Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kszsah1 ma, 11:46
#221188

jött a 2.vevöjelölt a félig fekvenciált telkemre (az elslö visszamondta azzal az indokkal hogy nincs annyi pénzze ami az ára ) .  A mostani vevö nagyon elvan szánva hogy megveszi úgy ahogy van , ugyanis 4 év alatt 1 hatalmas ecetfa -akácfa dzsungel megszállta a telket ,  a kerti kaput sem lehet kinyitni tölük a fák miatt.    
Nincs meghirdetve csak jöttek spontán , az elsö vevö a szomszéd telek tulajdonosa volt .
kukker ma, 11:35
Előzmény: #221174  slash
#221187
"Bizony. Havi 10-20ezres emelésen vinnyog a bérlő mint a veszett kutya. Ennyiért már simán váltanak is."
Az a szerencsések, hogy nem én vagyok a király az országban, mert felhuzatnek jó pár ezer az állami bérleményt nagyobb városokban és a piaci átlag alatt adnám vagy 20-30 százalékkal minimum (!) hosszútávú szerződéssel.
Beakasztanek a mohosagnak.
🥰
Ishar
Ishar ma, 11:31
#221186
Ilyet is ritkán látunk az ingatlanpiacon: kezd megérkezni a valóság: „A márciusi 1,7 százalékos havi lakásdrágulási ütem áprilisban 0,3 százalékra mérséklődött országos viszonylatban, a budapesti közel 1,5 százalékos áremelkedés pedig 0,8 százalékra lassult. Az ország három régiójában pedig árcsökkenés volt megfigyelhető az előző hónapban. A lakásdrágulás tavaszi lendületének lassulása továbbra is a vevők malmára hajtja a vizet.”
goldilocks ma, 11:28
Előzmény: #221184  Pistike12
#221185
Nem reálhozamról írtam mivel azt előre nem fogod tudni soha. Gross bérleti yieldről írtam. Vö: Barcelona 4-7% attól függően melyik adatszolgáltatót nézed. Hozzáadott értéked: Az hogy odaadtad a pénzed a piacnak és futod az eszközöd pénzügyi, szabályozási és műszaki meg egyéb minden kockázatát. Az hogy itt jó vót 10 évig Bp lakásban ülni nem jelenti azt h.mindig jó lesz. 
Pistike12 ma, 11:13
Előzmény: #221182  goldilocks
#221184
Ird le az EUban hol tobb a realhozam 3%-4%nal?
Mimagyarock el vagyunk tevedve a milyen hozam jarral... 
Persze hozzaadott ertek nélkül. 
tihamer
tihamer ma, 11:08
Előzmény: #221179  Ishar
#221183
Az a baj hogy pár lakásomnál is felmondtak tavaly. Na ott oda kell figyelni bérlő váltás esetén a megfelelő új bérlőre.
goldilocks ma, 10:55
Előzmény: #221181  Pistike12
#221182
Nem vágom pontosam melyikre reflektálsz. Alább: SZVSZ a 2% bérleti (bruttó, ígért hívd ahogy akarod) hozam vicc a legtöbb helyen a világban még 10x stabilabb helyeken is mint Bp. Nem is csodálkozom hogy az eladó kint van a piacon a 2% aktuális hozamával...
Pistike12 ma, 10:41
Előzmény: #221173  goldilocks
#221181
Nemetorszagban eleg ez a realhozam? Itthon miert nem? 
Milyen hozzaadott erteked van? Volt esetleg 20% onerod es hitelkepesseged, amibol vettel lakast? Ezert mondjuk 15-20 ev alatt ja kvaz ingyen neked egy lakas? Sot regebben 10-12 ev alatti volt a lakashoz jutas... 
Ha nem teccik, add el, es vegyel kotvenyt/reszvenyt vagy nyiss valalkozast. Ott poroghet a penzed. 
Ilyen arak mellett el lehet kb orokre felejteni, mint 14 elotti idoket. Amikor csak az onresz es a hitelkepesseg volt a belepesi gat a piacra, aki belepett, az meg a torlesztoert adta ki...  
Onnantol mehetett a tokeattet az ingatlannal...  Ahol az elmult 30 evben annyi volt a kockazat, hogy 1x esett max 20%ot 3 evre az ingatlan ara... Jujujujuj
siemens ma, 10:03
Előzmény: #221178  bpwjk
#221180
1933. Szinte semmi nem ismert a leírás szerint. Nem baj, én ennnek örülök.......
Ishar
Ishar ma, 10:02
Előzmény: #221175  tihamer
#221179
"Én tavaly átlag 20 százalékokat emeltem, fel is mondott a bérlőim fele. Idén 8-10 százalekokat emeltem és mindenki elfogadta." --- Hát igen, nem mindegy, hogy valaki 20 ezerért vagy 24 ezerért bérel garázst a lomjainak. Csak óvatosan az emeléssel, lehet nem lesz nyugdíjprémium!
bpwjk ma, 10:00
Előzmény: #221170  siemens
#221178
Épület kora ismeretlen. Persze. Lehet hogy új építésű friss átadás, még a majákok hordták ide.
tihamer
tihamer ma, 09:41
Előzmény: #221176  slash
#221177
Még messze van a jövő év. Addig sok minden változhat (infláció, háború, választások, árfolyam, energiaárak, stb.)
Figyelünk és meglátjuk.
slash ma, 09:37
Előzmény: #221175  tihamer
#221176
Jövöre emelsz? Ha erős marad a HUF akkor lehet hogy én nem. Bedurran, elmegy ha egy hónapig üres a lakás bebukom az évet. Költeni is kell rá már. Nemtudom. 
tihamer
tihamer ma, 09:27
Előzmény: #221174  slash
#221175
Én tavaly átlag 20 százalékokat emeltem, fel is mondott a bérlőim fele.
Idén 8-10 százalekokat emeltem és mindenki elfogadta.
slash ma, 09:24
Előzmény: #221173  goldilocks
#221174
Bizony. Havi 10-20ezres emelésen vinnyog a bérlő mint a veszett kutya.  Ennyiért már simán váltanak is. 
goldilocks ma, 08:57
Előzmény: #221164  mr_bob
#221173
Ezek a lakbérek valami kiválogatott index. Lehet az újakat itt akarják bérbe adni ellenben a régóta futó bérletek amikre rálátok azok 150-200 között vannak. Arról senki nem beszél ha itt fel akarnád emelni 250-re 150-ről akkor mi történne.  Ingatlan.com hirdetés lipótváros 75 milliós lakás, 2% hozamon bérbeadva..vicc!
Pistike12 ma, 08:49
Előzmény: #221166  Xis24
#221172
Nagy segitseg ez a magyar csaladoknak. 
Freszelés ma, 08:48
Előzmény: #221166  Xis24
#221171
Budapesten a legdrágább bérelni, közben meg kiadásra/befektetésre se érdemes venni, mert venni még drágább és mondjuk 3% hozamot ad a végén.
Drága bérelni, de meg drágább venni: ebből az következik, hogy újra emelkedni fognak az árak? 🚀
siemens ma, 08:41
#221170
https://licit.info/ingatlan/822497
--
Attila út, 58 nm, 5. emeleti ingatlan, 1,5 szoba.
--
Egyéb helyiség. Tehát nem lakóingatlan........ Igaz elfelejtették megemlíteni, hogy bauxitbetonos épület. Igaz nem is magamnak venném meg.
--
Az árverés 3. szakaszában 15,95 millió Ft. Talán, hogy nem lakás a besorolása sokakat elriaszt. Meglátjuk......
tihamer
tihamer ma, 08:37
Előzmény: #221168  Xis24
#221169
Igen, jól gondoltam.
Ennyit lehetett max kihozni.😂
Xis24 ma, 08:31
Előzmény: #221167  tihamer
#221168
3.7 lett ha jól láttam
tihamer
tihamer ma, 08:09
Előzmény: #221151  tihamer
#221167
Áprilisi inflációs adat tipp?
Szvsz a választási kampány miatt marad 3,6 % . Max 3,7 %.
Coming soon.
Xis24 ma, 07:50
Előzmény: #221165  Xis24
#221166
 "Fizetésarányosan Budapesten a legdrágább lakást bérelni egész Európában – írta meg a The Economist-ra hivatkozva a HVG."
https://forbes.hu/uzlet/carrie-bradshaw-index/
Xis24 ma, 06:57
Előzmény: #221164  mr_bob
#221165
Lakásárakhoz, hitelekhez, inflációhoz, árakhoz stb.. képest elég karcsú... Na meg ha még adózol is. Nem egy nagy buli ez a kiadás. Arányaiban jobban megérheti vidéken kiadásra tartani ingatlant mint Bp-en.😃 Bp albérlet kánaán a bérlőknek. 
Nudli
Nudli csütörtök, 19:53
Előzmény: #221145  slash
#221163
Igen, ezért szívták vissza az alacsony adózású vállalkozási formákat mert csak névleg voltak vállalkozók csak kevés járulákot fizettek és ez alapján kevés nyugdíjat kapnának. Ugyanez a zenészek meg a művészvilág. Most meg kikérik maguknak az alacsony nyugdíjat. (" Ilyen ez a zország, nem besüli meg a művészeket " ja a kutya véred ilyen)
Anno volt rálátásom ezekre a dolgokra.
Művház igazgató mondta bajban van. mert jön XY zenekar, zsebbe kérik a 200.000Ft-ot a jegyekből fele sem jön össze "le kell papíroznia" oda tudják adni a pénzt. Rendőri kisérettel mentek egyik buliból a másikba. Technikát sem hoztak csak a hangszereiket. Ugyanez színészek előadó est. Utána azt mondják tőlük levonták a járulékot de valaki ellopta. Ja. 
Freszelés csütörtök, 16:01
Előzmény: #221161  szieszta
#221162
Nehezemre esik nekem is egy konkrét célt vagy összeget megfogalmazni, mert túl sok a bizonytalanság.
szieszta csütörtök, 14:21
Előzmény: #221158  slash
#221161

A covid előtt elég sokat tettem azért, hogy addigra, 45 évesen "nyugdíjba" vonulhassak és csak azzal keressek egy pici pénzt, ami nem megerőltető, mondhatnám hobbi. Élveztem, hogy nem függök senkitől és semmitől, magam ura vagyok.
Régebb óta volt egy célom, amit ha elérek, az (szerényen) eltart engem is és családomat. Mikor elértem ezt a célt, bekavart a covid és minden, ami azóta történt. Ezért inkább ismét aktivizáltam magam, mert az infláció és a gazdasági helyzet nem arra mutat, hogy bármeddig ki tudom húzni az eddig összegyűtögetett vagyonkámból.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek