Felfüggesztés a teljes fórumból - 2019-07-02 19:18-ig (3 nap, 0 óra, 0 perc)
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2019-08-15 21:10-ig (3 nap, 0 óra, 0 perc)

utolsó 20 hozzászólás

OTP részvényesek ide! 2024. 03. 08. 10:51
ERSTE:
Vártnál enyhén jobb eredmény és stabil kilátások az OTP-től
Az OTP korrigált nettó eredménye 230 milliárd forint volt 2023 negyedik negyedévében, ami 50%-os ugrás az előző év azonos időszakához képest. Az eredmény 4%-kal haladta meg a konszenzust. A 2023-as év egészét tekintve pedig 70%-kal 1009 milliárd forintra emelkedett az eredmény. A korrigált ROE 27,7% volt 2023-ban.A számviteli nettó eredmény 132,6 milliárd forintot ért el a negyedik negyedévben, ami 15%-os bővülés, éves szinten pedig 990 milliárd forint volt. A korrekciós tételek -97 milliárd forintot tettek ki, amelyből -60 milliárd forint az román leányvállalat eladásához, -18 milliárd forint pedig az Ipoteka Bank badwill korrekciójához kapcsolódott.A 425 milliárd forintos (korrigált) nettó kamatbevétel negyedéves összevetésben 11%-os, éves összevetésben pedig 43%-os növekedést mutat a negyedik negyedévben. Ez jobb a vártnál; elsősorban a magyarországi operáció teljesítménye (+31 milliárd forint negyedév/negyedév alapon) miatt, ahol a nettó kamatmarzs 57 bázisponttal bővült a harmadik negyedévhez képest, tükrözve az alapkamat jelentős csökkenését. Így a csoportszintű nettó kamatmarzs is lényegesen, 31 bázisponttal 4,26%-ra bővült a negyedik negyedévben. A teljes 2023-as évben pedig 42 bázisponttal 3,93%-ra nőtt a nettó kamatmarzs.A nettó díj- és jutalékbevételek negyedéves összevetésben 6%-kal, éves összevetésben pedig 21%-kal 132 milliárd forintra nőttek, ami némileg meghaladta a vártat.Az egyéb nettó nem kamatjellegű bevételek 44%-kal nőttek a negyedik negyedévben, de egyértelműen elmaradtak az előző két negyedév kiugróan magas szintjétől. A 65 milliárd forint megfelelt az előrejelzéseknek.A működési kiadások jelentősen és a vártnál jobban nőttek a negyedév során (+24% éves, +20% negyedéves összevetésben). A költségek szezonálisan magasabbak voltak, mivel a személyi jellegű ráfordítások a bónusz kifizetésekkel megemelkedtek, és az adminisztrációs, informatikai és marketing költségek is mind emelkedtek az év végén.A kockázati költségek az előző negyedévek nagyon alacsony szintjéről nőttek, de a vártnál kisebb mértékben. Magyarországon és Ukrajnában céltartalék visszaírás, míg Üzbegisztánban, Oroszországban és Horvátországban jelentős mértékű céltartalék képzés történt.A nem teljesítű hitelek aránya stabil maradt, 4,3% volt a negyedik negyedévben.A hitelállomány (árfolyamszűrt teljesítő hitel) növekedése organikusan 1% volt a negyedik negyedévben és 6% a teljes 2023-as évben.A CET1 mutató 0,2 százalékponttal javulva 16,6% volt.2024-es kilátások: A ROE alacsonyabb lehet, mint 2023-ban. Az árfolyamszűrt teljesítő hitelállomány organikus növekedése emelkedhet. A nettó kamatmarzs hasonlóan alakulhat mint 2023-ban; a költség-bevétel arány 45% körül lehet majd. A portfólió kockázati profilja hasonló lehet 2023-hoz.Véleményünk szerint az OTP erős eredményeket hozott a negyedik negyedévben, a jövedelmezőség a vártnál valamivel kisebb mértékben csökkent a nagyon erős előző negyedévekhez képest. Változatlanul a bevételek, főleg a nettó kamatbevétel volt a fő mozgatórugója az eredménynek, de a kockázati költségek és az operatív eredmény is sokat javult, ami nem volt váratlan. A korrigált ROE az utolsó negyedévben is rendkívül erős, 22,5% volt, éves szinten pedig 28%-ot ért el. A negyedik negyedéves adózott nyereség az egyszeri tételek miatt egyértelműen gyengébb volt, mint az előző negyedévekben, főleg a román leánybank eladásához kapcsolódó egyszeri leírás rontotta a negyedéves számokat. Üzbegisztánban az akvizíció utáni portfóliótisztítás a badwill és a magas kockázati költségek korrekciójával folytatódott, mivel különösen a vállalati könyv teljesítménye volt jóval gyengébb annál, mint amit az OTP az Ipoteka Bank tavaly év közepén történő megvásárlásakor várt. A menedzsment 2024-re az Ipoteka Bank helyzetének javulását várja normalizálódó kockázati költségekkel, javuló működési eredménnyel és stabilan növekvő piaci részesedéssel. A ROE csökkenésére vonatkozó idei várakozás nem meglepő a kiváló tavalyi adat után. Összességében azonban elmondható, hogy 2024-ben újabb nagyon jó évre számít a menedzsment. A végleges osztalékjavaslatot április elején teszi közzé az OTP, de az előzetes igazgatósági javaslat 535 forintos egy részvényre jutó osztalékkal számol.
OTP részvényesek ide! 2024. 03. 05. 09:22
ERSTE:
Az OTP a blue-chip papírok közül utolsóként, március 8-án, péntek hajnalban teszi közzé negyedik negyedéves eredményét.Az első három negyedévben látott nagyon erős profitot követően az előző negyedévekhez képest visszaesésre számítunk az OTP nyereségességében mind a számviteli, mind pedig a korrigált eredmény tekintetében, de év/év alapon még így is növekedhetett az eredmény.Várakozásunk szerint a negyedik negyedévben 79 milliárd forint egyszeri költség keletkezhetett, elsősorban az 59,5 milliárd forinttal a könyvszerinti érték alatt eladott román leányvállalat értékesítéséhez kapcsolódóan. Ezen túlmenően növekvő céltartalékképzéssel, működési költséggel és adóteherrel számolunk. Ennek eredményeként a számviteli profit 135,4 milliárd, a korrigált eredmény pedig 214,4 milliárd forint lehetett a negyedévben.A nettó kamateredmény a harmadik negyedévi 381,8 milliárdról 406,6 milliárdra emelkedhetett, annak köszönhetően, hogy a magyar alapkamat csökkentés eredményeként a hazai piacon enyhülhetett a kamatmarzsra nehezedő nyomás, míg a többi országban kedvező maradt a kamatkörnyezet.A nettó díj- és jutalékbevétel negyedéves alapon is tovább javulhatott, főleg a befektetési alapok után járó sikerdíjak miatt. A hozamcsökkenés a negyedik negyedévben is pozitívan hatott az egyéb eredményre a babaváró hitelek és egyéb támogatott hitelek pozitív fair value átértékelésén keresztül, azonban ez a hatás sokkal kisebb lehetett, mint az előző negyedévekben volt.A működési költségek tovább emelkedhettek az inflációs nyomás, illetve a negyedik negyedévi bónuszfizetések miatt is. Az elmúlt negyedévekben látott rendkívül alacsony céltartalékképzés a negyedik negyedévben 54,4 milliárd forintra emelkedhetett, elsősorban az üzbég Ipoteka bank felvásárlása utáni portfoliótisztításhoz kötődően.A bankokra vonatkozó adókulcs mértékét Ukrajnában 18%-ról 50%-ra emelték, melynek negatív hatását visszamenőlegesen egyszeri hatásként számolják el, ami jelentősen megdobja a negyedik negyedévi adófizetési kötelezettséget.
Mtelekom 2024. 02. 23. 11:25
ERSTE:
Magyar Telekom:
A részvényesi javadalmazás elérheti a 65,6 milliárd forintot
Az MTel tegnap este tette közzé tavalyi negyedik negyedéves számait. Az árbevétel és az EBITDA nagyjából megfelelt a vártnak, míg a nettó eredmény 8%-kal jobb a piaci várakozásnál.A bevétel 15,1%-kal 229,2 milliárd forintra nőtt a negyedik negyedévben az előző év azonos időszakához képest, főként az adatforgalomnak és az SMS-eknek, valamint a vezetékes szélessávú szolgáltatásoknak köszönhetően. A bevételt pozitívan befolyásolta a Magyarországon bevezetett infláció-követő díjkorrekció is.Az egy ügyfélre jutó vegyes mobil árbevétel 14,5%-kal nőtt, míg a mobil előfizetői bázis negyedéves nettó növekedése 78 ezer volt. Folytatódott a mobilhálózat-korszerűsítés, a gigabites lefedettség elérte a 80%-ot. A negyedéves száloptika növekedés 26 ezer volt. Az egy ügyfélre jutó vegyes vezetékes szélessávú árbevétel 19,6%-kal, ugyanez a TV esetén 13,0%-kal nőtt.Az EBITDA 16,0%-kal 72,8 milliárd forintra nőtt éves összevetésben, ugyanakkor az EBITDA marzs nagyjából változatlan maradt, 31,7%, mivel a szolgáltatási bevételek növekedését ellensúlyozta a közvetett költségek növekedése.A 23,2 milliárd forintos negyedik negyedéves nettó eredmény 37,7%-kal magasabb, mint egy évvel korábban, pusztán a jobb működési eredménynek köszönhetően.A teljes 2023-as korrigált nettó eredmény 93,6 milliárd forint volt, ez 48,7%-os növekedést jelent év/év alapon. A 2023-as CAPEX AL spektrumlicencek nélkül 17,0%-kal 105,1 milliárd forintra csökkent, ami az alacsonyabb hálózati beruházások eredménye. A spektrumlicencek nélküli szabad cash-flow 35,9 milliárd forinttal 86,8 milliárd forintra nőtt az év során, a jobb működési eredmény és az alacsonyabb CAPEX miatt. A nettó adósság/EBITDA ráta 1,50 volt az év végén.A menedzsment arra számít, hogy bevétel 5-10%-kal, az EBITDAaL 20-25%-kal nő 2024-ben, míg a korrigált nettó eredmény 130 milliárd forint körül alakulhat. A spektrumengedélyek nélküli FCF várhatóan 120 milliárd forint lesz. Az előrejelzés tükrözi a közműadó 2024. januári megszűnését és a tavalyinál várhatóan kedvezőbb energiaköltségeket.Az MTel igazgatósága 41,56 milliárd forint osztalék kifizetését és legfeljebb 24,0 milliárd forint részvény visszavásárlást javasol. Így a teljes részvényesi javadalmazás 65,56 milliárd forint lehet.Véleményünk: A negyedik negyedéves KPI dinamika hasonló volt az előző negyedévekhez. A teljes részvényesi javadalmazás meghaladja a becsléseket, a 70% körüli kifizetési hányad hasonló a 2022-eshez. Ez 9% körüli hozamot jelent a tegnapi záróárfolyammal számolva.A 2023 év végi 778 forintos becsült könyv szerinti érték és a közelmúltbeli 800 forint feletti részvényárfolyam arra utal, hogy a részvény-visszavásárlási program nagy valószínűséggel könyv szerinti érték felett történne. Ennek ellenére pozitív piaci reakcióra számítunk, mivel a 2024-es útmutatás erős, különösen az EBITDAaL tekintetében. Ez utóbbi azt jelzi, hogy modellünkben túl konzervatívak vagyunk a tarifaindexálás és a 2024-es energiaköltség-becslés tekintetében.
910 forintra emeltük a Magyar Telekom célárát
Ma megjelent angol nyelvű elemzésünkben megerősítjük a Magyar Telekomra vonatkozó vételi ajánlásunkat, és 668 forintról 910 forintra emeljük a részvényekre vonatkozó célárfolyamot.A befektetési sztori fontos eleme a magyarországi tarifaindexálás, az MTel az egyszámjegyű inflációs környezetben kétszámjegyű áremelést hajthat végre 2024-ben. 10%-ról 12%-ra emeljük az áremelés mértékére vonatkozó becslésünket, ami ~2,5 milliárd forintos havi bevételnövekedést jelent a korábbi ~2 milliárd forinttal szemben. A Vodafone például 15,4%-os díjemelést jelentett be 2024 márciusától.A korábbinál magasabb EBITDAaL-ra számítunk. A kilenchavi KPI-trendek alapján a 2023-as EBITDAaL növekedés a célul tűzött 10-15%-os sáv felső élét is elérheti. Általánosságban elmondható, hogy a 2028-ig tartó előrejelzési periódusunkban jobb marzsokat prognosztizálunk, ami a tarifaindexálásnak és a költséginfláció normalizálódásának köszönhető.A korábban vártnál alacsonyabb energiaköltségekkel számolunk. 2023 harmadik negyedévében az energiaportfólió ~50%-a volt fedezve 2024-re, a megújuló energiaforrások ára pedig 2025 végéig fixálva van.Növeltük az osztalék előrejelzésünket is, összhangban a jövedelmezőségi és kifizetési feltételezésekkel. A 2023-as eredmények után a várható ~5%-os osztalékhozam összhangban van a szektor mediánjával, és a becsült részvényvisszavásárlás ~2%-kal növeli a teljes részvényesi javadalmazást. A közműadó illetve a különadó eltörlése miatt 2024-ben és 2025-ben nagymértékben megnőhet a részvényesi javadalmazás.A 2024-es P/E értékeltség alapján a részvény 34%-kal alulértékelt, míg a 2024-es EV/EBITDA alapján megfelelően értékeltnek tűnik.
OTP részvényesek ide! 2024. 01. 08. 10:43