Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 10:26
Előzmény: #22199  Törölt felhasználó
#22200
Attól még virágnyelven is elküldhetted volna melegebb éghajlatra, úgy, hogy teljesen egyértelmű lett volna, hogy ez is a szándékod, egy hülye miatt sem éri meg kitiltatni magad, de én visszavárlak :D
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 10:01
Előzmény: #22198  Törölt felhasználó
#22199
Plusz nagyon jól tudta melyik nálam a legérzékenyebb téma, ezért ragalmazott megint abban a témában, nem ez volt az első kör. Én leszarom, ha kitiltanak, kitiltanak, de nem fogadom el, ha valaki kapcarongynak néz.
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 09:59
Előzmény: #22197  Törölt felhasználó
#22198
Sokáig gondolkodtam mit írjak a bicskanyitogató kommentjére, így végül nem gondolom, hogy megfontolatlan volt, amikor a trágár kommentjeimet leírtam. Arrogánsnak, lekezelőnek és inkorrektnek lehet lenni káromkodás nélkül is, ő pedig ezt produkálta, én viszont erre azt mondom, amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten, csak ha nekem valakivel bajom van, én nem sunyi módon fogom rágalmazni, fikázni,nhanem egyenesen megmondom, amit gondolok róla.
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 09:51
Előzmény: #22191  Törölt felhasználó
#22197
Szamolj el 10-ig, gyerekek is olvashatjak a forumot! :)
Törölt felhasználó 2018. 04. 19. 08:15
Előzmény: #22195  buyandhold
#22196
Ez mosdatása az akkori rezsimnek. Nem, nem azért vették el, amit mondasz, hanem azért, mert kommunisták voltak, azaz olyan ideológiát vallottak, hogy el kell venni a burzsujtól, és oda kell adni a szegénynek, és akkor majd hú de jó lesz. Persze nem lett jó. A magántulajdon ellentételezés nélküli államosítása nem menthető fel semmivel.
Azt mondjuk én sem gondolom, hogy a lakóingatlanokat a következő körökben fogja ellopni a mostani rezsim. Akkor fogja, amikor már útjában áll a "nemzeti" oligarchiának a tőlük független bérbeadó réteg. Addig még egy évtized simál eltelhet.
buyandhold 2018. 04. 19. 07:36
Előzmény: #22194  pomperj
#22195
nem latunk a jovobe... de nekem ugy tunik, hogy anno azert vettek el a lakasokat, mert tenyleg szukseg volt ra.
Pl.: volt egy nagy villa 5 szobaval, lakott benne az urasag. Mellette volt 4 csalad, akinek nem volt hol lakni, szo szerint nem volt teto a fejuk felett. Akkori szinten nem lehetett gyorsan epiteni nekik, mint manapsag pl. az Ocsai telepet :) Raadasul akiknek nem volt hol lakni, azok termeltek meg a fogyasztasi cikekket, szoval gondoskodni kellett roluk. Ma nem latok ilyen problemakat...
Ahogy irod ezeknek penz kell, (nem lakas)....
Inkabb el tudom kepzelni, a betetek-devizak-allamkotvenyek elvetelet....
Masik: ma az allamoknak sokkal kifinomultabb modszereik vannak, hogy elvegyek a penzt az emberektol: pl. alacsony inflaciot hazudnak, es kis kamatot adnak. Es igy el is veszik. Szerintem pont az ingatlan tulajdonosoktol nem veszik el a vagyonukat(sot jelenleg novelik az az arak felhajtasaval)... a tobbiektol viszont elveszik-ezert nem is tartok mar 1 deka allampapirt sem...
pomperj
pomperj 2018. 04. 19. 06:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#22194

Nekem ugy tunik, "a lakas a biztos befektetes" filozofia all a gondolkodasod mogott. Ami igen jol megallo okos ervrendszer  NyugatEuropa vagy Amerika vilagaban. De a Magyar vilagban meg ez sem all meg.
.
Az utolso 100 evben volt 4 hosszabb eletu rezsim: Monarchia, Horthy, Szocializmus, NER. Mindegyikben  volt (jellemzoen az elejen vagy vegen)  Einstand.  Es akiktol elvettek a vagyonukat vagy egy reszet, hogy az allamot mukodtessek, nos, azok soha nem kaptak vissza semmit. 90-ben sem, a karpotlas max. szimbolikus volt.
.
A NER ben eddig az Einstand a nyugdijmegtakaritasra, es az Eu penzek ellopasara fokuszalt. Az egyik 3000 Mrd, a masik 11000 Mrd korul volt. Visszaosztva ez fejenkent 1.5MFt-ba kerult az atlagos magyarnak, es  a lakossag 100%at erintette.  Eddig.  Am,  eddig az ingatlanokhoz nem nyultak. Csak mostanaban bejegyeztek jo sok allami elovasarlasi jogot.
.
Nade, mit csinalt a masik 3 rezsim? A Monarchia vegen Trianon minden masodik magyartol elvette a teljes ingatlan vagyonat. Horthy is labbal tiporta a tulajdonjogot, a zsido es a vegen a svab nepessegtol elvett mindent, a haboruval a lakossag ketharmada vesztette el a vagyonat. A Szocializmus a parasztoktol elvette a foldet, es lenyegebn allami  tsz-ekbe vitte be. A 4 lakasnal nagyobb ingatlanokat 52-ben karterites nelkul allamositotta, a gazdagoktol mindenet elvette, 56-ban  es a kesobbi disszidensektol a vagyonat allamositotta, es 1962-re a lakossag 2/3 resze elvesztette az ingatlan vagyonat.
Biztos vagy benne, hogy a NER megszakitja majd a hagyomanyt?
.
A lenyeg? Mo-on nincs es nem volt sem tulajdon-biztonsag, es az allamhatalom korlatozasa sem mukodik. Es barmit megtehet. Az eddig tapasztalat az, hogy a NER-nek rengeteg penz kell, oriasiak a kiadasai, es ha nem lesz  majd EU-penz, akkor mivel csillapitja az ehseget? A NER semmivel sem kulonb a korabbi rezsimeknel ebben sem.
kbb 2018. 04. 19. 06:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#22193
Új lakásokról volt szó. Ott egy tipikus vásárlói kör a (vidéki) szülő, akinek a gyereke pár év múlva költözne önálló lakásba, de most még otthon vagy az egyetemhez közel kollégiumban/barátokkal albérletben lakik. Nekik jó üzlet olcsón tervasztalról venni. Aztán ha mégis más (pl. külföldi) városban dolgozik majd a gyerek, átalakul befektetéssé.
ncseed 2018. 04. 18. 22:58
Törölt hozzászólás
#22192
Törölt felhasználó 2018. 04. 18. 22:56
Előzmény: #22180  mage
#22191
Még annyit kedves szardarab, hogy megint okoskodva feltételezel valamit rólam, hogy nem olvastam volna Wass Alberttől semmit, illetve hogy csak belterjesen "libsikkel" társalgok politikáról. Nekem az egyik legjobb barátom Jobbikos, és nem csak a mostani cukis korszakából, hanem ő anno gárdistákkal is cimborált. Vitatkozunk, de tiszteletben tartjuk egymás személyét, nem úgy, mint te, szardarab. De politikáról ő teljesen máshogy gondolkodik, az antiszemitizmusról is egyébként, abban veled értene egyet.
Törölt felhasználó 2018. 04. 18. 22:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#22190
Addig kiadod. Tekitnheted befektetésnek, de ilyencalapon a saját lakhatásra szánt is az, hiszen nem kell lakbért fizetned, és ha költözöl, eladod, így az ára is számít.
ncseed 2018. 04. 18. 22:47
Törölt hozzászólás
#22189
Törölt felhasználó 2018. 04. 18. 22:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#22188
Azért előrehozott, mert a gyerek fogja MAJD használni.
Törölt felhasználó 2018. 04. 18. 22:45
Előzmény: #22182  mage
#22187
Nem akartalak antiszenitázni, bocsáss meg, ha annak értetted. Magamat pedig nem neveztem feddhetetlennek. Te viszont adócsalással rágalmaztál, én pdig erre azt mondtam, hogy ugyan nem vagyok egy talpraesett ember, ezért előfordulhatott, hogy mivel nem álltam ki eléggé magamért, ezért közvetve résztvettem ilyenben, viszont tudatosan kerülöm az ilyet. A kiindulópont meg az volt, hogy a magyarok adócsalók, a zsidók meg sírnak a holokauszt miatt.
A gyerekes téma felhozása miatt viszont részemről ignore on. Nekem az érzékeny téma, mert bizony akarunk, és fogunk vallalni gyerekeket, ezért rendkívül sértő, hogy kifogáskeresésnek nevezed, hogy mi megfelelő körülményeket akarunk ehhez biztosítaniy nem csak bele a vakvilágba, hiába ia volt ez évezresekig másképp. Az is nagyon undorító, hogy mindent személyesen rám akarsz húzniy holitt eredetileg minsen felvetett témánál általánosságban beszéltem, de te folyamatosan kóstolgatsz. Elmész a jó kurva anyádba, és ezért nyugodtan jelenthetsz, szarházi.
ncseed 2018. 04. 18. 22:38
Törölt hozzászólás
#22186
ncseed 2018. 04. 18. 22:37
Törölt hozzászólás
#22185
kbb 2018. 04. 18. 22:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#22184
És ha a gyerekek pl. 20 és 17 évesek, és a nagyobbik Budapesten kollégista?
mage 2018. 04. 18. 22:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#22183
Ez ugyan úgy értelmezés kérdése, mint az, hogy az ingatlan amiben laksz az befektetésnem számít, vagy sem.
mage 2018. 04. 18. 22:28
Előzmény: #22123  Törölt felhasználó
#22182
Na akkor olvasd el újra szerintem amit linkeltél és utána gondolkozz el rajta, hogy mikor éterembe borravalót adsz akkor annak kezelés megfelel az ott leírtaknak.
Nyilván kisarkítottam az egészet, mert Enemy magát feddhetetlen tisztes rendes embernek adja ki és mivel nem ismerem személyesen nem tudok példákat hozni arra, hogy mikor nem járt el tisztességesen. Mondjuk már kétszer leantiszemitázott, meg tudjuk, hogy a gonosz fidesznek nem kellene közvetlenül pénzzel támogatni a gyerekvállalást. Persze ha az ő zsebébe raknak pénzt akkor azt természetesen elteszi, mert azért nem ellensége saját magának.
ncseed 2018. 04. 18. 22:25
Törölt hozzászólás
#22181

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek