Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pistike12 2023. 11. 20. 18:05
Előzmény: #210216  EURHUF500
#210220
Ezek tenyek. 
Murdoch 2023. 11. 20. 17:43
Előzmény: #210215  EURHUF_goes_to_haven
#210219
ehe
ehe 2023. 11. 20. 17:34
Előzmény: #210216  EURHUF500
#210218
Eddig 1 ingatlanos/hitel"szakerto"/panelcsaszar dislikeolta a fomo-s comment.
Nekem is egybol a fomo jutott eszembe.
siemens 2023. 11. 20. 17:24
Előzmény: #210216  EURHUF500
#210217
Egy kis reklám Gáborunknak......... Neki is jusson egy kis jutalék.
EURHUF500 2023. 11. 20. 17:13
#210216
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 20. 14:54
Előzmény: #210213  Andy01
#210215
Igen ezt a kérdést sajnos nem lehet politika mentesen meghozni. Például egészségügy, felnőttképzések, oktatás stb miatt. Ha esetleg szeretnénk a jövőben gyereket vállalni sb... Persze van az érzelmi része, hogy barátok család, de az egészet nézve nem lehet kikerülni. Olyan apróságokba, hogy itt eddig bármilyen ügyintézésünk volt, mind nagyon nagyon kellemes csalódás, azt érzed, hogy segíteni akarnak neked, még ha vannak bonyolult nyomtatványok is. Legyen az akár lakcím bejelentkezés, átjelentkezés, autóvásárlás és bejelentés (50€ nagyságrend egyedi rendszámmal :O) ok az autó biztosítás és rá az adó az drága. Ezek mind árnyalják, de ami elszomorít, hogy eddig még senki nem mondta azt, hogy gyeretek haza, mert itt majd jó/ jobb lesz....
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 20. 14:51
Előzmény: #210212  Andy01
#210214
Hivatalossan onnan hívják dunának de itt folyik össze 2 gyűjtú patak, a Breg és a Brigach. Ezeknek az igazi forrása lenne az. 
Lentebb küldtem egy cikket pár perces olvasmány, jó képekkel .  Ott mindent megtudsz.A lényeg amit hivatalossan annak hívnak, az nem forrás, hanem összefolyás az igazi forrásnak pedig még nem duna a neve ;).
De tessék még1x a link 
https://korinnasworld.com/lanykabol-kiralyno-a-duna-szuletese
Illetve van itt még olyan szakasz ahol eltűnik a felszínről száraz éveken, ilyenkor föld alatti csatornákon folyik, ilyenkor is adódna a kérdés, hogy akkor most honnan ered (megsúgom tudtommal volt egyszer vízfestés, hogy megtduják valóban melyik víz is az ;) )
Andy01 2023. 11. 20. 14:39
Előzmény: #210210  EURHUF_goes_to_haven
#210213
Azt irod: " bárkivel beszélek, akár otthoni akár itteni, mind azt mondja, h csak haza ne..."Haat, nehez kerdes, igencsak politikai szinezetu, de nezzuk csak, mit mond egy kozgazdasz, peldaul Bod Peter Akos:  https://www.penzcentrum.hu/gazdasag/20231120/bod-peter-akos-jovore-sem-fog-duborogni-a-gazdasag-de-a-magyar-elit-egyre-gyorsabban-hizik-1143702#
Andy01 2023. 11. 20. 14:34
Előzmény: #210210  EURHUF_goes_to_haven
#210212
Gratulalok a terveidhes, nagyon jol hangzanak. Nejednek abban biztosan igaza van, hogy az ingazas nem jo. Idod, eleted arra megy. Becs kornyeken allitolag vannak kisebb, kevesbe divatos telepulesek, ahol elfogadhato az ar es szepek. Igaz, az is ingazas valahova. Nem konnyu dontes. Svajc nem merult fel benned, vagy idegenkedsz a mentalitastol?  A Duna: En meg ugy tanultam - es hallottam nemetektol - hogy a Duna Donueschingen -nel ered. Tehat tevedtem, illetve rossz ez az informacio?
Pistike12 2023. 11. 20. 13:16
#210211
Regebben beszelgetes targya volt hogy lehet az, hogy ugy csokken az afabevetel hogy kozben a jovedelem no.
Hat valoban a megtakaritasba ment:
https://www.portfolio.hu/befektetes/20231120/megusztuk-a-magyar-megtakaritasi-valsagot-omlik-a-lakossag-penze-ket-nagy-befektetesbe-652619
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 20. 13:05
Előzmény: #210209  Andy01
#210210
Jelenleg németországban dolgozom, jövő nyári, akkor kiütjük a hitelt , aztán gondolkodós.. Semmi sincs kőbe vésve, de bárkivel beszélek, akár otthoni akár itteni, mind azt mondja, h csak haza ne... Közép út lenne talán Bécs. (abban az esetben a Soproni házat jó esélyel el kéne adni, vagy ingázás, de azt feleségem nem támogatja. De addig még sok víz lefolyik a dunán... lehet hétvégén megyek és elrekesztem a dunát :D (az igazi dunaforrásnál, nem a Donaueschingeni nél ;)) 
Itt van nem messze tőlünk mind a kettő :
https://korinnasworld.com/lanykabol-kiralyno-a-duna-szuletese
Voltam a Dunaeltűnésnél is tavaly előtt, elég morbid állni az üres folyó mederben, úgy hogy tudom, hogy a föld alatt elszivárogva folyik tovább. 
Andy01 2023. 11. 20. 11:58
Előzmény: #210207  EURHUF_goes_to_haven
#210209
Igen, tudom, hogy megvaltozott Sopron! Pontosabban hallottam, olvastam, pontosan olyan jelensegekrol, amelyeket leirtal. Faj a szivem, ahogy olvasom a torteneteket, amit leirtal.  Szamomra a Loverek ma is csodalatosnak el emlekeimben, igaz, hogy tenyleg regen voltam. Mikor a regi nemet szarmazasu csaladokrol irtam, akik tosgyokeres soproniak, az bizonyara inkabb a mult. Ugyanakkor azt hiszem, hogy ezek a csaladok mindezt ma is szamontartjak, es igy kezelik a kapcsolatokat. Csaladunk egy orvos ismerose, orvosprofesszor  - nevezetes soproni csalad - ma is szamon tartja szarmazasat. Mindemellett nagyon vallasos, es tisztesseges orvos, ami manapsag egy kincs ennek az orszagnak.  Nagy csaladja van, tobb gyermeke, es buszke a csaladi haterere. Turelmet kivanok neked ezekhez a valtozasokhoz Sopronban, a soproni mindennapokhoz. 
ehe
ehe 2023. 11. 20. 11:47
Előzmény: #210205  EURHUF_goes_to_haven
#210208
1)a déli pu. bezárása miatt komoly felértékelődési lehetőség :D
2)legalább amig nem zárják be függönyre nem kell költened, olyan messze vannak a szembe épületek :P
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 20. 11:29
Előzmény: #210164  Andy01
#210207
Hát mint törzsgyökeres Soproni azért ehhez ezt azt hozzá tudnék tenni.
Nem vagyok se sváb, se domináns cslaád tagja (pár tippem van kikre gondolsz).
 A probléma azokkal van akik idejönnek , de a kultúrált együtt élész szabályait nem ismerik. Ez egy 20 éve csendes kisváros volt, most meg rablások meg agresszív kéregetők vannak a városban , a belváros autóval esélytelen, szórakozási lehetőségek alig alig, hétvégén is a város kihalt. A lakás és ház árak robbantak 1M+ sima, ha kicsit is kúltúrált. 
Elmesélek pár sztorit:
Egyik szomszéd házat megvette egy osztrák. Az egy dolog, hogy nem köszön, pedig ahogy megtudtam, hogy az a saját nyelvén próbáltam vele beszélni. Isten tudja milyen munkásokat telepített a házba amíg folyt a felújítás, akik se istent se embert nem tiszteltek. (nem magyarul beszéltek, a vezetőjük is törte). Mikor hétköznap véstek reggel 7 től este 7 ig, lenyeltem, ezt is meg kell csinálni. De mikor húsvét hétfőn is neki akart állni 2x átmentem szólni, harmadikra hívtam a rendőrt. 3 házzal odébb ugyanez lejátszódott, csak ott magyar vette a házat és a munkások utána benne maradtak mint munkásszálló... Mindez a Lővérekben. (Sopron Budája...).
Ausztriának akkora a vonzása, hogy mindenki azt hiszi, hogy ott kolbászból... Aztán persze ha már keres 1500€-t akkor itthonra kell egy lerúgott e36 os BMW akkora kájhacsővel ami egy IFA-n sincs.. Nem tudnak kultúráltan eggyütt élni legyen az akár a jerevánon, akár a belvárosban. Nincs igényük a kultúrára így meg azok a helyek sorra zárnak be.  Közbizonság sokat romlott szintén. Aki egy szaros Lime rollert nem tud kultúráltam használni, és azt letenni a helyére... szomorú látni, hogy ez történik szeretett szülővárosommal. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 20. 11:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#210206
Pár HSZ el ezelőtt te szidtál engem, mikor úgy csináltam, hogy még bőven fizetés fele megtakarítás (hitel törlesztés) és mellette még élünk is... ellentmondásos nem ?
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 20. 11:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#210205
Ez nagyon jól van fotózva. 
De pár dolog ami nekem böki a szemem :
Kapcsolt gerébtokos ablak. -- > instant csere.
Konvektor -->instant csere.
Innen meg már adódik a kérdés, hogy szigetelt e, ha nem akkor mikor van rá opció , ha lakóközösség mind nyugdíjjas ők lehet mg 15 évig leszarják... 
És akkor még nem beszéltünk a belső burkolatok, konyhára is ráférne pár százezer- milliós szeretet... Igen ez így 35... és ha még a felsoroltakat is hozzá számolod akkor már nem.
Murdoch 2023. 11. 20. 10:58
Előzmény: #210202  EURHUF_goes_to_haven
#210203
Bizony, így is van. Non-stop meló mellett a stressz egy dolog, de azt veszi észre majd az ember, hogy a gyereknevelés, programok nem voltak. Akkor már késő. Nálunk is megvannak az alapok, egy másodpercig sem érdekel további gyarapodás, ahogy van egy kis idő, utazás, hétvégi programok. Nyarat megtoljuk, de nem luxusfrekvenciális helyekre megyünk, lényeg, hogy legalább két hét legyen. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 11. 20. 10:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#210202
Már bocs de azért te ezt most eléggé kisarkítottad.
Én a saját példámat írtam le. Persze lehetne orrvérzésig (agyvérzés,szívrohamig) prögetni a szekeret, csak akkor a feleségem is fél éven belül elhagyna. Ezt így nem lehet. 
Jelenleg úgy, hogy azért megnézzük mit veszünk , de negyed évente egy komolyabb welness, belefér + autóval megyünk amerre tudunk (ez a legolcsóbb alternatíva). 
És ezt úgy, hogy a felvett kitelt 3 - 3,5 év alatt visszafizettem. 
2 probléma van azzal amit te mondasz. 1 egészsége fizikai és mentális 1 van az embernek. Így is elég a stesz, nem fogok még 50 centen is agyérgörcsöt kapni... 
2. pedig már van elegendő tőke ahhoz, hogyha gond van 1-2 évig rendben legyünk.  
Ha a hitel le van fizetve akkor a megtakarítás fog kilőni.. Igen most a hitelre megy ~minden ami félre van téve. Döntsd el magad, hogy ez a fekete és fehér között hol van. Szerintem valahol 80% a hangya felé... 
Stg 2023. 11. 20. 10:13
Előzmény: #210200  Stg
#210201
Cicanéni, orvosi rendelő 1 ker.páros oldal
Szemben 2. Ker.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek