Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mpagnes 2023. 12. 24. 23:49
Előzmény: #213112  berlini
#213120
Az USA-ban nincs ÁFA.
Ami van az egy helyi adó mindenhol.
Élelmiszeren nulla százalék.
berlini
berlini 2023. 12. 24. 23:11
Előzmény: #213117  FeherTibi
#213119
vevő vagy a kormány propagandára.
Szerinted honnan jön az a sokszáz  milliárd amivel téged etetnek hiradóban plakátokon törvénytelenül folyamatosan?
Közérdekű reklám?
Röhögnék ha volna hozzá kedvem.
Magyarországon a NER egy év alatt - az ellenzékhez képest - tizszeresét költi arra, hogy az embereket befolyásolja, uszitsa.
Ugyan honnan jött ez a pénz?
Elárulom, törvénytelenül a mi adóbefizetéseinkből.
Törölt felhasználó 2023. 12. 24. 22:48
#213118
Boldog Karácsonyt fórumtársak! 🌲🎅
A hitelkamat magas volt, 
de széttörte büszkén a nép.
Hát éljen a hős, aki értünk,
feláldozta hű életét. 
Orbán Viktor!
Hát éljen Orbán Viktor és a nép!
FeherTibi 2023. 12. 24. 22:23
Előzmény: #213116  Freszelés
#213117
Igazad van, az angol tanulás sokkal többet ér, mint ezek a pártok. Az ellenzékre szavaztam tavaly, de ez a Márki Zay fele mikroadomany ugy nagyon zavaros. Az is, hogy kaptak, az is, hogy nem világos, mit tudott a többi párt, az is, hogy buntetest kapnak holott állítólag nincs bizonyíték, meg az is, hogy a pártok fizetik és nem Márki Zay. 2010 óta minden szavazás teljesen zavaros, de ez a tavalyi kiemelkedett.
Freszelés 2023. 12. 24. 22:10
Előzmény: #213115  amphibian
#213116
0 alkalommal szavaztam a fideszre. 0 alkalommal szavaztam barnilyen partra. Egyetlen egy szavazason vettem reszt (eu-s csatlakozasrol szolt). Azt latom, h egyenileg kell mindent megoldanom, mert egy szavazas helyett 2 orat azzal is tolthetek, h megtanuljak 10 uj angol szot. Ennek a 10 uj angol szo varhatoan tobbet hoz nekem a konyhara mint az, ha elmegyek x-elni valahova es igy az adott part 1.124.848 szavazat helyett 1.124.849-et kap. Tokre nem szamit, hogy en mit gondolok. (blabla, tudom, ha mindenki igy gondolkodna..)
amphibian 2023. 12. 24. 21:54
Előzmény: #213113  Freszelés
#213115
Tipikus kis Fineszes emberke ..
Mást nem írok mert kitiltanának
Freszelés 2023. 12. 24. 21:15
Előzmény: #213113  Freszelés
#213114
a végén kimaradt egy szó, így helyes a mondat: *Az adózás nekem SEM tetszik*
Freszelés 2023. 12. 24. 21:12
Előzmény: #213112  berlini
#213113
1. "A vagyon többsége a felső 5-10%-nál van. Ők a jelenlegi mentesitéssel 10 dolgozó átlagkereső adóját nem fizeti be." - a korábban hivatkozott statisztika szerint a felső 5%-nak van 150M vagy több összevagyona. Befektetett (~=lakott ingatlanon kívüli) 150  vagyona meg 0.3%-nak van. Szóval a felső 5-10% alsó 90 százaléka ugyanúgy kisember/átlagember. Átlag = van hol laknia és talán nem lóg ki a segge a gatyájából. Az hogy Magyarországon ezzel már a felső 5-10%-ba lehet tartozni az pedig tragédia, de az én felfogásom szerint ez még mindig csak a középosztály alsóbb fele. És nem a középosztályt kéne szétszívatni, inkább erősíteni kéne.
2. "Közös teherviselés": szerintem közös teherviselés van. A döngöltpadlós hátrányoshelyzetű dolgozgat valamit és befizet mondjuk (szja, szocho, áfa, stb adókkal) havonta mondjuk 100ezer forintot az államkasszába. Én (legyek menő IT-s alkalmazott) meg befizetek havonta 1 milliót ugyanoda. Jóindulatú leszek és azt mondom, hogy ez a közös teherviselés. De a bajom az, hogy így is többszörösét (10x!) fizetem be mint ő, és egy ennyire asszimetrikus adózás után, a már leadózott forintjaimból vett kockázatos befektetéseim (álompapír, tbsz, akármi) ESETLEGES hasznaiból MÉG fizessek be újabb adókat. Szóval azért a ló*sznak is van vége!
Beszélek most egy kicsit magamellen: akkor legyen az elég, ha Lölö havonta meg befizet 10 millió forint adót havonta 10 milliárd bevétel/profit/akármi után? Mert ez így is már százszorosa annak, mint amit a döngöltpadlós befizet? Nem tudom. Valószínűleg ez így nem lenne rendben - így viszont máris ellentmondásban vagyok az előző bekezdésben írtakkal, ugye? Átlag havi párszázezer forint tőkejövedelmet adómentesen tartanék. Az is lehet, hogy havi 1-2 milliót is. Mert ez még - az én világlátásom szerint - még mindig csak a középosztály szintje. Felette adóztatnék.
3. "Tehát a fogyasztást terhelő adót nálunk a szegényebbek dobják össze többségében.". A jövedelmem mondjuk 40%-t költöm fogyasztásra (ami a fentebbi nettó 1M esetén legyen 400ezer). A döngöltpadlós pedig elkölti a teljes bevételét ami 200ezer forint. Neki is 27%-os csoda áfára adják a milka csokit meg nekem is. 200*0.27 vs 400*0.27. Én mégiscsak kétszer annyi adót fizettem be a fogyasztásaim után, mint ő. Itt egészen biztosan megint szemléletbeli különbségeink lesznek, de majd mindjárt leírod hogy miért fizet be többet a döngöltpadlós, mint én.
4. "egy szegény ember gyereke a töredékét kapja az államtól összehasonlitva a gazdagabb családból valóval" - Igaznak gondolom, egyet is értek ezzel. Egyszerűen a gazdagabbnak jobban megvan a tudása, a lehetőséges, a hozzáférése ezekhez a dolgokhoz. Általában. Mondjuk azért azt hozzátenném, hogy itt is vannak kivételek: én csak fizetem a TB-t, de úgy 2 évtizede nem vettem igénybe TB alapon semmit. És azt hiszem ez is eléggé jellemző úgymond a "gazdagokra". Fizetem a sok adót a közszolgáltatásra, aztán mindenből vehetem meg a magánt, ha nem akarom a délutánomat a váróban tölteni vagy omló vakolatú iskolába küldeni a gyerekemet.
Tök klassz lenne, ha egy erős és széles középosztály lenne, mert hiába van nekem pénzem, attól még az utcán a valóság szembejön és lehangol.
Az adózás nekem tetszik (bár valószínűleg egészen másképp alakítanánk át). Sajnos nem vagyok döntéshozó így - ahogy a többség gondolom - egyéni stratégiák mentén próbálok boldogulni.
berlini
berlini 2023. 12. 24. 20:24
Előzmény: #213111  Freszelés
#213112
Félreértetted.
Ez nem egy plusz adó, amivel a dolgozó embereket sikanirozzák.
Ez az adó része lenne annak az adózási politikának, ami nem mentesiti az adó alól a vagyon hozadékát. A vagyon többsége a felső 5-10%-nál van. Ők a jelenlegi mentesitéssel 10 dolgozó átlagkereső adóját nem fizeti be. (Mentesitéss alatt azt értem, hogy a vagyon hozadéka nem adózik. 5 év után adómentes az ingatlan eladásból származó adó és TBSZ-szel meg lehet úszni az értékpapirok hozamának adóját, valamint állampapirnál minden trükközés nélkül is megy ez)
Pont ez az a jelenlegi állapot, ami miatt az átlagembert túl kell adóztatni. A munkáltatójának majd duplaannyiba kerül mint a nettója és a boltban majdnem világrekord ÁFA fizetés mellett veszi az élelmiszert.
Tehát mégegyszer.
Ez nem vagyonadó!
A vagyon, ha tisztességes jövedelemből keletkezik (és ezt kell feltételeznem, mert a bankrablásból származó jövedelmet nem adózásialg kell kezelni, valamint a NERes országkifosztás sem adózással kezelendő,) akkor egyszer már leadózott.
Nagyon helyes, hogy sok fejlett országgal ellentéteben nálunk nincsen örökségi adó sem.
De ha a vagyon hozamot hoz, akkor azt be kell vonni a közös teherviselésbe.
Ha valaki az ingatlanát inkább ki sem adja, hogy ne kelljen adóznia, akkor azt is be kell vonni, mert ez a hozzáállás a nemzeti vagyon helytelen használata.
orbán előszeretettle liberálisozik. Ez egy szitokszó. Az a politikus, aki az egyszerű emberekkel nem törődik, csak a saját boldogulásával
Meg kell nézni, hogy hogyan működik a  közteherviselés az USA-ban.
Ott, ha egy vállalat tulajdonosa jól végzi a munkáját, akkor a vállalatnak nyeresége lesz ami után nem 9%-os az adó mint nálunk, hanem (ha jól tudom 35%). Ha ezután a vállalat osztalékot fizet a tulajdonosainak, akkor azok akik sok osztalékot kapnak a felső sávban fizetik, azaz több mint 30%-os adót fizetnek az osztalék után. Mire a tulajdonos megkapja a nettó pénzét, az már a nyereség felét sem éri el.
Ha ennél a vállalatnál alkalmaznak egy dolgozót, akkor a vállalat teljes a dolgozó miatt felmerülő bérjellegű költsége jóval kevesebb mint a dolgozónak kifizetett pénz duplája.
Tehát a munkát kevesebb adó sujtja mint a vagyon hozamát
Az ÁFA, ami köztudomásilag a szegény ember adója, (merthogy a gazdag a jövedelmének jóval kevesebb mint a felét adja ki havonta a boltban és a nagobb bevásárlásainál is meg tudja találni annak a módját hogy ne őt terhelje az ÁFA,) USA államtól függően de ugyancsak jóval kevesebb mint nálunk.
Tehát a fogyasztást terhelő adót nálunk a szegényebbek dobják össze többségében.
Szerintem nálunk tombol a sokat szidott neoliberalizmus. Nálunk tartják az szegényebbek az államot.
De ez még nem elég.
Az átlagnál jóval jobbmóduak folyamatosan a szegényebbek terhére kapnak visszatéritéseket. (egy szegény ember gyereke a töredékét kapja az államtól összehasonlitva a gazdagabb családból valóval,) és ez tovább torzitja a közteherviselést.
Nem vagyok alkotmányjogász, de ez nekem erősen bűzlik.
Az egész adózási rendszerünk alkotmányellenes.
Freszelés 2023. 12. 24. 19:50
Előzmény: #213110  berlini
#213111
Ha nincs kivétel, akkor elméletben tudnám támogatni*.
Aztán jön az, hogy jaj szegény nyugdíjas itt élte le az életét, a férje sajnos meghalt 14 éve és ő itt akar maradni, mert az emlékei, meg minden... érthető? Aztán meg legyen egy-két réteg (hátrányosék, stb) kedvezményes sávban, meg bizonyos jövedelem alatt megint ne fizessenek, meg felmentést kérünk cociális alapon mert krízik van, meg meg..
Gyakorlatban meg nem kérek újabb adót, mert megint csak a hétfőtől-péntekig főállásban dolgozó egyszerű ember fizetné végül ezt. Az ezredik adót. Fizetek így is eleget, sőt többszörösét mint az átlag, mégis ugyanazt a (nem) ellátást és szívonaltalan közszolgáltatásokat kapom. Amúgy is jobbára csak ellopják meg stadionra költik a befizetéseimt. Aztán ha elbasz az árpád hídon egy veszélyesen élő tini a mercijével, akkor viheti továbbra is a szarópapírt a kórházba be a feleségem.
Szóval mégse szeretnék több adót fizetni, ha nem muszáj.
berlini
berlini 2023. 12. 24. 19:24
Előzmény: #213097  mpagnes
#213110
igen, ez egy lehetséges változat.
Mammabear 2023. 12. 24. 18:23
Előzmény: #213106  N0MAD
#213109
Nagyon szívesen beszélgetnék én, csak úgy èrzem magam mint nevelő egy kisegítő iskolában.
Mièrt ennyire nehéz értelmezni egy ábrát? Ès bárcsak tudnám mièrt beszèlsz minden másról, bár 1-2 tippem van.Az miért információ, hogy az adott kor műszaki szinvonalát tükrözi az árazás?? Mit kellene? A döngölt padlót ès tyúkszaros udvart????
A méret is változott az elmúlt 300 évben folyamatosan, mégis különböző árakat látunk. 
Azt látod rajta hogy az 50es években magas az ár meglepő módon az adott kor szinvonalán, nem a 150 évvel azelőttin. Utána alacsonyabb az adott kor szinvonalán, és az elmúlt 20 évben ezen a méreten és műszaki szinvonalon is volt többféle az árazás.Igen igazad van, meglepő módon 2023-ban nem járunk ki a fagyban szarni a kertbe, csak ez miért információ?? 😃😃😃
Ezen kívül egy dolgot még mindig nem értek, nem kell válaszolnod ez csak költői elmélkedés:
Abból hogy azt mondom most drága (a fizetèshez kèpest legmagasabb adat), és erre adatot is mutatok hogy a hórihorgas faszba következik hogy a kádár rendszerben szeretnék élni?? 😃😃😃
Nem szerenèk, estènkènt tüzet gyújtok ès örömtáncot járok hogy vège lett. 
Ne írj szerintem sem, valami itt fèlre ment. 
Boldog karit!
Zsugabubi
Zsugabubi 2023. 12. 24. 16:08
Előzmény: #213102  FeherTibi
#213108
Azért az megvan, hogy a tbsz-el bukni is tud az ember? Illetve az össze harácsolt pénz a tbszen adózott jövedelem.. Vagy bemész egy üzletbe? Ott a 27% áfa, az üzemanyagon a jövedéki adó, stb... Pontosan, hogy ez a nép agyon van adóztatva. Bármit csinálsz a pénzeddel, elmész bárhová, adózással szembesülsz :D
Egyébként Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!
slash 2023. 12. 24. 15:49
Előzmény: #213105  N0MAD
#213107
Értem. Ez mondjuk színigaz. Megnéztem pár  Balaton Felvidéki beomlott présházat 40 millióért és visitva menekültem a horvátokhoz. Úgyhogy f. kivan mindennel! :-) 
N0MAD 2023. 12. 24. 15:44
Előzmény: #213101  Mammabear
#213106
Te amúgy akarsz beszélgetni vagy a szalmabábozás a célod?
Négyzetméter duplázódás igaz vagy nem?
“ Ok. Ezt mire válaszoltad? Idézd már be légyszíves”Azt írtam ez olyan mint az usa életszínvonal növekedés. Reagálhatok szabadon vagy csak ha idézlek hozzá?
“ A grafikon amit küldtél nem aktuális”
Talán ezért írtam hogy régi, de messzebbre megy vissza. 
De szerintem befejeztem veled. Röhigcsélj nyugodtan. 
N0MAD 2023. 12. 24. 15:40
Előzmény: #213104  slash
#213105
Ja, mint már párszor leírtam a lakosság 0,3%ának van ennyi pénze elfekvőben. 
És 10%eladó várja az élethelyzetet amikor megkivánják a lógó tedőnyű kádárkockát külföldi ingatlan vásárlása helyett. 
slash 2023. 12. 24. 14:16
Előzmény: #213099  Second Wave
#213104
"Az a vagyon, ami után egy peták vagyonadót sem fizetek, az az értékpapírszámlámon lévő 2-3 lakásnyi pénz. :-)"
Tudod hogy részben ez miatt is drágák a lakások. Az eladók ezt tudják hogy ott csücsül a lové sok embernek a PMAPban csak ki kell várni az élethelyzetet.  Várnak. 
Pistike12 2023. 12. 24. 13:40
#213103
Mindenkinek Boldog Karacsonyt!
Annak is aki esesre var, annak is aki dragulasra::) 
FeherTibi 2023. 12. 24. 13:40
#213102
A magyar vagyoni helyzet nyilvánvalóan oda tart, hogy minél gazdagabb az ember, úgy fizessen egyre kevesebb adót. És nem az 1 sávú Szja miatt csak, hanem a tbsz, lakás kiadás, stb miatt. Túllépve a pénz szamolasan, 10-15 év alatt teljesen lezullott a társadalom. Egyszerűen adót fizető ember nagyon kevés van
Mammabear 2023. 12. 24. 13:17
Előzmény: #213096  N0MAD
#213101
"Vedd hozzá hogy ötven év alatt az átlagos usa lakás nm fejenként megduplázódott"
Így van, pont ezért vesz fel a görbe 2 szélsőértéket 10 év alatt 100%os eltéréssel 😁😁😁 
"Kb mint itt, “kádár alatt könnyebb volt” ok élj akkor úgy. "
Ok. Ezt mire válaszoltad? Idézd már be légyszíves. Szélmalmokkal harcolsz don quijote?
A grafikon amit küldtél nem aktuális, az aktuális érték átvinné a plafont és szintén azt mutatná hogy nincs igazad 😃

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek