Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
XisCixis 2021. 04. 28. 15:57
Törölt hozzászólás
#115660
tihamer
tihamer 2021. 04. 28. 15:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#115659
👍⬆️
XisCixis 2021. 04. 28. 15:52
Törölt hozzászólás
#115658
Törölt felhasználó 2021. 04. 28. 15:51
Előzmény: #115655  ncseed!
#115657
Jaja, jogos, volt aki "csak" 5-10 milliót kapott, tehát nem egy komplett lakást, de ez is valóban óriási segítség volt és azonnal  talált is lakást
Törölt felhasználó 2021. 04. 28. 15:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#115656
Hát most az egyedülálló ismerőseimről beszéltem főleg, párkapcsolatban a támogatások miatt nyilván sokkal könnyebb :)
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 28. 15:43
Előzmény: #115651  Törölt felhasználó
#115655
Nem feltétlenül kell komplett lakást kapni! Ha kapsz pesti viszonylatban 6-8 millió forintot akkor máris vastagon megvan az önerőd és 5-10 év bérleti díj helyett a törlesztőt fizeted és végig a sajátodban laksz! 
Amire a másik összerakja az önerőt addigra neked lesz egy majdnem kifizetett lakásod!
Gondolj bele, a havi bérleti díjon felül amit ő önrészre félretesz azt te is félre tudod tenni a törlesztés mellett. 
Ha meg a munka úgy hozza kiadod és bérelsz ahol neked jó, szebbet, nagyobbat, akármit!
**
6-8 milcsi nem akkora pénz amit egy közepesnél jobban szituált család ne tudna simán kicsapni bármikor... főleg a gyerekére!
XisCixis 2021. 04. 28. 15:38
Törölt hozzászólás
#115654
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 28. 15:33
Előzmény: #115650  alexander7
#115653
Azt hiszik mert ez az egyetlen reménysugaruk... Ennyi!
Te miben reménykednél ha példának okádék két éve tátott szájjal néznéd ahogy emelkednek a kinézett ház árai? Azt mondanád hogy "hülye voltam hogy nem vettem két éve de akkor úgy döntötttem pufi árak vannak és spekizek inkább de eddigi állás szerint bebuktam anyagilag! Közben a gyerekek nőttek, szorít a lakás, megy a TIK-TAK de bár most is tudnék venni nem teszem mert még mindig spekizek..."
***
Nem hiszem.. inkább mindenki másban látnám a hibát ahelyett hogy magamba néznék és azt mondanám ezt elb*xtam! Ja és reménykednék a mindenkori ellenzékbe hogy majd jól földbe döngölik a gazdaságot amivel leverik az ingatlanárakat! Mit számít pár millió ember életszinvonala..
lohran 2021. 04. 28. 15:29
Előzmény: #115651  Törölt felhasználó
#115652

Látod ,látod közelítesz a valósághoz."Nekem főleg azoknak az ismerőseimnek van lakása".
Ezért sem kell görcsölni egy fél életen át.
Az albérleti életmódot is el kell felejteni más szarába lakni,állandó pénzcsapolással ?!
Törölt felhasználó 2021. 04. 28. 15:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#115651
Aha, én úgy látom, hogy minden kitolódott. Sokáig tanul mindenki, utána utazgatnak, stabil karriert építenek stb..
Nekem főleg azoknak az ismerőseimnek van lakása, akik a szülőktől kapták. Kb az ismerőseim 10%-a tudott magának összespórolni önerőt a lakásához.
A házasság is kitolódott, látok azért huszonévesen házasodó ismerősöket, de inkább már 30 felett házasodnak és vállalnak babát. Ha egyáltalán akarják bármelyiket, mert elég sokan nem.
A 20-as éveik elején/közepén házasodó ismerőseim közül mind elváltak azóta kivétel nélkül
alexander7 2021. 04. 28. 14:58
#115650
Néha fel-feljön itt a fidesz vs ellenzék téma.
Csak szeretném jelezni, hogy aki még mindig azt gondolja, hogy majd a másik az jobban fogja, tessék felébredni. 19' októbere óta egy Párbeszédes hölgy az I. kerület polgármestere. Őszintén megmondom, akkor rá szavaztam. Hiba volt. Csak hogy idézzem egy kampány szlogenjét: "...nem normális, hogy az oltárig visszük a turistákat busszal. Az sem, hogy a Dózsa György tér pályaudvarként működik...".
Na hát ehhez képest mindenféle társadalmi egyeztetés nélkül (Párbeszéd?) aláírt a kedves polgi egy buszpályaudvarról szóló szerződést, ami a köztudottan keskeny és forgalmas Mészáros utcában lesz, a levitézlett MÁV területén a kihasználatlan sínek helyén, ahova pár éve még parkokat, rekreációs központokat ígértek. A koncepció: napi 2-300 száz dízel üzemű busz felbattyog a Mészáros utcához, ahol már most is non-stop kocsisor áll, majd ott leparkolnak, terv szerint nem járathatják a motort (nyílván, nyáron 40 fokban), majd a turista átszáll az újonnan beszerzett elektromos buszokra, ami visszabattyog és felviszi őket a várba (zöld?). Jelen állás szerint a polgi a nagyon hangzatos facebook fogadóóráin totálisan ignorálja a felháborodásokat, számonkéréseket. 
Ennyit arról, hogy a majd a másik az jobb lesz. Ugyanúgy egy dolog számít, a pénz. Mi magyarok pedig így mulatunk. A turistát a wc-re is busszal visszük, nem is eggyel. Más európai városokban miért tudnak mindenhova eljutni gyalog és tömegközelekedéssel? Tényleg ekkora a büdzsénk? Arról nem beszélve, hogy a Vár dunai oldalán ott a sikló, közben a Rácz FÜrdőnél pedig tervezik a Gellérthegyi siklót. De nekünk még kellenek kacskaringózó buszok is a belváros kellős közepére, az itt lakók meg kit érdekelnek.
-----
Ja, de legalább a Tabán park közepén, a teniszpálya közvetlen közelébe telepített komposztálót. A teniszpálya el is kezdett perelni a jó idő beköszöntével. Ki hitte volna, hogy büdös lesz. Agyrém. 
A többi "intézkezdéséről" is lehetne regényt írni. Se.
Törölt felhasználó 2021. 04. 28. 14:55
Törölt hozzászólás
#115649
XisCixis 2021. 04. 28. 14:54
Törölt hozzászólás
#115648
alexander7 2021. 04. 28. 14:43
#115647
https://alapblog.hu/tavmunka-mar-megint-egy-ujabb-osztalyharc/
"A belső lakóingatlanok árának stagnálását, a vidékiek megkezdődött áremelkedésének folytatódását, a városokon belüli bevásárlóközpontok, általában a kiskereskedelem jelentőségvesztését, az élelmiszer- és minden más árucikk, szolgáltatás kereskedelmének online erősödését várják a szakértők, a kutatók és azok meghatározó többsége, akik a Work from Home térnyerésében már közvetlenül érintettek."
Helló megyeszékhelyek, vidéki városok, települések.
Murdoch 2021. 04. 28. 14:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#115646
Ez OK, csak eddig úgy néz ki, hogy életed delére eljutsz egy kispanelig. A jövedelmek meg az elmúlt években sem úgy nőttek, mint a lakásárak, szóval drukkolj, hogy legyen vége a rakétázásnak.
Törölt felhasználó 2021. 04. 28. 14:32
Törölt hozzászólás
#115645
Murdoch 2021. 04. 28. 14:23
Előzmény: #115643  tihamer
#115644
Igaza van. Ráadásul egyelőre hitele lesz (jókora), nem ingatlana, addig kár a nagy mellény. 
tihamer
tihamer 2021. 04. 28. 13:29
Előzmény: #115642  ingatlan22
#115643
Ez csak egy példa, ebből ne indulj ki.
ingatlan22 2021. 04. 28. 13:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#115642
Azért én annyira arra nem lennék büszke , hogy mérnökként csak egy panelt tudok összehozni. Haverom pesten boltba dolgozik aztán az is vett egy panelt. Tehát idáig hozod egy árufeltöltő szintjét. Ráadásul utánna az egyik szobát kiakarod adni. Tehát akkor gyakorlatilag olyan mintha egy félpaneled lenne.
Bianco 2021. 04. 28. 12:41
Előzmény: #115638  berlini
#115641
Igen, ez lenne a logikus. És egyúttal ez nehezíti meg, hogy reálisan be tudjam lőni az árat. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek