Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zajec
zajec 2024. 09. 16. 17:59
Előzmény: #77313  Fsociety
#77320
Az ilyen helyeknek a neve Fórum. Csodálatos. A római korban ezeken beszélgettek az emberek, cserélték a híreket. Most is ennek kellene történnie. Meghallgatod a másik véleményét, megkérdezed miért gondolja ezt, és elgondolkodsz. Mi van ha igaza van? Vagy a retorikai képességekkel és érvekkel bizonyítod a téves okfejtést. Egy ilyen fórum a kollektív bölcsesség tárháza kellene hogy legyen. Amikor megnyíltak a fórumok a közösségi platformok akkor azt gondoltam ez a szabadság, hiszen mindenki ugyanazon jogokkal feltételekkel elmondhatja amit tud. Ezt már nem lehet elvenni gondoltam balgán. Vélhetően akik ezt elengedték pontosan tudták mi lesz ebből. Körömszakadtáig okoskodás, az elcseszett valódi élet újrakezdése egy virtuális felületen.  Erre még ők ráteszik a befolyásolás eszközeit a hatalomgyakorlás praktikáit és mosolyognak az állatvilág meglepő és mulatságos de kiszámítható viselkedésén. 
_Sigorszky
_Sigorszky 2024. 09. 16. 17:47
Előzmény: #77301  Fsociety
#77319
Nehogy már egy ilyen nyikhaj miatt lelépj innét! Kit fogok olvasni, aki érdemben szól hozzá a forint témához?
zajec
zajec 2024. 09. 16. 17:41
Előzmény: #77313  Fsociety
#77318
már 2423szor leírtam. egy ember egy vélemény, akinek nem tetszik a másiké azt átgörgeti. Én is ezt teszem. Nem szoktam elolvasni minden hozzászólást, néha megkínozom magam de a zavaros elméket általában kihagyom. 
zajec
zajec 2024. 09. 16. 17:38
Előzmény: #77309  Nedden
#77317
Mi van ha mondjuk a kínai pénzek egy részét váltják Forintra, magas volt az árfolyam volt rajta haszon?  A likviditáshoz részben sok HUF kell. win-win
zajec
zajec 2024. 09. 16. 17:36
Előzmény: #77315  zajec
#77316
egy rész kimaradt, a deviza piac nem egy hatalmas piac, főleg nem a Forint piaca, könnyedén be lehet állítani az árfolyamot.
zajec
zajec 2024. 09. 16. 17:34
#77315
pár dolog a Forintról.
Nagyon elölről kellene kezdeni, a pénzről és a pénz szerepéről kellene indítani de legyen egy alapvetés, hogy ez megvan.
Egy pénz értékét a bizalom és az érte kapható javak szolgáltatások adják. Ez a második amiben nagyon erős a forint. Egy külföldi 200eurja ér többet a saját országában vagy egy magyarországi melós 400 ezre? 
Itt sokan csak a közért árakat nézik, van amelyik a nutella meg valami hasonló ócskasághoz méregeti a forintot.  
Egy normális élethez hozzátartozik megveheted a boltokban amire szükséged van (élelmiszer, italok, ruhák), fodrász, kozmetikus, sörözők/borozók  a haverokkal, néha egy-egy étterem, színház, koncert, ha kell szakembert hívni akkor kijön megcsinálja amit kell (víz, gáz, villany, tető, kertész...) Orvosok:  fogorvos, nőgyógyász  és még ott van az éves utazás nem beszélve az autóról,  esetleg  a nyaraló és ennek fenntartása. 
Az emberek többsége nem kényszer ingázó mint a nyugati országokban (azok ingáznak akik önként kimentek az agglomerációba). A többség tud a nagyvárosokban lakni nem 40-60-100km-ről kell vonatoznia a munkahelyre. Elérhető egy nagyvárosi lakás megvásárlása nálunk, míg Bécsben, Berlinben, Frankfurtban esélytelen még a bérlete is. 
Azért egy konverziót érdemes lenne összevetni. én azt látom minimum 2x-es a forint ilyen értelmű értéke. (ezt nem a hasamra ütve mondom, hanem a hosszú évekig kint dolgozók mondják akik visszajöttek) 
Nedden
Nedden 2024. 09. 16. 17:31
Előzmény: #77309  Nedden
#77314
EUR/HUF téma:
Úgy látom csak beindult a Ft gyengülés, csak mintha elmentek volna a falig.
Így elvileg van értelme a történteknek. 
Ha jól következtetek elkezdték adni a forintot és már nem feltétlenül eurót vesznek belőle.
Lehet a piac úgy gondolja beárazódott az USD gyengülés amire a DXY is mutat jeleket és elkezdtek forintról dollárt  váltani. (Venni). Csak ezt megint nehéz nekem kinyomozni mert az USD mozgása mögött sok más deviza tranzakció is áll. 
De mintha valami ilyesmi történne. Ez akkor jelezheti EUR/HUF long belépési pontot?!
A kialakuló esetleges trendet erősítheti a szerdai EU inflációs adat és az MNB szept. 24. kamatvágási szándéka.
Célárat nem tudnék mondani napokra hetekre de ha a feltevés bejón az 400+ lehet.
Fsociety
Fsociety 2024. 09. 16. 17:27
Előzmény: #77312  zajec
#77313
Vicces,amikor te oktatsz ki a minimum ket accountoddal,hogy mikent is kene itt tartalmasan hozzaszolni. Foleg,hogy felvaltva vannak tiltva. Latod,tul sok energiat teszel ebbe,neha osszezavarodsz a loginokkal. Felesleges. Csak lejaratod magad. Bar ha erre van igenyed,akkor persze hajra. Vannak ilyen szemelyisegek,akiknek szukseguk van ilyenfele elbanasra. Nem neheztelek rad ezert. 
zajec
zajec 2024. 09. 16. 17:14
Előzmény: #77300  Fsociety
#77312
Látom megviseltek a chartok viszonyai a valósággal. Látod ezt mondtam, nem lehet a politikai beállítottság alapján kereskedni mert nem fog bejönni. Próbálj meg tartalmasan értelmesen hozzászólni. 
sajnos senki nem ücsöröghet a babérjain folyamatos a tanulás ahogy az öreg megmondta. Tanulni, tanulni, tanulni. ha megnézed 2008 óta megbolondult a világ de 2018óta nagyon.  Mindenből lehet tanulni ne add fel. ,) 
zajec
zajec 2024. 09. 16. 17:00
Előzmény: #77304  bronz
#77311
Kicsit szedd már össze magad, legyen már benned valami tartás a családod jellemrajzát azt tartsd meg magadnak. Dől belőled a hazugság. 
zajec
zajec 2024. 09. 16. 16:56
#77310
basszuuuus ez nem akar esniiii
Nedden
Nedden 2024. 09. 16. 14:52
#77309
Hihetetlen erős a forint a nagy devizákhoz és a helyzethez képest!.Néztem több EUR indexet. Igazság az nem tudom melyik lenne a legjobb többet is találtam. Egy a közös mind azt mutatja egy valuta kosárhoz képest az euro erősödik, erős vétel van EUR oldalon . 
EUR/HUF  pár meg erős eladásban van. Gyakorlatilag erősödik az euróhoz képest a forint amikor mindenki zsákolja az eurót . Mi a fene folyik itt?
.
Erős túlvett euróhoz képest ( világ euro indexe alapján)nem gyengülnie kellene az EUR/HUF párnak? Erre rsi a páron túladott értéken van már lassan minden szinten.

Gondolatom alapján mindenki zsákolja az eurót, de a forintot mégjobban!! 
TheSnake2020 2024. 09. 16. 13:14
#77308
Szerintem a forintnál nagyobb elmozdulás jön. Benne van mind a két irány. 365 és 420 is. Nem lehetetlen , hogy latunk egy kamu letörést csak úgy, mint 2008 2. negyed évében. Az, hogy mi következett utána,  visszanézhető ott. Minden szignál arra mutat, hogy a tőzsdék a topon vannak. Az a kérdés, hogy az utolsó negyed évet kihúzzák e. Ha igen, akkor a jövő év egy szenvedő oldalazás,  ha nem akkor gyors esés is akár. Ha az éves gyertya fehér, akkor kihúzták . Persze a karakterisztika azért fontos.
geza77
geza77 2024. 09. 16. 10:01
Előzmény: #77301  Fsociety
#77307
Elköszönni innen normális élettel magunk körül, csak akkor lehet, ha az ember országot is vált sajnos.. Néha én is elvesztem a reményt ezekkel a megafonos homárokkal szemben. Goldi is egy időben tagja volt a csapatnak, először csak külföldre költözött, azután megszűnt az ide írogatás is.   :(  ahogy látom a hozzászólásait is törölték utólag..
https://forum.portfolio.hu/user/goldi
ez nem ő lehetett, mert előbb lépett már szerintem és ő Ausztriába.
Mindent hátrahagynak, mert nem bírják tovább Magyarországon 
(Jellemzően nem a hülyék mennek el)
https://www.youtube.com/watch?v=cJUfMFtHal8
kisvasutas 2024. 09. 16. 08:03
Előzmény: #77301  Fsociety
#77306
Majd visszajössz antinudli-ként :) Jut eszembe bandiújonc is eltűnt mint az aranyóra . Vele mi történt ? 
bronz 2024. 09. 16. 06:20
Előzmény: #77302  Keva
#77305
A szemét Brüsszel segítene.
Hogy fogják ezt beadagolni a híveknek? :))
Ötlet M1-nek:
Lyukas homokzsákokat küldött Brüsszel.
:)))
bronz 2024. 09. 16. 06:19
Előzmény: #77301  Fsociety
#77304
Igen, Ibiza zajec Nudli egy nagy bölcs, legalábbis ezt hiszi magáról. :)))
Stocklandyardon is "szerették", azért tiltották ki onnan végleg, aztán visszakönyörögte magát tulajdonos váltáskor.
Betettem a portfólióját hogy milyen "hasznos" tagja a társadalomnak ez a mindenkit jelentgető.
Gondolom a felmenők között is lehet néhány III/-es vagy MSZMP-s "rendszervàltó", ahonnan ezt a remek tulajdonságát örökölte.
PF helyében már végleg kitiltottam volna, minden accountja személyeskedés miatt megy pihenőre.
Nedden
Nedden 2024. 09. 16. 03:07
Előzmény: #77302  Keva
#77303
IMF, Brüsszel…. Semleges gazdaság a köcsei téma.
Hova vezet ez? Semmi háború valaki ellen? 
Kiderült a migráns is kell, (csak ne hozzon fegyvert) mert nincs elég munkaerő az alacsony hozzáadott értékű munkára. Végén Soros lesz a következős Karmelita vendég? :)
-
Tipikus Svédekkel való kekeckedés esete! Semmi de semmi értelme nem volt, csak magunkat járattuk le.
Keva 2024. 09. 16. 01:11
Előzmény: #77298  geza77
#77302
https://www.portfolio.hu/global/20240915/arviz-ursula-von-der-leyen-segitseget-ajanlott-fel-magyarorszagnak-709925
Érdekes, az a szemét Brüsszel, nehéz helyzetben, rögtön kész támogatni még bennünket is. Talán példát is vehetnének az illetékes elvtársak... :))
Fsociety
Fsociety 2024. 09. 15. 21:25
Előzmény: #77299  geza77
#77301
Lassan elkoszonok ismet,ha zajec az 5-10 acc segitsegevel elkezdi nyomni a jelenteseket,a modik meg benyaljak,akkor innen vegleg elbucsuzom.😏

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek