Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2024. 05. 11. 20:11
Törölt hozzászólás
#221260
Törölt felhasználó 2024. 05. 11. 20:09
Törölt hozzászólás
#221259
Törölt felhasználó 2024. 05. 11. 20:01
Előzmény: #221252  N0MAD
#221258
"Aki megelégszik 3-5% hozammal az lemond 14-16% alternatív hozamról azért hogy lakhassanak nála." 
Elegszik a fenet. Elviseli, mert hosszabb tavon nagyobb atlagos hozamot remel. Vagy esetleg a gyerekenek tartogatja eletkezdesre, de kozben azert nem lenne baj, ha csak a penzt vinne. 
Törölt felhasználó 2024. 05. 11. 20:00
Törölt hozzászólás
#221257
kukker 2024. 05. 11. 19:01
Előzmény: #221255  Sony123
#221256

Van ott egy téma, egy kiinduló pont, arról beszélgetünk, beszéltem, mint ingyenesség, ami szóba került közben másoktól.
Egyébként meg a te kérdésedre visszakérdeznék, hogy esetleg arra gondoltál, hogy ezek közül ingyen van-e valami - alanyi jogon - vagy van olyan, hogy járulékok meg adók?
Sony123 2024. 05. 11. 18:22
Előzmény: #221253  kukker
#221255
Most akkor az embereknek nem jár a TB ellátás, a nyugdíj, az oktatás vagy mégis mire gondoltál?
kukker 2024. 05. 11. 18:18
Előzmény: #221252  N0MAD
#221254
"Tudod egy felnőtt ember lakhatását se kell biztosítanom, az az ő dolga, ha meg munkaképtelen akkor azért fizetem az adót (igen, kiadásból is fizettem) hogy az állam segítsen rajtuk.
Szerintem rossz helyen kopogtatsz hogy ki nem teszi meg ami a kötelessége.
Megadjam a parlament címét?"
Nem kell, mert én leírtam azt, hogy mit tennék, ha én lennék a király.
(állam)
:)
Onnan indult kb ez az egész.
És leírtam, hogy igenis fizetni kell(!) a bérleményért.
kukker 2024. 05. 11. 18:15
Előzmény: #221250  szieszta
#221253

"Az emberek el vannak tévedve. A szocinak már vége, semmi nem jár ingyen, alanyi jogon."
Nem az emberek vannak eltévedve, hanem itt nektek, pár embernek van szövegértelmezési problémája, illetve már gyanakszom, hogy valami agyi is, mert sokadszorra írom le, hogy SEHOL nem írtam és beszéltem arról, hogy alanyi jogon járna valami, hogy ingyen járna valami, vagy, hogy nem kellene érte fizetnie ennek és ennek.
Fel lehet ezt fognotok?
Fel tudjátok fogni, hogy erről nem volt szó, vagy ennyire lezsugorodott az agyatok ezen része, hogy ezt nem képes befogadni és értelmezni?
Mi a helyzet tehát ezzel, ki bírjátok jelenteni visszaolvasva a mai írásaimat a témában, hogy erről nem volt részemről szó?
N0MAD 2024. 05. 11. 17:39
Előzmény: #221248  kukker
#221252
Ami a piaci ár alatt van az már segítség, támogatás.
Ha az alternatív hozamhoz hasonlítjuk pláne. Aki megelégszik 3-5% hozammal az lemond 14-16% alternatív hozamról azért hogy lakhassanak nála.
Hidd el, sokkal kellemesebb azt az ötven millát eltapsolni amibe egy alap lakás kerül mint szívni a bérlők hülyeségeivel, akik ahelyett hogy örülnének hogy a tulajnál lakhatnak, ahelyett hogy az elsütizné a lakás árát, vagy keresne rajta inkább rajtuk segít.
Tudod egy felnőtt ember lakhatását se kell biztosítanom, az az ő dolga, ha meg munkaképtelen akkor azért fizetem az adót (igen, kiadásból is fizettem) hogy az állam segítsen rajtuk.
Szerintem rossz helyen kopogtatsz hogy ki nem teszi meg ami a kötelessége.
Megadjam a parlament címét?
gyula1971
gyula1971 2024. 05. 11. 17:36
#221251
Nem semmi mn2-ár.-
V. kerület, Budapest, ingatlan, eladó, lakás, 100 m2, 340.000.000 Ft- szóval ez nem újépítésű,hanem felújított.-3 400 000 Ft/m2
https://www.ingatlanbazar.hu/V-kerulet-ingatlan-elado-lakas-teglalakas-Oktober-6-utca-100-m2-340000000-Ft/user-id-432033/616f90c5-0602-11ee-9d08-005056b3506b
szieszta 2024. 05. 11. 17:18
Előzmény: #221246  kukker
#221250

Nézzük a másik oldalát.
Ha nem adnám ki az ingatlanom, nem lenne a családnak hol laknia. Míg én megelégszem az 5%-os hozammal, lehet nekik a pénzük az állampapírban 18%-on kamatozik.
Az emberek el vannak tévedve. A szocinak már vége, semmi nem jár ingyen, alanyi jogon. Ha valamit akarsz, fizetni kell érte.
Azt nem tudhatod, ki mennyit dolgozott a vagyonáért. És ez még nem minden, mert nem abból gazdagszol, amit megkeresel, hanem amit nem költesz el. Mi nem megyünk évente több luxusutazásra, nem dorbézolunk, nem költekezünk feleslegesen. Ezért van, amink van. Aki ezt irigyli, az csinálja utánunk, mindenkinek adott a lehetőség.
FR73 2024. 05. 11. 17:15
Előzmény: #221246  kukker
#221249
Az a baj a kommunistákkal, hogy mindig kifogynak a mások pénzéből.
Mi a más nyomora?
Eleve ott kezdődik, hogy lehet lakni a gyerekszobádban is, ha még nem nőttél fel, hogy eltartsd önmagad.
Ha ennél előrébb jársz, akkor bérelhetsz egy szobát is.
Ha még előrébb, akkor már lakást is valami olcsóbb településen, de az már egy szint, amikor megengedheted magadnak.
Ha ezen is túl vagy, és megengedheted magadnak, akkor már bérelhetsz Budapesten valami alap kategóriát, pl panel Csepelen.
Ha ennél ia ügyesebb vagy, akkor már válogathatsz is, mert meg tudod fizetni, de akkor már nem nyomorogsz.
Mert a világ erről szól, ha nem így látod, rosszul látod.
Mint ahogy azt is, hogy vannak gazdag bérlők, és - ha eltekintünk attól, hogy sajátban lakik - nyomorgö tulajok is.
kukker 2024. 05. 11. 17:05
Előzmény: #221247  N0MAD
#221248

"Mert semmi probléma velük, ellenben a “nekem ingyen jár sőt fizess!,!” Idiőtákkal."
Értem.
Csak tudod mi ezzel a probléma.
Hogy ez, hogy én bárhol is arról beszéltem, hogy bárkinek INGYEN járna, vagy azt, hogy NE FIZESSEN, azt nem írtam sehol.
Te vagy ha jól emlékszem a második, aki ezt írja, aki ezt írja, hogy én erről beszélnék.
Érted, hogy mi a gond azzal, hogy mit értelmezel az írásomban.
Sehol nem írtam, hogy bármit is ingyen kellene bárkinek adnia és sehol nem írtam, hogy semmit nem kellene fizetnie bármilyen csoportnak is.
És senki nem beszél és beszélt ilyenekről.
N0MAD 2024. 05. 11. 16:58
Előzmény: #221246  kukker
#221247
Ok, akkor szerintem vegyél lakást, lakásokat és add ki piaci ár alatt.
Aztán majd rájössz mi mibe kerül, minek kell megtérülnie.
Aki állampapírba teszi és a négy-ötszörösét kapja hozamként azt nem ostoroznád kicsit?
Mert aki most lakást ad ki az ehhez képest kurva nagy szivesseget tesz a bérlőknek. Mert megtehetné hogy eladja, kamat, és hopp nincs mit bérelni.
Én speciel el,is adtam, elötte meg kínai diákok laktak nálam. Amúgy nem drágán, kb soha nem emeltem. Mert semmi probléma velük, ellenben a “nekem ingyen jár sőt fizess!,!” Idiőtákkal.
kukker 2024. 05. 11. 16:27
Előzmény: #221245  N0MAD
#221246

Akkor én meg kifejtem az "albérletesdi"-t:
A saját erődből akarj hízni, ne a más rászorultságából, nyomorából.
És legyen olyan, hogy: elég.
És becsüld meg azt, amit van, mert nem biztos, hogy nem fordulhat a kocka és leszel a farok másik végén, ahol ilyen magas lesz a ló, amiről könnyen lehet nézni a világra.
N0MAD 2024. 05. 11. 15:25
Előzmény: #221244  kukker
#221245
Nem, próbáltam kifejteni de akkor mégegyszer:
A saját zsebedre legyél szociális ne a máséra. Ha kiürült mert tülzásba vitted akkor se.
Ha meg nem üres akkor ne a máséval foglalkozz, osztogass a sajátodból.
kukker 2024. 05. 11. 14:25
Előzmény: #221242  N0MAD
#221244

"Na akkor ha nem nem menne át elsőre: üres zsebbel a moralizálás faszság. Legyen benne, és akkor lehe gondolkozni mit kezdj vele. Az üres zsebbel “ki mit  adjon nekem” az nem moralizálás hanem irigykedés, esetleg késnyszerfékezett rablási vágy."
Már megint egy kényszerképzet, hogy aki ideír valami ilyet, az "csóró", szegény, nincstelen, nincs elég és azért írja azt, amit, mert: neki kell.
Xis24 2024. 05. 11. 14:07
Előzmény: #221229  Pistike12
#221243
Valószínűleg nem hiába oldalaz Spanyolrszág. Én úgy tudom , hogy egyre nagyobb spanyol kivándorlás mellett elég nagy a migrációs bevándorlás. Nyilván az 50-60 fokos várható hőmérsékletek vizhiánnyal aszályokkal sivatagodással egyre nagyobb munkanélküliséggel nem feltétlenül  pozitív jövőkép egy országnak sem. Turistáskodni még lehet ilyen helyen de a jó és hosszú távó ingatlanbefektetést inkább a hűvösebb északra kell ma keresni hisz az lesz a vándorlási célállomás. Az északi tengernek lesz olyan klímája ahol lehet majd egy jót strandolni.
N0MAD 2024. 05. 11. 13:35
Előzmény: #221239  kukker
#221242
Nem tudom kinek a mondása hogy nem azért emlékszünk az irgalmas szamaritánusra mert irgalmas volt, abból van sok.
Hanem mert volt is mit adnia, anélkül a jószándék semmi.
Na akkor ha nem nem menne át elsőre: üres zsebbel a moralizálás faszság. Legyen benne, és akkor lehe gondolkozni mit kezdj vele. Az üres zsebbel “ki mit  adjon nekem” az nem moralizálás hanem irigykedés, esetleg késnyszerfékezett rablási vágy.
Aztán úgyis kindig elfogy a masok pénze.
Murdoch 2024. 05. 11. 11:31
Előzmény: #221240  Ishar
#221241
Jogos, :)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek