Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lohran 2021. 04. 09. 21:49
Előzmény: #112697  HerrLudwig
#112700
Nagy változás lesz aminek egy szelete a home office.
A másik az értelmezhetetlen ingatlanárak ami annak dacára van ,hogy brutál mennyiséű lakás és irodai ingatlan van.
Ez tarthatatlan és érthetetlen is.
Törölt felhasználó 2021. 04. 09. 21:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#112699
Ezt a "lelkeded el kell adni"-t kifejted pls?:)
Törölt felhasználó 2021. 04. 09. 21:35
Előzmény: #112696  Murdoch
#112698
Nem csak arra :) hanem átfogóbb véleményedre a következő évek budapesti lakáspiacának áraira/árváltozására (újépítésű, panel, régi tégla, házak stb)
HerrLudwig 2021. 04. 09. 21:33
Előzmény: #112694  Murdoch
#112697
Abszolút! Szokták emlegetni a "K" alakú recessziót a Covid kapcsán, ami azt jelenti, hogy bizonyos szektorok inkább csökkenést szenvednek el, míg más szektorok hatalmas növekedést tapasztalnak - nem csak a járvány alatt, hanem az azt követő években is. Ez utóbbihoz tartozik az IT-szektor is, gondoljunk csak a home office elterjedéséhez szükséges digitalizációra, ami most egycsapásra létfontosságú lett a cégeknek. 
Sokan nem akarnak saját infrastruktúrát fenntartani, így a Cloud Computing szerepe is brutális növekedésben van.
És hogy jön ez az egész az ingatlanpiachoz? Nos, ki akarna kelenföldi panelban nyomorogni, ha élhet felannyiért vidéken házban / lakásban home officeozva? Nyugaton még fokozottabban igaz ez. Ki fog a rossebb költözne ezentúl Münchenbe, ha - még ha a cége müncheni is - dolgozhat 200 km-rel arrébbról egy kisvárosból (ahol ugyanúgy van REWE, Lidl, uszoda, edzőterem, iskola a gyereknek stb)? Gyökeres átalakulás előtt áll az ingatlanpiac globálisan és nem a nagyvárosok javára.
Murdoch 2021. 04. 09. 21:29
Előzmény: #112692  Törölt felhasználó
#112696
Ha a külvárosi ikrekre gondolsz, azokkal szerintem a mostani mániát tekintve rövidebb távon alaposan mellé lehet fogni, szvsz. 
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 09. 21:18
Előzmény: #112687  hétszilvafás
#112695
"Ehhez számol mindennel, ha kell nominálisan, hiszen százszor elmondta évekig, hogy nominál árakat kell nézni. Erre mit látok? Hát nem átszámolja a lelkem euróra, hogy a német árnövekedés is van akkora? "
Gyermekem. Átszámolhatod mindkettőt forintra, rubelre meg akár sékelre is az eredmény (arányok) ugyanaz marad!!!  MA-TE-MA-TI-KA! A nominál ár nominál ár marad attól hogy más devizában nézem! Jó napot!
Normális? Nem? Kit érdekel! EZ A PIAC MOST! 2014-ben normális volt? Az se érdekelt senkit, akkor az volt a piac! Ha én nem picsogtam 2014-ben akkor ti se tegyétek máskor! Megmondtam: ha két gombóc fagyi ára lkesz 1 nm panyel akkor ANYYI AZ ÁRA! Max nem adom én el.... aki meg eladja az ÍGY JÁRT!
Murdoch 2021. 04. 09. 21:16
Előzmény: #112675  HerrLudwig
#112694
Az IT még hosszú ideig jó kis szakma lesz, sokkal többet ér a szektorban melózni, mint havonta számolgatni a mézecskét. Ezt ncseed is pontosan tudja.
CyrusTheGreat 2021. 04. 09. 21:15
Előzmény: #112688  Törölt felhasználó
#112693
Ez is lehet, de azert nem olyan regi a hirdetes, par hetes, el fog ez menni szerintem. De nagyjabol erzesem szerint te js valami hasonlot keresel.
Törölt felhasználó 2021. 04. 09. 21:12
Előzmény: #112689  Murdoch
#112692
Te mire számítasz? Mi lesz pár év múlva az árakkal?
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 09. 21:12
Előzmény: #112666  hétszilvafás
#112691
Kedves Hétszilvafás kolléga!
Mivel normális hangnemben írtál ezért szívesen válaszolok a felvetéseidre!
Köszönöm kérdésed, de pont abban a házban lakunk sok éve amiben mindig is szerettünk volna, sőt! Sosem gondoltam volna hogy ilyen frankó helyen tudunk lakni új ingatlanban! Ha isten és a párt is úgy akarja itt szándékozom megöregedni."Sajnos" nem árazódtam ki sehonnan mivel éppen sikerült az alját elkapnom árban. Nem, nem négyszereződtek a házárak, jó ha egy erős dupla meg van. A méhecskék szépen hoznak, levonom belőle az évi 2% amortizációt meg amit rájuk költök hébe-hóba, a maradék után kifizetem a 15% adót és vígan mosolygok bele bárki képébe aki adócsalózik!
***
A nullkamatokra és társaira nekem, neked meg a többieknek NULLA ráhatása van! Örömködök vagy sírok rajta TÖK MINDEGY! Én próbáltam évekkel ezelőtt rávilágítani pár összefüggésre de kiröhögtetek... akkor engedd meg hogy most én röhögjek amikor mégis csak úgy lett ahogy vártam! 
HerrLudwig 2021. 04. 09. 21:12
Előzmény: #112687  hétszilvafás
#112690
Nem csak ez, tele vannak egyébként is önellentmondásokkal az írásai, múltkor rá is mutattam néhányra. Persze jött is a szokásos személyeskedés.
Régebben Kiszámoló blogra is kommentelgetett realestate néven, hasonló vitastílusban, mint itt. Ott a bloggazda párszor elkente a száját, azóta lekopott.
Murdoch 2021. 04. 09. 21:11
Előzmény: #112687  hétszilvafás
#112689
Venni most relative könnyű, csak amikor majd ki akar vki szállni pár év múlva a 100+-os pl. dunakeszis ikréből, akkor meg fog lepődni. Már most 10-20 milliós moratóriumos problémákon pörög a média, mi lesz majd az 50M+-os hitelek esetén...
Törölt felhasználó 2021. 04. 09. 21:07
Előzmény: #112682  CyrusTheGreat
#112688
Lehet vannak necces önkormányzati lakások a házban
hétszilvafás 2021. 04. 09. 21:03
#112687
A mai nap különösen tetszett, hogy csak kihozta csíd, hogy nem is vészes az ungarische lakásár-emelkedés. Ehhez számol mindennel, ha kell nominálisan, hiszen százszor elmondta évekig, hogy nominál árakat kell nézni. Erre mit látok? Hát nem átszámolja a lelkem euróra, hogy a német árnövekedés is van akkora? 
Talán ezt is elmondtam régebben többször: készséggel elhiszek bárkinek bármit, kivéve ha személyes tapasztalatokkal ütközik. Már pedig az elmúlt években a keresetünkből, vagyonból sokkal több kólát, ételt, cigit, szgk-t, bármi vásárfiát tudnánk venni, de lakóingatlanban sokkal - sokkal rosszabb a helyzetünk. Vajon miért történhetett ez? Pedig minden egyenlően drágult csíd szerint, csak a lakáspiac mélyebbről indult, ugye,azaz nincs is semmi látnivaló a lakások, házak piacán. Ja, tök normális.
CyrusTheGreat 2021. 04. 09. 21:01
Előzmény: #112685  lohran
#112686
36 koruli ekkorat azonnal viszik alku nelkul, mert az krva jo. Linkeltem egy par ilyet mar itteni mukodesem soran, 3 nap mulva mar inaktiv volt.
lohran 2021. 04. 09. 20:59
Előzmény: #112682  CyrusTheGreat
#112685
36 körül már 3 szobás 65 m² lehet fogni.
40 versus 65
31 versus 36 ???
Törölt felhasználó 2021. 04. 09. 20:58
Törölt hozzászólás
#112684
hétszilvafás 2021. 04. 09. 20:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#112683
Magában röhöghet az ember, en bloc a helyzetét elégedetten konstatálva, ez nem irányul senki ellen. De amikor egy másik usert röhög ki vki, vagy a felhasználók egy jól körülírható szegmensét (mint ncsíd), miközben a másik talán többet keres, talán vagyonosabb is - na akkor nyílik ki a bicska a zsebemben.
CyrusTheGreat 2021. 04. 09. 20:49
Előzmény: #112641  Törölt felhasználó
#112682
Erre meg kell ajanlani 30-31M-et es vinni, jo kis lakas, jo helyen, jo allapotban. Csodalkozom, hogy meg nem ment el.
hétszilvafás 2021. 04. 09. 20:48
Előzmény: #112675  HerrLudwig
#112681
Tudja a fene. Nálam az IT egy nagy gyűjtőfogalom, sok értékes programozói állást, státuszt is tartalmaz, de rengeteg a "van egy pozíció, be kéne tölteni" rendszergazda jellegű IT-s, én főleg rájuk gondolok. Ncseedet is valahogy így képzelem el. Utálom az arroganciát, a másik kinevetését, degradálását, stb., más is csinálja a fórumon, nem csak ex "lakni kell valahol" és "téglaherceg".

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek