Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hunball 2023. 12. 25. 22:02
Előzmény: #213157  Törölt felhasználó
#213160
Az USA-ban példakép a Tucker Carlson-féle vonal számára. Na most Tuckert kirakták a FOX-ból, de az X-en folytatja. Egyetértek azzal, hogy ezek ,,közemberek''. De az a kérdés, hogy a republikánus szavazókon belül ez a vonal tud-e még erősödni. Orbánék arra építenek, hogy tud. Én nem tudom, remélem nem.
hunball 2023. 12. 25. 21:57
Előzmény: #213158  ehe
#213159
Igen. De Tölgyessy ezt nem csak most mondta, hanem korábban is, és ezzel korábban is egyetértettem. Azzal a különbséggel, hogy szerintem az amerikai új jobboldal az nem ismeri eléggé a magyar helyzetet, és inkább csak szimbólumként tekint ránk. Én erről részletesen írtam a saját személyesen oldalamon, ha gondolod, képernyőmentést hozhatok. Ki lehet mutatni, hogy mi az, amiben tévesen hivatkoznak ránk. Elon Musk, Jordan Peterson, stb. --- Mindenesetre ez az egész annyira nem fontos nekem, hogy itt erről hosszan vitázzak. Jobb lenne visszatérni az ingatlanpiachoz.
ehe
ehe 2023. 12. 25. 20:35
Előzmény: #213157  Törölt felhasználó
#213158
Tölgyessy legújabb orbán felsz*pásából idézett emberünk szerintem, csak elfelejtette a forrást megjelölni.
Törölt felhasználó 2023. 12. 25. 18:22
Előzmény: #213148  hunball
#213157
én minden társaságban az első vagyok, aki megdícséri a Dr. Miniszterelnők úrat, hogy milyen okos, de még én sem mennék annyira messze, hogy USA-ban bármekkora példakép lenne még a legelvetemültebb republikánusok között sem, teljesen súlytalan, maximum republikánus szimpatizáns közembert lehetne mutatni aki felnéz Orbánra de annál magasabb szinten senki és én követem az usa politikát. Európát annyira nem követem, de még az is túlzásnak tűnik főleg ha közvetlen szomszéd országokat nem tekintjük hiszen az leginkább balkáni, sereghajtó, semmiféleképpen nem nagyjátékosok mint a német, francia, spanyol, brit... Illetve attól, hogy váltanak kettő szót és nem hajtja el egy Le Pen a Dr. úrunkat, attól én még nem gondolom magunkat egy olyan országnak aki leverage-el bírna a franciákra ezért bármilyen szituációban, na ezt USA-ra Trump-al még nagyobb nevetségnek találom... gyakorlatilag akkor valóságtartamat érzek főleg ez utobbiban, mintha azt mondanánk, hogy azért létezik az egész olajipar mert Putyin az elnők oroszországban vagy addig lesz csak szénsavas víz a föld kerekén az összes országban amíg a Szentkirályi profitja 5% felett van. 😂 szürrrrreális gondolatok, de gondolom nem követed az usa politikát.
berlini
berlini 2023. 12. 25. 18:02
Előzmény: #213154  berlini
#213156
...Orbán harcai bohózatok.
-  harcolt az ellen a Soros ellen, aki megpróbált belőle embert faragni. Nem sikerült.
-  harcolt az egyházak ellen. (Nála antiklerikálisabb beszédet csak Rákosi tartott a magyar parlamentben, de rá egy évre egyházi esküvővel tette törvénessé zabigyerekeit, hogy utána az őket megeskető papot tüzön vizen át sikanirozza.)
-  harcolt az orosz befolyás ellen mindenki hazaáruló volt aki nem fogadott szót és akárcsak kereskedelmi egyezményeket tárgyalt volna a gonosz birodalmával. ma már remegő lábbal ül a nagy orosz asztal másik végén és nem meri kimondani, hogy az orosz-ukrán véres harc az bizony háború és nem különleges hadművelet.
-  harcolt a migránsok ellen, akiket lasszóval sem tudtak itthon tartani. (Egyik sem azért lépte t az országhatárt hogy itt rohadjon meg.)
-  harcol brüsszel ellen, miközben idén derült ki, hogy a brüsszeli pénz nélkül meghalunk
-  harcol a liberalizmus ellen, miközben nincs olyan konzervativ kereszténydemokrata politikus a világon, aki ne tudná, hogy a liberális ezmék nélkül nincsen demokrácia. Illiberalizmus csak autokráciákban létezik.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 12. 25. 17:59
Előzmény: #213151  Lizi
#213155
Hogyan vettek el tőled, ha nem is itthon dolgozol?
berlini
berlini 2023. 12. 25. 17:51
Előzmény: #213152  Stg
#213154
Hozzánk képest még Albánia is jól működő gépezet.
Nincs olyan gépezet amiben Orbán hasznot  tudna hajtani.
(Sajnos nálunk sem) 
Neki marad a kavics szerep.
berlini
berlini 2023. 12. 25. 17:48
Előzmény: #213149  Lizi
#213153
Szövegértésből egyes.
Stg 2023. 12. 25. 17:11
Előzmény: #213138  berlini
#213152
Ma 2024 hajnalán , ês előretekintve az EU egy jól működő precíz nagyértékű gépezet lenne?
Lizi
Lizi 2023. 12. 25. 17:05
Előzmény: #213137  J0hnnyEnglish
#213151
Nem vettem igénybe semmit, én mindig mindenért a teljes árat fizettem.  Én soha semmit nem kaptam magyarországtol, csak elvett tőlem, és nem csak orbán, hanem az összes mocskos rabló kormány mióta az eszemet tudom, de legrohadtabb kétség kívül orbán maffiája.
Én mindenért megdolgoztam, persze nem magyarorszagon, mert itt nem lehetett az emlitett "elmaradt bérjövedelem" miatt.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 12. 25. 16:54
Előzmény: #213148  hunball
#213150
Ugrálunk, mint a porban fingók, komolytalan! Mivel minden második nagy döntésben az asztal közepére szartunk, így parkolópájára leszünk/ vagyunk téve. Ez a folyamat zajlik, kisodródunk, minden szempontból lemaradunk, és ehhez még csak ki sem kell lépnünk...
Lizi
Lizi 2023. 12. 25. 16:51
Előzmény: #213135  berlini
#213149
Ne fárassz már ezzel a sok zagyva mellébeszéléssel.
Azt irtad adóztatnád az üres lakások tulajait, aminek alapja az elmaradt bérleti jövedelem lenne.Elmaradt = meg nem keresett. Tehát nulla bevételt akarnál adóztatni, amire magyarázatod, hogy lehetett volna annyi bevételem amit adóztatni akarsz!
A felvetésedből következően meg lehetne 4szeres szja-t is beszedni az elmaradt bérjövedelem miatt, mivel ausztriában 4szer annyit kereshettem volna ugyanazzal a munkával mint magyarországon.
Igy is szarrá vagyunk adóztatva, miért akarnál te további adókat bevezetni, főleg a semmire, nulla bevételre?
Ilyenről még orbán maffia birodalmában sem hallottam.Mehetnél orbánhoz tanácsadónak.
Ja, a saját érdekeimről semmit nem tudsz, mégis okoskodsz mintha te jobban tudnád mint én.
Mindenki saját érdeke, hogy minél több pénzt keressen, minél kevesebb költség és munka mellett, a lehető legrövidebb idő alatt.
A nemzeti vagyon meg orbán, mészáros, tiborcz és a többi maffia tagnál van. Tőlük követeld, ne tőlem.
hunball 2023. 12. 25. 16:50
Előzmény: #213138  berlini
#213148
Nem csak ez van. Az is van, hogy az új jobboldalnak Orbán a hőse. Európában és az USA-ban is. Ebből persze jelenleg nincs hasznunk. Csak akkor lesz hasznunk, ha az USA-ban Trump nyer, a franciáknál Le Pen, a németeknél az AfD, ha Wilders kormányt tud alakítani, stb. Trump és Le Pen esélyes, az AfD csak tartományi szinten, Wilders-t nem tudom.
J0hnnyEnglish
J0hnnyEnglish 2023. 12. 25. 16:39
Előzmény: #213146  tihamer
#213147
Vagyis aki mer az NER 😎!
tihamer
tihamer 2023. 12. 25. 16:30
Előzmény: #213144  amphibian
#213146
Ne irigykedj és ne panaszkodik!
Dolgozz többet, tanulj, építs, teremts jobb kapcsolatokat, fejleszd magad, fektess be és gazdagodj meg❗
Törölt felhasználó 2023. 12. 25. 14:31
Előzmény: #213139  slash
#213145
karácsonyi vásárban az a 10e pedig csak egyetlen egy kolbászos, kifli egy csöpp mustárral.
De lehet azt is mondani, hogy nettó egy napi átlag munkabér.
Kinek mi.
amphibian 2023. 12. 25. 14:17
#213144
Millen szolidaritás ?
5 milliós életjáradékokat kanak volt edzők 45 éves kortól,sportolók pedig 35 éves kortúl havonta az államtúl.
Olyanok akik az állam pénzén lettek kitenyésztve.
A holdudvaruk,vezetőik meg kersztbe számláznak sok milliókat.
Pöce papír pedig nincs a korházban.
Ez szolidaritás
tom6210 2023. 12. 25. 12:35
Előzmény: #213142  slash
#213143
Azért nem teljesen valaki kénytelen bérelni és nem ezzel játszik mivel nincs saját lakása. Ezt is észre kellene venni. Lakhatás elvileg alapjog ez nem tiszta?
Nem sima adok-veszek történetként kellene kezelni. 
slash 2023. 12. 25. 12:32
Előzmény: #213141  tom6210
#213142
A régi árak azt jelentik hogy egy wekerlei ikerházfél retro kivitelben nem havi 300 hanem max 200. 
Amíg van "madár" aki kifizeti addig tartják is a markukat. 
Ismerek embereket akik "mai" áron kiadják a lakásukat és "retro" áron bérelik a Gizi nénitől az övét. És szippantják a különbözetet. Vegyük már észre hogy ez itt egy kereslet-kínálat piac.   
tom6210 2023. 12. 25. 12:19
Előzmény: #213139  slash
#213141
Ha szabad kérdeznem mennyi az a viccpénz meg mit jelentenek a régi árak?
Egyáltalán nem általános amiről beszélsz szerintem.
 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek