Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mr_bob
mr_bob vasárnap, 15:39
#229900
https://rss.com/podcasts/partizanpodcast/1709353/
59:50-től bérlakás piac téma surányival, de egyébként az egész interjú rendkívül érdekes.
Andy01 vasárnap, 15:38
Előzmény: #229893  izommanujra
#229899
Az ember nem a buvarkodas miatt valaszt lakohelyet, kiveve, ha abbol el. Tehat nem emiatt javasoltam Tabat, hanem a legegyszerubben megkozelitheto es relative kozeli buvarhelykent, mely tokeletes elmenyt nyujt, vakaciora. Nem ott elni.
slash vasárnap, 15:27
Előzmény: #229890  Andy01
#229898
Utalom Budapestet telen, pedig Budan lakom. A napfeny, a tenger hianya minden telen rontja az immunrendszeremet...Drága testvérem ezt kinyomtatom és ki teszem a falra! :-)
izommanujra vasárnap, 15:23
#229897

de van egy érzésem 3 gyerekkel relative " munkanélküliként "  szeirntem kiröhögnének Máltán de még Spanyolba is ha bérelni akarnék  azt mondják menj a fenébe mutogathatnám milyen bevételeim vannak.
Lakcím létesítésre meg pláne nem volna lehetéségem vagy igen? aki tudja ezt megírhatná köszi
izommanujra vasárnap, 15:22
#229896

Máltáról olcsó a repjegy egyébként  (20-30 e ft )Spanyolból kicsit drágább lehet
Máltán egy nagy gond van : Drága az ingatlan egy 3 szobás lakás 100-120 mft ott nem cserélsz be egy Pesti panelt egy ottani lakásra az fix ( mint Spanyol vagy Olaszba vagy akár Görögbe )
Viszont a bérlés olcsó relative 700-800 euroért szép lakásokat kapsz  ( 3-% os megtérülés  hosszú távon nem sok!
izommanujra vasárnap, 15:20
#229895

De lehet egyszer bele vágok ha lejár a 2 éves csok moratóriumom és kihúzok valami szép helyre ( Málta, Spanyol - Olasz..) De máltán bérelni jobb kérdés 3 gyerekkel mennyire kapnék egy hosszú távú albérletet.
Mutogathatom a számlámat mennyi havi bevételem van Magyarországról azt elfogadják  vagy 3 gyerekkel esélytelen ergó " munkanélküliként " bérelni valamit is? Mondjuk Spanyolba milyen esélyeim lennének? Ha bizonyítom 2500 euro megvan tisztán magyarországi ingatlanokból azt van lakás kiadó aki elfogadja és bérelhetek ?  ( aztán meg repülővel néha ha kell haza haza pattanok csak én egyedül  40-50 e ft repjegy még belefér 1-2-3 szor egy évben..) Ha nem jön össze a mutatvány akkor meg vissza költözünk haza végső soron ...HM nem is rossz ötlet ha addig el nem szegényedik itthon az ember ugye nyugathoz képest ;-)
Málta angol nyelvterület ként is funcionál , de Máltaiul is megtanulhat..
apropo hosszú távu bérlés kint ..
Például neked van tapasztalatod   tehát be is szokták ott jelenteni lakcímként a bérlőket ? mert erre kapnék gyerkeknek oktatást.. ha ott ódzkodik a lakás kiadó ettől akkor esélytelen gyerekekkel .. venni meg nem akarok csak úgy  hogy vagy bejön vagy nem 1 évig mindeképpen bérelnék.  ( én minden lakómnak mivel legálisan adom ki megengedem a lakcím létesítést )
izommanujra vasárnap, 15:12
Előzmény: #229892  Andy01
#229894

Igen jó ötlet csak hogy a Pesti kiadott lakásaim hogy menedzselném kintről az a kérdés .... Valószínűleg sehogy vagy kezelő céget kell megbíznom de az meg lecsíp 2 % pontot akkor már rögtön "szegény leszek" kint is.
Másik ha hosszú távra adnék ki lakást úgy hallottam a jogi környezet nem annyira szuper  pereskedés után tudod kitenni a lakót nekem ez nyelvtudás nélkül ( spanyol) kicsit meredek így belevágni a történetbe ( ingatlanos is jó sok ba kerül )
Max Airbnb - ni lehetne na az sem könnyű és főleg nem paszív élet  maradna esetleg az S&P 500 EFT befeketetés de ha bele tenyerel egy évtizedes csúcsba ahol most van az index lehet  10 évig  csak a bukót nézegetheti.. ( 2001-2010) szóval marad a magyar pocsoja :S  Max Kanizsára tudok lemenni a házamba ahonnan 3 vagy 3,5 órára van Olasz - Szlovén - Horvát tengerpart vígasz díjként ha addig " el nem szegényedünk"  mi magyarok
Mert a magyar jól él ha egy az egyben cserélheti olaszra vagy spanyol ingatlanra a kis ingatlan vagyonát. Aki nyugdíjas megteszi van esze.. én is ezt tenném a nyugdíjat meg akárhova utalják ugye..
izommanujra vasárnap, 15:07
Előzmény: #229891  Andy01
#229893

Igen Egyiptom jó hely búvárkodásra  voltam már 2 szer is.. De oda nem szívesen költözik ki a családdal az ember. :D
Andy01 vasárnap, 15:02
Előzmény: #229883  izommanujra
#229892
Izommagura, te egy ilyen eletre vagynal ott, Alicante mellett? Ez ott lassan egy mini magyar kolonia lesz. Ha Alicante kozel van, a gyerekek tanulhatnak majd ott! Addig is a helyi  iskolaban.Sapnyolul erdemes lenne megtanulniuk a gyerekeidnek. Egy ev felkeszules itthon intenziv nyelvtanulassal megoldas lehet.
Alicantebol konnyen tudsz utazgatni barhova, jo a repuloter.
Andy01 vasárnap, 14:45
Előzmény: #229877  izommanujra
#229891
Buvarkodas: gondolom, konnyubuvar szinten erdekel a tema. A legegyszerubb es legkozelebbi tokeletes buvarparadicsom  - mintha akvariumban usznal - az altalunk tobb megismert hely kozul  TABA.  Nemi intelligenciat igenyel az udautazas. Sajnos, jelenleg a politikai helyzet miatt nem elerheto. De remenykedjunk, hogy ez nem tart orokke!
De ha meg nincsen komolyabb gyakorlatod, es nem akarsz hosszu repuloutakat es magas koltsegeket bevallalni, bizony, az Adria is csodalatos, elmenyszeru,  bar nincsenek korallszigetek. 
Andy01 vasárnap, 14:38
Előzmény: #229888  slash
#229890
Nos, mint irtam, berelunk, most mar a masodik telen, tobb honapra tengerparton. Utalom Budapestet telen, pedig Budan lakom. A napfeny, a tenger hianya minden telen rontja az immunrendszeremet. Azert keresek itt tavlatilag lakast, megvenni.
 Ismerem valamennyire Sp. orszagot, regen sokat utaztam erre, delen is. Reszemrol a Barcelonatol kicsit delebbre fekvo reszt kedvelem: kb. 80 - 90 km -re fekvo telepulesek. Preferenciam Tarragona deli szomszedsagaban fekvo varoskak, La Pineda, Salou, Cambrils.  Magyarokkal elvetve lehet talalkozni, de minden mas EU orszagbeli turista elofordul, sokan berelnek hosszutavra (foleg idosebb franciakkal talalkoztam).
  Annak ellenere, hogy meglehetosen megismertem az ingatlanpiacot, nem konnyu jo vetelt kifogni, es a dontes nem egyszeru. Udv. neked a boldog Adrian!
slash vasárnap, 14:29
Előzmény: #229886  hunball2
#229889
Ezt nem hiszem el.. csinálj valamit mert Wekerle vmi zárt elit liga és ki fogsz maradni..
slash vasárnap, 14:25
Előzmény: #229882  Andy01
#229888
Végre már egy normális ember.. mesélj merre nezelodsz? 
hunball2 vasárnap, 14:25
#229887
hunball2 vasárnap, 14:24
#229886
Wekerlei hírek: Hirdetési áron elment két ingatlan. Az egyiket nemrég posztoltam, 100M, 90m^2, földszintes, tetőtér beépíthető, voltam megnézni, a mienknél jóval szarabb, hiába nagyobb. Kb két hét alatt ment el. Aztán hirdetési áron, 200 M- ért elkelt az egybenyitott ikerház, itt a hirdetés még elérhető, mindjárt csatolom külön. Ez több hétbe telt, de nem volt fél év, talán 1-2 hónap, ki lehetne biztos számolni a kód alapján.
izommanujra vasárnap, 14:12
Előzmény: #229883  izommanujra
#229885

Erre szokták mondani " jó dolgában hülyül meg az ember "
Mert a magyar jól él ha 1:1 ben tudja becserélni olasz vagy spanyol ingatlanra a vagyonát ( ami jellemzően a magyarok legnagyobb vagyontárgya )
Nem baj legyünk újra csórók jó lesz nem?
izommanujra vasárnap, 14:10
#229883
Utolsó gondolat:
Ha ez megvalósul a magyar nyugdíjasok iparkodhatnak azokkal a lakások eladásával akik 1:1 ben spanyol ingatlanra szeretnék cserélni és a magyar nyugdíjból boldogan elélni lent , mert nekik sem fog sokat érni ezek után a lakást ..
Beköszönt a csóró magyar valóság ha ez bekövetkezik mindenkinek!
 :https://www.youtube.com/watch?v=b7DV66J7668&t=211s
Andy01 vasárnap, 14:05
#229882
Hello, Fiuk!  Regen nem irtam mar, de meg mindig rendszeresen olvasom a forumot. Latom, hogy lenyegeben a helyzet valtozatlan, egy dolog biztos tobbe kevesbe: a HUF romlik.  Reszemrol a Sp. ingatlanvasarlassal kapcsolatosan irok most. Mi mar tobb, mint egy eve foglalkozunk a vasarlas gondolataval. Most immar a masodik telen berelunk itt ingatlant a teli honapokra, kozvetlenul a tengerparton. Jonnek a csalad kulonbozo tagjai, lelkesen hasznaljuk az ingatlant. Most csodas az ido: 25 fok korul, eros napsutes, meleg a tenger. Szeretunk itt lenni: jo az elelmiszer valasztek, bar tavaly ota dragult.
Udvozlet Slash kolleganak, aki ugyesen gyorsan dontott az Adriai tenger melletti vasarlasrol, es jol erzi ott magat. Raadasul meg hasznositani is tudja. 
izommanujra vasárnap, 14:01
#229881

Magyarázat : ennek ellenére 25 év alatti szavazók körében a Fidesz erősen gyengén szerepel.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók