Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
slash 2023. 01. 30. 08:46
Előzmény: #190275  tothjoco
#190280
Ottlakásos haszonélvezettel viccpénzért adható csak el. Erről mindig egy múltkori kiszámolóblogos post jut eszembe hogy a papa ha megéli a 77et akkor lehet belekarcol a 90be is. Mekkora mázlista.. szóval én meghagynám.  
Törölt felhasználó 2023. 01. 30. 08:38
Előzmény: #190278  Törölt felhasználó
#190279
Az elmúlt évek egyik sztárbefektetése volt az ingatlan. Aki csak tehette, ingatlant vett – kis önrésszel hitelből, vagy hitel nélkül. Egyelőre úgy néz ki, hogy ez a korszak lezárult. Véleményem szerint a mai kamatkörnyezetben készpénzből nem éri meg befektetési ingatlant venni, főleg rövid távon.Ötvenmillió forint hozama 13 százalékos államampapír-befektetés esetén évi 6,5 millió forint. Ötvenmillió forint ma egy jobb panellakás ára, amit 540 ezer forintért kellene kiadni ahhoz, hogy azonos legyen a megtérülés (és még nem esett szó adókról, illetékekről, az ingatlanérték változásáról).Ezt a befektetők többsége pontosan látja és kivár… arra, hogy legyen egy nagy korrekció a lakásárakban, és addig is kényelmesebb befektetési formákat választ.
Törölt felhasználó 2023. 01. 30. 08:36
#190278
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 01. 30. 08:32
Előzmény: #190275  tothjoco
#190277
Ha én venném meg, még azt tudnám mondani, hogy oké, mert még 30 sem vagyok és talán élhetek addig ameddig a bácsi elhuny, mert az lehet 20 de akár 30 év is! Meg kellene tudni, hogy van-e valami egészségügyi gondja a bácsinak. Ha kb. 50 éves vagy akkor erősen fontolóra venném a dolgot.
Benzedrine
Benzedrine 2023. 01. 30. 08:24
Előzmény: #190275  tothjoco
#190276
Bácsit kirakni nem lehet, talán tíz év múlva is ott lesz, ezalatt akár 100%-ot is kamatozhat a pézem és különben is ebben az országban ki fektet be 10+ évre? Szóval sok szerencsét.
tothjoco
tothjoco 2023. 01. 30. 07:45
#190275
Lehet hogy el kell adnom az egyik ingatlanomat. A lakás 56 nm2,Bfüred Csárda u 2. Haszonélvezettel terhelt, 77 éves bácsi lakja!  Magasföldszint, a lakás a Vörös templomra, SzTK-ra néz. Akár rendelőnek, irodának akár lakásként nagyon jó helyen van! Kuriózum hogy a házon már mindent felújítottak, szigetelt, még az erkély korlátait is a ház tartja karban. A 20 lakásra 16 millió kp is van a ház számláján. A tetőt a Telekom bérli...Átlagos állapot, füri ok, parketta jó állapotú. Fűtés 3,5 Kw Gree klíma. Vélemény?
slash 2023. 01. 30. 05:32
Előzmény: #190270  Törölt felhasználó
#190274
Ha nincs hol laknod akkor vegyél most. Elég nagy szar van már most az ingatlanpiacon, lehet találsz jó vételt.  Lakásbérletre egy fillért ne költs, kidobott pénz.  Állampapír se 100% a köpcös hiperaktív, minden nap más hülyeséget böfög fel .  Ha hozzányúl a MÁPhoz, menekülni fog a nép belőle.  Nézelődj. 
kukor-ica 2023. 01. 30. 00:52
#190273
Többeknek:
nagyon érdekes kérdés, hogy melyik korszakból érdemes lakást venni, ha ironikus akarnék lenni, akkor Mo-on egyikből sem :) :(
Nekem 25-100 éves kor közt van mindenem, és csak a gépészettel volt mindenhol gondom (de abból szó szerint csőstül, víz, gáz, fűtés). Nincs mese, ezek fogyóeszközök, és hiába csinálom meg lakáson belül az egészet, ha a strang vagy fővezeték miatt megáll az élet, vagy a szomszéd felől szétázom.
.
Viszont a "toljunk be lakónként azonnal x milliót jellegű" problémákat az elmúlt 20-30 év lakásai esetén láttam (hálistennek csak láttam), pinceszinti vizesedés, lapostető teljesen elb---ott szigetelés és hasonlók tárgyában.
Én elhiszem, hogy az 50-60-as években mindenki részeg volt, és nem ismerték a derékszöget, egyenest, síkot, stb., viszont manapság meg a profit van mindenekelőtt, így amit csak lehet, kispórolnak. 
Ami számomra az újak ellen van, az az elképesztő "térkihasználás", azaz zsúfoltság a házak között, meg a lakáson belül is, alacsony belmagasság, szűk folyosók, mint egy olcsó diákszálláson...
.
Szóval itt nincs jó döntés, tényleg egyedileg kell megnézni mindent, ha nem akarunk orosz rulettet a lakással.
kukor-ica 2023. 01. 30. 00:39
Előzmény: #190270  Törölt felhasználó
#190272
Ha nincsenek extra igényeid, akkor én is kivárnék még, és nagyon figyelném (sőt figyelem is :) a tavaszi inflációs adatokat.
Ha vannak extra igényeid, akkor meg meg kell venni, amikor szembejön...
Törölt felhasználó 2023. 01. 29. 22:51
Előzmény: #190270  Törölt felhasználó
#190271
tuti hogy nem vennek most lakast zugloba a helyedbe bevagnam kotvenybe a 30 millat amit a videki lakasert kaptal es berelnek a hozam toredekebol. 3 eved van visszaulni eladas utan az illetekbeszamitasnal ugyis. Tavasszal meg megneznem mi a Bp lakaspiaci iranyvonal egy ar 4-5szorozes utan, mikozben a com emberarca a lakasaraknal cirka stagnalast a berleti dijakban meg csokkenest lat. A tranzakcok rengeteget estek a fizetokepes erdeklodo keves az arstop es a legfontosabb a kamatstopp meg tart. Csucsulnek a loven inkabb. A lakaspiacot igazi penzel most bottal se piszkalnam, mikozben napi szinten figyelnem az albibol a piacot
Törölt felhasználó 2023. 01. 29. 22:24
Előzmény: #190234  because
#190270

Meddig lesz sokkal jobb ?
Talán még 2-3 évig, ha minden összejön.
De,Államkötvényben nehézkes lakni.
A tőke vásárló ereje elinflálódik gyorsan.
Néhány év múlva alig lesz értéke a mai 40 milliónak!
A kamatokkal együtt is...
Ha a kamatból bérlek akkor meg alighanem számottevő bukta lesz az eredő.
 .
Viszont,
Az ingatlan talán megtartja-visszanyeri a vásárló erejét néhány év elmúlása után is.
Mégha közben egy időre akár negatív is lesz a tőke érték. 
.Jobbnak gondolom az ingatalanba rakás eredőjét már 3 éves távlatban is.
Így, hogy lakni is kell közben valahol.
Evehid
Evehid 2023. 01. 29. 21:56
Előzmény: #190157  Track-tor
#190269
Teljesen jogos, a tetők és a homlokzatok alapján én 120-200 év közé tippelem a műemlék-kinézetű épületeket az utcában. A konkrét lakásnál is 100 fölé lőném be. Viszont ezek mind iparosok-polgárok-tisztviselők házai lehettek eredetileg, az utcafronti lakások feltétlen. Ez a pici inkább a háztartási alkalmazottaké pl. Tudom, hogy a korrekt tetőcsere kb. ez a költség, de ott lakva, néhány év múlva, egy belülről hosszabb időn át költést nem nagyon igénylő lakásban nem tűnik totál lehetetlennek összehozni a rávalót. Egy kicsit nagyobb ház, mondjuk 45 fokos héjalású teteje, a vonatkozó fedélszékkel meg 2-2,5x ennyi lenne.  
PBoborjan
PBoborjan 2023. 01. 29. 20:53
Előzmény: #190231  lacikonyha
#190268
Ősfás, madárcsicsergős, ékszerdoboz, stb. Amúgymeg polgári is, meg mai szemmel nagy is, hát összevonta a nyelv:) A kínai nagy fal sem igazán nagy, csak hosszú, aztán mégis nagyfal.
berlini
berlini 2023. 01. 29. 19:06
Előzmény: #190265  Placi82
#190267
Pedig a győri házgyár (emlékeim szerint) dán licensz alapján gyártott. (A többi szovjet mintára termelt)
A panelprogramban szerintem legalább a harmada vett részt eddig
berlini
berlini 2023. 01. 29. 18:59
Előzmény: #190264  Vodafonelive
#190266
Tervem nem maradt.
Most kerestem, de pont azt az alaprajzot nem találtam.
Placi82 2023. 01. 29. 18:24
Előzmény: #190262  berlini
#190265
"mert ha 10-20 évvel ezelőtt felújitották szerkezeti csomópontok szerint is, akkor nincs baj)". Hat nem sok helyen csinaltak meg, max. 1% nal. De amugy tűpontos leírás. Kengyeleket se hajtottak ki , csak ha ott volt a fomernok elvtars eppen akkor. Talan a Dán tipusu panelok, amik az elso epitesek kozott voltak, azok jók, a 70 es evek elejeig, mert ott meg odafigyeltek, mert a KB kozponti bizottsag figyelemmel kiserte, de utana olyan sok epult hogy nem jutott eleg odafigyeles,  a nagy dompingben.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 01. 29. 18:18
Előzmény: #190262  berlini
#190264
Ezt meg lehet találni valahol az interneten, hogy milyen az az elrendezés? Sok opciós elrendezésről vannak fent az interneten panel alaprajzok.
berlini
berlini 2023. 01. 29. 17:33
Előzmény: #190255  J0hnnyEnglish
#190263
Nos ismét tévedsz.
Az önkormányzati tulajdon volt az uralkodó a városokban.
A 90-es években ezektől azért szabadultak meg, mert a megelőző évtizedekben az ingatlanok állagmegóvása nagyon nem sikerült. Nem csak esztétikailag.
Statikai bajok, rossz tetőszigetelés.
Ma ezen társasházak többsége azért már jobb állapotban van. (30 évvel ezelőtt a belvárosi régi társasházak körfolyosóinak a fele alá volt ducolva, a korlátnak támaszkodni is életveszélyes volt.)
berlini
berlini 2023. 01. 29. 17:28
Előzmény: #190241  J0hnnyEnglish
#190262
A beton igénytelen, de a panelházak nem betonelemekből készültek, hanem vasbeton elemekből.
A kivitelezés alacsony szinvonala miatt (lámpással kellett akkoriban józan szakit találni egy épitkezésen) a panelházak összerakása rettenetesen rossz szinvonalú volt.
A paenelek csomópontjai nem voltak rendesen viztől, nedvességtől védettek és ezért gyorsan rozsdásodtak. (Emiatt emlegetik sokan hogy max 50 éves az élettartamuk, de ez persze ugyancsak téves, mert ha 10-20 évvel ezelőtt felújitották szerkezeti csomópontok szerint is, akkor nincs baj)
A nyilászárók beépitése olyan hanyag volt, hogy a székesfehérvári panel lakásomban a függöny zárt ablakoknál is lengedezett, ha odakint nem volt szélcsend.
A testhangszigetelés, mint igény nem létezett. Egy pár csavar oldása után le lehetett látni az alattam lévő fürdőszobába. A szomszéd lakások hangszigetelése is siralmas volt. (Lehet mondani hogy ma is az és sajnos ez jónéhány újonnan épültnél igy van, mert hiába van lakáselválasztó hangszigetelt fal tervezve, ha azt a kivitelezés során mindenféle gépészeti cuccal szétbarmolják.)
A lépéshangszigetelés mint igény nem létezett. (usztatott aljzatbeton hiánya, ami sajnos tartós marad, mert azt nem a Te panellakásodban kell megoldani egy felújitás során. Azt a szomszédnál is javitani kellene)
Nem ellenkezni akarok mindenképpen, de életem legjobban megtervezett lakása a már emlitett székesfehérvári 68m2-es 1 nappali-étkező + 3 hálós panellakása volt. Az alapelrendezést  "el is loptam" amikor később a családi ház tervezéséhez kiadtam az épitésznek az elképzelést.
lacikonyha 2023. 01. 29. 16:42
#190261

es hamár Dunaújváros
egyetlen bérelhető Ryanair X
https://ingatlan.com/szukites/kiado+lakas+panel-lakas+dunaujvaros+34-36-m2
nem egy haldokló városra jellemző mennyiség és ár

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek