Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
slash 2024. 01. 08. 12:01
Előzmény: #214416  DAXHU
#214420
Akkor fogok. Vendégek összedobják. :-) 
berlini
berlini 2024. 01. 08. 12:01
Előzmény: #214410  slash
#214419
leirtad a befektetői oldalt.
Ez még Budapesten sem a többség.
És még ők sem egységesen kivárnak.
berlini
berlini 2024. 01. 08. 11:59
Előzmény: #214415  slash
#214418
Most is van alternativa. Lejuthatsz a falvakon keresztül is a tengerpartra, csak nem 5-6 hanem 10 órán keresztül.
berlini
berlini 2024. 01. 08. 11:57
Előzmény: #214413  slash
#214417
az élet kikényszeriti.
Gyerek születik, kicsi a lakás és közben fizetésemelés jött, valamint visszajönnek a békebeli kamatok.
Én sem azt gondolom hogy tömegek vesznek lakást, de a mai minimális tranzakciószám is nőni fog.
Új lakást meg annyira keveset épitenek, hogy ott az áremelkedést a legkisebb keresletnövekedés is fenntartja.
DAXHU 2024. 01. 08. 11:57
Előzmény: #214415  slash
#214416
De fogsz, mert le kell jutni a horvát nyaralóba
slash 2024. 01. 08. 11:55
Előzmény: #214412  berlini
#214415
Ki? a pénz.  Telepíts százmillió szenzort az M7esen. Meg ezer mindent. 
Nekem nem kell de fizetni sem fogok egy Ft-al se többet a pályamatricába ilyenek miatt.
berlini
berlini 2024. 01. 08. 11:54
Előzmény: #214407  slash
#214414
...és nem 20 éven belül gondoltam én sem az automatikus szervizelést.
slash 2024. 01. 08. 11:53
#214413
A hitelkamat csökkenés sokat nem ér. Olyan drága az élet hogy nem mernek a népek kockáztatni és igazuk is van. 
berlini
berlini 2024. 01. 08. 11:52
Előzmény: #214407  slash
#214412
És?
Ki akadályozza meg, hogy az autópályák ilyenek legyenek?
berlini
berlini 2024. 01. 08. 11:51
Előzmény: #214408  DAXHU
#214411
ez sokszor igaz, sőt egyre igazabb lesz.
Az emberi közvetlen és folyamatos jelenlétet igénylő tevékenységek az államaparátusban lesznek és ott már nagy a vizfej most is.
slash 2024. 01. 08. 11:51
Előzmény: #214404  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#214410
Ingatlanügyben szerintem idén csendes apátia lesz. Az eladók nem engednek, a vevőknek továbbra sem lesz pénze szintet lépni. Pár kényszereladást kivéve semmi. Év elején beugrott egy +10% szinte mindenre az árakban. Támogatások alig érnek valamit akiknek pont kéne.  Amíg a  PMÁP vagyon  meg nem mozdul addig sok minden nem várható.  Az eladók is a PMÁP vagyont birtoklókat várják, nem a fizetésből élőket. Nagyjából semmi . Túlélés mint tavaly. 
berlini
berlini 2024. 01. 08. 11:49
Előzmény: #214404  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#214409
ha beindul a reálbér emelkedés és folyamatosan csökken az infláció meg a hitelkamatok a jelenlegi 6-7%-ról 5%-ra, akkor szerintem idén már reálértékben is ingatlanár emelkedés lesz a keresettebb lokációkban.
DAXHU 2024. 01. 08. 11:49
Előzmény: #214397  berlini
#214408

" sokan fognak valamiféle értelmes hasznos tevékenységet folytatni napi pár órában"
Az emberiség már most sem csinál semmi hasznos és értelmes tevékenységet." Csak azt gondolja, hogy hasznos és értelmes. Hangsúlyozom csak ő gondolja! Illetve a cégek a havi fizetéssel elhitetik az emberrel, hogy hasznos, amit csinál.
slash 2024. 01. 08. 11:45
Előzmény: #214403  berlini
#214407
Ez teljesen lehetetlen.Még a Level 3 vagy 4es szintű önvezetés is megközelíthetetlen. Nem lehet megcsinálni. Max rögzített útvonalakon. 
Freszelés 2024. 01. 08. 11:44
Előzmény: #214402  EURHUF_goes_to_haven
#214406
Értem a problémádat, de valószínűleg mindenki a maga szintjén nyomorog/adott bele az életbe. Ő lehet hogy egész nap üldögélt a falu 1 szem tehene mellett a réten és 'vigyázott' rá miközben feküdt és nézte a felhőket. Gondolom ez is geci unalmas lehetett. Te meg görnyedtél az iskolapadban és laplace transzformáltál vagy kerested a legrövidebb utat a gráfban, de le tudtál úgy ülni szarni a klotyóra azért, hogy volt papír + víz + szappan.
De a vezető mérnök se azért vezető mérnök, hogy utána ugyanazt az életet élje, mint a junior, csak mert óvjuk földanyát és csökkentsük a fogyasztást.
Én se adnám oda csak úgy senkinek a színvonalamat, én sem mondanék le ingyen semmimről. Sőt, én segélyt se adnék senkinek. Se itthon se külföldön... szóval mindmeghalunk.
Ecnedam
Ecnedam 2024. 01. 08. 11:37
Előzmény: #214403  berlini
#214405
Ez oké, tegyük fel igaz lesz. De milyen áron lesz elérhető ez az autó és milyen széles réteg számára? A Bangladesi minimálbéres szülők gyerekének is ez lesz a természetes közlekedési eszköze? 
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2024. 01. 08. 11:35
#214404
Ontopic: lattok arra barmi eselyt, hogy kidurran a magyar ingatlan lufi? Vagy erre mar folosleges varni, hiszen a kieso magyar keresletet siman potoljak a kinaiak, arabok, keleti szlav nepek? A csok+ ellenere a comos levelekben tobbnyire zold nyilakat latok, de a felujitando budapesti lakasok is inkabb a 900k nm aron vannak, semmint alatta. Normal allapotu 900-1000k/nm. Lokaciotol fuggoen lehet kicsit dragabb. 
berlini
berlini 2024. 01. 08. 11:31
Előzmény: #214401  EURHUF_goes_to_haven
#214403
De, komyolyan gondoltam.
vegyünk egy autót példának.
Régen , ha meghibásodott, akkor ki kellett deriteni a hibát, megtalálni az alkattrészt, kicserélni és megvolt.
Már ma ott tartunk, hogy az autó számitógépe a szenzorok jeleit folyamatosan gyűjti az üzemállapotokról és a képernyő jelzi, ha teendő van.
Innen már csak egy lépés: (de nem 20 éven belül):
Az autó közli velem, hogy fékfolyadék szint vészesen csökkent és éjjel elmegy egy automatikus szervizállomásra, ahol már előre tudják hogy mire kell felkészülni. 
Ott beáll és a robot rendszer megvizsgálja a fékrendszert, kicseréli a lukas vezetéket és a számlát kiküldi, miközben automatikusan fizetsz a bankszámládról.
Nem azt állitom, hogy minden emberi felügyelet nélkül működik majd (Az automata szerviz állomás 20 beállója felett is ülni fog egy pacák számitógép előtt és felügyeli a diagnosztikát, jóváhagyja a javitás jellegét és ellenőrzi a sikerességet. De nem kell hozzá 20db szerelő, egy raktáros, egy begyes titkárnő aki a főnök kávéját elkésziti és ha végigvonul a műhelyen a rövidszoknyában akkor feltart egyszerre 20 embert.)
EURHUF_goes_to_haven 2024. 01. 08. 11:18
Előzmény: #214398  Freszelés
#214402
Azért azt tegyük halkan  hozzá, hogy akkor a komplett kapitalizmus amire a mostani világrend épül az kuka. És az a német, vagy francia vagy magyar mérnök, vagy magas beosztású azért tanult, hogy legyen magas fizetése, hogy ezeket megtehesse. Miért is kellene ezt akkor "holnaptól" átadnunk pl Afrikának ? Mit adtak hozzá az egészhez ? Tudást ? vagy a gyerekszám/ család elegendő ? Etetni meg majd a többi náció ?? Ezt azért te se gondoltad komolyan. Én nagyon pipa lennék, ha altarnatíva nélkül mind ezt beszántanák, mert nem azért tanultam és güriztem az életben, hogy legyen házam, autóm stb. Ha van alternatíva pl EV az megint más . (nekeme jelenleg nem opció max 2. autónak, de arra meg szükségünk nincs, csak nice to have .. )
EURHUF_goes_to_haven 2024. 01. 08. 11:13
Előzmény: #214397  berlini
#214401
Azért ezt a  gép szervízel gépet remélem nem gondoltad túlságossan komolyan. 
Most még ott tartunk, hogy próbáljuk autómatizálni amit csak lehet, de annak az ellenőrzése, felügyelése szervzívelése, továbbra is a biorobotokra marad. 
És akkor még nem beszéltünk az egész megtervezéséről és legyártásáról. 
Autómatizálni az éri meg (itt kőkeményen pénzügyi érvek döntenek) ami mögött repetatív, de nagy darabszámú termelés van.  A szerzívelés ami alapból nagy intuivitást kíván, és a nagy bekerülési költség miatt sokszor a "alkatrész- cserélgetés" se működik ebben a szegmensben nem alkamazható. Mardjunk abban, hogy szép szép, de 20-30 év azért még kell, és akkor is felügyelet és szervíz mellett.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek