Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
slash 2023. 11. 21. 12:41
Előzmény: #210255  mr_bob
#210260
Igen. mivel nem volt kivel összeköltözni:-) 
macisajt 2023. 11. 21. 12:36
Előzmény: #210258  Placi82
#210259

"Az év végén az állami támogatások átalakítása miatt megnőhet a tranzakciószám. 
De az ilyen előrehozott tranzakciók legfeljebb az idei év kozmetikázására jók. 
Jövőre ezek a vevők hiányozni fognak."
-
Így legyen!
Placi82 2023. 11. 21. 12:29
#210258
https://hold.hu/holdblog/lakasarak-budapest-ingatlanpiac-befektetes-balasy-zsolt/
Nekem ő, a kedvenc Holdblogos-om:). Én évek óta mindig vele értek egyet. KB mindenben, legyen az vilaggazdasag, SP500, amcsi piac, commodity, etc... 
Nem mondja ki, de ha egyszer szakad a gát, akkor..... Gyerekek meg nincs eladási kényszer... 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 21. 11:57
Előzmény: #210254  Second Wave
#210257
Igen itt sajnos ez mindig így volt, és jó esélllyel így is lesz. Ez a magyar virtus. 
"Lucifer revíziót tart a pokolban, megfelelően gondoskodnak-e az ördögök a rájuk bízottakról.
Az első kondér alatt vígan lobog a tűz, a kondér mellett egy tábla:
NE MÁSSZ KI! Lucifer kérdésére az ördög így felel:
- Ezek itt a németek. Tüchtig nép, betartják a szabályokat.
A következő kondér is mintaszerű, ám tábla helyett itt egy géppisztolyos őr áll.
- Ezek itt az oroszok. Ha valamelyik megpróbál kimászni,
az őr a géppisztollyal visszakényszeríti.
A harmadik kondérnál is minden stimmel, de Lucifer felvonja szemöldökét:
- Nem látom az őrséget, és tábla sincs.
- Ide nem is kell, ezek a magyarok. Ha egy megpróbál kimászni a többi visszahúzza."
Itt vannak az egyenlők és az egyenlőbbek... még nem érett meg ez a nép a demokráciára.
mr_bob
mr_bob 2023. 11. 21. 11:47
Előzmény: #210252  slash
#210255
lehet, hogy félreértek valamit, de akkor te 2003-ig (30 éves korodig) otthon laktál a szülőkkel? azért kérdezem, mert nem olyan régen a #207198-as hozzászólásban ezt írtad:
"Nálam ez elvi kérdés. Életembe nem béreltem senkitől, kutyája nem leszek senkinek. Tőlem bérelnek. Az úgy ok.  Ott nyomorgok a családdal más lakásában, a panelom kiadására csak lúzerek jönnek a PMÁPot meg zabálja az infláció."
Second Wave 2023. 11. 21. 11:47
Előzmény: #210244  EURHUF_goes_to_haven
#210254
Családilag "végignéztem" már egy párszor, hogy működik ez a szociális egyenlősdi: a földek elvétele idején tőlünk elvett a rendszer, egy részét odaadta azoknak, akik simulékonyak voltak (ezt nyilván csak elmondásból és a "kárpótlás"-ból tudom. Aztán volt a szociális lakásosztás, abból nekünk annyi jutott, hogy apám építhetett a saját pénzéből vett telekre, a saját pénzéből egy kádár kockát. Aztán jött a 10-25 százalékos áron privatizált önkormányzati bérlakások kora, kitalálod: itt is csak együtt örültem mások sikerének, és egy "kicsit" több lemondással, több munkával meglett nekem is a panel. Nem folytatom, nem akarok dicsekedni.
Ezek után szerintem már mondhatom, hogy tudom, hogyan működne egy XXI. századi bérlakásprogram Magyarországon, és azt is határozottan tudom, hogy nem szeretném finanszírozni. Dolgozni kell. Keményen. Ahogy a Yellowstone-ban mondta a pali: "akkor b@szod el, amikor azt mondod: ezt megérdemlem". Elnézést ezért a kis spoilerezésért, aki nem látta :-)
De kíváncsi vagyok a bécsi / osztrák rendszerre.
Andy01 2023. 11. 21. 11:11
Előzmény: #210242  EURHUF_goes_to_haven
#210253
Koszonom.  Ez egy lakhatasi lehetoseg lenne egy kellemes, mediterran, szamomra szimpatikus  biztonsagos orszagban. Ezen tulmenoen szerintem befektetesnek is idealis. Beszelek nemetul, vannak kapcsolataim, de nem szeretem a nemet mentalitast, eletvitelt, kulonosen a falvakban nem. A varos szemelytelen, de a termeszetkozelsegre vagyom, az egeszsegre, a fitnessre. Tehat nem szivesen elnek nemet vagy svajci kornyezetben.
slash 2023. 11. 21. 11:07
Előzmény: #210250  mr_bob
#210252
24 éves koromban próbáltam meg egyedül az első lakásom megvenni Csepelen 97ben . 1,7M volt. Az nem sikerült a munkahelyem nem adott hitelt . Asszonnyal 2003ban vettük az első lakást (panel) addig két évig spórolás és nem laktunk együtt, szülöknél itt-ott alvás. Nulla szülöi pénzügyi segítség.  
N0MAD 2023. 11. 21. 10:55
Előzmény: #210249  slash
#210251
Nincs is ezzel baj, saját döntés.
„Szinte mindent elérhetsz/megkaphatsz de  nem kaphatsz meg mindent egyszerre.“
Lehet választani. 
mr_bob
mr_bob 2023. 11. 21. 10:54
Előzmény: #210247  slash
#210250
hol laktatok, amíg nem lett meg az első lakás? illetve mikor vettétek az elsőt?
slash 2023. 11. 21. 10:44
Előzmény: #210248  EURHUF_goes_to_haven
#210249
Nem kimondottan rád gondolok hanem a telexes cikkek és stb. Tudom hogy nehéz. Kurva nehéz. Öt bérlő kollégám van legalább aki napi 5 ezerért rendel kaját. Én meg junkfood ..nem folytatnám. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 21. 10:21
Előzmény: #210247  slash
#210248
Én pontosan tudom miről beszélsz, azzal a különbséggel, hogy nálunk nagyszülők-szülők építették a házat, ránk felújítás, és folymatos felújjítás maradt (illetve testvérek kifizetése).
Akkor nézd meg a Bécsi példát. Van ott most pár ismerős megpróbálok utána kérdezni, hogy ott ez hogy működik.
slash 2023. 11. 21. 10:16
Előzmény: #210244  EURHUF_goes_to_haven
#210247
Hagyjuk már ezt a cociális lakás című dolgot.. 1993ban 20 évesen elmentem a kispesti lakásosztályra hogy "igényeljek" lakást (na, nem Wekerle) úgy küldtek el röhögve hogy a lábam nem érte a fődet! 
Akkor megértettem hogy vagy veszek (kiszenvedek) magamnak egy lakást vagy mehetek a balettbe ugrálni! 20 éves korom óta lakásra gyűjtök! Asszony dettó!  ÉS régen is qrva nehéz vót! Úgyhogy evvan. Nem Soundon elcsapkodni 2 kilót egy hétvégén hanem gyűjtés.  És lemondás. És egy szar lepra lakás megvétele után felújítás. Háromszor csináltam már ezt végig. Sittpor a szádban, kosz a kezeden. Csak így lehet győzni! 
mr_bob
mr_bob 2023. 11. 21. 10:10
Előzmény: #210244  EURHUF_goes_to_haven
#210246
nem tudja kidolgozni magát a piac, mert folyamatosan manipulálva van: moratórium, kamatstop, 8.5%, babaváró, csok, zöld hitel, stb.
slash 2023. 11. 21. 10:10
Előzmény: #210239  Andy01
#210245
Hát, mérlegelj.. mi köt még ide, Budapesthez vagy kis hazánkhoz. Nézelődj, most jó nyaralót venni most olcsóbb.  Sajnos nagyon hosszú és szar a tél. :-( 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 21. 09:52
Előzmény: #210243  Second Wave
#210244
A szociális lakás rákfenéje az, hogy Kapitalizmusban, és demokráciában a fair play miatt nem működik. Vagy ez- vagy az. Da valakinek a végén így is- úgy is ki kell fizetnie. 
Ha magántulajdon és ki van adva akkor a mocskos kizsákmányolók, ha meg szociális bérlakás, akkor meg akiknek nem jut azok sipákolank, hogy nem fair. 
Mindenkivel nem lehet jót tenni. De az biztos, hogy akinek több ingatlana van, olyan bevételre tesz/tehet szert ami egy bérlőnek nem utolérhető. 
Igények, és lehetőségek. A piac majd kidolgozza magát.
Second Wave 2023. 11. 21. 09:41
Előzmény: #210228  mpagnes
#210243
Indul a sokadik kör. Megy a mantra a lakhatás emberi jog - a lakástulajok kizsákmányolók (csak ha magántulajdon!, az állami/önkormányzati lakástulajdon az jó) - lakhatási válság témakörben. Szépen tercel rá a linkelt telexes cikk is. Lejjebb kell adni lokációban, esetleg négyzetméterben, és rengeteg lakás elérhető a racionálisan gondolkodóknak. Aki meg "megérdemli" az fizesse a felárat.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 21. 09:40
Előzmény: #210239  Andy01
#210242
Gomb mint menekülő útvonal ? Jól hangzik. Sok sikert hozzá !
Stg 2023. 11. 21. 09:30
Előzmény: #210240  Stg
#210241
Más dolog, hogy akkor sem érte volna meg sztem.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek