Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
izommanujra ma, 16:48
#229740

Csak izlelgessük kicsit Magyarország GDP je kb 75 ezer milliárd ft!
ennek 5 % a 3750 milliárd ft  és ezt a pénzt bukjuk el a mai napig minden évben 2021 óta.
Ne soroljam hol tartanánk ha ez nem így lenne... GDP 5 % a! 
Xis24 ma, 16:48
Előzmény: #229732  mr_bob
#229739
Igazából ő is telket vesz csak nem tudjuk mekkorát. Ugye mindenki úgy számol eladóként, hogy az ő telkére egy toronyházat is építhetnek 😃  
Second Wave ma, 16:48
Előzmény: #229727  BKKT
#229738
110 milla az (275 ezer eur). 
+ egy kis nebenkosten gondolom (jutalék, ügyvéd, apostille, anyámkínja, stb.) legyen 10%. 
Színvonalat próbálom tárgyilagosan szemlélni: a maiakat nem nagyon ismerem, de pl. a 15 évvel ezelőtti  Cordia Corvin Fontana az magasabb szint lehet, érzésre. 
Nem tölt el jó érzéssel, hogy a softclose-on van a hangsúly, a teraszon a nyárikonyha munkalap alatti konnektoron, + lesz bót is. Hm. 
Lokáció: 15 km a part. 
Kilátás egy ígért parkra (ez benne van a lakás árában? Vagy ez hogy lesz. A parkot a tóval ki fogja fenntartani? Önkori, lakóközösség? Van a látványterven egy közös medence is.  Közös költség? Csak tájékoztató jelleggel. 
A privát medence előtt pár méterre leparkoló autósor elgondolkodtató. De legalább közvetlen mellé is tud a tulaj parkolni. 
A tetőteraszon a nyári forróságban nem szeretnék egy percet sem eltölteni, ősz - tél - tavaszban a jelenlegi kilátás lesújtó. 
Gondolom ez a két snájdig fiatalember némi apróért el is kezelgetné az ingatlant, ha találni bele vendéget.
Ezért haciendáért nem utaznék 2*2300 kilométereket alkalmanként. Összességében inkább a #staycation. Szerintem ez is csak az eladatlan spanyol újépítésűek számát fogja növelni.
Pistike12 ma, 16:47
Előzmény: #229709  blas
#229737
Ha tudsz berelni cegtol hosszutavon jo ingatlant, akkor berles, ha nem sajat.
De kicsi az esely, hogy talasz ilyet. Maganszemelytol berelni hosszutavon extrem kockazatos. Nem tudsz egy eletet erre alapozni, hogy maganszemelyek mindenfele baromsagaitol fuggj. Olvass bele a topikba. A berbeadok tobbsege kontrollmanias, a lakasra mint a gyermekukre tekinto egyenek. 
Hianyzik neked h barmelyik pillanatban eladjak a segged alatt? Hogy havonta odamegy meregetni, hogy elsz, milyen az allapota neked es a csaladodnak? Hogy a nagyi butorait szamonkerje? Hogy akkor emeljen arat, amikor akar? Ha a szomszed pikkel rad akkor kirakjanak, mert okorseget talal ki rolad? 
Errol nem igazan szeretnek beszelni a lakaskiadok meg az alberlet partiak. 
Mindom ezt ugy, hogy egy evet laktam magan es 1x evet ceges berletben. 
Ha van ceges berlakas ami megfelel akkor teljesen jo valasztas, ha nincs felejtsd el. 
izommanujra ma, 16:38
Előzmény: #229734  izommanujra
#229736

A kettő szám összefügg  : 3+2 kéz a kézben jár ha nincs EU forrás nincs jó adósság besorolás drága finanszírozni az államot rosszabb a helyzet mint gondoltam.
izommanujra ma, 16:36
Előzmény: #229733  tihamer
#229734

Pogátsa Zoltán ebben az ingerjúban jól leírja:
 2021 előtti időszakhoz képest 2 % ponttal több az adósság szolgálatunk GDP hez mérten.
2021 előtt amikor az EU pénz érkezett 3 % pontot jelentett GDP hez mérten a vissza nem térintendő forrás az országnak.
Ez a GDP 5 % át teszi ki összesen amit elvesztünk minden évben 2021 óta.!
Nincs kérdésem! Én azon csodálkozom ez az ország még működik és nem lett államcsőd!
mr_bob
mr_bob ma, 16:16
Előzmény: #229731  slash
#229732
és ezért 120 milliót fizetni? őrület
slash ma, 16:01
Előzmény: #229715  EURHUF_goes_to_haven
#229731
A Wekerlei ház csak 68nm? Nem legalább 100? Akkor stornó. Ezt nem is tudtam. Azt hittem szokásos házméret.
Peti84
Peti84 ma, 15:10
Előzmény: #229709  blas
#229730
Nálunk az játszott, hogy egy nagyba 5 szobás (nettó 139 m2) házba költözés legyen, az általános iskola és ovi max 2 km-es körzetébe (kb 1,5 km-s táv lett, ami szerintem OK, nekünk Ok), jó tömegközlekedés mellett (feleség belvárosi ügyvéd irodába melózott mindig is). 
Jó közlekedés alatt ezt értem (mert ez is viszonylagos): osztályteremeb a gyerek 12 perc alatt ér be (felnőtt kíséret nélkül, ha kell önállóan bicajjal is), feleségem opera mellé max 30 perc, Én meg úgy is céges kocsizok (nekem mindegy is lett volna). 
Gyerekek között 6 év a korkülömbség így nálunk az általános suli 14 évig tart, ezért volt fontos a suli közelsége (soha sem lett volna képes az aglóból minden reggel bekinlódni a családot a városba). Középiskolát illetően annyi, hogy a 7-es buszcsalád is 5 perc sétára van, így a beljebb lévő sulik elérhetősége sem vészes, ha felsőoktatást nézek szerintem akkor is kezelhető. 
Valamint jelenleg nem akartam bérlőkkel kínlódni, egyenlőre elég volt, most pár évig nem szándékozok kínlódni senkivel sem. Tőke építés van folyamatban, mivel a költözések tavaly le lettek tudva. 
Én csak azt tudom javasolni, hogy kőkemény tudatosság legyen mindenkiben, mielőtt ilyenekben dönt.     
Castorp17 ma, 14:54
Előzmény: #229727  BKKT
#229729
Minden soft close és lesznek boltok is:))))
Viszont pozitívum, hogy évekig egy építkezés mellett lakhatsz.
Maglód számomra még mindig verhetetlen:)
hunball2 ma, 14:41
Előzmény: #229709  blas
#229728
Ez az én dilemmám. Ugyanez. A vagyont elaprózva több bevételem lenne, mint amennyit most a bérleti díjra költök, noha a teljes vagyonunk még épp nem elég a bérelt ingatlan megvásárlásához.
BKKT ma, 14:39
#229727
Akit esetleg érdekel, hogy mit lehet kapni a spanyoloknál 96 millióért.....
ttps://www.youtube.com/watch?v=yIEc7rxMIME
Castorp17 ma, 14:30
Előzmény: #229724  terelemel
#229726
Akkor a kaució a bérbeadóé. 
Freszelés ma, 14:30
Előzmény: #229714  gyula1971
#229725
Jöhet a banhammer, de vannak úgynevezett B és D betű közötti kategóriás emberekkel, akikkel nem üzletelünk, nem beszélgetünk, nem állunk szóba, nem haverkodunk és úgy az égegyadtavilágon semmit sem csinálunk velük.
terelemel ma, 14:29
Előzmény: #229723  Castorp17
#229724

"A legrövidebb bérleti szerződés 3 év,"
Es ha elmesz 4 honap utan mint berlo?
Castorp17 ma, 14:23
Előzmény: #229718  Second Wave
#229723
Brüsszelben béreltem lakást, itt a szerződés 3-4 oldalas, nincs sok komplikáció, mégis mind a bérlő, mind a tulajdonos érdekei érvényesülnek. A lakást a szerződés megkötése előtt egy erre szakosodott államilag akkreditált cég teljeskörűen felméri, aminek díját fele részben a tulajdonos fele részben a bérlő fizeti. Két hónap kauciót kell fizetni, ami nem a bérbeadóhoz, hanem egy letéti számlára kerül. A bérlő kiköltözésekor a független cég ismét elvégzi a felmérést és megállapítja, hogy mekkora összeget szükséges visszatartani a kaucióból a bérbeadó javára, az okozott károk fedezetéül. Ezen kívül a bérlőnek igazolnia kell, hogy megfelelő jövedelemmel rendelkezik ahhoz, hogy hosszútávon fedezni tudja az ingatlan költségeit. A bérleti díjak államilag szabályozottak és minden évben központilag indexálásra kerülnek. A legrövidebb bérleti szerződés 3 év, ha a bérlő 3 év elteltével nem jelzi, hogy csak további egy évvel szeretnek hosszabbítani, a szerződést automatikusan 7 évre  hosszabbítják meg.
Előzmény: #229718  Second Wave
#229722
Szerintem ha a sütő ventillátort is kitakaríttatod akkor sokszor több kárt kapsz mint különben. Nekem tapasztalat, hogy az azon levő anya tud úgy elégni hogy utána hajlamos legyen rezonálni pl. (saját sütőn tapasztalat) És én még egy műszaki ember vagyok... ha egy gizike akinem TALÁN van 1 db csavarhuzója meg 1 db fogó és kalapácsa... hát én tőle inkább nem kérnék javítást mert több kárt okoz mint hasznod. Persze erre mondhatod, ha szétbarmolja akkor fizet egy sütő javítást / új sütőt, de a sok lúd disznót győz. Ha mindenhez úgy nyúl hozzá hogy egy kicsit elbassza, lenyúzza, szétkarcolja akkor a kauciót a hajadra kenheted mert mindent nem fog fedezni... 
mr_bob
mr_bob ma, 13:59
Előzmény: #229720  Second Wave
#229721
akkor nem volt szerencséd és pont kifogtál valami hülyét. nálunk működik a rendszer a szerencsére. néha tényleg elő tud fordulni, hogy a munkáltató később utal, megtörtént már velem is.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek