Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BKKT ma, 03:07
Előzmény: #77340  Hathor
#77356

Vették fel sorra a devizahiteleket és ennek egy része átváltásra került + a magas kamat ami tartotta eddig a forintot...
Devizahitelekkel elvileg leállnak, mivel beközelítette a 30%-ot az államadósság arányában...
A magas kamat is kicsúszott a forint alól, ez sem tudja már támasztani sokáig az árfolyamot...
Nem hinném, hogy 390 alá be tudna nézni sőt, még ebben az évben elindul egy tartósabb forint gyengülés...
402-403-at átütve már rövid és hosszú távon is, reszeltek a forintnak... (nagyobb gyengülésnek kell következni...)
A forint mögül kicsúszott és folyamatában kicsúszik minden aminek köszönhetően egy szűk sávban tudott maradni az árfolyam... (eddig)
A költségvetési hiány bődületes és már EU. forrásokat is veszítünk....
Semmilyen távon nem jó már a forint helyzete.
Nedden
Nedden ma, 02:15
Előzmény: #77317  zajec
#77355
Lehet a kínai hitelt váltották át. De szerintem a felhasználás célja titkos. Így az, hogy belső vagy külső célra költik el azt gyanítom nem fogjuk egyhamar megtudni.
Most a EUR/CHF párt is figyelem, egyelőre sok a közös vonás de mintha jobban teljesítene a forint mint a frank az euróval szemben. - Ez nekem kissé furcsa! 
Tegnap 10 napos csúcson zárt a forint (hétvégével együtt). 
A nagy gazdaságok mostani jegybanki változásai alaposan felkavarják a piacot. Alig találok biztos pontot amihez lehet viszonyítani. 
zajec
zajec ma, 01:43
Előzmény: #77350  Zanza2
#77354
A tobbi sem valtoztatott ezen. Egyreszt nem volt piackepes termek a valtaskor, ami volt azt elprivatizaltak. Az emberek zome ma is szoci mertekegyseggel dolgozik. 10 ev alatt át lehetett volna allitani ezeket. Piaci ber es minden piaci aron. Amikor kettevagtak nemeteket bevezettek a nyugatnemet markat azt mondtak legyen az erteke annyi, hogy 1/3 lakhatas a masik 3ad a rezsi a 3. Harmad az elelmiszer. Ez volt kb 1000-1200 nszk márka.kb ezt az aranyt lehetett volna balunk is. 
zajec
zajec ma, 01:29
Előzmény: #77348  Fsociety
#77353
Nem sok vizet zavarsz. Sajat arnyekod vagy. Rajzold meg a chartod es elemezd. Beirtam mikor vetten eurt chfet legutobb usdt. Azt is beirom mikor adom el. Reszvenyt az adott topikba irom be. JAJA majd mekibe talizunk hozod a haverodat is es nezegetitek a szamlaim. :) almodozz. Beraktam ev elejen a portfoliom is amit egyikotok sem mert megtenni. Ezek a tenyek. 
Zanza2 hétfő, 23:51
Előzmény: #77340  Hathor
#77352
Kb. ugyanilyen eséllyel törhet ki felfele is.
50-50%
kissat hétfő, 21:51
Előzmény: #77339  zajec
#77351
Berlini barátaim nagyon békés emberek, két gyereket nevelnek, egyikük tanító. Két (még hitellel terhelt de kiadott) lakásuk és elég komoly részvényportfóliójuk van/lett mióta kinn élnek. Bécsben rengeteg az olcsó önkormányzati lakás, a fiam barátja már ilyenben lakik (phd-ját írja). 
Zanza2 hétfő, 21:49
Előzmény: #77343  zajec
#77350
"legnagyobb bűne az orbán kormányoknak, nem tanította meg az embereknek a piacgazdaságot.  
Akkor lenne vinnyogás kádár népének."
Ez szándékos. Kádári szinten kell tartani a lakosságot, így manipuláható, piacgazdaságban nehezebb lenne.
ktamask hétfő, 21:47
Előzmény: #77340  Hathor
#77349
Köszönöm
Fsociety
Fsociety hétfő, 21:33
Előzmény: #77344  zajec
#77348
Elolvastam. Figyeltelek vegig,mindket accountot. Szetjelented a forumot,ha kell,ha nem. Pedig csak tovabb kene gorgetni,Steven. Nem bonyi,nem? Koteslistadat mikor kuldod? Regota varom. Nyomod a rizsat,hogy ki es kiket ultetett be 430on,de told ide a neveket,hogy ki es kit ultetett be sikerrel. Vagdalkozol itt altalanossagokkal,de semmi konkretum. Na,gyerunk,johetnek a bizonyitekok,hogy nem csak az ures frazisok a te szinted. Ez mar szemelyeskedes lenne? Vagy csak a tenyek felsorolasa? Mi lesz,jelentesz? 
zajec
zajec hétfő, 21:25
Előzmény: #77342  N0MAD
#77347
ha 2éve űcsörögnék a 400felett boldogan vett eurban akkor persze várnám a zöccázat
TheSnake2020 hétfő, 21:24
Előzmény: #77342  N0MAD
#77346
Pedig benne van a letörés simán.. lásd lentebbi írásom
zajec
zajec hétfő, 21:24
Előzmény: #77340  Hathor
#77345
:) ezzel itt nem vagy népszerű. Ez a zúgyisöszzeomlik szekta.
zajec
zajec hétfő, 21:22
Előzmény: #77341  Fsociety
#77344
leírtam,  keresd vissza. 
zajec
zajec hétfő, 21:21
Előzmény: #77338  Zanza2
#77343
ha nem tartod be a házirendet akkor is kirakható vagy, és "Problémás magatartás (a rend zavarása, tapintat nélküli magatartás)"  HA NEM GYűjtöd szelektíven a szemetet akkor megbüntetnek. Ha nem fizetsz időben akkor is kitehetnek. Tévedés ne essék ez a normális. Vannak szabályok, ha nem tartod be reppensz. Nem az ha egyszer bekerülsz akkor a tulaj mászkáljon a bíróságra te meg addig nem fizetsz. 1év után 3 havi türelmi idővel is felmondhat a tulaj. 
nem akarok a részletekbe belemenni az állandó okoskodások miatt de igen ez a legnagyobb bűne az orbán kormányoknak, nem tanította meg az embereknek a piacgazdaságot.  
Akkor lenne vinnyogás kádár népének. 
N0MAD hétfő, 21:13
Előzmény: #77340  Hathor
#77342
Ja, ha én is diverzifikás nélkül full forint állampapírban ülnék jövő nyárig én is úgy várnám a forint erőt mint puás hülyegyerek a nők terén a sikereket. 
Fsociety
Fsociety hétfő, 21:11
Előzmény: #77336  zajec
#77341
A moderátor indoklása:
Személyeskedés. Jelentgeted fel a fórumozókat tizedannyiért, amit te minden nap leosztasz. Ha nem sikerül barátságosabban, végleg kitiltunk.----az objektivitas jegyeben....ugyebar...gondolom ezt total veletlenul fujta ide a neved ala a szel,hazmester uram 😏
Hathor
Hathor hétfő, 21:08
Előzmény: #77337  ktamask
#77340
Én továbbra is forint erőt várik.
Ékből le törést
https://kepkuldes.com/image/m98Z7u
zajec
zajec hétfő, 21:04
Előzmény: #77326  Zanza2
#77339
ja ha valaki Budapesten szerez önkormányzati lakást az tényleg jó de nem jellemző. Nyílván a szabadpiaci bérletről van szó. Frankfurtban, Bécsben 2-3 millió Ft egy 60nm-es lakás nm vételára ára  tehát 120-180 millió. Számtalan videó van a youtubon ahol a leánykák taxatíve felsorolják mennyi a havi rezsi. 
Zanza2 hétfő, 21:04
Előzmény: #77335  zajec
#77338
Csak nagyon alapos indokkal lehet kitenni a bérlőt, ha nem fizet, vagy ha problémás (zajong, koszol stb). Ezért nem túl jó üzlet a hosszú távú lakáskiadás osztrák/német területen, magánemberek/magáncégek nem is kapkodnak érte túlzottan.
ktamask hétfő, 20:57
Előzmény: #77323  Fsociety
#77337

Emelkedő aljakat dobál.
398-399 környékét mindig megvédik.
Ha a trendet nézzük, akkor északra kellene kitörnie, főleg Marci/Varga Mihály jóvoltából.
hónapos boli felfele ível, hetes is. (a hetes közepet egy ideje már nem szúrkálja át, de érdemben tolni sem akarja).
naposon 392-398 között oldalazik.
USA kamatcsökkentések segíthetnek tartani 400alatt.
zajec
zajec hétfő, 20:52
Előzmény: #77331  bronz
#77336
fura ezt tőled hallani aki dossziékat vezet és naponta felnyom valakit. Komoly a gond nálad. Mondtam nem jöttél be ne vedd személyesnek de ha objektíven nézed láthatnád miért, nem elég ha valaki kipakol mindent. 
zajec
zajec hétfő, 20:48
Előzmény: #77325  Zanza2
#77335
Igen, ismerem a szociális bérlakás programot Bécsben de egyrészt az nem hosszútávú (tudtommal csak 1+1 évig lehet bérelni vagy valami ilyesmi)  nem mindenkinek egyfajta pályázati rendszerben megy, azért ez nem jellemző.  Ezt többször felhoztam példának, mert nyugdíjalapok, önkorik a tulajai a lakásoknak. Egy ilyen program pörgethetné nálunk is az építőipart. Kitenni nem kitenni. Én úgy tudom nagyon komolyan védik a tulajdonos jogait is, sec perc alatt kirakják a bérlőt ha kell akár rendőri erővel is, nem kell éveket pereskedni. 
Zanza2 hétfő, 20:38
Előzmény: #77333  Fsociety
#77334
Az a baj, hogy túl sok helyet foglal el a zagyvaságaival, elvonja a figyelmet az érdemi hozzászólásoktól, túl sok időt/energiát köt le.
Fsociety
Fsociety hétfő, 19:52
Előzmény: #77328  bronz
#77333
Megfigyeltem,h amikor a multinaccount szoba kerul,akkor nagy eltunes van egy-ket napig,aztan ismet megjelenik,akar a masik accounttal,es megy tovabb a bolcssesseg aradat. Nem bonyi a viselkedes. Tanult baratom szerint ez akar a szegyen jele is lehet,vagy a szembesulni keptelenseg,az onreflexio hianya.. de ne itelkezzunk,eleg csapas lehet az,ha neha osszekeverednek a loginok...
TheSnake2020 hétfő, 19:47
Előzmény: #77316  zajec
#77332
A deviza piac a legnagyobb a világon. A tényleg kereskedett párok manipulálhatatlanok.  Egy SP500 sokkal kisebb napi tranzakciós értékkel bír, mint egy EURUSD pár. 
bronz hétfő, 19:36
Előzmény: #77329  bronz
#77331
A legszebb, hogy a jelentgetések után még van bőr a képeden visszatérni és osztani az észt tovább, amire mellesleg a kutya se kíváncsi itt, ahogy Stocklandyardon se volt.
Ma hány embert jelentettél?
bronz hétfő, 19:33
Előzmény: #77327  Fsociety
#77330
Már Németország se létezik Schmidt Marcsi szerint. :))
bronz hétfő, 19:32
Előzmény: #77311  zajec
#77329
Te vagy a nagy jelentgető PF modi szerint is, akkor mit is vagy felháborodva?!
Régen III/-es, MSZMP-s spiclik csinálták ezt, napjainkban pedig a Pedofidesz szektások, csak a csomagolás változott.
bronz hétfő, 19:27
Előzmény: #77318  zajec
#77328
Egy ember, egy vélemény, ez a klasszikus duma minden nickednél Ibiza zajec Nudli, aztán valahogy mêgis személyeskedésbe mész átrendszeresen és jön a tiltás, utána meg csodálkozol.
Fsociety
Fsociety hétfő, 19:03
Előzmény: #77325  Zanza2
#77327
Errol eszembe jutott,mikor a Lazar kiment rettegni Becsbe. Megallt egy helyen,elmondta,h jezusom,otthon sokkal jobb,a sok egybites beszopta,majd kamera leall,aztan irany a luxus shopping...szinten Becsben. 
Zanza2 hétfő, 18:42
Előzmény: #77315  zajec
#77326
Szóval amiket itt írsz, az egyrészt nem igaz, másrészt semmi köze a Ft árfolyamához.
Zanza2 hétfő, 18:38
Előzmény: #77315  zajec
#77325
"Elérhető egy nagyvárosi lakás megvásárlása nálunk, míg Bécsben, Berlinben, Frankfurtban esélytelen még a bérlete is."
Hát ez nagyon nem így van.
https://www.vg.hu/vilaggazdasag-magyar-gazdasag/2024/07/ingatlanarak-budapest-alig-megfizetheto
De száz másik elemzést is belinkelhetnék.Bécsben már régóta komoly bérlakásprogram van, szinte minden ott élő számára elérhető és megfizethető.Berlinben befagyasztották a bérlei díjakat, egy ismerősöm 2008 óta bérel egy lakást 100-120 euróért,  nem is túl rossz helyen, azóta nem emelik, gyakorlatilag nem lehet kitenni. Már nem is ott él, de ennyiért megtartja.
https://www.google.hu/amp/s/www.portfolio.hu/uzlet/20191021/ot-evre-befagyasztottak-az-alberleti-dijakat-berlinben-404529%3famp
Fsociety
Fsociety hétfő, 18:35
Előzmény: #77319  _Sigorszky
#77324
Arra celoztam,h ha a klon accountok tamadasba lendulnek,es megint kapok egy tok aranytalan (esetleg vegleges) tiltast,akkor elengedem a dolgot,nem eltartott megafonos vagyok,hogy legyen idom,kedvem baszakodni,hogy letrehozzak 3-4 accountot. Addig elvagyok. Bar a forint jelenleg szarado festek,de az izgalmak azert hamarosan fokozodhatnak. Addig figyeljuk,h miert jart itt valojaban az IMF,mi lesz a magantoke alapokkal,es h Arnold nyer e,vagy a koleszterin.
Fsociety
Fsociety hétfő, 18:26
#77323
A HUF egy haromszog csucskebe kezd nagyon beszorulni,amibol aztan a mar emlitett fals kitorestol elkezdve barmi johet. Nekem jelenleg partoldal,van ezer mas,amit lehet tredelni jobban per pillanat.
Fsociety
Fsociety hétfő, 18:23
Előzmény: #77318  zajec
#77322
Igy van,tehat neked minimum ket account,ker velemeny. Eppen melyik nincs tiltva,ugyebar. De beleneztem a sokat emlegetett blogba,amit a kollegak jeleztek,hogy ott mekkorat mentel regen,elolvastam par...."ertekezesedet". Sulyos,baszki. Marmint nem a tartalom,mert az kb egy kormanyinfo szintje szamomra ( ne sertodj meg,biztos a fel orszag olvasott),felhigitva Coelhoval. De azert szorakoztato 5 perc volt,amit koszonok. 
zajec
zajec hétfő, 18:01
Előzmény: #77315  zajec
#77321
...Egy külföldi 2000eurja ér többet.. akart lenni

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek