Topiknyitó: Karterab 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!

Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.

Szóval EUR/HUF.

308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.

Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
amsterdam
amsterdam csütörtök, 23:29
Előzmény: #6995  greg92
Jogos... :-)
new1 csütörtök, 18:16
Előzmény: #6994  amsterdam
hosszú távon már a leva - val sincs pariban a forint . katymatyemelésnek koszönhetően némi átmenti erősödés valószínüsíthető . erre játszó spekik ennek örülnek . fogyasztási cikkeknél a kereskedők lenyelik a hasznot . 
greg92 csütörtök, 15:47
Előzmény: #6994  amsterdam
Akinek 105k pozija van nyitva annak a 2ft sokat jelent😉😆
amsterdam
amsterdam csütörtök, 14:55
Előzmény: #6993  new1
:-D Szegény nagyi ! 
Nehéz volt, de kibírtam röhögés nélkül a mai egyik szalagcímet: "Nem csillapodik a forint száranylása, már 358 alatt az euró". 
Ez aztán a Kazahsztán! 358 körül a forint és ennek örülünk és szárnyalás, mert 2 Ft-ot erősödött. Jájistenem....
new1 csütörtök, 13:57
Előzmény: #6991  TheSnake2020
ott még a nagymamát is betolnám :) 335:)
greg92 csütörtök, 13:49
Előzmény: #6991  TheSnake2020
Legyen igazad😉bar ha 350ala megy akkor szomoru leszek, hogy nem tartottam tovabb a pozimat. Most 352fole vagyok kiallva zarasra. 
TheSnake2020 csütörtök, 12:53
A következő 5 hétben fokozatosan gyorsuló esésre számítok. A 200 hetes elérése Jackson Holeig, az A verzió. Ez 340 alá mutat. Nekem kb 335 körül. Ott buy egy komoly adag, aztán meglátjuk. Addig nézelődés  és MÁP+  364 fölött teljesen más van.  Ezzel ki is épülne a fej-vall.
kkpp szerda, 18:24
Előzmény: #6989  Benzedrine

Én is azt hittem, hogy virnyákolni fognak, de 10 ezer eurónként minden blokkolás nélkül simán áttoltam naponta a lakáshitelem önrészét. Mondjuk én már pár éve használom őket, és nem egy újonnan regelt ember voltam, aki hirtelen el kezdett csilliárdokat mozgatni. Szerintem annyi a lényeg, hogy a célszámla a te neveden legyen, akkor nem kötnek bele. Az utalásonkénti limit egyébként normál ügyfeleknek 165 ezer euró per utalás.
https://wise.com/hu/help/articles/2932149/utmutato-eur-utalasokhoz
De nem hinném, hogy a havi forinthiteltörlesztőd sok ezer euró lesz. Egy-két ezret bármikor át lehet tolni, zokszó nélkül. A legkedvezőbb akkor a konverzió, ha a Wise euro számláról utalsz magyar számlára. Az uniós bank -> Wise EUR számla -> magyar számla nekem 5 perc alatt át szokott menni. Csak amiatt kell várni egy kicsit, amíg beérkezik az EUR Wise-ra. A konvertált HUF egy perc alatt megjön a magyar számlára.
Benzedrine szerda, 18:02
Előzmény: #6988  kkpp
A Wise állítólag már pártízezer eurónál is blokkolja a pénzt és az eredetéről érdeklődik.
kkpp szerda, 17:11
Előzmény: #6985  Benzedrine
Nekem is euróban van a jövedelmem, én is a forinthitelt javaslom. Szinte tutira masszívan fog továbbra is gyengülni a forint az euróhoz képest az elkövetkező 10 évben, ahogy eddig is. Szerintem ne sepa-val utald a zsét magyar számládra, mert a magyar banki átváltási árfolyamon sokat vesztesz, kivéve ha privát ügyfél vagy és egyedi árfolyamot kapsz, bár nemtom van-e ilyen. A (Transfer)Wise-zal lehet manapság a legkedvezőbben áttolni a rendes, konvertibilis valutákat forintra normál halandóknak.
Goldi.
Goldi. szerda, 17:10
Előzmény: #6986  Lacko82

Igen, minden "normális" országban ez így működik az adófizető kifizeti a hitelfelvevő nyereségét.
Egyébként kiszámolón van egy cikk erről, hogy még mindig tolják a fix 2.5%-os hiteleket....
Forint:
Láthatóan szépen visszamászott és csak jelentéktelen korrekcióra volt képes, nincs erő benne erősödésre.
Már az MNB. is 4% fölötti inflációval számol, (akkor az 5 fölött lesz) így kevés ez a 30 bázispont, elvileg még 3 erősebb emelés lesz, ez ugye 3x30-at jelent, szerintem nagyon sovány 5%-os inflációra, így nem is kérdés a további gyengülés.
A kolléga írta, hogy komoly csapat van az MNB-ben, valóban nagyon komoly.. Az összes deviza közül a forint veszített legtöbbet értékéből a vírus első hullámában meg majdnem összeomlott. (tényleg ez egy komoly csapatot sejtet a háttérben...)
Ráadásul ezt az állapotot egy nagyon kedvező gazdasági helyzet előzte meg, így ne legyünk túlzottan optimisták a forint jövőjével kapcsolatban.
Ott tartunk, hogy inflációban verjük az egész európai mezőnyt, ebben is mi vagyunk a legjobbak és közben folyamatosan vásárolja az MNB. az állampapírokat, azaz pénzt nyomtat és nagy valószínűséggel 3000 milliárdnál sem fog megállni...
Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy ilyen tények és kilátások mellett még mindig vannak akik hisznek a forint erejében.
Szerintem bajban van a forint és nem kicsi bajban.
Lacko82 szerda, 16:19
Előzmény: #6985  Benzedrine
Szia!Hasonló cipöben jártam mint te.Èn forint alapút vettem fel.Akkor még  334 en volt a kurzus.Ha van egy csúcs ami neked már elég nyereséget hoz ha átváltod, fogod az euródat átváltod forintra.Aztán betszed máp+ ba.Ha a kedvezményes hitelt veszed fel az 2,5% a máp+ aszem 5%-ot hoz.Nincs kockázat és az árfolyam nyereséget is bezsebeled meg a kamat különbözetet is.
Benzedrine szerda, 15:31
Előzmény: #6983  kissat

Euróban van a bevételem és inkább a forintkölcsönnel lenne kis kockázat, viszont haszon is, ha jobban gyengül a forint a tíz év alatt mint a kb 4% kamatkülönbség.
Az átváltási költség nagyobb összegű sepa utalásnál elhanyagolható.
recluse82 szerda, 14:35
Előzmény: #6982  Benzedrine
szépen beváltod a csöves fiatot cryptora, bármelyik stablecoin és 1% ra kiveszed hitelre....
kissat szerda, 14:13
Előzmény: #6982  Benzedrine
Szerintem attól függ, milyen pénznemben jutsz jövödelemhez. Feltételezem, forintban. 
Azt is feltételezem, hogy a váltogatási költségek miatt az eurós eleve nagy hátránnyal indul.
Ne a lakáshiteledben keress kockázatot. Ha szépen törleszted, félreraktál valamennyit, akkor nekifuthatsz a devizának, de ez egy tipikus  kis haszon nagy kockázat sztori.
Szvsz.
Benzedrine szerda, 13:25
Szerintetek magyarországi ingatlanvásárláshoz melyik tíz éves fix kamatos hitellel járok jobban, forint vagy euró? Az eurónak 1% alatt lenne a kamata.
Dt74 szerda, 09:36
Előzmény: #6980  Goldi.
Torrevieja (spanyol), aparmanokat kapsz 30 milkáért,70-80nm,nincs olyan nap hogy ne legyen télen is  min 20 fok,pedig közèpen van de tök jó az áramlat oda.Spanyol a tuti lakhatás szempontból,a legjobb arcok szerintem is.Én szigetre kanári szép de vannak korlátai.Portugál is jó,csak kicsit retrós a klímája viszont a legjobb.Szerintem ezek élhetők,az osztrák mellett a közelség szól.
Goldi.
Goldi. szerda, 06:05
Előzmény: #6979  kkpp

Szerintem megéri, de sehol nem kell már tényleges állandó tartózkodást kivenni, néhány euróért bárhová be lehet jelentkezni papíron.
Portugália nem adóztatja a tőkepiaci jövedelmeket, így érdemes fontolóra venni az ottani állandó tartózkodást is.
De én nem akarok tanácsokat adni ebben az ügyben, lényeg, hogy mindenre van megoldás, csak keresni kell.
kkpp szerda, 05:54
Előzmény: #6978  Goldi.

Nekem a portugál NHR-n akadt meg a szemem egy porfolios cikk alapján.
https://www.globalcitizensolutions.com/nhr-portugal-tax-regime/
Arra kíváncsi lennék, hogy a magyar 49 %-os munkavállalói adóterheléstől (18.5 % járulék+15.5 % szocho+15 % SZJA) ez mennyivel kevesebb a valóságban, és megéri-e emiatt egy portugál albit kivenni vhol?
Goldi.
Goldi. szerda, 04:32
Előzmény: #6977  Goldi.
Tényleg vannak 100000 azaz 35 millió körül osztrák házak, ráadásul 0.5-0.6%-os hitelt is lehet felvenni rá.
Lakásokat 70-ezer Euró-tól (1-szobás garzon) már lehet találni kisebb településeken, Salzburg környékén.Fenntartása kb. mint nálunk, tehát egyáltalán nem drágább az ottani megélhetés.
A vételárra kb. 8%-ot kell rátenni az ügyvéd, átírási + ilyen-olyan + költségek miatt.
Egyébként ha már ki akarjátok próbálni a külföldi életet, akkor spanyol ezerszer jobb bármelyik országnál.Kanáriszigetek (spanyol) Tenerifén albérlet 400/hó-euró-tól, 800-kb. fullos.  1-hónapra is lehet bérelni, de akár 5-10 évre is.
Nincs tél, egész évben 25-35 fok. Éttermek jók és nem drágábbak mint idehaza, bolti árak is kb. azonosak, de inkább olcsóbbak, zöldségfélék főleg, műszaki cikkek számítógép, laptop, telefon stb. harmadával, de van, hogy felébe kerül ugyanaz ott, mint idehaza.A piacon minden bió, nincsenek kártevők és nem is permeteznek semmit.
Sok magyar él már a szigeten és nyújtanak különböző szolgáltatásokat az albérlet-ingatlan adásvételtől az ételek kiszállításáig. Magyar nyelven teljes ügyvédi ügyintézés működik mindenre kiterjedően a szigeten. EU. betegbiztosítási kártyával (amit a tb.-től igényelhetsz) ellátást is kapsz, ha lebetegedsz.
Ferihegyről van közvetlen járat, de Bécsből jóval olcsóbb.
Facebook-on több olyan csoportot találtok akik már ott élnek és elnavigálnak albérletben vagy ingatlan vásárlásban.(egyébként mindig mosolygok azon amikor sajnáljuk a spanyolokat, hogy milyen szarul élnek, közben éppen náluk a legjobb élni az egész EU.-ban)
http://tenerifeingatlan.hu/
amsterdam
amsterdam kedd, 22:12
Előzmény: #6974  yicak
Ez volt az egyik, de elég sokat kutakodtam. Most is vannak 125-150ezer euroért házak, lakások.
Nézgelődj! :-)) Persze ott is úgy megy, ahogy itthon: ha alkalmi, jó vétel adódik, pillanatok alatt eladják.
http://www.ausztriai-ingatlanok.hu/
new1 kedd, 20:08
végre leszálltak a dögkeselyűk a fizetőeszközről . egyébként idegenforgalmi csúcsszezon van,de nem jönnek .bezzeg adria ..
yicak kedd, 20:02
Előzmény: #6970  amsterdam
Dobd már be a kereső linket, bitte
Dt74 kedd, 19:44
Előzmény: #6940  Goldi.
Mit akarsz,komolyan lejött a kamatyolás után,ja nem...kb ennyit tudunk.
Sony123 kedd, 19:35
Előzmény: #6963  Commodore64
Tudod mit igazad van! Elengedem a 30% inflációt, de akkor szólsz, amikor 225Ft lesz az Euro. :-)
Szegény görögök, ha ezt olvasnák, biztos kiugranának a földszintről.
TheSnake2020 kedd, 18:36
Előzmény: #6970  amsterdam
Pont mi is ezen gondolkodunk. Valami hasonlót keresek én is. Én már eladtam és egyenlőre eszemben sincs itthon ingatlant venni, de egy külföldi befektetés-vétel érdekel és aktívan is keresek. Te melyik keresőt használod? Nekem is voltak szívem csücskei, de egyenlőre még csak azon gondolkozom, hogy télre kiköltözni, hogy tényleg ezt a lovat akarom-e. 
amsterdam
amsterdam kedd, 17:30
Előzmény: #6965  TheSnake2020
Tudod, én sem akartam hinni a szememnek, de pont ingatlan eladásban-vételben vagyok és felmerült komolyabban, hogy távozunk az országból. Ezért nézelődtem Ausztriában is, és hidd el, volt ilyen ingatlan... nem azt mondom, hogy ez az átlag, de találni. Schladming mellett, Haus falucskában - átszámolva az Eurót - 72millió Forintért 4 apartmanos panziót dobott fel az ingatlankereső. Itthon a 60-70-80 milliós házak már "olcsónak" számítanak. Haus egyébként Salzburgból 100 km-re fekszik, télen síelők paradicsoma, hihetetlenül szép, rendezett, gondozott, amolyan igazi osztrák színvonal. Na, a lényeg, hogy csak tátottam a számat, amikor összehasonlítottam a magyar és osztrák ingatlanárakat. 
maxhell kedd, 17:26
Ez vicces. Most is 600 euro a fizetés, csak forintban számolva, az árak pedig az egekben...
SirDMR
SirDMR kedd, 17:10
Szerintem addig megéri beállni HUF longba, amég ECB még csak nem is kommunikálja a taperinget... lehet sok mindent mondani Matolcsira, de garantálom, hogy olyan gárda van mögötte, aki érti a dolgát. Ez az előszele a FED kamatemelésnek.
Dt74 kedd, 16:54
Előzmény: #6965  TheSnake2020
Az idén nem is kell,majd nézd meg a 22 júliusi árfolyamot,ez a mostani baráti.
Dt74 kedd, 16:53
Előzmény: #6964  amsterdam
Azt nemtom hogy 90 ért kapsz e,de a DM es fizuk igen érdekesek,full mszp-es nyaller a cégvezetés,papolnak az egyenlőségért-családbarát stb,egy könyvelő 8 órába 300kiló,salzburgban 3 ezer juró,mondjuk én is labancoknál mindent olcsóbban mint itthon,sajnos,kurva világ ez.
TheSnake2020 kedd, 15:06
Előzmény: #6964  amsterdam
Érdekes amit írsz. Egyrészt azért, mert ha megnézed ezeket az árcímkéket, akkor a kereszt általában 300-ra jön ki. Másrészt meg azért, mert sajnos pont ugyanúgy van, ahogy mondod. Bizony, bizony Ausztria sok tekintetben olcsóbb, mint Mo. Bár a 90 ezres Graz közeli házat nekem még nem dobta fel a kereső. Ettől függetlenül a forintot mint mondtam egyenlőre idén nem temetem még.
amsterdam
amsterdam kedd, 13:35
Commodore, most is 500-600 Euro a pórnép fizetése, csak forintban van meghatározva. 180-200 nettó.
Nézz körül egy ruha- vagy cipőboltban. Az árcédulán ott virít kb. 10-féle pénznemben a termék ára. Egyazegyben átszámolva az euros ár forintra. Persze minél xarabb a forint, annál többet fizetünk érte. Most kénytelen vagyok a lejárt lemezt újra feltenni: Ausztriában a magyar eper olcsóbb volt tavasszal, mint itthon. A téliszalámi szintén. A csokoládéról már nem is beszélek. A DM-ben kint olcsóbban megveszed ugyanazt a lötyikét, arckrémet, parfümöt, mint az itthoni DM-ben. Saját  tapasztalat, nem "ottvoltamaholmesélték". Egy távolabbi osztrák faluban, mondjuk Graz környékén, a hegyek lábánál, gyönyörű helyen 90ezer euroért 4-5 szobás családi házat lehet vásárolni. Itthon egy erzsébeti panelt nem veszel ennyiért.... akárhogy ragozzuk, oda-vissza-lóugrásban, ez az ország zusammen egy nagy kalap szamóca. A forintjával együtt.
Commodore64
Commodore64 kedd, 09:35
Előzmény: #6961  Sony123
Szlovákiában az eurot átszámolva 225ft-on vezették be. szerinted mennyire reális bevezetni 360-nál?
Teljes elértéktelenítés lenne. Mire mennének az emberek 600euros fizetéssel?
Fsociety kedd, 09:23
Naposon ékelődik,és divergencia van.
Sony123 kedd, 02:03
Előzmény: #6955  greg92
15 évvel ezelőtt a szocik és fideszesek egymással versenyeztek, hogy ki tud korábbi időpontot mondani az Euro bevezetésére. Valahogy az évek során feledésbe merült ez a licit, de az biztos, hogy be kell vezetni, de az is, hogy amelyik kormány bevezeti 30%-os inflációra számíthat, tehát önmagát megbuktatja. Nem csodálkozom, hogy minden kormány kerüli ezt témát, mint az ördög tömjént, de nem fogjuk megúszni ha már a kereskedelmünk 80% Euroban zajlik, ezért is van, hogy az USD az angol GBP nagyobb mértékben változik az Ft-hez képes.
Tehát a másik kettőt se kell kizárni, csak egy kicsit jobban figyelni, és akkor ha a végén Ft-re lesz szükséged.
Dt74 hétfő, 19:42
Előzmény: #6956  new1
Remélem segítettem:)
Dt74 hétfő, 19:41
labdaszedo hétfő, 19:37
Néhány elliott hullámban jártas fórumtárs posztolt ezzel kapcsolatban grafikonokat. Technikailag benne van a chart-ban.
Dt74 hétfő, 19:37
Igen,Magyarország jobban teljesít,nem a mostani plakátokon hirdetik,még régebben láttam,szerintem azóta biturbó üzemmód.
new1 hétfő, 19:05
konkrétan mi indokolja hogy a forint válság előtti szintre visszaerősödjön , ekkora hatékonyság növekedést produkált a gazdaság az elmúlt évben ?
greg92 hétfő, 18:42
Előzmény: #6954  amsterdam
Köszi! Most tartom amig lehet, most mar nem oszt nem szoroz mekkorat szivok(nyilván nem igaz de ertitek...) . Ami vacak erzes volt anno amikor a gbphuf shortom egy honap beragadas utan oriasi nyero lehetett volna en meg kiugrottam amint 0 kozelebe ertem... Nem egyszeru ez a devizazaa, de ha az lenne mindenki ebbol elne. :) 
amsterdam
amsterdam hétfő, 18:14
Előzmény: #6953  greg92
Drukkolok neked, mert vacak érzés beragadni, tudom. A fiúk azt írják, hogy még elképzelhető egy lefelé kör, higgyünk nekik - én mindössze a 300 forintos szintet nem látom már reálisnak. 
greg92 hétfő, 18:07
Előzmény: #6952  amsterdam
A 'várom' lehet hogy rossz kifejezes volt 😃a kerdesem az volt h realis alapja van-e augusztus 18ig 😉de ertem a gondolatmeneted. 😆
amsterdam
amsterdam hétfő, 18:05
Előzmény: #6947  TheSnake2020
Jóvannnaa, legyen 340-330, de a 300 szerintem barokkos túlzás. Nem lesz már annyi sosem.
amsterdam
amsterdam hétfő, 18:04
Előzmény: #6945  greg92
Greg, dehogynem! Én felfelé is, meg lefelé is várom! Lefelé azért, mert a párnacihából is kifacsarom az összes tartalékomat és devizásítom (ez legalább olyan "szép" szó, mint az oltakozás :-). Hogy is mondta Zsiday? Előbb-utóbb az Euro bevezeti saját magát. Szép gondolat.
TheSnake2020 hétfő, 16:06
Előzmény: #6948  Dt74
Természetesen nem. Ez csak egy scenario. Pont ugyanúgy megtörténhet, hogy nyer és kivezeti az országot az unióból, és akkor sajnos nem a 3as kezdo árfolyamon kell majd keseregnünk. Ennek azért, kisebb esélyt adok. A 370 nagyon erős ellenállás. A választásokig nem hiszem, hogy impulzívan törik, az arcentrum pedig azért alacsonyabban van. Ezért én egyenlőre lefele várom. Utána meglátjuk.
greg92 hétfő, 15:58
Előzmény: #6946  HuTi
Sokszori higitgatas utan most 355,12 az atlagaram. De mar nem nagyon tudok/merek nyitni.105k van nyitva es meg egy 25 talan beleferne valahol, de mar rezeg a léc... Azert bizom a jegybankban meg egy legalabb 355os lejovetelben. 
Dt74 hétfő, 15:52
Előzmény: #6947  TheSnake2020
Azorbán bukásába,azért túlságosan ne éld bele magad.
TheSnake2020 hétfő, 15:28
De én továbbra is a hónapos fej vall kiépülését várom. Ebbe belefér a 370 körüli árfolyam is átmenetileg. A negyedéves doji nem hiszem, hogy átölelő lenne. Szerintem hamarosan megindulunk 340 felé. Azt, hogy utána mi jön, nem tudom. Remélem, hogy a 300 forintos Euró. Orbán bukik, és azonnal belépünk az Euró övezetbe, aminek a gazdasági kritériumai a kutyát sem fogják érdekelni, csak Orbán vissza ne jöjjön. (1-2 év alatt.)
HuTi hétfő, 15:16
Mennyire? Egy 20-30 pontos emelés szerintem visszafordíthatja egy időre, jó kiszállási lehetőség lehet. A 15 pontot már beárazták, szerintem az csak lökne rajta még egyet…
greg92 hétfő, 15:04
Lefelé nem varja akkor mar nagyon senki? 🤔Eléggé beragadtam egy augusztusi hataridos pozival... 
Goldi.
Goldi. hétfő, 12:23
Előzmény: #6942  Benzedrine

Ez még nem mond semmit mivel ez egy cégen belüli történet, ez lehet könyvelési szempont is, de bármi más is amire a cégnek hatásköre vagy érdeke van. Ez szerintem kizárólag csak egyetlen cégre vonatkozó történet.
(azt nem tudom elképzelni, hogy elviszik innen az Audit.)
Én konkrétan inkább azokra a külföldi intézményi befektetőkre gondoltam akik magyar forint befektetésekben érdekeltek. Ingatlanalapok, részvények, határidős deviza befektetések stb. ezekből a befektetésekből kiáramló tőke mindig fájdalommal és járulékos következményekkel jár.
Benzedrine hétfő, 11:54
Előzmény: #6940  Goldi.
amsterdam
amsterdam hétfő, 11:53
Előzmény: #6938  Goldi.
Jaja, a norvég pénzről is lemondtak inkább...ezeknek tényleg elcsúszott néhány léc a fejükben. Úgy lesz az, ahogy mondtad: jön a tehén komótosan, mégsem lesz időnk elugrani a pottyantás előtt.
Goldi.
Goldi. hétfő, 11:25

A forint stabilitásához jelentős mértékben hozzájárulnak az EU.-ból kapott milliárdok. A befektetők ezeket a milliárdokat biztosítéknak látják a befektetésük mögött, magyarul fedezve látják befektetéseiket az EU. milliárdoknak köszönhetően
Most viszont egy rendkívüli helyzet van az EU. pénzek felfüggesztése miatt az óvatosabb befektetők akár tőkekivonásokat is indíthatnak.
Szerintem amióta nyilvánosságra került az a tény, hogy elakadnak az EU. pénzek a forint is azóta gyengül és ezt az óvatos tőkekivonást látjuk a forint árfolyamban és a BUX index óvatos esésében is, ami pillanatok alatt tud gyorsulóra is váltani.
Tehát szerintem sem a BUX, sem a forint nem tűnik szépnek a következő hónapokra.
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear hétfő, 08:35
Előzmény: #6918  Narancsguru
Okos tojás. Olvasd vissza és nézd hozzá az árfolyamot. 356,65-ig lement. Igen valóban 355-356-ot írtam tévedtem 65 fillért. Na bumm.
Goldi.
Goldi. hétfő, 07:50

A hétvégén annyi történt, hogy nálam a forint erősödésének utolsó szikrája is kialudt.
Innentől kezdve az MNB. zsonglőrködése max. csak egy korrekcióra futja, de lehet még arra sem lesz elegendő.
370-fölött leszünk hamarosan és további, tartós gyengülésre lehet számítani.
Dt74 vasárnap, 22:33
Előzmény: #6935  PusztaPutyin
Inkább oligarcha lesz az..:)A rántotthús lassan extra.
amsterdam
amsterdam vasárnap, 22:19
Előzmény: #6935  PusztaPutyin
:-DD Jaaa, tényleg ! 
PusztaPutyin
PusztaPutyin vasárnap, 21:27
Előzmény: #6928  amsterdam
Magyarország államformája rántott hús, rendszere a focializmus.
new1 vasárnap, 21:13
Előzmény: #6933  Dt74
ennyire tartatlan a 90-es években volt a forint
Dt74 vasárnap, 21:03
Előzmény: #6932  Goldi.
Szerintem már van,nem kicsi.Forintból csak annyit amiből a bevásárlást fedezed.Hosszútávra,arany,btc,
euro,chf,ingatlan a korrekció után szintén.
Goldi.
Goldi. szombat, 07:07

Olyan helyen vagyunk most, ahonnan ha elindul az hónapokra meghatározza a forint irányát.
Technikailag a lefele irány, (forint erő) alakult ki benne, ráadásul brutál erőt mutat erre az irányra mert úgy néz ki, hogy itt egy tetőt épített.  Valami szerintem történni fog, jön majd egy nagy hír ami kimozdítja az állóvízből max. jövő hét közepére.
Fundák alapján nyakig vagyunk a kakában, nincsenek fényes kilátások.
Én még a magyar gazdasági csodálatos visszapattanást sem látom, szerintem még GDP. alapon is több ország is lesz, akik nagyobb/szebb GDP. számokkal fognak előrukkolni mint mi, ráadásul úgy, hogy ő-náluk nem is volt akkora visszaesés a vírus miatt mint nálunk. Tehát ebből a szempontból nézve is inkább mi indultunk előnyösebb helyzetből.
Csatározás Brüsszellel: ugrál a bolha, de jön egy tehén és akkora tehénlepénnyel teríti be, hogy nem fog többé a bolha sem ugrálni, mert előbb vagy utóbb lesz@rják a tehenek és beleragad a kakába.
Még rázzák a rongyot és ez az utolsó pillanatokig így is lesz, de amennyiben nem fogunk Brüsszeltől pénzt kapni úgy könnyedén a szakadék szélén találhatjuk magunkat.
Az állampapírokban is nagy veszélyt látok.
Ez azoknak az országoknak előnyös, ahol a lakossági megtakarítások a világ vezető devizáiban vannak megtakarítva pl. olaszok, spanyolok stb. náluk tud működni a nagy arányú lakossági állampapír.
Nálunk ez nem biztonságos, éppen az miatt mert a forint nem vezető deviza, így az ilyen nagy arányú lakossági megtakarításoknak is hatalmas veszélye van, ha bajok esetén, (ami már van bőven) elkezd kimenekülni a nép ebből a megtakarításából.
Ott tartunk, hogy az állampapírok befektetői még a kamatokkal együtt is veszteségben vannak és akkor még Euró-kamatot nem is számoltunk...
Baj lesz ebből.
Narancsguru szombat, 06:42
Előzmény: #6929  amsterdam
Igen, és ott nem kamat volt hanem néhány szerencsés visszanyerte a "befektetett" összeget vagy annak egy részét a tőkén felül. Valószínűleg már sorsolás előtt tudták ki lesz a szerencsés nyertes, de ez most is így van csak már békekölcsön se kell hogy szerencsés legyél :)))
aIgore szombat, 05:59
Előzmény: #6928  amsterdam
:)
amsterdam
amsterdam szombat, 03:01
Előzmény: #6921  Dt74
Anyukáméknak annak idején volt Békekölcsönük, ami ugye kötelező volt. Oda kellett adni a lovettát, és 5-10-15 év múlva államka visszaperkálta. Nemtom miért, de nekem erről a MÁP-ról mindig ez a Békekölcsön jut eszembe! Kerülöm is, mint ördög a tömjént! Anno anyumék tényleg visszakapták a pénztüket évek múlva, most nem vagyok benne biztos, hogy nem fog bedőlni a rendszer! 
amsterdam
amsterdam szombat, 02:50
Előzmény: #6927  Zita19
A sport fontos, mert Magyarország államformája, ha még nem tudnád: Népstadion !
Komolyra fordítva a szót: Igaza van az előttem szóló "kollégának", ez nem politikai fórum, ha jól látom, létezik egy "Orbán takarodj" topik is, de sajnos a Forint árfolyamát tekintve nem lehet elvonatkoztatni a magyar gazdasági- és politikai helyzettől ! Szerintem elég rendesen összefügg a kettő, nem gondolnám, hogy a chartok/görbék mozgatnak mindent. És itt jön a DE: azért, mert valaki ellenzéki, azért, mert valaki nem ért egyet a kormány bizonyos lépéseivel, attól még nem IDIÓTA! Kevesen gondolják úgy a nemfideszesek közül, hogy itt bármilyen földi mennyország következik majd - ennek okait felsorolni tényleg elég szűkös a keret - aki hall-lát-olvas és legfőképp gondolkodik, az tudja, hogy miért. 
Én kérek elnézést, hogy ezt mondom, de sajnos meglehetősen jellemző a kormánypártiakra, hogy képtelenek elfogadni, ha valaki más véleményem van, mint ők, és ha nem rózsaszín ködfátyolba burkolózva bólogat helyeslően a mostani helyzetre, intézkedésekre és történésekre, az már azonnal egy nyomorult libernyák, sorosbérenc migránssimogató, aki ráadásul valami mesevilágban él és várja a herceget fehér lovon. Hát én nem várom. Csak próbálok reálisan gondolkodni. Azt még egyelőre szabad. ....... részemről ennyi volt a politizálás, mindenki nyugodjon le, please ! :-) Jó éjt nektek! 
Zita19 2021. 07. 23. 23:30
Előzmény: #6923  Sony123
Az egézségügy a legfinomabb.Ha bekerülsz egy korházba bármilyen okból is,esélyes hogy feldobod a pacskert vagy korházi fertőzés,vagy amit az ismerős kapott el húsevő baktérium a (szent imrében),de mondjuk őt nagynehezen kikezelték.A gyerekemnél gerincferdülést állapítottak meg a suliban,az államiban esélytelen,kb féléve tologatják az időpontot,ezért magánba jelentettem be végül,27eft/konzultáció(3 hétre időpont),igaz hogy 35 éve tb fizető vagyok a gyerekemet is pont leszarják,esélytelen bármit is elintézni.Szép kis ország vagyunk...viszont szép sportlétesítményeink vannak,grt...Csak a sorrendel van kis baj.
Dt74 2021. 07. 23. 23:15
Előzmény: #6925  greg92
Kánaán itt már soha nem lesz,300 meg végképp.Szerintem szégyen az egész viktorostúl,fegyőröstűl.Ismered a mondást,tetszettek volna forradalmat csinálni...Marad a sodródás,kb ennyi.
greg92 2021. 07. 23. 22:05
Sracok ha ennyire nem szeretitek a kormanyt akkor frocsogjetek egy masik topicban vagy egyszerűen huzzatok egy x-et jövőre masik helyre :) . Gondolom szerintetek ha kormanyvaltas lesz jovore akkor majd jon a kanaan es a 300as euro...Aztan lehet majd kiderul, hogy a masik oldalon se fenekig tejfel az elet 😉
Sony123 2021. 07. 23. 21:12
Előzmény: #6923  Sony123
Elnézést! Topic témát kicsit elvittem. Nekem az a gondom, hogy az EUR az USD-hoz viszonyítva sokkal kisebb mértékben változik. Tehát mit is szeretnénk tulajdonképpen. Adott pillanatban visszaváltani, vagy a stabilitás mellett maradni?
Sony123 2021. 07. 23. 20:53
Egyszer minden hatalom megbukik. Itt csak az kérdés, hogy most vagy 4 évvel később! Azonban ha az ellenzék nem nagy túl balfácán, akkor ez most lesz. Ellenzék kezében rengeteg adú van. Nem tudom, hogy nem akarja, vagy a balfácánság miatt nem tudja kijátszani.
Igazából az a gondom, hogy nagy ellenzéki összefogásban csak az összefogást nem látom. Azt sem, hogy pontosan mit és hogyan szeretnének megváltoztatni. Természetesen olvasok, lózungokat kerüljük. Én csak az egészségügyet említeném, de érintve vagyok többen is.
Dt74 2021. 07. 23. 19:04
Előzmény: #6917  geza77
Gondolj bele,vezérünk,királyunk hatalmát nincs az a botrány,(már szinte minden hétre jut 1),ami elsöpörné,jövőre választások,lölő szoftvere beizzítva,valamit csak tud ez a csöngőhasú,vagy mi vagyunk ennyire balf...ok.Ki ki döntse el:))
Dt74 2021. 07. 23. 18:55
Előzmény: #6917  geza77
Ismerősnek mondtam pár éve vegye meg az utcánkban az egyik eladó telket.Akkor 15 volt,ma 45.Ő inkàbb a mápot választotta.Mi lesz ha tömegesen rájönnek ezek a faszik hogy csúnyán át lettek baszarintva?Na akkor lesz csúnya világ...

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók

friss hírek További hírek