Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lacikonyha 2023. 07. 24. 18:23
Előzmény: #201517  Vodafonelive
#201520

elgondolkodhatsz hogy bérbe adod e magad alól azt a lakáskát
megérsz e magadnak havi 200-t?
egyszer üzleteltem egy 40-50 közötti korú emberrel akinek volt 5 bérbe adott lakása,meg egy amiben lakott, ő bérbe adta maga alól, és beköltözött egy matracra a testvére irodának használt lakásába, amit reggel 8-ra el kellet hagynia, és napközben az utcán élt, este mehetett vissza aludni
évekig csinálta, elégedett volt
aztán boilert kellet cserélni, annak a költségén összeveszett a húgával aki erre kidobta,  így költözött "haza"
lacikonyha 2023. 07. 24. 18:12
Előzmény: #201518  gyula1971
#201519

én is figyelek egy várost, ott már régebben megtörtént a duplázódás, árcsökkenés nem igazán, és a bérleti díjak érzékelhetően nőttek idén is
kiváncsi vagyok lesz e olyan jelenség hogy a bérleti díjak érzékelhető emelkedése mellett hibahatáron túli mértékű mérhető  átlag eladási ár csökkenés játszódik le
persze az országos átlagok nem játszanak,mivel a települések jelentős részének nem nagyon van bérleti piaca, így csak egyes városok külön külön figyelendők ez ügyben
gyula1971
gyula1971 2023. 07. 24. 17:43
Előzmény: #201481  z0li23
#201518

Győrben duplázódott az eladó ingatlan szám 1-év alatt?
Ezt nem gondoltam volna, max 30%-os emelkedésre.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 07. 24. 17:13
Előzmény: #201478  gyula1971
#201517
Tegnap ránéztem a budapesti külkerületek 1 szobás albérlet áraira, nem akartam hinni a szememnek, ha szoba is volt akkor az is úgy, hogy mással alszol 1 lakásban. Nagyon durván megnőttek az árak. Konkrétan ha rezsi is mellé lenne számolva karcolná a havi nettó 200.000 forintot alulról.
lacikonyha 2023. 07. 24. 17:02
Előzmény: #201514  EURHUF_goes_to_haven
#201516

te vagy a kb 150. büszke soproni akivel beszélgettem már erről és végül mindről kiderült hogy fingja honnan ered a büszkesége, és, hogy jogosa e vagy mennyire, mert csak eltanulta a felmenőitől mint kész belterjes tényt
..
szintén tipikus belterjes soproni eset: megkérdezek valakit az utcán a kilencvenes években hogy hol van az afit épülete,és azt mondja hogy a Füzi mellett
erre megkérdezem hogy oké de a Füzi hol van
erre csend,és elballag szótlanul mert vagy azt hitte elmebeteg vagyok vagy csak ugratom hogy nem tudom hol a Füzi
..
és most te is elballagsz
lacikonyha 2023. 07. 24. 16:51
Előzmény: #201512  EURHUF_goes_to_haven
#201515

a reformkor közepén a mai Újpest területén félsztyeppei flóra és fauna volt csupán, ember nem lakta, 1910-ben a monarchia 4. legnagyobb ipari teljesítményű várossá vált
míg ez idő alatt Sopron csak jelentéktelenedett és jelentéktelenedett és még jelentéktelenedett tovább rensületlenül
..
az Újpesti történet említésre méltó teljesítmény, Soproné ez idő alatt nem annyira
persze ettől még lehet büszke valaki arra hogy vagy fúj a szél vagy harangoznak, főleg ha ennyit ismer a világból össz-vissz, és tovább is adja a gyerekének és unokájának
EURHUF_goes_to_haven 2023. 07. 24. 16:43
Előzmény: #201513  lacikonyha
#201514
Te hitvitába akarsz belerángatni. Ebbe nem fogok belemenni, nem állok neki feltúrni történelmi tényeket, hogy cáfoljam, mert te nálad úgy nézni ki Sopronnal egy idegre tapintottam. Sajnálom, hogy korod ellnére ennyire csőlátású vagy, és kollektív népcsoportokat és városokat utálsz. Szomorú. De ha téged ez a sekélyes öröm tölt el boldogsággal hát legyen.. szép napot.
lacikonyha 2023. 07. 24. 16:37
Előzmény: #201512  EURHUF_goes_to_haven
#201513

mint ha nem cáfolnál semmit a tényállításaim közül
vajon miért is nem, talán mert helytállóak
vagy fingod sincs a városról de büszke vagy rá
Sopron a 18.században volt a csúcson, közigazgatási központja volt a Dunántúlnak, ahol alig maradt valami a törökök után
örülök hogy most már tudsz is valamit a városkádról
ami ma megint a jöttmentek szálláshelye, mint a Prónai Ostenburg páros helyi tündöklése idején
EURHUF_goes_to_haven 2023. 07. 24. 16:22
Előzmény: #201511  lacikonyha
#201512
Menj el orvoshoz kérlek, mert annak ellenére,  hogy én is éltem Pesten és nem szeretem nem szólom le kollektívan az ott élő embereket. Sopron jelenleg ausztria közelsége miatt nagyon kedvelt, és amiről te írsz meg menő badarság. De ha te szeretsz gyűlölközni és leszólni komplett városokat és ott lakókat, inkább menj pihenni.
lacikonyha 2023. 07. 24. 16:08
Előzmény: #201508  EURHUF_goes_to_haven
#201511

sopron miután a 19. század második felében kiderült hogy elkerülik a vasuti fővonalak egy fejlődésben megrekedt  vergődő poros vidéki katonavároska lett és maradt az első világháború végéig,
akor üresen maradtak a laktanyák is és a katona iskolák is
aztán a civitas fidelisszimával kifizette a Horthy miközben elvesztette az agglomerációja nagy részét, és jött a lepusztult két háború közötti élet, amire ráfejelt szocializmus nyomora az országos átlag alatti bérekkel és a véresszájú helyi komcsi vezetőkkel
ami megmaradt a törökkori pusztítás elmaradása miatt az a régi épületállomány
meg a büszkeség a provinciális,erősen belterjes  létre, amit hatalmas melldöngetéssel teljesítménynek nevez a bugris soproni
lacikonyha 2023. 07. 24. 15:51
Előzmény: #201508  EURHUF_goes_to_haven
#201510

a lakásbérbeadás után szja fizetendő, de nem a helyi önkorinak
tudtad ezt te mint aki büszke és nem siránkozik?
lacikonyha 2023. 07. 24. 15:48
Előzmény: #201508  EURHUF_goes_to_haven
#201509

93-ban pécsi székhelyű cégem volt, és ha számlát kértem a pénztárnál,  a székehelíett soha nem kérdezte meg a számlát író hogy mi a székhely hanem automatikusan írta hogy Sopron és amikor szóltam hogy nem, akkor bamba bugris nézés következett, és a kérdés hogy az meg hogy lehet, olyat még nem hallott hogy Sopronban vásárol valaki és nem soproni a cég
persze nem véletlen, Sopron 68ig el volt zárva a külvilágtól kishatár belépő kellett vagy Nagycenken leszállítás a vonatról
igy a sok soproni bugris egymásnak mondogatta az utcán évtizedekig hogy nekünk a legjobb, ni vagyunk a legjobban, ,miközben 68-ig nem volt állami pénzből háborús kárból eredő újjáépítés Sopronban és pl a Lackner sarok és az Újteleki sarok közötti kétemelets nagyobb épület 72-ben ugyan abban a bombázáskor kiégett állapotban volt még tető nélkül lakatlanul bedeszkázott kapuval
nem sokat tudsz te a városkádról,de büszke vagy a semmire
EURHUF_goes_to_haven 2023. 07. 24. 15:35
Előzmény: #201507  lacikonyha
#201508
Ismered A sopront.. értem.. Az albérletek is mind adóznak igaz ? senki nem trükközik, hogy 1 szobát fenntart a többit zsebbe stb... Sopronnal legalább van MIRE büszkének lennie ... Az pedig hogy most az ember látja ezt lerohadni bugriskodás ?? Nincs több kérdésem.
lacikonyha 2023. 07. 24. 15:27
Előzmény: #201505  EURHUF_goes_to_haven
#201507

ez nem siránkozás?
az ingatlan ami adóköteles mind adózik és oda
és Budapastet sokkal több vidéki autó használja mint helyben adózó
72 óta jól ismerem a Sopront
meg a siránkozó semmire büszke soproni bugriskodást
EURHUF_goes_to_haven 2023. 07. 24. 15:14
Előzmény: #201503  lacikonyha
#201506
Járművek, ingatlan utánira gondoltam.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 07. 24. 15:13
Előzmény: #201504  lacikonyha
#201505
Már megbocsáss, de siránkozni az apd fszät... pontosan tudom, hogy milyen kisváros volt Sopron 20 éve, és hogy mennyire élhetetlen most. Hogy a belvárosba csak akkor megyek be autóval ha nagyon muszály mert parkolni esélytelen, az ingatlan árak a felhőkben, bérleti árak szintén, a közutak minősége, és a szolgáltatások pl uszoda nem erre lett méretezve, ahogy a a víz , villany hálózat se... 
Értem, szóval akkor, hogy fideszes vezetésű márt rohadjon meg... Az amit az autópályával, a 3x megemelt uszoda költségvetéssel, az egyetemi új épületekkel (amire voltak ~0 energia igényű tervek de egy ormótlan beton lett amiben külön mobil adót kellett tenni annyira árnyékolt... ).
Köszönöm, pontosan tudom, hogy mi változott, de majd ha lesz időm megsajnálom Pestet is ;)
lacikonyha 2023. 07. 24. 14:23
Előzmény: #201502  El_Kebir
#201504

Sopron stabilan  fideszes vezetésű
sőt olyan prominens ősfideszes főembert is szült, mint a Szájer Józsi
nem fenyegeti az ami pl Budapest jelene
nincs gond Sopronban, bár siránkozni lélekemelő
lacikonyha 2023. 07. 24. 13:57
Előzmény: #201501  EURHUF_goes_to_haven
#201503
egy alkalmazotti magánszemély milyen adót fizet a helyi önkorinak?
El_Kebir
El_Kebir 2023. 07. 24. 13:31
Előzmény: #201501  EURHUF_goes_to_haven
#201502
Infrastruktúrára meg, ha ide adózik sem jut... szokásos mutyisztán... :(
EURHUF_goes_to_haven 2023. 07. 24. 13:24
Előzmény: #201491  Pistike12
#201501
Ez GYMS VÁRmegyére igaz. Facen is megszaporodtak a nyelvtudás és autó és néha szakma nélkül ausztriában mindent is elvállaló hirdetések... Sajnos szomorú, hogy pl sopron papíron fogyatkózó 64e.-lélekszám ahhoz képest vízügyi adatokból ~120 ezren lakják... Infrastruktúrára meg, ha nem ide adózik nem jut... szokásos mutyisztán

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek