan van megcsinálva, továbbá kertrendezés történt. Pl.: Sok fa kizárt a kertben, a kerítést tilos falécből csinálni. A tetőnél is hanyagolni kell a faanyagot kívűlről, amennyire lehet, mert pácolni kell 4-5 évente. A korlátok legyenek könnyen festhetőek stb. A viakolor is felejtős, vagy csak akkor, ha jól megcsinálják.
Ha ezeket valaki nem tartotta be akkor egy életen át tartó szívás a ház és pénznyelő:) Az esetek 90%-ban persze a fentieket nem tartották be főként pénzhiány miatt (a világ pénze nem elég egyébként)
redi 2019. 02. 05. 09:32
Előzmény: #33730  hwolf
#33736
azt teljességgel megértem, ha valakinek nem kell ház meg kert, mert valóban van vele némi munka és viszi is a pénzt. Viszont hidd el hogy egy nagyváros elitt kertvárosi részén nyugalom van. Fűnyírás van, amikor kell, bár mostanában sokan letérkövezik az udvar nagy részét, de nincsenek flexes idióták, autószerelők és autómosók. Ha van vonyító kutya, akkor meg lehet beszélni a gazdájával, hogy mit lehetne tenni. Szóval nyugalom van teljes mértékben.ja és  a rejtett tartalék sem tud házat venni, vagy ha lenne is 30-40 misije akkor sem vesz, mert nem érezné jól magát eleve. Hidd el , tudom miről beszélek. Amiket leírtál tipikusan falusi, kisvárosi, vagy lecsúszott kertvárosi részekre jellemző.mindezt tényleg minden bántó szándék nélkül írom.
johai 2019. 02. 05. 09:20
Előzmény: #33733  Gaguse
#33735
Sok a munka ha sokat vallalsz.
Nem feltetlenul kell felfuteni egy csaladi hazat,ha nem lakod az egeszet attol meg nem fagynak ki a csovek a falbol,sot tovabb el minden rendszer hidegebb idoben.....aki pedig megijed egy kis funyirastol annak fogalma sincs a valodi munkarol.
johai 2019. 02. 05. 09:16
Előzmény: #33729  hwolf
#33734
Gratulalok,Te megtalaltad a rossz szomszed mentes panellt!
Poloka,csotany sincs.
En tapasztalatom ennek ellenkezoje,igaz kolteni kell egy csaladi hazra,de abszolut nyugodtabb mint a berhaz,teljesen mas eletminoseg,normalis arazas eseten pusztan a telekar is megdobja az ingatlan erteket.
A hajnali vonyito kutyat nem ertem,panellbe nem ugat a kutyus az agyadtol centikre ha kedve tartja,vagy a felso lako gyogypapucsanak a kopogasat nem lehet hallani?
A vallalkozo szomszed(8-ik)kopacsolasa is nesztelen nallatok?
Meg a fiatalok bulii,hansugarzo,200 vatt...piasok kabszeresek,siketek es egyebek se rontjak az eletminoseget...na nem sorlom tovabb az elonyoket igy lakaslufi idejen :)
Gaguse
Gaguse 2019. 02. 05. 08:33
Előzmény: #33732  Criscito
#33733
a magasabb költségekkel egyetértek, de nem feltétlenül olyan sok a munka. Én személy szerint nem vágyom másra, mint egy szép zöld gyepre és ennyi, nem kell nekem akácos meg diófa :D ok, fűnyírás meg ilyesmi ne nekem pl az kikapcsolódás, nem munka... kinek mi :)
Criscito 2019. 02. 05. 08:28
Előzmény: #33729  hwolf
#33732
A kertes házzal jön a több meló is, arról nem is beszélve, hogy több pénzbe is kerül a fenntartása. Gyerekkoromban én is kertes házban laktam, 3 helyen nyírtam a füvet hétvégente. Köszönöm szépen, elég is volt, máshol is le tudom vezetni a felesleges energiáimat. Aztán ott van még a fák gallyazása, elpusztult fák kivágása, új telepítése, gyepesítés, fű állapotának megóvása, vakond miatti idegeskedés, ősszel levelek gereblyézése stb stb. Aki szeret ezekkel foglalkozni, az csinálja, de nem mindenki vágyik erre. 
ncseed 2019. 02. 05. 07:48
Törölt hozzászólás
#33731
hwolf 2019. 02. 05. 07:23
Előzmény: #33729  hwolf
#33730
Bocs gépelésért, telefon. Ja még annyit, hogy kényelmesen meg tudnék venni akár több házat is, de köszi... Nem kérek többet ebből. Nem mindenkinek cél a cdaládi ház meg a kert. Nekem fontosabb a nyugalom. Ha meg kertre vágyom vagy természetre, autóba ülök vagy elutazom abból a pénzből, amennyivel olcsóbb a lakhatásom :P
hwolf 2019. 02. 05. 07:19
Előzmény: #1  Hathor
#33729
Lajos stílusa engem is nagyon idegesített, de nem én nyomtam fel. Pedig amikor elkezdtem ide írogatni, értelmesen kezdtünk beszélgetni... Aztán betámadott a tőzsdei okoskodásával meg közhelyeivel, és ezek miatt magamra vehettem volna a vén faszizását. Az tette be a kapit, amikor a barátnője megdugása volt a téma... És hogy On Topic is legyek, elmindanám hogy panelban lakunk két gyerekkel (72 nm, tökéletes beosztás), miztán egy halom vacakabbnál vacakabbul kivitelezett új lakáson pörögtünk évekig. Tré elosztások, hányadék és átgondolatlan tervezés és kivitelezés... Amúgy a feleségem is és én is családi házból jövünk - köszi de nekem nem hiányzik a láncfűrész, fűnyíró, hajnali vonyító kutya. Cdak a szűk családból két példa is van a frankó családi házra.... Az egyiknek mundhárom szomszédjá lecserélődött az rlmúlt 6 évben. Lett 1 roma zajos család, egy alkoholista üvöltoző család mrg egy új ikerház épült, egyik lakásában szintén cigók. A másik esetben autómosó-gumis nyílt szemben, bazi hangos. Bejárás pokol mindkettőnek. Egyik sem adja el, annyi pénzt beledöntöttek a házba, hogy alig jónne vissza vmi.
egynapod 2019. 02. 04. 23:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#33728
egyrészt nem minden a pénz, másrészt megtehetem. már mondtam miattam ne aggódj valahogy megleszünk:)
ncseed 2019. 02. 04. 22:45
Törölt hozzászólás
#33727
egynapod 2019. 02. 04. 22:39
Előzmény: #33721  pitcairn2
#33726
bizony. királyi falu:)
egynapod 2019. 02. 04. 22:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#33725
többször írtam, hogy lakhatási vételről beszélek nem befektetésről. a befektetéseim nekem is budán vannak. 
pitcairn2 2019. 02. 04. 22:37
Előzmény: #33716  egynapod
#33724
mi több az újlipótvárosi budai panorámás lakását cserélte le erre (korábban a Szent István parknál lakott...) ékes bizonyságául annak, hogy a királyi fennségek nem értik ezt a modern lakáspiacot:)
panczgab 2019. 02. 04. 22:35
#33722
ez volt már? Érdekes és elgondolkodtató. Nekem az a legérdekesebb, hogy nem nagyon van hitelezésbővülés és ingatlanár-emelkedés között korreláció. Az is érdekes, hogy a magyar hitelek még mindig milyen drágák európai összehasonlításban, csak ezt tudtam korábbról, amikor nézegettem német és osztrák lakáshiteleket. 
pitcairn2 2019. 02. 04. 22:33
Előzmény: #33716  egynapod
#33721

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek