Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
daniel2121 2023. 05. 19. 21:49
Előzmény: #7518  berlini
#7520
Nem hát,akkor mi a fa..t keres itt. Adja-veszi és közben manipulál.
daniel2121 2023. 05. 19. 21:47
Előzmény: #7516  berlini
#7519
Ezért írtam hogy baromság ezek az összehasonlítások csak pompinak sikerül "jól" kiválasztania.
berlini
berlini 2023. 05. 19. 21:46
Előzmény: #7515  daniel2121
#7518
Én még egyszer nem olvastam Jánostól, hogy OTP-t vett volna.
Még bottal sem piszkálná (még shortra sem.) :)
zotlan 2023. 05. 19. 21:45
Előzmény: #7511  pomperj
#7517
Én is ajánlok valamit!
https://forum.portfolio.hu/topics/azsia-mersekelt-optimizmus/12922?oldal=12&limit=100
Ha már ekkora egóval "jósolsz állandóan"
Szóval tiszteld a piacot, ideje volna!
"mester"
berlini
berlini 2023. 05. 19. 21:44
Előzmény: #7511  pomperj
#7516
Jók ezek az árfolyam összehasonlitások.
Csak jól kell kiválasztani a dátumokat.
Akkor én is hozok egyet.
23 évvel ezelőtt a ft/dollár árfolyam kb. 280 volt
Ugyanakkor az OTP 1000Ft körül mozgott
A dollár most 340Ft, azaz kevesebb mint 20%-ot ment fel.
Az OTP nagyon pocsékul áll, (és eszemben sem jut erre büszkének lenni, de arra sem lehetnék ha 30 ezernél állna, nem az én érdemem lenne az sem) de a 11 ezer ft-os árfolyam 1000%-os növekedés.
daniel2121 2023. 05. 19. 21:40
Előzmény: #7511  pomperj
#7515
Mennyit ér az otp? Szerinted 5-6k-át ugye,dobja mindenki szerinted majd te megveszed igaz? Ha aranyat vettünk volna kètszer annyit érne mintha otp-ét lehet. Lehet ha kávét vagy litiumot vett volna valaki akkor meg még többet. Szerintem ennek a mi lett volna ha ennek semmi értelme.
berlini
berlini 2023. 05. 19. 21:37
Előzmény: #7503  filus
#7514
Azért ne sértegesd Jánost.
A matolcsival való összehasonlitást én is kikérném magamnak.
LilProfit
LilProfit 2023. 05. 19. 21:34
Előzmény: #7511  pomperj
#7513
Bitcoinban meg durvabb a buko, akkor 0,01 dollar, most 26000 dollar.
Eleg lett volna bitcoin pendriveot bevarrni a matracba OTP helyett.
:-)
daniel2121 2023. 05. 19. 21:33
Előzmény: #7508  idegsüveges
#7512
Hát ezt pofázom már évek óta. Majd minden hozzászólása manipulatív és a remegő kezűek el is dobják neki. Elkábítja az emberkéket a chartjaival,hókusz-pókuszaival,de ugyanakkor manipulál. Ha meg nem jön be mint a molnál most akkor meg kussol. Egyszer sem írta,hogy bocs fiúk tévedtem. 
pomperj
pomperj 2023. 05. 19. 21:30
Előzmény: #7508  idegsüveges
#7511
Erdekes gondolatmenet. 
Cserebe ajanlok ket masikat. 
..
Itt csupa OTP optimista ul. Es mind azt kepzeli, ha soka tartja, akkor nyerni fog rajta.
DE, megnezte -e kozuluk barki, hogy a narancs kormany alatt, 13 eve mennyit veszitett az, aki OTP
reszvenyt tartott? 
Persze, nem a jatekpenz  HUF-ban, hanem az egyik igaziban, mondjuk Dollarban?
Vagy a masik meg inkabb igazi penzben, mondjuk Aranyban?
.
1)Az OTP Dollar  erteke. 
2010.04.  OTP arfolyama 7180, USDHUF=202, tehat az OTP arfolyama dollarban 7120/202=35.5$
2023.05.  OTP arfolyama 11300, USDHUF=347, tehat az OTP arfolyama dollarban  32.5$
Szereny -10% bukas az OTP reszveny ahhoz kepest, ha az invesztor otthon, parnaban tartja a Dollarjat.
.
2)Az OTP Aranyban mert erteke.
2010.04. Gold arfolyama 1180$. Akkor OTP reszvenye 35.5$/1180=0.030 uncia Arany/sh volt.
2023.05 Gold arfolyama 1980%. Akkor OTP arfolyama 32.5$/1980=0.016 uncia Arany/sh most.
Ha meg az invesztor OTP reszveny helyett Aranyat tett a parnajaba, akkor ketszer jart jobban,
mintha azota OTP reszvenyt tartana.  Aranyhoz kepest  az OTP reszveny fele annyit er, mint 13 eve.
.
Mennyit er az OTP? Van mire szerenynek lenni, kedves OTP reszvenyesek.
berlini
berlini 2023. 05. 19. 21:28
Előzmény: #7502  pomperj
#7510
1.
Bankadóról beszélünk. A kutyát nem érdekel a dohányadó és társai.
2.
Az EU inflációt irtad magasabbra mint a mai és tartósra jósoltad. Tényszerű tévedés.
3.
OTP topic.
Tesla még mindig túlértékelt. Az OTP nem. És én ebben a topicban az OTP-ről beszéltem (Te is.)
4.
Igen a piac mindig gyorsabban áraz, mert a többség által várt jövőt árazza.
Az OTP-nél például azt, hogy még többszáz milliárdot bukik az orosz ukrán leánybankoknál.
Aki nem olvassa a gyj-ket az nem veszi észre, hogy az OTP rögtön leirta már egy évvel ezelőtt az orosz államkötvényeit. (Mint kiderült túlzó óvatosságból.)
Vannak rizikók a magyar gazdaságpolitikában, nem tagadom. Éppen ezért is van a papir úgy árazva ahogy.
A NER nem éli túl azt ha tartósan nem kapja meg az EUs pénzeket.
Én ebből indulok ki, hogy megkapják.
(Már egy éve töketlenkednek a feltételek megteremtésével, de mostanára rájöttek, hogy papirozni kell.)
tberki 2023. 05. 19. 21:16
Előzmény: #7508  idegsüveges
#7509
Igy van. Es igy kell kezelni is
idegsüveges 2023. 05. 19. 20:52
Előzmény: #7505  tberki
#7508
Azért megfontolandó, hogy mióta pomperj elkezdte beírni az OTP-armegeddont, ment körülbelül 1000 forintot a részvényár...ha jól emlékszem egy erősebb emelkedő nap után kb.10400-nál, jelezte, hogy itt a vég...következő kereskedési nap 10720..."ugye mondtam, hogy el kell adni és ez most egy kitűnő alkalom"...jelenleg 11300...és még mindig a totál-fatál-t emlegeti...mindenki tévedhet, de most tényleg...
Ugyanez ellentétesen a MOL-nál...ma reggel 2810 körül..."nagyon komoly kitörés előtt áll a részvényárfolyam"...most nézd meg..."de jövő héten aztán úgy kitör"...biztosan, ha az oroszok nem szállítanak, akkor végképp...zárásra meg már leöntötték az árfolyamot...
Emlékszem a MOL Újeurópa Alapítvány megalakulásakor ugyanez ment...égbetörő grafikonok, zuhanó részvényár, "rossz időtávot értettünk a bejegyzésén", "igaziból erre a lejtmenetre ő shortolta"...
Valószínűleg ért hozzá, de hogy egyfolytában manipulál, az biztos. Reggel a kitörés beírásra gondoltam, hogy eladom az összes MOL részvényt, de tartottam meg osztalékra, legfeljebb majd jövőre...
pokrocz 2023. 05. 19. 20:41
Előzmény: #7502  pomperj
#7507
16:30-kor csak füleltél a többi "művésszel" együtt...akkor mit mutattak a vonalkák?
filus 2023. 05. 19. 20:39
Előzmény: #7505  tberki
#7506
Bocs. Elgurult a gyógyim🙂
tberki 2023. 05. 19. 20:35
Előzmény: #7504  filus
#7505
Ez legalabb ugyanakkora butasag a masik iranyba…
filus 2023. 05. 19. 20:25
Előzmény: #7502  pomperj
#7504
Jó lenne már ha abba hagynád ezt az én mindent tudok stílust. Már szinte mindenki röhög rajtad. A nem létező tudásod máshol kamatoztasd. Nincs szükség  a te mindmeghalunk elméletedre.  Bocs ha durva voltam. 
filus 2023. 05. 19. 20:18
Előzmény: #7502  pomperj
#7503
Ennyi tudással hogy-hogy nem te vagy a jegybank elnöke? 
pomperj
pomperj 2023. 05. 19. 20:07
Előzmény: #7501  berlini
#7502
Rovid valaszok.
1)Ez a kormany adocsokkenteseket igert. A magyar total- adoteher 50% felett van, 
a skandinavok utan a legmagasabb EU-ban. Itt a Corp. ado a legkisebb, am az AFA a legnagyobb.
2)Az EU inflacio nem a magyar inflacio. A magyar 3x nagyobb. Semmi koze a kettonek egymashoz.
Az inflacio is egesz mas palyat fog befutni.
3)A vilagon mindenhol a reszvenyek nem alul, hanem tulertekeltek. A magyar reszvenyek is.
4)A piac az arfolyamot sokkal elobb csokkenti, mint ahogy a profit csokkenes beall. 
Sok-sok magyar riziko meg mindig nincs bearazva a piacba. Be fogja arazni.
berlini
berlini 2023. 05. 19. 14:58
Előzmény: #7493  pomperj
#7501
"1)"kikerul az extraprofit ado, kamatstop alol"   ?
Nem, eppen forditva. A 60-as evek ota az adok egyre csokkentek, egeszen a 20-az evekig.
A 60 eve tarto "adocsokkentes" trend megforduloban van. A most ideiglenesnek gondolt 
extra adok nem fognak eltunni, hanem allandosulnak. Sot novekedni fognak a kovetkezo evtizedben is."
Csak pár nap kellett és a következő évtized teljes egészére beigért bankadóemelés helyett csökkentés lesz jövőre. (Már idén is csökkent)
"2) "Inflacio elmulik? Nem, nem mulik el. Ez a mostani 25% inflacio tuske es vele a magas kamat valoban vissza fog esni, 
a visszaesest en fibo62 meretunek gondolom, szoval visszaesik kb. 10% kornyekere. 
A kovetkezo evtized atlagos inflacioja nagyjabol 10-13% lesz. Soha nem jon vissza a zero inflacio.
Nem jon vissza a zero kamat sem. A magyar kamatszint 8-10% savban fog stabilizalodni a kovetkezo
 evtizedben, kozben idonkent felugro tuskekkel."
Nos itt ténybeli tévedések vannak.Már ma alacsonyabb az EU infláció mint 10% és az elemzők szerint jövőre lecsökkent 3-4% alá.A zéró infláció valószinűleg nem lesz egyhamar, de ilyen kategórikusan nem zárnám ki.Ennek megfelelően marhaságnak tartom ex katedra kijelenteni, hogy a magyar kamatszint 8-10%-os sávban stabilizálódni fog.Emlékeztetleg azonban arra, hogy minden banki elemző tudja, hogy a bankok számára a magas alapkamatszint jövedelmezőbb mint a zérókamatos. (OTP-nél is nagyot nőtt az operativ nyereség). Annak csak az a veszélye, hogy a gazdaságot visszafogja és a növekvő munkanélküliség, csökkenő jövedelmek miatt megnő a banki hitelek bedőlésének mértéke.Egyellőre ennek sem látszik előjele.Se nálunk se nyugateurópában.
"3)"Elmulik a haboru"?Meglepoen sokaig fog elhuzodni. A kovetkezo par evben  nem lesz vege. 
A Vietnami es Afgan haboru tobb mint 10 evig tartott.
Es kozben ujabb haboruk fognak elkezdodoni. Az allamok 2% katonai kiadasai felmennek 
sokkal magasabbra, egy evtizeden belul 5-6%  nagysagrendre. Es jo, ha csak ennyire.
 Ehhez a penzt adok emelesevel fogjak megteremteni."Nos ebben egyetértek.A háború szerintem is sokáig kitart.De Te is tudod, hogy a DAX ennek ellenére ma szinte történelmi csupán van.Butaság azt várni, hogy pont a magyar részvények maradnának továbbra is alulértékeltek.
"4)Az OTP profitabilitasa Egykezdo kollega az OTP profitjat novekvo-nek, nehany even belul 400Mrd-rol 6-700, sot 
1000Mrd-ra becsülte. Bar igy lenne. De  azt gondolom, OTP regionalis nagybank-kent
a regionalis es nemzeti problemakkal fog talalkozni, mint az orosz es ukran bankban. 
Es a sok leanybank sokkal kevesbe lesz profitabilis, mint a  csucsnak tekintheto utolso 2-3 evben. 
OTP orulni fog, ha a proffitjat meg tudja tartani a mostani 400Mrd savban a kovetkezo evtizedben. "
Tehát most megjósoltál egy zürzavaros háborús állapotot egész kelet-Európában?
Nem túlzás ez egy picit?
Az OTP idén egyszeri hatások nélkül szerintem összehoz legalább 800 milliárdos adózott eredményt.
(Már az első félévben meg lesz ebből az 400 milliárd, pedig az utoljára vett bankok teljes eredménye ebben a félévben még nem lesz benne)
Ez cáfolni fogja azt a véleményedet, hogy a leánybankok profitabalitása csökkenni fog.
Az elmúlt években az OTP megvett vagy 9 bankot. Ebből 7db meglévő piacán történt.
A banki összevonások költségcsökkentő hatását már érezni Szerbiában és Bulgáriában.
De a jövőben OTP-Szlovénia profitabilitása nő majd meg ugrásszerűen.
Én nagyon visszafogottnak tartom Egykezdő véleményét.
Az OTP profitabilitása jövőre 900 milliárd felett lesz és az 1000 milliárdos adózott nyereség sincsen nagyon messze. 
Amihez háborúsan alulértékelt P/E= 3,5 -ös értékeltség mellett is tartozik egy 12.500 ft-os árfolyam, de a P/E = 7-e értéket sem tartom elérhetettlennek, aminél az árfolyam duplázódhat.
(Biztosan ha a háború vége felé közeledik.)

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók