Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.

Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.

Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)

Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:

soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.

Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zoom1
Zoom1 2021. 05. 09. 22:48
Előzmény: #117110  lohran
5 ajtós yaris, nekem városban teljesen megfelel. 
. 2021. 05. 09. 22:41
Előzmény: #117111  Vanavrash
Reméljük itt is megosztasz majd egy-két infót.
Törölt felhasználó 2021. 05. 09. 22:40
Törölt hozzászólás
valenciana
valenciana 2021. 05. 09. 22:35
Előzmény: #117115  bpwjk
Bikás közelében vagy nem túl messze
Zoom1
Zoom1 2021. 05. 09. 22:34
Előzmény: #117105  lohran
Van az is, csak arról már megfeledkeztem. 8 évvel ezelőtt is 300e körül volt, úgy látszik a robogó ára nem sokat változott. Nálam csak bicaj lehet a lakásban, az családtag. :)
bpwjk 2021. 05. 09. 22:33
Előzmény: #117114  valenciana
11 melyik részeit szereted?
valenciana
valenciana 2021. 05. 09. 22:30
Előzmény: #117109  Vanavrash
Nekem már a munkahelyem előtt is évekkel a 11 volt a favorit :) sok barát lakik arra, sokat mozogtam mindig is arrafelé, és nagyon megszerettem. A 13-hoz pedig családi kötelék fűz, ezen kívül haverok/ távolabbi ismerősök vannak ott. A munkahely annyira nem mérvadó, mert heti 2-3 HO marad hosszútávon is.
Törölt felhasználó 2021. 05. 09. 22:27
Törölt hozzászólás
HerrLudwig 2021. 05. 09. 22:26
Előzmény: #117107  ncseed!
Valld be, hogy te gyűjtötted be az összeset.
Vanavrash
Vanavrash 2021. 05. 09. 22:24
Előzmény: törölt hozzászólás
Kedves "meloos" és többi alteregó. Jövőre (reméljük) építőiparban fogok ismét dolgozni. Ha mást nem ÁRAKAT, MUNKADÍJAKAT, EMBEREKET, PROJEKTEKET minden mást látni fogok, hogy ki mit hogyan, mennyiért fog csinálni. Már maga a kapcsolati rendszer miatt is megéri váltani. Beszéltem egy építőmérnök csajjal aki 3 évet lehúzott a most nagyon túlhype-olt Market csoportnál. Mondta, hogy nagyon jó kapcsolatokat tudsz kialakítani és látod is, hogy a munkások mi fán teremnek, mennyiért.
lohran 2021. 05. 09. 22:23
Előzmény: #117098  Zoom1
Vagy ha nagyon autómániás vagy vegyél egy kis polszkit vagy egy Velorexet ezekkel könnyebb a parkolás
Vanavrash
Vanavrash 2021. 05. 09. 22:21
Előzmény: #117103  valenciana
Jó kérdés. A munkahelyeden mennyire érzed azt, hogy ott maradsz a jövőben? Lehet most favorit és közel van de 10 év múlva is ott maradnál? Van autód, ha igen akkor a parkolás ingyenes vagy fizetős? Tudnál parkolni vagy teljesen BKK?
Zoom1
Zoom1 2021. 05. 09. 22:20
Előzmény: törölt hozzászólás
Igen, szerencsére ez nem egy tőzsde, itt nem fog egyik pillanatról a másikra elértéktelenedni. Átlátod, tudsz előre kalkulálni, munka van és megfizetik, így vagy úgy, de megtalálod a számításod. Szerintem nem kell megvárni az alját, egy lakást akarsz venni, nem egy tucattal. Ha tudod mit / miyen áron, akkor venni kell, ha lesz egy megfelelő. Ha tovább csökken, akkor laksz benne kicsit tovább, igazán nem tudsz rajta bukni. 
ncseed!
ncseed! 2021. 05. 09. 22:18
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210509/dragul-a-mez-magyarorszagon-hianycikk-lehet-az-akacmezbol-482358
Valaki tudja mit építettek bele az idei mézbe hogy drágább lett mint tavaly??? Luxusprofitot vagy mit? A mézmaffia lecsapott és kizsigereli a dógozó kisembereket! Állami beavatkozást követelünk a dógozó níp nevében!
És a 20 évvel ezelőtti mézhez képest hol a változás? Mire föl let ötszöröse az ára????? Skandallum!!! 
JA nem. 
Törölt felhasználó 2021. 05. 09. 22:17
Törölt hozzászólás
lohran 2021. 05. 09. 22:15
Előzmény: #117098  Zoom1
Vegyél egy robogót azt beviheted a lakásba
Újonnan 270 ért kapsz
Törölt felhasználó 2021. 05. 09. 22:08
Törölt hozzászólás
valenciana
valenciana 2021. 05. 09. 22:07
Előzmény: #117078  infin
:) hát nekem a 11.ker az abszolút favorizált lokáció már évek óta. De nem tudom. Két lakás között vacilálok, 11.ker 1,5-es panel (pedig ezt a típust elvetettem pesten, de amit találtam, az a 11-en belül az abszolút kedvenc környékemen van..) a másik 13.ker egész jó részén tégla, tetszik ez is, körben mind újépítésű, ez viszont nem (70es években épült), 2 millióval olcsóbb, 3 nm-el nagyobb, mint a 11, viszont ez csak 1 szobás. Mindkét lakásban jól éreztem magam, de a 13.téglában nyilván nagyobb a tér érzetem. Mindkettő emeleti nyilván. Na ilyenkor mi a jó döntés vajon?:) 
Törölt felhasználó 2021. 05. 09. 21:52
Törölt hozzászólás
Vanavrash
Vanavrash 2021. 05. 09. 21:38
Előzmény: #117086  infin
Szia, őszintén? Nem titok és akkor leírom.Elkezdtem nézegetni a 19. kerületet és ott a Templom teret, de mielőtt beírtam volna bármit is jobban utána néztem.Tavaly véresre vertek valakit stb-stb. Aztán jött szembe egy kis lakás ami 15,9M-ért árultak jófogáson, de az ingatlan.com-on 17,5M-ért. Úgy döntöttem, hogy ha vége a szorgalmi időszaknak és végre megkaptam a héten a hitel előminősítésemet fellélegeztem és elmentem oda péntek délutántól egészen este majdnem 10-ig voltam ott. Kérdezősködtem, leültem, nézelődtem, ott lakóktól is, több utcát is bejártam, kérdeztem hallottak-e véresre vert ember esetéről tavalyi évből, semmi, azt mondták a 19. kerület legnyugodtabb és zöldebb helye ez. (tényleg az) Aztán még az este felhívtam a tulajt, hogy láttam 15,9M-ért a lakást, holnapra megnézném, mondta kizárólagos szerződése van, sokat vitatkoztam vele, végül másnap (tegnap) megnéztem az ingatlanossal, előttem megnézték öregek is, azt mondták 16,5M-ért viszik, én is megnéztem, korrekt lakást, viszont mondtam az ingatlanosnak, hogy majd szeretném kérni a helyrajzi számot, közös képviselőt, mert úgy nem fogok semmit sem mondani, hogy ezeket nem láttam vagy beszéltem és még utána is csak második kör. Írtam SMS-t, hogy kérem az infókat, ma sem küldte el, úgyhogy elmehet a jó ******.Mindenesetre nekem nem ér majdnem 1M HUF= 1 négyzetmétert. Amúgy ugyan ebben a házban a földszinten ami szintén az elkerített belső kertre néz 17,2M-ért megy, illetve egy teljesen felújított 19,9M HUF-ért (több, mint 1M négyzetméteren! ) használt lakásra. Mi a???? A fenntartása rendkívül kedvező és olcsó.Elkezdtem nézegetni a környék hirdetéseit és 1 utcával lejjebb végignéztem a Petőfi utca paneleit, nagyon szépen meg van csinálva a környék, mindegyik panel ilyen mini körbekerített kis füves részt kapott, ott is egy öregasszonnyal sikerült beszélnem, mondta tudja van eladó lakás. 😍 Körbenéztem az összes ilyen panelt, rengeteg van de nem találtam, aztán nézelődtem, végigsétáltam és teljesen rendben találtam a környéket, metró közel, villamos relatív halk (igen, halk!). Pozitív volt, a metró meg olyan volt, mint tavaly, felújított és a boltnál lévő arcokat kerülni kell. 😅Ma megnéztem a corvin körúti panelt(de nem a lakást magát), nagyobb, "olcsóbb" 600e/négyzetméter, van erkély, de full felújítás, társasház teljesen rendben van, mert beengedett az ott lakó öregasszony és végignéztem, fényképeztem, ez közelebb is van a metróhoz, ingyenes parkolóhely is van. Sétáltam, teljesen rendben volt, a lakás pedig olyan amit a képek is mutatnak, lelakott, mozgáskorlátozott lakott ott, mondjuk a járólap felszedése szerintem kemény meló + hangos is... Amúgy a Wekerletelep is sétával 4 perc, direkt mértem. 😋 1983-as panel ami már egy jó pont, ugye Melós Úr? :)" inkább kisebb hitel de a teljes lakásban csak te vagy és kisebb terhet vállalsz be anyagilag," Nekem ez a biztosabb, a 30 év meg a +12,2M forint sok az ilyen kb. +4M forinttal szemben.
Ezeket a kategóriákat szerintem viszik, hogy ha minimális felújítást kapott, ez még a beugró szint.
Felújítani meg szépen sorjában szeretném megtenni, kibírok 1,5 évet úgy, hogy a legminimálisabb dolgok kerülnek elvégzésre, de sajnos szaki fog kelleni hozzá.
Itt a metrónál is van egy olyan gépészeti cég ahova szívesen beadnám a jövőben a jelentkezésemet, de nem a munkahely fog dönteni.
A 15. kerületet amit meg néztem oda nem nagyon mennek fel újabb lakások.
Még van 82 napom kiválasztani a nekem szimpatikusat. 😊