Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
FeherTibi 2023. 12. 31. 14:59
Előzmény: #213595  Sony123
#213599
5 kg krumpliert ?
Pistike12 2023. 12. 31. 14:52
Előzmény: #213593  slash
#213598
Az olcso orosz gaz pont annyi mint a nem orosz mert a tozsdei arhoz van kotve... 
Ez az igazi orosz ugynok szovege volt szijjartonank...
Pistike12 2023. 12. 31. 14:48
Előzmény: #213593  slash
#213596
Blah blahblah. Kifogas kifogas kifogas. 
Sony123 2023. 12. 31. 14:43
Előzmény: #213590  berlini
#213595
Nem biztos, hogy ostobák. Volt egy érdekes riport. Megkérdeztek embereket a FIDESZ-ről. Szídták elmondták mindennek, aztán megkérdezték, hogy kire szavaznak? FIDESZ-re!  Miért? Mert ők legalább adnak 5 kg krumlit. Ehhez nem tudok mit hozzáfűzni!:-(
Murdoch 2023. 12. 31. 14:33
Előzmény: #213592  Pistike12
#213594
Jól hangzik amit írsz, kár, hogy nem igaz.
https://www.dw.com/en/german-industry-can-the-backbone-of-the-economy-be-saved/a-67271427
'As a result, German electricity prices surged to become the highest in the world due to the expensive reliance on gas for power production.'
slash 2023. 12. 31. 14:25
Előzmény: #213592  Pistike12
#213593
Az megvan hogy mi magyarok továbbra is orosz gázzal fűtünk és benzinnel járunk? Mert azzal. 
Csak a Déli Áramlaton jön. Engem nem érdekel  hogy a német és a holland hogy szerzi be a gázt nekik vannak kikötöik ahol kiköthet az LNG hajó. Nekünk meg a szlovákoknak csak a csupasz seggünk van és vezetéken kell hozni amit kedvükre sarcolhatnak (felrobbantanak) akiken átmegy. Hát ezért kell a barátság hogy olcsó orosz gázből Mercedest meg Audit gyártsunk a nagy Nyugatnak. 
Pistike12 2023. 12. 31. 14:09
#213592
Kis adalek es off tema, de mennyire durva, hogy az oroszok altal fizetett vezetok vezetoinkbazzal riogattak, hogy nem lehet kivaltani az orosz gazt, hogy sokkal dragabb lesz, mind megfagyunk stb.. :
"Igen alacsonyan, nagyjából 2021 júniusának árszintjén fejezték be a 2023-as kereskedést a hollandiai TTF gázpiacon"
Mennyire durva es milyen magas szintu bizonyitek ez arra, hogy gyakorlatilag tenyleg Putyin altal fizetett ügynök mind Gyurcsany, mind Orban... 
90%at kivaltottak az Europaiak az orosz nyersanyagnak, es az ar is normalizalodott. Semmi mas nem volt mogotte mint az orosz fugges fenntartasa, es ehhez arulokat fizetnek az oroszok... 
FeherTibi 2023. 12. 31. 14:08
Előzmény: #213589  Andy01
#213591
Újévi fogadalmam hogy megtanulok franciául. Ciki magamra nézve hogy nem tanultam meg. 1.5 éve vagyok kint. De csak 14 hónapot voltam Nizzaban, most már Marseille közelében lakom, mert kaptam egy jobb munkát. Volt egy céges tanfolyam Nizzaban, valamennyit (nagyon keveset) tudok, illetve most a Marseille közeli cegnel egy még jobb oktatás indult. Ez a fő célom jövőre, ezt fontosabbnak tartom, mint magát a munkát.
berlini
berlini 2023. 12. 31. 14:06
Előzmény: #213574  Pistike12
#213590
"3 fajta Fidesz szavazo van, ha ezek utan is szavazo marad:) : ostoba es/vagy gatlastalan. "
És ki a 3. fajta?
Szerintem pedig lassan de eljön az idő, amikor már csak az ostobák maradnak.
Mert a gátlástalanok, aki saját pldájukon azt látják, hogy a boldoguláshoz elég a kapcsolati tőke (persze egy fideszes pártagság az alap) és nekik sem kellett egy nehezebb egyetemet végig gürcölni, még ezek többsége is belátja lassan, hogy az oktatás lezüllesztése a saját gyerekeiket teszi tönkre, hogy a szétlopott eu-s pénzek az EU legrosszabb hasznosulását jelentik továbbra is és az utolsó előtti helyről pár éven belül az utolsóra kerülhetünk, hogy az egészségügy a saját öregségüket teszi egy élethalál harcá.
Persze az ostobák egyedül is kiadhatják a többséget....
Andy01 2023. 12. 31. 13:43
Előzmény: #213587  FeherTibi
#213589
Tibi, mondd, miota dolgozol ott Nizzaban? Miert nem jarsz valamilyen francia tanfolyamra? Ott is van Francia Intezet, nem? Valamikor Budapesten a Francia Intezetben kezdtem a nyelvet tanulni. A tanarunk semmit nem tudott magyarul. A modszer tokeletes volt. Vegul igen komoly alappal mentem Franciaorszagba, megis eltartott, mig mindent megertettem (nagyjabol!) es tudtam mar folyekonyan beszelni. Csak igy a mindennapi elet soran nem fogsz megtanulni franciaul, ha az alapok hianyoznak. Hajts ra, mig fiatal vagy!
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 12. 31. 13:20
Előzmény: #188056  tihamer
#213588
Már várom a szokásos hozzászólásod. Mit szólsz?
FeherTibi 2023. 12. 31. 13:05
Előzmény: #213580  N0MAD
#213587
Szerintem a nyelvtanulás nemcsak hasznos (anyagilag), de élvezetes is. Egyébként én se vagyok egy nagy nyelv tehetség, ennyi befektetéssel amit fordítottam rá, sokkal jobban kellene tudnom idegen nyelvet. Angolul valamennyire tudok (de szerintem nem elég jól), ezzel dolgozom most mint Franciaországban. Németül kicsit tudok (A1), franciául alig, spanyolul minimálisan. Pedig 10 éve Budapesten jártam majdnem 2 évet egy spanyol tanfolyamra, csak egy csaj után futottam (aki nem vett fel), ezért a tanfolyam vége felé hanyagoltam a spanyol órákat. Az a szerencsém, hogy ha franciául megtanulnek, akkor visszajönne egy kis spanyol tudás is, mert a két nyelvben vannak hasonlóságok. Lehet, az oroszt újra fogom kezdeni, mert 5 évet tanultam Kádár alatt. 48 leszek. Van motivációm, igaz, időm is, mert nem vagyok családos 
Pistike12 2023. 12. 31. 12:57
Előzmény: #213578  N0MAD
#213586
Ja es LAKHATASrol beszeltem. Befektetni csak kotvenybe es reszvenybe volt szabad 22 nyara ota. Esetleg epitkezes eri meg, de az mas teszta. 
Pistike12 2023. 12. 31. 12:52
Előzmény: #213578  N0MAD
#213585
Soha nem irtam hogy raketat varok ezt csak megalkottatok magatokban, mint valami demont, hogy elnyomjatok, hogy nem lesz csokkenes:)
Mindig is azt irtam hogy sztem elhagytuk a mélypontot, mar erdemes beszallni annak, aki ingatlant akar venni, mert innen (24 h1 utan) csak dragabb lesz. A nominalis aremelkedes pedig lekoveti az inflat majd, es magas bazis miatt horror lesz az arszint, ezert szuk forgalom lesz magas arszinten. Valamint a fiataloknak elso lakasba ugras kotelezo most egy 2 szobas panel erejeig, ha nem akarnak berelni egesz eletukben. Epitkezni meg most megeri. 
Ennyit irtam, se tobb se kevesebb. A tobbi delirium volt a szembeszeltol a forumosoktol:) 
Hosszutavon mit varok: amig van EUs forras esetleg QE addig az a trend marad, utana hihi... 
Meg hosszabb tavon: boomerek kihalnak, de elkoltik addig a vagyonukat agytalra (szo szerint), de nem lesz osszeomlas ingatlanban ott ahol van melo es elet (ertsd Bp:), mert a boomerek jo resze olyan gazdag, hogy az ingatlanokat nem tudjak megujitani ogy osszeomlanak es a maradek ember meg jobban par regioban osszpontosul. A szakedek videki ingatlanok pedig lofaszt nem fognak erni ezert. 
Pistike12 2023. 12. 31. 12:40
Előzmény: #213582  unidentified user
#213584
A 936e nem 1m, es bertormegrol van szo a statban, ezt sokan elfelejtik a bereknel. Parom is sirdogal h milyen keveset keres. De azert kapott 6.5 havi bonuszt iden:) eddig is 3-4 volt neki.
Tobb olyan cegrol tudok, akiknel a nagy inflaig a brutto a netto volt, mert annyi plusz volt. Mondjuk ezt az infla alatt sok ceg beepitette alapberbe. De a statban eddig is szerepeltek ezek. 
gyula1971
gyula1971 2023. 12. 31. 12:26
Előzmény: #213581  N0MAD
#213583
 Remélem nem politikához közeli lopott pénzből van-csak ez érdekelt, ha kétkezi munkásé, inkább úgy legyen!
Itt egy hasolnó árkategória:-
https://proprietes.lefigaro.fr/annonces/chateau-yvelines-ile+de+france-france/61916712/
unidentified user 2023. 12. 31. 12:24
Előzmény: #213483  Pistike12
#213582

Tegnapi fizetéses témához... fizetesek.hu kérdőívét kitöltve ezt hozta (és pár hónapja a Randstadé is szinte pontosan ezt adta ki):
"You earn excellently in the given position!
Your gross salary is 17% more than the average."
Még egyszer, ennél a cégnél csak 5-ből 1 szellemi dolgozó kap bruttó 1M fölött. Budapest, multi, tényleges helyi tevékenységgel.
N0MAD 2023. 12. 31. 12:22
Előzmény: #213579  gyula1971
#213581
Szerintem özv kivácsné jolán okl. tanítónő, akit átvezényeltek másik megyébe tanítani az ittani hiány muatt így költöznie kell. 
Mit nyertem?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek