Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2021. 01. 02. 00:50
#102760
Ühüm.
"Még a bulvárlapok is megirták, hogy a moder vakcinák, (amik nemlegyengitett virusok) hatásosak maradnak a mutációkkal szemben."
berlini
berlini 2021. 01. 02. 00:42
Előzmény: #102757  Murdoch
#102759
Amúgy meg felhagyhatnál a célzott és szisztematikus hazugséágokkal.
Soha nem állitottam, hogy egy vakcina 100%-os hatékonyságú lenne.
Éppen ezért kell szinte mindenkinek beoltatnia magát, mert a vakcinák egy részének hatékonysága még a 90%-ot sem éri el.
berlini
berlini 2021. 01. 02. 00:35
Előzmény: #102757  Murdoch
#102758
Nagyon akarod azt az 50%-os áresést.
Mikor látod már be, hogy ez a hajó elúszott?
Hiába kapaszkodsz bele ezekbe az ujságcikkekbe.
Beindultak az oltások, a járványnak kifújt.
Áresés helyett max stagnálás, aki pedig ezt is elszalasztja az igyjárt.
Javithatattlan álmodozó vagy.
Murdoch 2021. 01. 02. 00:32
Előzmény: #102754  Alexander_Greybeard
#102757
Szerintem engedd el, megjegyzem az általa 100x felhozott AstraZeneca véleménye a mutációra vonatkozó hatékonysággal kapcsolatban:
https://www.businessinsider.com/astrazeneca-vaccine-seen-working-for-new-covid-19-strains-2020-12
""But we can't be sure, so we're going to test that," he told the newspaper."
Persze az ilyen linkelt források nála értéktelenek.
berlini
berlini 2021. 01. 02. 00:30
Előzmény: #102754  Alexander_Greybeard
#102756
Összevissza hadoválsz.
Olvasd el mit irtál.
Idéztem az előző hozzászólásban egy kijelentésedet, az nem elég?
Miért nem lehet belátni, ha valaki téved?
Komolyabb embernek ismertelek meg eddig.
Jó lenne ezt abbahagyni.
berlini
berlini 2021. 01. 02. 00:28
Előzmény: #102740  Alexander_Greybeard
#102755
'Leírják, hogy minden 200 emberből átlagosan 1-2 akkor is beteg lesz, ha megkapják az oltás teljes dózisát."
Pont az ilyenekre céloztam mint sületlenségekre.
Vagy inkább csak tudatlanság ilyet állitani?
Vagy, ha valaki mereven tagaszkodik ez ilyen álhirekhez, akkor ez már inkább rémhirterjesztés?
Az a célod, hogy féjen az a süket honfitársunk beadatni magának a vakcinát?
Alexander_Greybeard 2021. 01. 02. 00:18
Előzmény: #102753  berlini
#102754

Csak a te sületlenségeidet cáfoltam. Kérem azt a mondatomat, amiből te azt szűröd le, hogy félek tőle vagy hogy nem akarom beoltatni magam. Használj idézőjeleket. Pont úgy, amikor tőled idéztem a félrevezető és hamis állításokat.
berlini
berlini 2021. 01. 02. 00:14
Előzmény: #102752  Alexander_Greybeard
#102753
Én meg azt nem értem, hogy miért palástolod az oltás elleni félelmedet sületlenségek összehordásával.
Ne félj nem fog fájni.
Alexander_Greybeard 2021. 01. 02. 00:11
Előzmény: #102746  berlini
#102752

Nem értem, hogy miért rajtam töltöd ki a tájékozatlanságodból fakadó dühödet. Én például sokkal óvatosabb vagyok, mint te. Leírom, hogy az oltás biztonságos de azt is leírom (forrásokkal alátámasztva), hogy nem 100%-os a hatékonyság (csak 95%, ami rohadtul jó) és senki sem tudja, meddig tart a védettség. Ebből az a logikus hozzáállás, hogy oltani kell, aztán továbbra is vigyázni és figyelni a híreket. A nagyi így lesz a legnagyobb biztonságban.
A regisztráció egy vicc. Sokan azért nem regisztráltak mert elolvasták az apróbetűs részt is:
"A regisztráció az igények felmérését és a közvetlen tájékoztatást segíti. Önmagában nem jelenti azt, hogy az illető automatikusan megkapja a védőoltást, mivel az az oltási terv alapján történik."
https://vakcinainfo.gov.hu/az-oltas-menete
Majd ha beindul a nagyüzem, akkor regisztrálok. Bár lehet, addigra már nem is kell regisztrálni csak megjelenek a helyileg illetékes oltóponton a TAJ kártyámmal és személyimmel.
ncseed!
ncseed! 2021. 01. 01. 23:56
Előzmény: #102749  amphibian
#102751
Én azt hallottam a vakcina mellékhatása a lakásárak megtámasztása... 😂😂😂
berlini
berlini 2021. 01. 01. 23:53
Előzmény: #102749  amphibian
#102750
Igen, ma a Biontech vezére ezt kijelentette. Az eddig vizsgált mutánsok ellen hatékony
amphibian 2021. 01. 01. 23:44
Előzmény: #102746  berlini
#102749
Kinyilvánította már valaki a mostani vakcináról ,hogy hatékony a mutánssal szemben ?
Mert ha nem hatékony akkor újabb vakcina kell.
tihamer
tihamer 2021. 01. 01. 23:44
Előzmény: #102747  tihamer
#102748
Hát ha tényleg ilyen évünk lesz, akkor most kell eladnom a chf állományomat.❗😆😆😆
tihamer
tihamer 2021. 01. 01. 23:35
#102747
berlini
berlini 2021. 01. 01. 23:23
Előzmény: #102741  Alexander_Greybeard
#102746
Elképesztő ez a sületlenség amit összehordasz.
Mindenki az oltópontokhoz?
Hol látsz ilyen tolongást?
Ingyenes oltást kinálnak és eddig 600 ezren regisztráltak itthon.
De tudod mit én leszarom.
Mindenki aki magától olyan hülye hogy nem oltatja be magát és ehelyett a sületlenségeket olvassa a világsajtóból az meg is érdemli.
Tudom, hogy nem ő fogja elkapni. A sors sajnos soha nem ilyen igazságos.
De majd hazaviszi idős szüleihez (nagyszülőkhöz) aztán mehet a temetésre.
berlini
berlini 2021. 01. 01. 23:19
Előzmény: #102740  Alexander_Greybeard
#102745
Nagyon sajnálom, ha nem érted.
Ma egy tapasztalattal gazdagabb lettem.
Zoltán42 2021. 01. 01. 21:17
Előzmény: #102743  jakabj
#102744
Igen Tarnokrol én is jókat hallok mostanában. Nekem Diosdliegt-Torokbalint tetszett egy időben de konkrétan annyi idő bejutni csúcsidőben onnan mint Velencerol. Ebben nyilván nagy szerepet játszik a vonat hiánya. De nem csak a közlekedés a legnagyobb probléma aggloban hanem a többi infrastrukturális hiányosság is. Nem tudják vagy nem is akarjak tartani a lépést a legtöbb településen a ki költözök számával. Tisztelet a kivételnek pl Budaörs, Szentendre stb
jakabj 2021. 01. 01. 21:05
Előzmény: #102742  Zoltán42
#102743
Van igazság véleményedben. Egy jó példát említenék az agglomerációból. Tárnok. Budapest vonattal (Kelenföld) 15-17 perc.
Zoltán42 2021. 01. 01. 20:58
Előzmény: #102709  bp
#102742
Laktam azon a kornyeken én nem ajánlanám pedig fiatal voltam és a bulizás volt a legfontosabb számomra, de nem csak a zaj a legnagyobb probléma arrafelé. Agloban, Pesti kulvarosoba-belvarosba, Belbudan-budai hegyvidéken és Római-partnál is laktam nem meglepő módon utóbbi kettő volt a legjobb (budai zöldövezet) és Aglo a legrosszabb bárki bármit mond 1-2 települést kivéve a közlekedés annyi időt vesz sajnos igénybe, hogyha be kell járni dolgozni, akkor agyf@szt kap az ember. A budai zoldovezettel elég elfogult vagyok, de saját illetve ismerőseim tapasztalata is az, hogy összeségében messze a legélhetőbb. Persze ha befektetésre veszed akkor szerintem abszolút jó vetel ennyiért hosszú távon. 
Alexander_Greybeard 2021. 01. 01. 20:35
Előzmény: #102739  berlini
#102741

Az a felelőtlenség, amikor olyat állítasz, hogy a tudósok alaptalanul óvatosak.
Mi történne, ha azt kommunikálná minden gyártó és hatóság, hogy megvannak az oltások, 100% a hatékonyság, örökké tart a védelem, mindenki járuljon a legközelebbi oltóponthoz? Ha igaz lenne, akkor semmi. Ha viszont 1-2 év múlva újra jönne ugyanez az utasítás/ajánlás, akkor az emberek jogosan lennének felháborodva mert nem erről volt szó. Azzal beszélik rá az embereket az oltásra, hogy teljes transzparencia van a nyugati oldalon. Annyit mondanak, hogy nyugodtan be lehet adni, 95% a hatékonyság és valószínűleg évente vagy néhány évente újra meg kell kapni az oltást. Semmi ijesztő nincs ebben. Ki az az ember, aki ezek miatt a tények miatt nem adatja be? Csak nyerhet vele. Vannak óvatosabbak, aki kivárnak mert bizalmatlanok de közülük is sokan be fogják adatni idővel, ha sok millió oltás után nem jön fel semmilyen nagy panasz. A hírekben pedig jó eséllyel meg fognak bízni mert eddig is teljes volt a transzparencia, senki nem titkolt el semmit.
Mindenki azért fogalmaz óvatosan és tényszerűen, hogy a bizalom megmaradjon. Mindenki tud mindenről, aki hivatalos forrásokból tájékozódik, azt nem fogják meglepetések érni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek