Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2019. 12. 10. 22:15
Előzmény: #6419  egy_kezdo
#6420
Nemcsak a OTP számol 262 millió darabbal. Én már láttam erstebankos és JPM-es elemzést, ahol ugyancsak hasonló darabszámok szerepelnek. (Azt én sem tudom, hogy mi az oka a 3 millió darabos eltérésnek. Meg kelllene kérdezni a legközelebbi telefonos konferencia beszélgetésen.)
Ami szerintem logikus is. A 14,5 millió darab részvény nincsen forgalomban. Az biztositék. De saját részvény.
Jövő év végére lesz kb 500 milliárdos nyereség, miután a már kényelmes tőkemegfelelőséget biztosan nem fogják növelni és akviziciós célpontok nem valószinű hogy lesznek, ezért 3 lehetőség lesz. 
- megemelik az osztalékot hirtelen 1500ft fölé, vagy követik az általános gyakorlatot és 
- részvényt vásárolnak vissza, valamint 
- megszabadulnak a felesleges költséget jelentő kötvényektől. 
Én az utóbb kettőt látom logikusnak.
A közgyűlési határozatok visszatérő pontjai ugyanis a következők:
- Opus kötvény visszavásárlásáról az igazgatóság negyedévente dönt (a közgyűlés erre évente ad meghatalmazást)
- az igazgatóság mindig megszavaztatja, hogy 70 millió darabig az igazgatóság vásárolhat sajátrészvényt.
A 14,5 millió részvény eladása teljes értelmetlenség lenne. Mire kellene a pénz? rendkivüli osztalék fizetésére? Arra ott lesz a fedezet, hiszen azt még az OPUS kötvények visszavásárlása mellett is meg lehet tenni. 
Az Opust nem visszavásárolni megint értelmetlen.Tudom, hogy az OPUS egy relative olcsó kötvény, de a jelenlegi hitel-betét arány mellett még az is jóval drágább mint a szinte nulla kamatos betétek és csak akkor lenne rá továbbra is szükség ha a  80% alatti hitelbetét arány megnőne a válság előtti arány (azaz jóval) 100% fölé.
egy_kezdo 2019. 12. 10. 21:28
Előzmény: #6404  berlini
#6419
Szakmai véleménycseréket szeretnénk folytatni (ezért az avarok kamatairól nem társalgunk), a jelenlegi várakozások kapcsán megfogalmazott szerénység pedig önmagunkra vonatkozott, hiszen a 2014 végén - 2015 elején kiépített stratégiai pozíciónk darabszáma minden évben növelésre került és nem pár 100 vagy 1000 darabbal, így az sem lehet kétséges, hogy milyen pozícióból írunk... Egyébként is a következő akvizíciós ciklus végére Európa 10-15 legnagyobb piaci értékű (market capitalization) bankja közé várjuk az OTP-t, jelenleg már a top 25-ben van.
-
Ami az észrevételeidet illeti: tény, hogy a fwd p/e esetében az elmúlt 2 évben biztosan nem adta meg a piac a 10-es értéket 12 hónappal előre. Az elmúlt 2-3 évben a 9.x-es  fwd p/e volt jellemző, mi főleg fwd 9 alatt vettünk volt, hogy fwd 8-as körül, és 10-es jelenlegi p/ttme-n forgott, ebből több év után idén Q3 előtti napokban mozdult el a jelenértéken 11 p/TTMe fölé és a 10-es fwd p/e körülire. Nyilván ez a lényegen nem változtat, hogy a cég kilátásai továbbra is egyedülállóak és az út az éves profitokban felfele vezet. (Ha 262 millió részvénnyel számolnánk, akkor a felsorolt p/e értékek még jóval kisebbek is lennének mert az Eps növekedne a p pedig a múltban egy tény). 
-
Itt jön a képbe a kulcskérdés: ki és miért számol 262 millió részvénnyel?- a részvények darabszáma 280 millió, az ICES kötvények fedezete 14,5 millió darab, OTP-nél lévő részvények 0,3 millió. Látszik, hogy így sincs meg a -18 millió darab.- a számvitelben és a gyorsjelentésekben az egy részvényre jutó saját tőke, a BVPS 280 millióval van számolva.- a piaci kapitalizáció 280 millió darabbal van számolva.- osztalék esetén a DPS 280 millióval van számolva.Vagyis a részvényeseket explicite érintő CF és vagyon mindegyike 280 millió részvényre oszlik. Nincs oka annak, hogy a profit is ne így legyen számolva.Egyedül az OTP (nem az elemzők) számolja az elemzők profitvárakozásai alapján az eps-t 262 millió darabbal, mint hígított eps-t, holott az első sorból is látszik, hogy ez a szám hígítva sincs már meg. Az valóban egy lehetőség, hogy az ices kötvények visszahívhatók, de csak egy LEHETŐSÉG, viszont jelenleg még nem ez a helyzet és profit-matematikailag az sem biztos, hogy ez kifizetődő (függ az aktuális osztaléktól, € és részvényárfolyamtól és finanszírozási konstrukciótól).Arról nem is beszélve, hogy mi lenne a kötvények vísszahívása esetén a 14,5 millió fedezeti részvény sorsa?  Első, eladják egy részüket így a piacra kerülnek csökkentik az árfolyamot, netán elcserélik és ezekből fizetik ki a kötvényeseket? Kettő, a részvényesek tulajdonából (különböző tőkeelemekből) fizetik ki a kötvényeseket így csökken a részvények belső értéke és piaci árfolyama, de ezt ellentételezve bevonják a fedezeti részvényeket. Három, új kötvényekből fizetik ki a régi OPUSokat és egyidőben bevonják a 14,5 millió fedezeti részvényt? Négy, az alacsony Euribor miatt a kötvényekre fizetendő kamat kevesebb mint a kötvényesektől visszakapott (megemelt) osztalék, tehát ilyen esetben visszahívni sem érdemes a kötvényeket. Öt, sok minden más is lehetséges. Szóval, jelenleg messze  nem jogos a 262 millió darabbal való eps számolás és az otp részéről ez indoklás és levezetés nélkül felelőtlenség is. Ritka az ilyen, de náluk is van. Csak azért mert ők tévesen használják Te továbbra is jogosnak találod? (A profi adatbázisok az srv miatt 279,5 millió körülivel számolnak).
-
A 2019-es eredményt illetően nincs köztünk vita, nem túl optimista a 400+10-10 milliárd ,ez magától jönni fog, és ami az elemzők 2020-as és 2021-es profitbecslését illeti, valóban hasonlóan dilettáns mint az előző éviek voltak, de nekünk OTP befektetőknek ez a legjobb, mert így annak akinek van szabad pénze, jóformán egész évben olcsón vehető a részvény (pár hete már nem olcsó de még nem is túl drága az otp árazása).
pomperj
pomperj 2019. 12. 10. 16:42
Előzmény: #6416  totoro
#6418

Egyszeru.
Az avarok penze egyetlen petakot sem ert, amikor a magyarok bejottek Vereckenel.
Utana nem adtak erte zero kamatot se.
berlini
berlini 2019. 12. 10. 16:15
Előzmény: #6415  pomperj
#6417
Abban igazad van, hogy az MNB egy lapáttal mindig rátesz ezekben az években az EKB lazitási intézkedéseire..
De!
Azt Te is tudod, hogy a kamatemelés megkezdése az MINDIG jót tesz a bankoknak. 
Mert igaz, hogy növekednek a forrásköltségeik, de nagyobb mértékben nőnek a kihelyezett hiteleken a kamataik. 
Ez az olló minden kamatemelkedésnél nyilik. Erre várnak a már tönk szélén lévő nyugat-európai bankok, hogy végre beköszöntsön az az időszak amikor a marzsok nőni fognak. (Az persze kérdéses, hogy ez a magasabb alapkamatos időszak meddig tart párhuzamosan egy növekvő világgazdaságban és mikor jön a következő recesszió, a nemteljesitő hitelállományok és igy a céltartalékolás növekedésével, ami törvényszerűen rontja majd a bankszektor jövedelmezőségét.)
Az igazán izgalmas kérdés a következő válságban lesz megválaszolva.
Fel lesz-e készülve az OTP kellően erre?
Mi kell ahhoz hogy a kérdésre igennel válaszolhassunk:
- biztonságos tőkemegfelelőség. Ez rendben volt már  2009-ben is. A mostani akviziciós hullám, ami 3 éve tart már ezt elvileg kifeszithette volna, de a 3 év banki nyereségét összeadva és levonva belőle az osztalékokat, azt mutatja, hogy a bank az egészet meg tudta finanszirozni a nyereségéből.
- kockázatállóság (Tőkehelyzet mellett elegendő likviditás, elegendő tartalékképzés egy megrenditő ütés bekövetkeztekor.) Ebbenz OTP az EKB banki vizsgálatain az rendre dobogós volt már 2009-től. A konkurencia ha úgy céltartalékolt volna az elmúlt 10 évben mint az OTP, akkor már régen becsődölt volna. (Ezt be tudom bizonyitani szinte minden régiós bankról.) A likviditása végig magas volt az akviziciók ellenére.
- gazdaságos működés (hatékony költséggazdaálkodás), ami akkor különösen fontos, ha egy-egy leánybanknál hirtelen rosszra fordul a helyzet, emelni kell a céltartalékokat és a bevételek meg amúgy is csökkennek. Nos erre a bank csak akkor felkészült, ha az egyes leánybankjai békeidőben kimagaslóan teljesitenek, prudensen céltartalékolnak és a költség/bevétel mutató kiváló. Itt a bankcsoport még nem felkészült, de jóval jobban áll mint 2008-ban. Akkor egyedül a bolgár leánybank állt a helyzet magaslatán (az anyabank mellett.) Ma viszont már a bankcsoport tagjai Horvátországban, Szerbiában és Montenegróban is benne vannak a legnagyobb helyi bankok között. Valamit kezdeni kell a román leánybankkal. Ott volt tőkeemelés nemrég, de a bank kicsi piaci részesedéssel és kevéssé költséghatékonyan működik még ezekeben a relative jó években is. Szerencsére ennek és a szlovák banknak a bankcsoporton belüli részaránya csekély, de ennek ellenére kezdeni kell velük valamit. Ugyanis a következő válságot nemcsak túl kell élni, de a válság által kigolyózott bankok helyére lépve abból megerősödve kell kikerülni.
- Ezen kivül van még a talán legnagyobb kihivás, a digitalizáció, a fintechcégekkel a verseny felvétele. Ehhez kell egy okos koncepció és sok-sok pnz a megvalósitáshoz. Ezt a lépést szerintem a kisebb bankok egyedül képtelenek lesznek megtenni. Ezért is számitok arra, hogy lesz itt még bankkonszolidációs hullám egy követekező válság nélkül is. Itt az OTP - miután kiugróan nyereséges - kellő forrásokkal rendelkezik. De ennek ellenére én nem látom, hogy ütemesen fejlődne a területen. Személyesen mint részvényest az is bánt, hogy nem tapasztaltam, hogy az ilyen irányú lépéseket a bankcsoport utólag kellő mélységben kiértékelné. A kudarcokból sokkal többet lehet tanulni mint a sikerekből.  Ilyen kudarc volt az oroszországi TOUCH bank, ami nem tudott nyereségessé válni, ezért beszüntette működését. Nem hallottam, hogy Csányiék az esetből levonták volna a konzekvenciákat.
Tehát van mit tenni még
totoro
totoro 2019. 12. 10. 14:42
Előzmény: #6415  pomperj
#6416
Azért engem érdekelne az 1100-évvel ezelőtti még alacsonyabb kamatrés, hátha mégis csak abból kellene kiindulni.
pomperj
pomperj 2019. 12. 10. 14:38
Előzmény: #6412  berlini
#6415

Az extremitas egeszen kulonleges.
Akkora hatszele van OTP-nek, ami 1100 eve biztosan nem volt soha egyetlen banknak sem itt.
Kinnt van egy oriasi tomegu  eleg jo hitel allomany, meghozza normalis hitelkamatokon.
Az OTP meg kap 1 eves forrast NEGATIV kamaton az MNB-tol ! 
Lehet ennel jobb?
Ekkora relativ kamatres soha nem volt. Valoszinuleg eltelik ujabb 1100 ev, mire lesz ujra.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20191210v00re6xn6.jpeg
.
De az inflaciot mar mindenki erzi, HUFban is.
 Az ujsagcikkek egyfolytaban jonnek,  Kinai, India, Brazil, es lassankent az EU inflaciorol.
Amint leesik a tantusz, hogy MNB is kenytelen lesz emelni?
OTP aznap megzuhanhat.
Vajon meddig tart ki MNB a mostani kamatai mellett?
.
Soros rengeteg penzt keresett a Bank of England ugyanilyen poziojanak feladasakor, a 90-s evekben.
Kivancsi vagyok, ki viszi haza MNB-tol az 1Mrd USD profitot?
berlini
berlini 2019. 12. 10. 14:01
Előzmény: #6407  avl2
#6414
Azt sem írtam hogy mi alapján (miért) veszem újra a részvényt. 
Nos azért mert még ezen az orbitálisan magas szinten is van benne 20-30%-os árfolyam emelkedés potenciál a következő 1-2 évben.
berlini
berlini 2019. 12. 10. 13:56
Előzmény: #6412  berlini
#6413
Számolnak helyett zsákolnak-ot akartam írni.
(Telefonos szövegkiegészitő )
berlini
berlini 2019. 12. 10. 13:54
Előzmény: #6409  pomperj
#6412
Igen, igazad van.
A hasonló esetek 99%-ában ez már az eszement vásárlók által kiváltott.  utolsó rally.
De szerintem ebben az esetben azért óvatosan hülyézzük le azokat, akik itt nagy pénzzel tolják az árát (úgy tűnik) a végtelenségig.
Nem normálisnak tűnő vevők, de normálisnak nem nevezhető körülmények között, ahol olyan részvényeket is számolnak, amelyek értékeltsége az OTP duplája és növekedési kilátásai messze nem ilyen jók.
Ahozam éhség nagy úr és ahogyan kinéz egy ideig az is marad.
Éppen ezért korrekciót várok, de szerintem a következő válságig már nem látjuk a 11 ezres szinteket újra. Egy esetleges nagyobb korrekció ebben a hozamkörnyezetben elhal legkésőbb 13 ezer felett. Azt se felejtsük el. Hogy a 11 ezres szint a várható 2020-as nyereségnél P/E=6 alatti értékeltséget jelentene. Kizárt, hogy ne lennének beszámolók jóval efölött.
gyula1971
gyula1971 2019. 12. 10. 13:42
Előzmény: #6409  pomperj
#6411

15500 ft lesz ebben a körben a vége szerintem,utána egy nagy pihenő jöhet az ünnepekre.
Így is túltolták a 15K-t,ami rövid távon a céláremelés adta. 17K  feletti a tegnapi célátrJ.P Morgantól.
berlini
berlini 2019. 12. 10. 13:17
Előzmény: #6407  avl2
#6410
De nem válaszoltam a kérdésre.
Szerintem innen logikus lenne egy korrekció 14 ezerig. Onnan ismét nagy vételi erő jöhetne. Ugyanis sokan szállhattak ki efölött
Jó lenne ott beszállni.
pomperj
pomperj 2019. 12. 10. 10:27
Előzmény: #6405  berlini
#6409
En meg ugy gondolom, hogy NEM tevedtel.
NAGYON JOL tetted, hogy eladasban vagy.
Nezd meg: meddig mehet ez az LPPL burkolo-gorbe meg felfele? 
Nyilvan a szingularitasi pont elotti pillanatban van.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20191210v00rq4q1.jpeg
.
a)Mindenki es a keresztanyja is bull. A hangulat soha-nem-latott pozitiv.
b)A chart fenntarthatatlanul meredek.
c) Island reversal van.
.
Az okosak mar kileptek. A partvonalon nezik az extremitast. 
Az overthrow nem tart mar sokaig.
.
Utana az elso target? 
Wave (4)=11300,   Fibo 78%=11.800, vagy  fibo 62%=9900.
berlini
berlini 2019. 12. 10. 09:59
Előzmény: #6407  avl2
#6408
Most a decemberben kifutó határidős pozicióim nagy részét adtam el.
Ezek megújitása 30ft/részvény. Fenntartásuk kb. 60ft/részvény/hónap.
Ebből adódóan ha a következő 3 hónapban az árfolyam korrigál 15 ezer alá, akkor már jól jártam a mostani eladásokkal.
De eddig nem akart korrigálni.
Az a baj, hogy a nagypénzes alapok lassan elhiszik, hogy az OTP (ahogy eddig az utolsó 4 évben) évről évre 20%-kal jobban teljesit. Ráadásul lámpással kell keresni ilyen növekedési papirt. Igy nem csoda, hogy rátaláltak. Szerintem a hazai alapok vehették az utolsó hónapokban megállás nélkül. Az összes DAX és USA korrekciót lazán , (esés nélkül) kiülte és ment tovább. 
avl2 2019. 12. 10. 08:57
Előzmény: #6405  berlini
#6407
mi alapjan, mikor, milyen arfolyamon veszel ujra komolyabban ?
BeginnerSon
BeginnerSon 2019. 12. 09. 23:08
Előzmény: #6405  berlini
#6406
Öröm olvasni ez elemzéseid.
Köszi, hogy ilyen gyakran megosztod a gondolataidat! 
berlini
berlini 2019. 12. 09. 22:45
Előzmény: #6403  egy_kezdo
#6405
Gyorsan hozzáteszem, hogy személyesen jobban járnék, ha most korrigálni egy kicsit és pár hónappak később döntene ujabb rekordokat. 
A szokásos részvényállományom fele van meg, mert 13 ezer körül a felét eladtam és a 14 ezertől indult korrekcióban csupán egy részét vettem annak vissza, de most a napokban azt az október végi és november mennyiséget ismét eladtam, mert szinte kizártnak tartottam, hogy ujabb korrekció nélkül megy a papir felfelé.
Tévedtem.
berlini
berlini 2019. 12. 09. 22:36
Előzmény: #6403  egy_kezdo
#6404
Nem, szándékosan egy évvel előretekintő P/E-ből indultam ki, mert eddig a 10-est megadták.
A 262 milliór részvénnyel számolást azért tartom megalapozottnak, mert:
- az elemzők is ezzel számolnak
- azOTP is ezzel kalkulál.
Én ezt pedig azzal magyarázom, hogy az OPUS-nál lévő részvények a kötvények bevonásával bármikor likvidálhatók, igy azok nem tekinthetők külső tulajdonosi körbe tartozónak.
De szólj, ha a gondolatmenetem nem stimmel.
Az OTP menedzsment eddig is meg tett mindent, hogy a nyereségnövekedési trendet kisimitsa. Idén a Q4-re ezért én sem várok egy a Q3-nál (a badwill levonása után sokkal jobb eredményt, csak az operativ eredmény soron. (+2-3%) De egy 93 milliárdos adózott eredmény (amit az OTP szerint  az aktuális elemzéseket kiadók átlaga hoz) szerintem sem irreális. Ebben az esetben a Q4-ben több mint 30 milliárdos céltartalékolást irhatnak, aminél többet szerintem a jelenlegi nemteljesitő hitelállomány (Stage 2 és 3 figyelembevételével sem) nem tesz szükségessé.
Még azt is begyük figyelembe, hogy ez a negyedév rekor személyi hitelkihelyezést hoz majd és az Alapkezelő is kaszirozni fogja a legalább 5 milliárdos extra jutalékát (nettó kb 3 milliárd redménytöbblet.
Szerintem ezek a várakozások (hangsúlyozom erre az évre nem csak az enyémek) nem tulzóan optimisták. Én a következő éves várt elemzői eredménynövekedést tartom túl kevésnek.
egy_kezdo 2019. 12. 09. 21:29
Előzmény: #6400  berlini
#6403
Úgy tűnik véletlenül megcsúszott az eps és célár számításod egy évvel előre. 
Egyébként ezen kívül a 262 millió részvénnyel számolt eps-t számvitelileg miért gondolod megalapozottnak?
Visszatérve a 2019-es profitmodellre: valamikor év elején a szerb akvizíció csúszása miatt 400-ról 375 milliárdra csökkentettük az éves profit középértékét. El kell ismerni, hogy ezt Q3-ban a goodwill tétel és a Babaváró hitel (amiről akkor szinte semmit sem lehetett tudni és amely hitel július 1-én indult) felülírta és ismét 400 milliárd lett a várható profit középértéke. Szintén a Babaváró fogja felülírni a 2020-ra várt 452 milliárdot, amely ennél szinte biztosan több lesz (pontos számítás 2020-ra és 2021-re majd később). Viszont ilyen kitörési időszakban is érdemes az árfolyam tekintetében szerénynek maradni: amelyet idén nem lenne célszerű 16000 fölé vinni, így maradna több hozam és vonzerő a következő évre is. Egyébként is a 2019 évre esetlegesen megvalósuló +40% (osztalékkal) egy blue esetében több mint kielégítő lenne....
Az sem lesz túlzottan meglepő, amennyiben az 5 évre modellezett profitduplázás (kiindulva a 2017-es 281 milliárdból) már 4-4,5 év alatt megtörténik!
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2019. 12. 09. 17:18
Előzmény: #6401  berlini
#6402
El bizony, tükörsimán.
Gyilkos potenciál a cuccban, folyamatos felhalmozás körökkel :D
berlini
berlini 2019. 12. 09. 17:08
Előzmény: #6400  berlini
#6401
A mai 15.110-es záróval elesett a 15 ezres ellenállás.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók